Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

miért is?

nem szoktak, pedig kellene. nem azért mert benzin vagy dízel, hanem mert alumínium, és vetemedik.

kérdezd meg egy opel szakszervízben... csak lestek mikor résveszteséget akartam méretni a benzinesnél... ha vetemedve van akkor kifúj a hengerfejnél.. ha nem fúj ki akkor nincs vetemedvesemmi értelme síkoltatni... arra nagyon kell figyelni milyen sorerendben lazítod és húzod meg a csavarokat és nem lesz gond, és a nyomatékerőre.

Link to comment
Megosztás:

kérdezd meg egy opel szakszervízben... csak lestek mikor résveszteséget akartam méretni a benzinesnél... ha vetemedve van akkor kifúj a hengerfejnél.. ha nem fúj ki akkor nincs vetemedvesemmi értelme síkoltatni... arra nagyon kell figyelni milyen sorerendben lazítod és húzod meg a csavarokat és nem lesz gond, és a nyomatékerőre.

látom nagy szakember vagy :D

a hf akkor vetemedik, amikor leszeded.

résveszteség mérésnél pedig a hengerfal és a dugattyú kopását lehet mérni, hogy különböző dugattyú

pozícióknál mennyi a vesztesége az adott hengernek. és benzinesnél is jellemző mérés ez.

Link to comment
Megosztás:

akkor nekem miért nem vetemedett? csináltass egy résveszteség mérést egy opel szervízben, benzines motornál.. mikor tanuló voltam 3 évig csak motorokat újítottam egyszer nem síkoltattuk. ha megfizeted csinálnak neked mindent csak győzd fizetni.. még adagolót is mérnek neked benzinesnél.

Link to comment
Megosztás:

akkor nekem miért nem vetemedett? csináltass egy résveszteség mérést egy opel szervízben, benzines motornál.. mikor tanuló voltam 3 évig csak motorokat újítottam egyszer nem síkoltattuk. ha megfizeted csinálnak neked mindent csak győzd fizetni.. még adagolót is mérnek neked benzinesnél.

szerintem is nézz utána a fogalmaknak... meg nem a tanulókori vashengerfejekben kéne gondolkodni :D

az biztos hogy nálad nem generáloztatnék motort :)

Link to comment
Megosztás:

szerintem is nézz utána a fogalmaknak... meg nem a tanulókori vashengerfejekben kéne gondolkodni :D

az biztos hogy nálad nem generáloztatnék motort :D

ez a baj, hogy mindenki ezzel jön, hogy hideg motornál nincs vetemedés.. :)

DAykiller szerelője is pl.

Link to comment
Megosztás:

ez a baj, hogy mindenki ezzel jön, hogy hideg motornál nincs vetemedés.. :D

DAykiller szerelője is pl.

pedig alu hengerfejnél van, főleg a 16 szelepeseknél.

az más kérdés, hogy lehet nem olyan arányú, amit már síkolni kéne, mert jó visszahúzással úgyis helyreáll...

nekem eddig 3x volt síkolva a versenygépsason a hf, mindig hidegen lett leszedve, és mégis volt benne

egyszer 0,5mm is :) Az a tuti, hogy ha síkolva van, és a hf csavarok is cserélve vannak. Különben lehet

hogy kis idő múlva átég a hf tömítés, vagy a vizet engedi be a hengerekhez.

ha elmész egy igazán jó műhelybe (pl Szuromi), ahol ezzel foglalkoznak profin, akkor ott is megmondják ezt.

Link to comment
Megosztás:

pedig alu hengerfejnél van, főleg a 16 szelepeseknél.

az más kérdés, hogy lehet nem olyan arányú, amit már síkolni kéne, mert jó visszahúzással úgyis helyreáll...

nekem eddig 3x volt síkolva a versenygépsason a hf, mindig hidegen lett leszedve, és mégis volt benne

egyszer 0,5mm is :) Az a tuti, hogy ha síkolva van, és a hf csavarok is cserélve vannak. Különben lehet

hogy kis idő múlva átég a hf tömítés, vagy a vizet engedi be a hengerekhez.

ha elmész egy igazán jó műhelybe (pl Szuromi), ahol ezzel foglalkoznak profin, akkor ott is megmondják ezt.

pesti kollégám is így meséli, de errefelé még csak a vaskor van úgylátszik :D

Link to comment
Megosztás:

akkor nekem miért nem vetemedett? csináltass egy résveszteség mérést egy opel szervízben, benzines motornál.. mikor tanuló voltam 3 évig csak motorokat újítottam egyszer nem síkoltattuk. ha megfizeted csinálnak neked mindent csak győzd fizetni.. még adagolót is mérnek neked benzinesnél.

Egy HF-síkolás 3 ezer forint. Lehet hogy felesleges, de ha már le kell szedni a HF-et akkor ott általában 10 ezrekben mérhető a ráfordított összeg felújítás, tömítés, szimeringek, csavarok, most minek kockáztatni 3 ezerért. Aztán ha nem lesz jó, és kifúj akkor szedjem le megint?

Link to comment
Megosztás:

Olyan szép ez a téma...

Csak egy apró inf.

Sokan félnek az általuk "feleslegesnek" vélt síkolástól. Ezért találták ki az un. érintőfogást. (Így csak akkor történik lényeginek mondható anyagleválasztás, ha az szükséges és indokolt.) :D Az érintőfogás a hf síkoltatásnál felfogható egy gépi ellenőrzésnek is :)

Link to comment
Megosztás:

Olyan szép ez a téma...

Csak egy apró inf.

Sokan félnek az általuk "feleslegesnek" vélt síkolástól. Ezért találták ki az un. érintőfogást. (Így csak akkor történik lényeginek mondható anyagleválasztás, ha az szükséges és indokolt.) :D Az érintőfogás a hf síkoltatásnál felfogható egy gépi ellenőrzésnek is :)

Meg hát ugye hiába van nyomatékkal lehúzva a csavar, előfordul hogy valamelyik csavar egy kicsit szorul, korábban elkattan a kulcs, nemis huztad meg akkora fordulattal mint a másikat. A tömítés kevésbé lapul ki, ugye a blokk valszeg fix, nem mocorog, hát ugye csak a HF-idomul. Szerintem. Meg most könyörgöm ezen minek spórolni?

Link to comment
Megosztás:

Meg hát ugye hiába van nyomatékkal lehúzva a csavar, előfordul hogy valamelyik csavar egy kicsit szorul, korábban elkattan a kulcs, nemis huztad meg akkora fordulattal mint a másikat. A tömítés kevésbé lapul ki, ugye a blokk valszeg fix, nem mocorog, hát ugye csak a HF-idomul. Szerintem. Meg most könyörgöm ezen minek spórolni?

Így van, ezen nem érdemes spórolni! Azért írtam, hogy ha elviszi a hf-et gépműhelybe, akkor végeznek rajta már géppel egy érintőfogást és ha szükséges akkor már dúrják is le. (Így nem kell félni hogy idő előtt elfogy a cucc.) Akár helyben meg is várható és tényleg csak pár ezresbe kerül.

Link to comment
Megosztás:

Nah most ember a talpán lassan aki eldtudja dönteni mi az amire szükség van és mi az amire nincs...

Belekontárkodásom oka az hogy én most akarom leszedni a Hf-t mert kicsit ereszt olajat és tömítést akarok rajta cserélni és pasztával bekenve vissza ne szivárogjon.

És ha már úgyis levan szedve mit nézzek meg? Vagy nekem is érdemes lenne síkoltatva új csavarokkal visszapakolni?

Szimpla C14NZ motoron átlagos felhasználással... Szóval nem versenygép Opel16v :D

Link to comment
Megosztás:

Nah most ember a talpán lassan aki eldtudja dönteni mi az amire szükség van és mi az amire nincs...

Belekontárkodásom oka az hogy én most akarom leszedni a Hf-t mert kicsit ereszt olajat és tömítést akarok rajta cserélni és pasztával bekenve vissza ne szivárogjon.

És ha már úgyis levan szedve mit nézzek meg? Vagy nekem is érdemes lenne síkoltatva új csavarokkal visszapakolni?

Szimpla C14NZ motoron átlagos felhasználással... Szóval nem versenygép Opel16v :D

Álljunk meg egy pillanatra: a hengerfej ereszt Nálad, vagy a szelepfedél? Nem mindegy! Inkább fényképezd le, akkor kiderül.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.