Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

nemerről arészérőlvan szó.

maga a szimerint felhelyezése.

régebben írták már, hogymegoldható hflevétele nélkül is, mégpedig úgy, hogy az épp aktuális szimering dugóját felhajtod, és arra engeded a szelepet, aztán le, csere után meg visszahajtod.

csak maga a szimerig, szimán leveszem, meg ráteszem kézzel??

Szerinrtem igen. Simán csavarhúzóval kifeszegetem darabokban a helyéről, és egyben visszanyomom az újat. De azért én megnéznék egy ilyen leszedés nélküli cserét. Leszedve sem egyszerű kivenni a szelepet, hát még a helyén, ahol nem is férsz hozzá. Én inkább leszedném. :D

Link to comment
Megosztás:

Szerinrtem igen. Simán csavarhúzóval kifeszegetem darabokban a helyéről, és egyben visszanyomom az újat. De azért én megnéznék egy ilyen leszedés nélküli cserét. Leszedve sem egyszerű kivenni a szelepet, hát még a helyén, ahol nem is férsz hozzá. Én inkább leszedném. :D

én se láttam még, de itt írta egy szerelő cartársunk, ha megoldható, én inkább nem venném le, mivel hf csavarok tömítés síkolás, és mi van akkor, hamár nem lehet tovább síkolni?

Link to comment
Megosztás:

nekünk hogy kellszelepszárszimeringet cserélni???

ezt már egyszr felvetettem, desenki se reagált rá szinte!!

több helyről hallottam, hogy be kell ütni, csinálni kell hozzá spec szerszámot is stb.. pl E kadettostól ezt hallottam...

nálunk az astrába hogy működik ez??

Szerintem a hengerfejet leveszed, kiszeded a szelepeket, kipiszkálod a régit, és berakod az új szimeringet. Nem tudom milyen a speciális szerszám, de szerintem akkora szívás, hogy én inkább elkárolok egy síkolást+HF-tömítést, nem beszélve arról, hogy ha leszedem akkor ki tudom cserélni én is.

Sok típusnál a helyén ki lehet cserélni.

Nálunk valóban egyszerűbb leszerelt hf-nél. De kell hozzá spec szerszám a cseréhez is és a szeleprugókhoz-, ékekhez is.

A legegyszerűbb, ha bármi egyéb okból le van szerelve a hf. akkor ezt szinte kötelező cserélni és nem lesz vele gond, nem kell ezért külön melózni.

Link to comment
Megosztás:

Sok típusnál a helyén ki lehet cserélni.

Nálunk valóban egyszerűbb leszerelt hf-nél. De kell hozzá spec szerszám a cseréhez is és a szeleprugókhoz-, ékekhez is.

A legegyszerűbb, ha bármi egyéb okból le van szerelve a hf. akkor ezt szinte kötelező cserélni és nem lesz vele gond, nem kell ezért külön melózni.

x14NZ-nél is úgy van, hogy a hf csavarok fogják a vezérműházat is, nem? :D

Link to comment
Megosztás:

én se láttam még, de itt írta egy szerelő cartársunk, ha megoldható, én inkább nem venném le, mivel hf csavarok tömítés síkolás, és mi van akkor, hamár nem lehet tovább síkolni?

Igaz, de hamár szelepszimeringet kell cserélni, akkor nem árthat ránézni a szelepkre sem. Ha leveszem akkor tök egyszerű kicserélni őket:

207870.jpg

Link to comment
Megosztás:

x14NZ-nél is úgy van, hogy a hf csavarok fogják a vezérműházat is, nem? :D

Igen. :)

Ez sem jobb, mint egyes Renaultnál, hogy a veztengely hátrafelé jön ki a hf-ből, csak ott a tűzfal (hosszmotoros). Cumi, mert a tengely kihúzásához le kell venni a hf-et (esetenként kettőt) :D .

Link to comment
Megosztás:

Igaz, de hamár szelepszimeringet kell cserélni, akkor nem árthat ránézni a szelepkre sem. Ha leveszem akkor tök egyszerű kicserélni őket:

jó akkorte vedd le, és költs rá még 40ezret.

ha nem kell én nem veszem le.

Gorbi

milyen speciális szerszám kell a levéeléhez???

Zotya állítás azhogy simán pik pak leszedte, meg rárakta.

Link to comment
Megosztás:

jó akkorte vedd le, és költs rá még 40ezret.

ha nem kell én nem veszem le.

Gorbi

milyen speciális szerszám kell a levéeléhez???

Zotya állítás azhogy simán pik pak leszedte, meg rárakta.

Este beálltam szerelőmhöz a szerelőhelyre, vagy 8-10 órát hűlt, reggel jött értem, lementünk, hf csavarok ki, vezérműtengely-ház le, szerelés, ház vissza, új csavarok vissza és öjöm bódottá. A hf tömítés simán megfogja a hf-t, nem jön le az olyan könnyen.

Link to comment
Megosztás:

Este beálltam szerelőmhöz a szerelőhelyre, vagy 8-10 órát hűlt, reggel jött értem, lementünk, hf csavarok ki, vezérműtengely-ház le, szerelés, ház vissza, új csavarok vissza és öjöm bódottá. A hf tömítés simán megfogja a hf-t, nem jön le az olyan könnyen.

szedtünk már mi is lehf et, és a csavarozás valóban csak az egyikfele a melónak :D , de nem tom, ez mennyire használ a hf tömítésnek, meg a hfnek...

de az uj csavarok is pénzbe vannak... de az tény, hogy így egszerűbb lehet szimeringezni..

de arra még most sincs meg a válasz, hogy milyen az a spec szerszám...

Link to comment
Megosztás:

jó akkorte vedd le, és költs rá még 40ezret.

ha nem kell én nem veszem le.

Gorbi

milyen speciális szerszám kell a levéeléhez???

Zotya állítás azhogy simán pik pak leszedte, meg rárakta.

Most miért egy tömítés meg a 3 ropis síkolás 40 ezer? :D Hamarabb megsíkolják amíg te összevered az újjaidat ahogy a rugókat nyomogatot le. Speciális szerszám? Van valakinek olyan? :)

Link to comment
Megosztás:

Most miért egy tömítés meg a 3 ropis síkolás 40 ezer? :D Hamarabb megsíkolják amíg te összevered az újjaidat ahogy a rugókat nyomogatot le. Speciális szerszám? Van valakinek olyan? :)

csavarok ugye... meg azt se feledjük, hogynem lehetvilágba szabályozni

3 ékes hf tömítés után kuka a hf

Link to comment
Megosztás:

jó akkorte vedd le, és költs rá még 40ezret.

ha nem kell én nem veszem le.

Gorbi

milyen speciális szerszám kell a levéeléhez???

Zotya állítás azhogy simán pik pak leszedte, meg rárakta.

Alapvetően mindig kicserélem a szimeringeket, ha bármi okból lent van a hf és akkor biztos kibírja a következő megbontásig.

Ritkán de előfordul rendkívüli eset is. Pl. baromi nagy költséggel járna levenni az amúgy jó állapotú hf-et.

Én így szoktam ezeket csinálni (ha valami okból két hf leszedés között elhányná magát a szimering).

Olyan típusoknál, ahol nem kell fellazítani a hf csavarokat a vez teng eltávolításához:

Vezérműtengelyt leszerelem a sallangokkal együtt. Gyertyákat kiszerelem. A szeleprugók kivételéhez készítettem egy "univerzális" kinyomószerkezetet, amit ráfogatok a tőcsavarra és a működő részét ráillesztem a rugótányérra. Egy meghajlított csavarhúzóval benyúlok a gyertyafuraton és megtámasztom a szelepet. Ezután félkarú rablót játszok a kinyomószerkezet nyomókarjával és összenyomott rugónál kiveszem az ékeket. (nem árt az aktuális dugattyút felső hopltpontra állítani, leszerelt vez tengelynél lehet nyugodtan forgatni a főtengelyt) Ezután egy fogóval lehúzom a régi szimeringet a szelepvezetőről és egy pont akkora átmérőjű gyűrűvel beütöm az újat. A gyűrűnek illeszkednie kell a szimering külső fém peremére. Ezután minden fordított sorrendben vissza.

Problémás típusoknál:

Sajnos ha le kell lazítani a hf csavarokat, az mindenképpen plusz költséggel jár. Már pedig a vezteng nekünk útban lesz. Le kell szerelni. Van olyan szerelő kollégám, aki megkockáztatja ennek ellenére is a helyén kicserélni őket. Ilyenkor vezteng. ház le és rövid hf.csavarok berak és azzal visszaszorítani a műtét alatt a hf-et. Előtte le kell engedni a wassert. Műtét közben pedig imádkozni, hogy nem vetemedett el a hf, stb. stb. (pl.több lépcsőben lazítani a hf csavarokat)

Mielőtt regényt írnék én ilyen esetben azt tartom tiszta munkának, ha leszereljük a hf-et!

De a legjobb ha megelőzzük a csak szelepszár szimering cserét.

Link to comment
Megosztás:

Alapvetően mindig kicserélem a szimeringeket, ha bármi okból lent van a hf és akkor biztos kibírja a következő megbontásig.

Ritkán de előfordul rendkívüli eset is. Pl. baromi nagy költséggel járna levenni az amúgy jó állapotú hf-et.

Én így szoktam ezeket csinálni (ha valami okból két hf leszedés között elhányná magát a szimering).

Olyan típusoknál, ahol nem kell fellazítani a hf csavarokat a vez teng eltávolításához:

Vezérműtengelyt leszerelem a sallangokkal együtt. Gyertyákat kiszerelem. A szeleprugók kivételéhez készítettem egy "univerzális" kinyomószerkezetet, amit ráfogatok a tőcsavarra és a működő részét ráillesztem a rugótányérra. Egy meghajlított csavarhúzóval benyúlok a gyertyafuraton és megtámasztom a szelepet. Ezután félkarú rablót játszok a kinyomószerkezet nyomókarjával és összenyomott rugónál kiveszem az ékeket. (nem árt az aktuális dugattyút felső hopltpontra állítani, leszerelt vez tengelynél lehet nyugodtan forgatni a főtengelyt) Ezután egy fogóval lehúzom a régi szimeringet a szelepvezetőről és egy pont akkora átmérőjű gyűrűvel beütöm az újat. A gyűrűnek illeszkednie kell a szimering külső fém peremére. Ezután minden fordított sorrendben vissza.

Problémás típusoknál:

Sajnos ha le kell lazítani a hf csavarokat, az mindenképpen plusz költséggel jár. Már pedig a vezteng nekünk útban lesz. Le kell szerelni. Van olyan szerelő kollégám, aki megkockáztatja ennek ellenére is a helyén kicserélni őket. Ilyenkor vezteng. ház le és rövid hf.csavarok berak és azzal visszaszorítani a műtét alatt a hf-et. Előtte le kell engedni a wassert. Műtét közben pedig imádkozni, hogy nem vetemedett el a hf, stb. stb. (pl.több lépcsőben lazítani a hf csavarokat)

Mielőtt regényt írnék én ilyen esetben azt tartom tiszta munkának, ha leszereljük a hf-et!

De a legjobb ha megelőzzük a csak szelepszár szimering cserét.

na erre voltam kíváncsi,hogy kellegy szerszám, hogy beüssük a szimeringet...

akkor Zotya csak félig tolta fel???

vagy ő mit érezhetett, ahelyett, hogy a helyén van??

Link to comment
Megosztás:

na erre voltam kíváncsi,hogy kellegy szerszám, hogy beüssük a szimeringet...

akkor Zotya csak félig tolta fel???

vagy ő mit érezhetett, ahelyett, hogy a helyén van??

Necsináld már, az előbb lementem a pincébe, és kipróbáltam a régi HF-emen, hogyan lehet kicserélni a szimeringet. Erre voltál kiváncsi nem? Nem nyomtam be a helyére, mert hátha nem tudom épen kivenni. :D

Link to comment
Megosztás:

Necsináld már, az előbb lementem a pincébe, és kipróbáltam a régi HF-emen, hogyan lehet kicserélni a szimeringet. Erre voltál kiváncsi nem? Nem nyomtam be a helyére, mert hátha nem tudom épen kivenni. :D

nah cseszd meg :)

erről ugatok mióta, hogy kell e szerszám...

Link to comment
Megosztás:

nah cseszd meg :D

erről ugatok mióta, hogy kell e szerszám...

Igazából a szeleplenyomó számít, a szim beütését végső elkeseredésben (ezt csak halkan mondom) akár egy 12-es körüli dugókulcsal is meg lehet ütni. Levenni pedig simán fogóval.

Link to comment
Megosztás:

Ha már gatya a szelepszár szimering, akkor érdekes, nem elkopik, hanem megkeményedik és elveszíti a rugalmasságát. Megkeményedik az anyaga, törékeny lesz, nem feszül rá a szelepszárra.

Link to comment
Megosztás:

Igazából a szeleplenyomó számít, a szim beütését végső elkeseredésben (ezt csak halkan mondom) akár egy 12-es körüli dugókulcsal is meg lehet ütni. Levenni pedig simán fogóval.

láttam már olyan szerkezetet, amivelle kell nyomni, igaz az eg ynagy tákolás volt :)

el is tört asszem :D

és azt lehet látni, hogy már a helyén vana szimering??

sajna ilyet a két év alatt egyszer se csináltunk :D

Link to comment
Megosztás:

láttam már olyan szerkezetet, amivelle kell nyomni, igaz az eg ynagy tákolás volt :)

el is tört asszem :D

és azt lehet látni, hogy már a helyén vana szimering??

sajna ilyet a két év alatt egyszer se csináltunk :D

Egyszerű, mert a szim belseje kúpos és gumírozott (redősen) . A szelepvezető vége szintén kúpos.

Kicsit fel kell ütni a vezető végére, és ha a helyén van, akkor nem megy tovább. Ellenőrzés végett kicsit megcibálod felfelé és ha stabil, akkor csak a kis gumiredők finom mozgása jelzi, hogy bizony egyhamar nem akar lejönni onnan. (önzáró lesz)

Link to comment
Megosztás:

Be tud, mivel az vezérli, de én inkább mechanikai dologra gyanakodnék, méress résveszteséget.

tényleg mechanikai dolog volt a bűnös. mivel a 4-edik henger vacakolt.... onnan megy a vákum a fékrásegítőhöz. és azon a csövön amin a vákum megy van két kisseb cső ami leágazik. és az egyik egy szelephez vezetett ami szelelt. állítólag az a tankkal van összeköttetésben. kompressziót mérettem. 130 ezer km van az autóban 13-13,2 volt aaz eredmény. az rossz műanyag szelep meg 8 ezerbe kerülne, pálmatexel körbe ragasztottam ott szelelt a széén.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.