Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Meg egy hibakód kiolvasásig..

Há izé, azt lehet kivillogtatni is... volt már róla szó itt, egyszerű dolog. Bár az újabbakon már nem 10 hanem 1x lábú a csati ott máshova kell dugni a gemkapcsot, de a neten hamar megtaláltam anno, ha esetleg kell írj utánanézek.

Link to comment
Megosztás:

Laci nekem NEM világított :)

Motormosás? :D

Petya Kabd be :wink: :D :D csak viccelek!

Még a végén jobb lesz a verdád mint az enyém :wink: Mondjuk érthetö.. te javitgatod felfelé, én meg amortizálom 8)

Aztec: a töltés néha nekem is szarakodik. Pontosabban megfigyeltem,hogy múltkor a racsing közben villant fel egy egy pillanatra, amikor majdnem, illetve egyszer szabályzásig pörgettem a mocit.. megcsúszna az ékszíj? :shock:

Link to comment
Megosztás:

Az utóbbi pár hétben arra lettem figyelmes hogy a tágulási tartályomnak egyre barnább színe lesz. Tegnap megnéztem és valami rozsdabarna nyúlós trutyi van belülről a falára rakodva. Igazából foglamam sincs mi ez. Ugyan kb. egy éve öntöttem bele hűtőtömítő folyadékot mert, de egyáltalán nem sokat, mivel a lyuk is nagyon pici volt. Mégis ez lenne az amit most látok? De ha igen akkor miért pont most jött elő?

Link to comment
Megosztás:

Amiért nem hinném hogy olaj az az hogy magában a vízben nincs, csak ki van csapódva a tartály falára belülről.

Ugye az olaj az a vízben is lenne? :oops:

Kösz a válaszokat, még vizsgálódok majd.

mivel az olaj nem oldodik vizben igy a vizben nincs hanem kicsapodik

szépen felhabosodva

olyan mint valami tejeskávé csak nagyon sürü ...

nem okoz mas ilyet csak az olaj !!!!!

nézd meg hogy üzem melegen bugyborékol e a kiegyenlitö tartály !!

egyébként 99% hogy hengerfej

Link to comment
Megosztás:

Tápiószecső: remélem nem a hengerfej...(bár sajna elég gyanús :) ) mondjuk ha egy kis mintát veszel a vízből (pl. fecskendővel) és a napba (ami ugye nincs... szal v.mi fénybe tartod) és többszínben csillog akkor olajos.... asszem.

Hogy én is fokozzam a hangulatot tovább lefelé: Csak egy nagyon picit mutat többet a mutatóm... szóval jó volt a régi termoszátom... sztem a jeladó lesz szar... hurrá: így kell 7 ropit kib*szni az ablakon...

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem az olajszintet és szinte a max-on van, mindez úgy hogy a teknőnél is szivárog kicsit.

De ha mégis hengerfej lesz akkor inkább be se indítsam míg meg nem nézik (jövő hét elején), vagy lehet járni vele nyugisan, vagy valami más?

És ha már tuti az akkor a hengerfej kuka, vagy meg lehet csináltatni? Amúgy kb. mennyi pénz?

knight: Ne idegesíts! :) Fölösbe én sem akarom kicseréltetni. Az biztos hogy legalább 2-3 éve benn van. Inkább több mint kevesebb. Mennyi egy ilyennek az élettartama? Mellesleg elég gyorsan meleget fúj a venti ezért nem gyanakodtam rá.

Link to comment
Megosztás:

Na ezaz, hogy elég gyorsan meleget fújt és fúj most is nekem is....

De azért nem hűlt olyan egyértelműen vissza mikor gyorsabban mentem... sőt pörgettem direkt és inkább emelkedett... szal azért csak volt azzal valami.

Mind1 leszarom egyelőre, a motornak így biztos nem lesz baja, szal megnyugodtam. A jeladóval vagy a műszerrel... (fene se tudja mosmá melyik) meg majd akkor foglalkozok ha tovább romlik a helyzet, vagy majd amikor már nagyon idegesít...

Amúgy fáradnak idővel, de én nem hiszem, hogy általánosan lenne egy idő ami után cserélni kell, bár lehet.

A másik vicces dolog, hogy nekem eddig mindig mikor több óra állás után hidegen indítottam a motort bekapcsolt fél percre a venti... namármost ma ki lett csavarva, meg be és most már rövidebb állás után is eljátssza ezt... de fél perc, max 1 perc és ki is kapcsol... (mondjuk a termosztát meg zára van szal nagyon nem hűt azért.... de akkor is idegesít) szal majd annak a kapcsolóját is cserélni fogom...

Kezd qrvára elegem lenni a jeladókból, meg a kapcsolókból :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Az utóbbi pár hétben arra lettem figyelmes hogy a tágulási tartályomnak egyre barnább színe lesz. Tegnap megnéztem és valami rozsdabarna nyúlós trutyi van belülről a falára rakodva. Igazából foglamam sincs mi ez. Ugyan kb. egy éve öntöttem bele hűtőtömítő folyadékot mert, de egyáltalán nem sokat, mivel a lyuk is nagyon pici volt. Mégis ez lenne az amit most látok? De ha igen akkor miért pont most jött elő?

1.Megint csak a wartburgommal jövök elő, nekem az produkált ilyen rozsdabarna színt a hűtőtömítő beöntése után, gondolom te is bennehagytad és nem cserélted le a vizet x km után :?:

2.Ha hengerfejes lenne akkor vagy buborékol a kiegyenlítőben a víz vagy olaj úszna rajta, esetleg fogynia is kellene a hűtővíznek elég látványosan.

ha ez a probléma akkor is jó eséllyel (90%) megúszhatod egy hengerfejtömítés cserével.

Link to comment
Megosztás:

1.Megint csak a wartburgommal jövök elő, nekem az produkált ilyen rozsdabarna színt a hűtőtömítő beöntése után, gondolom te is bennehagytad és nem cserélted le a vizet x km után :?:

Nem cseréltem mivel nem igazán emlékszem a tömítő útmutatójában olyanra hogy le kell cserélni egy idő után. Kellett volna?

De inkább a tömítőnek tűnik mint olajnak.

Link to comment
Megosztás:

Knight!

Nézd már meg hogy a venti megy-e ténylegesen, amikor

hidegen beindítod! Mert szerintem a szekunderlevegő-kompresszorod

hallod, ami ha öregszik, akkora hangja lesz, mint a ventinek. :D

Na puff... mindig tanul az ember :) ... mindjá úgyis mennem kell el, szal csekkolom. Thx.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.