Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nah most ember a talpán lassan aki eldtudja dönteni mi az amire szükség van és mi az amire nincs...

Belekontárkodásom oka az hogy én most akarom leszedni a Hf-t mert kicsit ereszt olajat és tömítést akarok rajta cserélni és pasztával bekenve vissza ne szivárogjon.

És ha már úgyis levan szedve mit nézzek meg? Vagy nekem is érdemes lenne síkoltatva új csavarokkal visszapakolni?

Szimpla C14NZ motoron átlagos felhasználással... Szóval nem versenygép Opel16v :D

Igazából ilyenkor síkolni is kellene, meg új csavarok, és tömítés. Azt esetleg megnézheted, hogyha benzint öntessz a szelepekre, átengedik-e. Nagyon ereszti? Mert ha nem akkor kár bolygatni.

Link to comment
Megosztás:

Álljunk meg egy pillanatra: a hengerfej ereszt Nálad, vagy a szelepfedél? Nem mindegy! Inkább fényképezd le, akkor kiderül.

Aha okés már elbuktam a dolgon! A szelepfedél lessz az, mivel a legfelső rész a motoron amin van az olajbeöntősapka is. A hengerfej az pedig akkor ami alatta van amiben járnak a dugattyúk ha jól gondolom, most azhem nagyon félreértettem a dolgokat, de remélem mostmár jól gondolom!

De inkább megyek csinálok képet ami nem lessz fényes mert vakus kép lessz, félóra és ree...

Link to comment
Megosztás:

Aha okés már elbuktam a dolgon! A szelepfedél lessz az, mivel a legfelső rész a motoron amin van az olajbeöntősapka is. A hengerfej az pedig akkor ami alatta van amiben járnak a dugattyúk ha jól gondolom, most azhem nagyon félreértettem a dolgokat, de remélem mostmár jól gondolom!

De inkább megyek csinálok képet ami nem lessz fényes mert vakus kép lessz, félóra és ree...

Abba ne járjanak a dugattyúk. :D

Link to comment
Megosztás:

Aha okés már elbuktam a dolgon! A szelepfedél lessz az, mivel a legfelső rész a motoron amin van az olajbeöntősapka is. A hengerfej az pedig akkor ami alatta van amiben járnak a dugattyúk ha jól gondolom, most azhem nagyon félreértettem a dolgokat, de remélem mostmár jól gondolom!

De inkább megyek csinálok képet ami nem lessz fényes mert vakus kép lessz, félóra és ree...

Abba ne járjanak a dugattyúk. :D

Igaz ez egy francia csodamárka, de erre most jó lesz:

Katt ide:

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=256a83ce4...&aid=167351

Az álló rész az alábbiakból áll:

1 olajteknő

2 motorblokk

3 főtengely csapágy blokk

4 hengerfej

5 szelepfedél

6 kipufogó csonk

7 szívócsonk

A mozgó rész további két alrészre bontható:

• Forgattyús mechanizmus

8 főtengely a motor lendkerekével

9 hajtókarok

10 dugattyúk

• Vezérlés

11 vezérműszíj vagy vezérműlánc

12 vezérműtengely

13 szelepek és rugók

Link to comment
Megosztás:

Egy kicsit más.

Attól, hogy az injektorház és tetején lévő műanyag - amin keresztül a levegő jut oda - közötti tömités nem tömit rendesen lehetséges, hogy adott esetben fuldokolva gyorsul a kocsi illetve megállás után ingadozik az alapjárat? Már panaszkodtam ezekre többször is itt. Vasárnap nézelődtem a motortérben és feltünt, hogy mocskos az injektorház egyik oldala(ahol a pillangószelep jeladója van). Levettem azt a műanyagot, megpucoltam azokat a részeket ahova felül, megigazitottam benne azt a gumigyűrűt és visszatételkor jól ráhúztam a két csavart ami fogja. Igaz, azóta nem mentem sokat, de ugyanazokban a helyzetekben azóta nem jelentkeztek a fentebb leirt tünetek...

Vélemények? :)

...már csak azért mert én arra gondoltam, hogy ott falsot sziv(hat) és rosszá válik a keverék illetve a porlasztás :D

Link to comment
Megosztás:

Invictus hol tanulsz? Remélem azért világosabban vagy a témában mint én jelenleg :)

Íme amit cserélni akarok, ez a felső tömítés;

http://img0.tar.hu/dani89rk/img/39076899.jpg#3

off;

Szóval csak szelepfedél lessz az, de csináltam képet illetve hamár ott voltam kérdezném szabad e így kinéznie az olajnak 3500km után? zsepi az akumulátoron.

http://img0.tar.hu/dani89rk/img/39076902.jpg#3

Illetve még egy kis off van olyan hogy bemutatkozós bemutatom kisautómat topic, hétvégén csinálok rakat képet kiváncsi volnék mit láttok vagy nem láttok :D

Link to comment
Megosztás:

..................

Illetve még egy kis off van olyan hogy bemutatkozós bemutatom kisautómat topic, hétvégén csinálok rakat képet kiváncsi volnék mit láttok vagy nem láttok :D

Töltsd fel egy képtárba a képeidet - erre számos oldal/lehetőség van a neten - és tégy egy linket az aláirásodba! :)

Link to comment
Megosztás:

És miket tudsz már?

Megtalálod már hol van a kocsiban? :D

Vicces. Amúgy pl tuti lesz k-jetronik vagy l-jetronik rendszerek komplett rajzolni tudása. Meg miegymás. Igyekszem mindent tudni. Van bibliám is, a címe: Belső égésű motorok tervezése és vizsgálata. Ebben minden benne van. :)

Link to comment
Megosztás:

Egy kicsit más.

Attól, hogy az injektorház és tetején lévő műanyag - amin keresztül a levegő jut oda - közötti tömités nem tömit rendesen lehetséges, hogy adott esetben fuldokolva gyorsul a kocsi illetve megállás után ingadozik az alapjárat? Már panaszkodtam ezekre többször is itt. Vasárnap nézelődtem a motortérben és feltünt, hogy mocskos az injektorház egyik oldala(ahol a pillangószelep jeladója van). Levettem azt a műanyagot, megpucoltam azokat a részeket ahova felül, megigazitottam benne azt a gumigyűrűt és visszatételkor jól ráhúztam a két csavart ami fogja. Igaz, azóta nem mentem sokat, de ugyanazokban a helyzetekben azóta nem jelentkeztek a fentebb leirt tünetek...

Vélemények? :)

...már csak azért mert én arra gondoltam, hogy ott falsot sziv(hat) és rosszá válik a keverék illetve a porlasztás :D

Szerintem csak annyi gond lehet vele, hogy szűretlen levegőt szív a motor, nem hiszem hogy bejátszik az alapjáratba. Nekem nem is rémlik ott tömítés a fekete fedél alatt. Vagy csak akárhányszor levettem rajta maradt a műanyagon, és nem vettem észre?

Link to comment
Megosztás:

Invictus hol tanulsz? Remélem azért világosabban vagy a témában mint én jelenleg :)

Íme amit cserélni akarok, ez a felső tömítés;

http://img0.tar.hu/dani89rk/img/39076899.jpg#3

off;

Szóval csak szelepfedél lessz az, de csináltam képet illetve hamár ott voltam kérdezném szabad e így kinéznie az olajnak 3500km után? zsepi az akumulátoron.

http://img0.tar.hu/dani89rk/img/39076902.jpg#3

Illetve még egy kis off van olyan hogy bemutatkozós bemutatom kisautómat topic, hétvégén csinálok rakat képet kiváncsi volnék mit láttok vagy nem láttok :D

Itt mindig nyomja az olajat egy kicsit. Én nemrég cseréltem parafásra, azóta mentem vagy 2000km-t és patikatiszta.

Link to comment
Megosztás:

Cartársak!

Hegesztett hűtővel jár valaki? Tartós a javítás után?

Kb. 2 éves a hűtőm, de múlt héten olyan szerencsétlenül beletoltak az előttem lévőbe, hogy pont eltört a felső rögzítőjénél. A szerencsém viszont hogy más nem sérült a kocsin (hála a fix vonóhorognak :D )

Megcsinálták, de meglepett a látvány, hogy nem új hűtőt látok helyette. :) Kötelező fizeti a szerviznek...

Link to comment
Megosztás:

Vicces. Amúgy pl tuti lesz k-jetronik vagy l-jetronik rendszerek komplett rajzolni tudása. Meg miegymás. Igyekszem mindent tudni. Van bibliám is, a címe: Belső égésű motorok tervezése és vizsgálata. Ebben minden benne van. :D

Az egy nagyon jó könyv!

Első vizsgakérdés: Hogy kell kiejteni Finichiu Liviu nevét? :) :D

Link to comment
Megosztás:

Invictus hol tanulsz? Remélem azért világosabban vagy a témában mint én jelenleg :)

Íme amit cserélni akarok, ez a felső tömítés;

http://img0.tar.hu/dani89rk/img/39076899.jpg#3

off;

Szóval csak szelepfedél lessz az, de csináltam képet illetve hamár ott voltam kérdezném szabad e így kinéznie az olajnak 3500km után? zsepi az akumulátoron.

http://img0.tar.hu/dani89rk/img/39076902.jpg#3

Illetve még egy kis off van olyan hogy bemutatkozós bemutatom kisautómat topic, hétvégén csinálok rakat képet kiváncsi volnék mit láttok vagy nem láttok :D

Meg kellene nézni a szelepfedéltől az injektorhoz menő csöveket, amiken keresztül a kartergáz távozik, nincsenek-e eldugulva, lehet nyomás van a szelepfedél alatt. Főleg a pillangószelep alá menő vékony szokott eldugulni az injektornál a csonknál.

Link to comment
Megosztás:

Meg kellene nézni a szelepfedéltől az injektorhoz menő csöveket, amiken keresztül a kartergáz távozik, nincsenek-e eldugulva, lehet nyomás van a szelepfedél alatt. Főleg a pillangószelep alá menő vékony szokott eldugulni az injektornál a csonknál.

Aha lehet van ott is cső, megkeresem úgyis nemsokárra megyek egy pár kört barátok felé... Piszkos munka nézzem meg vagy halasszam hnapra?

Link to comment
Megosztás:

Aha lehet van ott is cső, megkeresem úgyis nemsokárra megyek egy pár kört barátok felé... Piszkos munka nézzem meg vagy halasszam hnapra?

Végülis leveszed a fekete injektorfedelet, hogy jobban láss, először vedd le a vékony csövet szelepfedélről, fújj bele. Ha nem megy akkor leveszed a másik végét az injektorról, és egy belepasszoló fúróheggyel kézzel megpiszkálod/pörgeted. Igazából bentről kéne kifele, csak ahhoz le kell venni az egészet. Esetleg egy porszívóval szívni a pillangószelepnél, hogy ne befele essen a tutyi.

Link to comment
Megosztás:

Végülis leveszed a fekete injektorfedelet, hogy jobban láss, először vedd le a vékony csövet szelepfedélről, fújj bele. Ha nem megy akkor leveszed a másik végét az injektorról, és egy belepasszoló fúróheggyel kézzel megpiszkálod/pörgeted. Igazából bentről kéne kifele, csak ahhoz le kell venni az egészet. Esetleg egy porszívóval szívni a pillangószelepnél, hogy ne befele essen a tutyi.

Nah azt hiszem a holnapi nap lessz a motorfelfedező napom :D majd jelentkezem mit sikerült szétszednem összeraknom és mi az ami megmaradt és hova kell visszatenni :)

Link to comment
Megosztás:

Invictus hol tanulsz? Remélem azért világosabban vagy a témában mint én jelenleg :)

Íme amit cserélni akarok, ez a felső tömítés;

http://img0.tar.hu/dani89rk/img/39076899.jpg#3

off;

Szóval csak szelepfedél lessz az, de csináltam képet illetve hamár ott voltam kérdezném szabad e így kinéznie az olajnak 3500km után? zsepi az akumulátoron.

http://img0.tar.hu/dani89rk/img/39076902.jpg#3

Illetve még egy kis off van olyan hogy bemutatkozós bemutatom kisautómat topic, hétvégén csinálok rakat képet kiváncsi volnék mit láttok vagy nem láttok :D

Sima szelepfedéltömítés csere. Veszel újat (van vagy 700Ft), jól megtisztítod olaj- és zsírmentesre az illeszkedő felületeket, a tömítést mindkét felén pasztával felteszed, ra a szelepfedelet, ésszel (!) meghúzod a csavarokat, lehetőleg a közepétől indulva csigavonalban kifelé, és kész. Várakozási idő az adott paszta utasítása alapján.

Itt mindig nyomja az olajat egy kicsit. Én nemrég cseréltem parafásra, azóta mentem vagy 2000km-t és patikatiszta.

Én se régen cseréltem, szépen pasztával, azóta egy csepp se jött nekem sem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Bocsika hogy zavarok, csak egy kicsit idegesít a kocsim. Probléma: néha (mindentől függetlenül) elkezd az alapjárat 200 és 1000 rpm közt ugrálni (8-10 X) majd leáll. Menet közben csak elkezd lassulni (gázpedál helyzetet nem érzékeli) kis rántás aztán megy. Teljesítmény ilyenkor alig van (viszonylag alig mert 1.8).

Motor 1.8 16V C18XEL (115 LE)

Üza szivattyú új, nyomást állandó 2.5-2.7 közt tartja.

Motorba hibakód nincs, szerelők nem tudják mi baja lehet, csak találgatnak....

Volt benne egy chip tuning, de összetörték a kocsi elejét és akkor kivettem. Azóta nyűglődöm.

Kérlek ha esetleg találkoztatok már ilyen gonddal akkor segítsetek.

Köszi szépen

Link to comment
Megosztás:

Vicces. Amúgy pl tuti lesz k-jetronik vagy l-jetronik rendszerek komplett rajzolni tudása. Meg miegymás. Igyekszem mindent tudni. Van bibliám is, a címe: Belső égésű motorok tervezése és vizsgálata. Ebben minden benne van. :)

de jó is az :D

csak ügyesen :D

szerintem okozhat galibát, ha össze vissza szívja a levegőt a kocsi.

főleg ha javulni is látszik a helyzet,a pucolás ilyen esetekbenegyébként se árt ,)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Bocsika hogy zavarok, csak egy kicsit idegesít a kocsim. Probléma: néha (mindentől függetlenül) elkezd az alapjárat 200 és 1000 rpm közt ugrálni (8-10 X) majd leáll. Menet közben csak elkezd lassulni (gázpedál helyzetet nem érzékeli) kis rántás aztán megy. Teljesítmény ilyenkor alig van (viszonylag alig mert 1.8).

Motor 1.8 16V C18XEL (115 LE)

Üza szivattyú új, nyomást állandó 2.5-2.7 közt tartja.

Motorba hibakód nincs, szerelők nem tudják mi baja lehet, csak találgatnak....

Volt benne egy chip tuning, de összetörték a kocsi elejét és akkor kivettem. Azóta nyűglődöm.

Kérlek ha esetleg találkoztatok már ilyen gonddal akkor segítsetek.

Köszi szépen

Gyanús lehet a lambda, nem sérült az is az ütközésnél, vagy a kábele?

Link to comment
Megosztás:

Az egy nagyon jó könyv!

Első vizsgakérdés: Hogy kell kiejteni Finichiu Liviu nevét? :D :)

Egyébként hogy sztorizgassak is, Finichiu azt mondta múltkor, hogy a világon 2 ember ért rettentően a karburátorokhoz. Az egyik svéd és már meghalt, a másik pedig ő maga személyesen. :D

Ha jól tudom akkor van is egy képlet amit róla neveztek el, természetesen karburátorokkal kapcsolatos, de nem tudom pontosan.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.