Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy egy nagyobb szerviz költség előtt állok. Megjártam a hétvégén a Balatont (kb. 700km ) és feltűnt hogy miután megállok erősen csöpög az olaj a blokkból. Autószerelő ismerősömmel úgy gyorsan átnézettem, úgy néz ki hogy minden tömítés cserélni kell, + a csöpögő olajat a hosszbordás szíj mindenfelé szétkente, így a kerekek is kaptak jócskán, és elég sok gumi alkatrész ami nem nagyon szereti az olajat. A vezérműszíjat és feszítőgörgőket nem tudom mikor cserélte a volt tulaj így az is esedékes lenne, de akkor már vízpumpa se ártana. Az ismerősöm szerint a fék sem az igazi, mivel hirtelen fékezéskor sziszeg a pedál, tehát a fékrásegítőben vagy hol valami membrán már haldoklik.

Ja mellékesen a mind a négy teleszkóp gatya, elöl lenyomás után még 5öt visszarugózik :D

Bementem ma az Opel szervizbe és ott teleszkópok néllkül, tehát főtengely szimering,+ vezérlés csere: szíj + görgök + vízpuma, tömítések, hosszbordás szíj - ez kb 100.000Ft... :lol: Ez jónak mondható? A négy utángyártott teleszkóp megint egy 100-as.

Nem lehetne valahogy olcsón beszerezni az alkatrészeket? Mert nem nagyon tudom, hogy az Opel mennyit rak rá + a 8250Ftos munkadíj se kutya...

8250Ft os munkadíj nagyon is baráti, háznál se csinálja meg neked ezt a sok cserét olcsóbban :lol:

keresgélj embereket, netes dolgokat.

lengéscsillapítóról nemrég írt árakat pl Invictus kolléga, felkeresheted őt is ezügyben, 4 db 100ért sok, de olyan 40ezer feletti összeg máshol is.

vezérlés, meg az összes tömítés nagyban függ a motorodtól, de 100 az szetem a legdrágább F be is sok.

ezárt van ez a fórum, na meg ha ennyire nincs ismerősöd, aki olcsóbban tud alkatrészt, akkor érdemes megváltani a klubtagságot, és élni az általa adott alkatrész kedvezményekkel.

efelől vmeik admint keresd fel

:D

Link to comment
Megosztás:

...

ezárt van ez a fórum, na meg ha ennyire nincs ismerősöd, aki olcsóbban tud alkatrészt, akkor érdemes megváltani a klubtagságot, és élni az általa adott alkatrész kedvezményekkel.

efelől vmeik admint keresd fel

:lol:

ne csak a szád járjon, hanem akkor mutass is példát. am meg nem admint kell keresni hanem felül középen ottvan szép sorban a tagságos cucc....

Link to comment
Megosztás:

ne csak a szád járjon, hanem akkor mutass is példát. am meg nem admint kell keresni hanem felül középen ottvan szép sorban a tagságos cucc....

ne szójá be jó csákó? :lol:

de most én nem mondhatom azt neki, hogy adj listát, és bemegyek Sanyókámhoz, és megrendelem neki -40%-os áron, mert ilyen nagytételben ezt intézze magának mindneki, meg most ez kell az kell stb, én meg csak ezt tudom.

de pl a lengéscsillapítót Invi már körbejárta, most ő kapásból megadhatja neki a címet, mint pl nekem is volt olyan kedves elmesélte a lámpáról is amit tudnom kell :D

az adminos dolgot azért mondtam, hogy érdeklődje meg a kedvezményeket, mert errefelé nem is hallottak még erről a kártyáról, szóval nekem nem éri meg, amíg tudoka volt melóhelyről jóárasított cuccot :lol:

Link to comment
Megosztás:

8250Ft os munkadíj nagyon is baráti, háznál se csinálja meg neked ezt a sok cserét olcsóbban :lol:

keresgélj embereket, netes dolgokat.

lengéscsillapítóról nemrég írt árakat pl Invictus kolléga, felkeresheted őt is ezügyben, 4 db 100ért sok, de olyan 40ezer feletti összeg máshol is.

vezérlés, meg az összes tömítés nagyban függ a motorodtól, de 100 az szetem a legdrágább F be is sok.

ezárt van ez a fórum, na meg ha ennyire nincs ismerősöd, aki olcsóbban tud alkatrészt, akkor érdemes megváltani a klubtagságot, és élni az általa adott alkatrész kedvezményekkel.

efelől vmeik admint keresd fel

:D

Kösz a gyors választ :D Megpróbálok jó áron alkatrészeket szerezni, még van egy Suzukis márkaszervizes ismerősöm akinek van egy G-astrája talán ő tud szerezni alkatrészt vagy ha nem legalább barátibb áron összerakja nekem a cuccost...

Ha van valami kínom úgyis írok :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kösz a gyors választ :D Megpróbálok jó áron alkatrészeket szerezni, még van egy Suzukis márkaszervizes ismerősöm akinek van egy G-astrája talán ő tud szerezni alkatrészt vagy ha nem legalább barátibb áron összerakja nekem a cuccost...

Ha van valami kínom úgyis írok :lol:

ha szervizes, akkor neki tudni akell olcsóbban cuccokat, mrt levannak szerződve bernerrel startal meg még sok más céggel, akik szállítanak alkatrészeket :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A segítségeteket kérném.

Van egy 1996-os 1.4-es 16 szelepes Astrám. Irtózatosan elkezdett kelepelni ( olyan mint egy diesel autó),ezért elvittem a szerelőmhöz. A szerelő azt mondta azonnal első hallásra, hogy hidrotőke. Szétkapta, átmosta, kicserélte. Viszont továbbra is kelepel. Megint megnézte és azt mondta ez már injektor lehet. Közben el kellett utaznom vidékre ahol egy régi ismerős szerelő megnézte és azt mondta, hogy ez biztos, hogy szelephang. Ha tud ebben segíteni valaki akkor kérem sürgősen jelentkezzen. Vagy ha ilyen előfordult már valakivel egy kis információt legyen szives adni.

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A segítségeteket kérném.

Van egy 1996-os 1.4-es 16 szelepes Astrám. Irtózatosan elkezdett kelepelni ( olyan mint egy diesel autó),ezért elvittem a szerelőmhöz. A szerelő azt mondta azonnal első hallásra, hogy hidrotőke. Szétkapta, átmosta, kicserélte. Viszont továbbra is kelepel. Megint megnézte és azt mondta ez már injektor lehet. Közben el kellett utaznom vidékre ahol egy régi ismerős szerelő megnézte és azt mondta, hogy ez biztos, hogy szelephang. Ha tud ebben segíteni valaki akkor kérem sürgősen jelentkezzen. Vagy ha ilyen előfordult már valakivel egy kis információt legyen szives adni.

Köszönöm

Hát általában a hidrotőke felel a kelepelő hangért, az injektort még nem hallottam mint okot, teljesítményromlást nem vettél észre? Vannak szeleptisztító adalélok, nem biztos hogy használ, de nem is árthat, nem túl drága, egy hidrotőke cseréhet képest elenyésző az ára. Aztán ha nem javul akkor lehet nézegetni a tőkéket. Ugyanilyen létezik injektortisztítóban is. Egy próbát megér. Nálunk a hypertecsóban 1500-körül van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A segítségeteket kérném.

Van egy 1996-os 1.4-es 16 szelepes Astrám. Irtózatosan elkezdett kelepelni ( olyan mint egy diesel autó),ezért elvittem a szerelőmhöz. A szerelő azt mondta azonnal első hallásra, hogy hidrotőke. Szétkapta, átmosta, kicserélte. Viszont továbbra is kelepel. Megint megnézte és azt mondta ez már injektor lehet. Közben el kellett utaznom vidékre ahol egy régi ismerős szerelő megnézte és azt mondta, hogy ez biztos, hogy szelephang. Ha tud ebben segíteni valaki akkor kérem sürgősen jelentkezzen. Vagy ha ilyen előfordult már valakivel egy kis információt legyen szives adni.

Köszönöm

injektor hang? azt elég könnyen kitudod szűrni, elég nagy a távolsága a motortól.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Probléma: kb. 1500as fordulatszám alapjáraton.

Alapjárati jeladó(gondolom ez a neve...)kiszedve megtakarítva, kb 3napig tünetmentes, aztán procedúra megismételve fogkefe+féktisztító segitségével, tünetmentes fél napig :D

Irány Opel bolt... egyikben 8800ft valami utángyártott, másik boltban 8000 a GM, (nem kérdés melyiket venném), 2 számú boltban mondja a srác h vegyek 1 tömítést mert lehet falsot szív valahol!

Az a kérdés h a pillangószelep alatt hova köll tenni a tömítést :lol: Mert amikor kicsit lebontottam a dolgokat én nem láttam ilyet!Ha esetleg valaki segítene azt megköszönném!Esetleg képpel is...

Link to comment
Megosztás:

Novyy figyelj! Ez Opel szervíz ár! Nem a teljes munka ára, hanem az óradíj! :D

azért néztem... de nem esett le, hogy ez csask az óradíj, leht neki se

de mindegy

ami cseréket írt, kötelező jellegű, pl vez csere, és nem ott fogja megvenni se, meg megcsinálni se szerintem :lol:

Link to comment
Megosztás:

azért néztem... de nem esett le, hogy ez csask az óradíj, leht neki se

de mindegy

ami cseréket írt, kötelező jellegű, pl vez csere, és nem ott fogja megvenni se, meg megcsinálni se szerintem :D

No, ha bekűtted az erdőbe, akkor ezután ide se néz! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A segítségeteket kérném.

Van egy 1996-os 1.4-es 16 szelepes Astrám. Irtózatosan elkezdett kelepelni ( olyan mint egy diesel autó),ezért elvittem a szerelőmhöz. A szerelő azt mondta azonnal első hallásra, hogy hidrotőke. Szétkapta, átmosta, kicserélte. Viszont továbbra is kelepel. Megint megnézte és azt mondta ez már injektor lehet. Közben el kellett utaznom vidékre ahol egy régi ismerős szerelő megnézte és azt mondta, hogy ez biztos, hogy szelephang. Ha tud ebben segíteni valaki akkor kérem sürgősen jelentkezzen. Vagy ha ilyen előfordult már valakivel egy kis információt legyen szives adni.

Köszönöm

Egyik pillanatról a másikra kezdte el?

Folyamatosan kelepel, vagy bizonyos fordulat fölött elhallgat?

Link to comment
Megosztás:

Probléma: kb. 1500as fordulatszám alapjáraton.

Alapjárati jeladó(gondolom ez a neve...)kiszedve megtakarítva, kb 3napig tünetmentes, aztán procedúra megismételve fogkefe+féktisztító segitségével, tünetmentes fél napig :D

Irány Opel bolt... egyikben 8800ft valami utángyártott, másik boltban 8000 a GM, (nem kérdés melyiket venném), 2 számú boltban mondja a srác h vegyek 1 tömítést mert lehet falsot szív valahol!

Az a kérdés h a pillangószelep alatt hova köll tenni a tömítést :lol: Mert amikor kicsit lebontottam a dolgokat én nem láttam ilyet!Ha esetleg valaki segítene azt megköszönném!Esetleg képpel is...

Ha írnál motortípust, valószínű hamarabb tudna valaki okosat mondani. Alapjárati motornak hívják különben, mert egy léptetőmotor. Már ha egyre gondolunk. A második takarításkor is ugyanolyan koszos volt, mint előtte? Azért pár nap alatt nem szokott nagyon elkokszolódni.

Amúgy egy használható u.gy. 10en x ezer forint, egy GM meg 30e felett! Ez alatt ne is vegyél, mert kuka lesz hamar.

A folytószelepházat is meg kellene takarítani jó alaposan, meg az alapjárati levegőjáratot, ami megkerüli a folytószelepet. (ahova a motor kupus része bemegy)

Nekem a folytószelep háza 2 részből áll, a felső részét a sarkokban 4 torx csavar fogja, felfele le lehet venni, és alatta van egy olyan viaszos papírszerű tömítés.

Link to comment
Megosztás:

Egyik pillanatról a másikra kezdte el?

Folyamatosan kelepel, vagy bizonyos fordulat fölött elhallgat?

Egyik pillanatról a másikra és folyamatosan kelepel. A hidrotőkék ki lettek cserélve ráadásul gyárira. Amikor kész lett a szerelő azt mondta még egy kicsit ketyegni fog amíg feltöltődik de ez folyamatosan kelepel. A szeleptisztítót még megpróbálom azért. Köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Ha írnál motortípust, valószínű hamarabb tudna valaki okosat mondani. Alapjárati motornak hívják különben, mert egy léptetőmotor. Már ha egyre gondolunk. A második takarításkor is ugyanolyan koszos volt, mint előtte? Azért pár nap alatt nem szokott nagyon elkokszolódni.

Amúgy egy használható u.gy. 10en x ezer forint, egy GM meg 30e felett! Ez alatt ne is vegyél, mert kuka lesz hamar.

A folytószelepházat is meg kellene takarítani jó alaposan, meg az alapjárati levegőjáratot, ami megkerüli a folytószelepet. (ahova a motor kupus része bemegy)

Nekem a folytószelep háza 2 részből áll, a felső részét a sarkokban 4 torx csavar fogja, felfele le lehet venni, és alatta van egy olyan viaszos papírszerű tömítés.

c16nz

Reggel már megvolt a tömítés csere!Ma csak 2szer ment fel az alapjárat :lol:

Szóval csere lesz asszem

Pedig a kezemben fogtam, rajta a GM papír 8000Huf az ára...

Link to comment
Megosztás:

Egyik pillanatról a másikra és folyamatosan kelepel. A hidrotőkék ki lettek cserélve ráadásul gyárira. Amikor kész lett a szerelő azt mondta még egy kicsit ketyegni fog amíg feltöltődik de ez folyamatosan kelepel. A szeleptisztítót még megpróbálom azért. Köszönöm a segítséget.

c16nz

Reggel már megvolt a tömítés csere!Ma csak 2szer ment fel az alapjárat :D

Szóval csere lesz asszem

Pedig a kezemben fogtam, rajta a GM papír 8000Huf az ára...

Mindkettőtöknek javaslom, hogy tegye be az aláirásába a motorkódot és az évjáratot, esetleg a karosszéria tipusát is. Sokkal könnyebben adnak majd választ/tanácsot a hozzáértők az esetleges további kérdéseitekre. :lol:

Vezérlőpult - aláirás szerkesztése.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egyik pillanatról a másikra és folyamatosan kelepel. A hidrotőkék ki lettek cserélve ráadásul gyárira. Amikor kész lett a szerelő azt mondta még egy kicsit ketyegni fog amíg feltöltődik de ez folyamatosan kelepel. A szeleptisztítót még megpróbálom azért. Köszönöm a segítséget.

Olyan szeleptisztító adalékot nem kéne bele tenni. Nem az lesz a megoldás.

Olajnyomást kell méretni, és ha az rendben van (olajpumpa is gyanús ilyenkor!), akkor valszeg a hf-ben

van eldugulva a hidrotőkék olajjárata. milyen olajat használsz, és mikor van cserélve?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem!

A tulajdonomban lévő '97-es Astra F (1.4 8v X14NZ) alapjárata rakoncátlankodik.Vagy le akar állni, vagy hullámzik a fordulat. :lol:

Az alapjáratállító motor új, a hőgomba,a levegőszűrő,a Lambda-szonda szintén.Az injektor házát kitakarítottuk,mivel az egyik gumicső tele volt a nagyszemű sóhoz hasonlító szennyeződéssel, ami a jobb első kerék mögötti szűrőből származik.

Tudtok valami tanácsot adni??

Előre is köszi!!

Link to comment
Megosztás:

Hali,

Már korábban írtam hogy rángat az autó egy bizonyos fordulaton 2000- körül, amit az AGR szelep elkoszolódásának tituláltam be... viszont most olyat csinált hogy teljesen mindegy mekkora a fordulat egy bizonyos gázpedál állásnál ugyanúgy rángat.. kb 1/4 gáznál... Sőt már városban nem is tudok úgy menni vele hogy legalább 5* ne álljon le (hozzáteszem fordulatszám ingadozás... (néha visszahúzza olyan 200-as fordulatról de ha utána alapjáraton üzemel 30mpig rögvest leáll.) :lol: Lehet hogy gyújtás résznél kellene keresni a problémát? VAgy az AGR lenne a bűnös csak bekeményített? Vagy a legközelebbi hulladéklerakó telepet kellene megkeresnem? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem!

A tulajdonomban lévő '97-es Astra F (1.4 8v X14NZ) alapjárata rakoncátlankodik.Vagy le akar állni, vagy hullámzik a fordulat. :lol:

Az alapjáratállító motor új, a hőgomba,a levegőszűrő,a Lambda-szonda szintén.Az injektor házát kitakarítottuk,mivel az egyik gumicső tele volt a nagyszemű sóhoz hasonlító szennyeződéssel, ami a jobb első kerék mögötti szűrőből származik.

Tudtok valami tanácsot adni??

Előre is köszi!!

Az aktív szénszűrőt ki kell belőle venni és az összes vákumcsövét átfújni,valszeg dugulás lesz valahol.

Link to comment
Megosztás:

Hali,

Már korábban írtam hogy rángat az autó egy bizonyos fordulaton 2000- körül, amit az AGR szelep elkoszolódásának tituláltam be... viszont most olyat csinált hogy teljesen mindegy mekkora a fordulat egy bizonyos gázpedál állásnál ugyanúgy rángat.. kb 1/4 gáznál... Sőt már városban nem is tudok úgy menni vele hogy legalább 5* ne álljon le (hozzáteszem fordulatszám ingadozás... (néha visszahúzza olyan 200-as fordulatról de ha utána alapjáraton üzemel 30mpig rögvest leáll.) :lol: Lehet hogy gyújtás résznél kellene keresni a problémát? VAgy az AGR lenne a bűnös csak bekeményített? Vagy a legközelebbi hulladéklerakó telepet kellene megkeresnem? :D

Ez tipikus AGR hiba,vagy ki kell szedni és alaposan kiáztatni mondjuk nitrohigítóban,vagy lefalazni egy alulemezzel,amit az alatta található tömítés helyére vágsz vagy csere újra.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.