Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ebben lehet valami, mert mikor 3000-ről kezdek motorfékezni, akkor ~2000-nél van egy pici ugrása az autónak, mintha egy enyhe gázt adtam volna neki, majd elvettem és ugyanez játszódik el ~1400rpm-nél.

Neke gyári lambdával csinálja ezt? Amúgy az, hogy van befecskendezés motorfék alatt is (Kivéve, amikor valóban erősen lassulsz a motorfékkel) arra az is bizonyíték, hogy ha beteszem pl. 5-be, és hagyom lassulni, a végén kicsit rángatósan, de 30-40-el alapjáraton folyamatosan megy gázadás nélkül, nem áll meg.... De úgy rémlik, hogy a vezérlő leírásában olvastam is, hogy azért sem lehet egy mozdulattal "elzárni a csapot", mert akkor jó nagyokat rántana a motor, és ha újra gázra lépsz, akkor meg vagy lassan fenné fel a fonalat, vagy a hirtelen dús keveréktől ledadogna a motor. Legalább arra jó volt ez a szenvedés a hülye hibakódommal, hogy kicsit jobban megértettem, milyen szenzorok is vannak, és mit mire használ. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Neke gyári lambdával csinálja ezt? Amúgy az, hogy van befecskendezés motorfék alatt is (Kivéve, amikor valóban erősen lassulsz a motorfékkel) arra az is bizonyíték, hogy ha beteszem pl. 5-be, és hagyom lassulni, a végén kicsit rángatósan, de 30-40-el alapjáraton folyamatosan megy gázadás nélkül, nem áll meg.... De úgy rémlik, hogy a vezérlő leírásában olvastam is, hogy azért sem lehet egy mozdulattal "elzárni a csapot", mert akkor jó nagyokat rántana a motor, és ha újra gázra lépsz, akkor meg vagy lassan fenné fel a fonalat, vagy a hirtelen dús keveréktől ledadogna a motor. Legalább arra jó volt ez a szenvedés a hülye hibakódommal, hogy kicsit jobban megértettem, milyen szenzorok is vannak, és mit mire használ. :lol:

Nem tudom milyen lambda van benne, de az előző tulaj már ezzel a lambdával vette. Tehát négy éve már üzemel. :D Majd kiveszem valamikor. :D 5.-be 30-40-nel ne csodálkozz ha rángat. Nekem a harmadikat is alig bírja. Másodikat simán viszi. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Neke gyári lambdával csinálja ezt? Amúgy az, hogy van befecskendezés motorfék alatt is (Kivéve, amikor valóban erősen lassulsz a motorfékkel) arra az is bizonyíték, hogy ha beteszem pl. 5-be, és hagyom lassulni, a végén kicsit rángatósan, de 30-40-el alapjáraton folyamatosan megy gázadás nélkül, nem áll meg.... De úgy rémlik, hogy a vezérlő leírásában olvastam is, hogy azért sem lehet egy mozdulattal "elzárni a csapot", mert akkor jó nagyokat rántana a motor, és ha újra gázra lépsz, akkor meg vagy lassan fenné fel a fonalat, vagy a hirtelen dús keveréktől ledadogna a motor. Legalább arra jó volt ez a szenvedés a hülye hibakódommal, hogy kicsit jobban megértettem, milyen szenzorok is vannak, és mit mire használ. :lol:

errefelé van pár part, ahol megéri leállítani amotort, és csak gyujtással üresben gurulni, perceket tudok néha így haaldni 90el :D

nos én akkor berakom 4 be és szépen ráengedem a kuplungot lassan, és elég finoman egy pici rántással beindul a motor.

Nem tudom milyen lambda van benne, de az előző tulaj már ezzel a lambdával vette. Tehát négy éve már üzemel. ;) Majd kiveszem valamikor. :D 5.-be 30-40-nel ne csodálkozz ha rángat. Nekem a harmadikat is alig bírja. Másodikat simán viszi. :lol:

50el szépen elgurul nekem 5be, ez óra szerint szóval az azt jelenti 40el ;)

Link to comment
Megosztás:

errefelé van pár part, ahol megéri leállítani amotort, és csak gyujtással üresben gurulni, perceket tudok néha így haaldni 90el :D

nos én akkor berakom 4 be és szépen ráengedem a kuplungot lassan, és elég finoman egy pici rántással beindul a motor.

JAja, ez nálam is így van, csak nem szoktam rá erre. A fene tudja, én szoktam használni a motorféket. Tudom, ezen a fórumon nem divat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

errefelé van pár part, ahol megéri leállítani amotort, és csak gyujtással üresben gurulni, perceket tudok néha így haaldni 90el :lol:

nos én akkor berakom 4 be és szépen ráengedem a kuplungot lassan, és elég finoman egy pici rántással beindul a motor.

50el szépen elgurul nekem 5be, ez óra szerint szóval az azt jelenti 40el :D

Igen, csak ha fékezni kell hirtelen, akkor meg nincs üzemi féked, vagyis trabantos lesz. Szervód nincs, szóval az nem nehezít.

Link to comment
Megosztás:

JAja, ez nálam is így van, csak nem szoktam rá erre. A fene tudja, én szoktam használni a motorféket. Tudom, ezen a fórumon nem divat. :D

Akkor már ketten vagyunk. Én elég sűrűn motorfékezek, főleg amikor a motor még nem üzemi hőmérsékletű, akkor nagyon is figyelek rá, hogy legyen motorfék. Persze arra is ügyelni kell, hogy 2000-2500 fölé ne nagyon menjen a fordulat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom milyen lambda van benne, de az előző tulaj már ezzel a lambdával vette. Tehát négy éve már üzemel. :D Majd kiveszem valamikor. :lol: 5.-be 30-40-nel ne csodálkozz ha rángat. Nekem a harmadikat is alig bírja. Másodikat simán viszi. :D

Amíg nem muszáj, ne vedd ki. Az is lehet, hogy még gyári van benne. Nekem is az volt mikor megvettem, aztán az első cserénél a szerelő csak kivarázsolni tudta, és lehetett menetet vágni a kipuffba úgy be volt égve... :lol:

Link to comment
Megosztás:

JAja, ez nálam is így van, csak nem szoktam rá erre. A fene tudja, én szoktam használni a motorféket. Tudom, ezen a fórumon nem divat. :D

dehogynem, ha tudnád én mennyit motorfékezek, főleg városban, 70-60 között 3. al tákolt dobbal hmm menő vagyok ám :D H.O.V.CS. :lol:

Igen, csak ha fékezni kell hirtelen, akkor meg nincs üzemi féked, vagyis trabantos lesz. Szervód nincs, szóval az nem nehezít.

ha kell fékezni, akkor is van legalább egy erős fékezésre tartalék vákum ;)

Alatta, nem? Vagy azt már nem tekintjük motorféknek? :lol:

alatta máér közel van az alapjárathoz, és akkor ujra elindula fecskendezés.

Link to comment
Megosztás:

errefelé van pár part, ahol megéri leállítani amotort, és csak gyujtással üresben gurulni, perceket tudok néha így haaldni 90el :D

nos én akkor berakom 4 be és szépen ráengedem a kuplungot lassan, és elég finoman egy pici rántással beindul a motor.

1) Ezzel a "part" kifejezéssel életemben először Erdélyben találkoztam 40 éve, amikor ott motoroztunk. A népek magyarázták, hogy merre kell menni, arra a "partba"..... Persze nem értettem. Aztán megértettem, part= emelkedő / lejtő szótár szinten. Köszi, hogy behoztad ide, szép emlékeket idézett fel bennem.

2) Amit te a partban művelsz, az minden vezetéstechnikai szabállyal ellenkezik. Ha még ehhez hozzávesszük, hogy télen a kéziféket is ráncigálod....., hááát kezdek csalódni benned! :lol:

Link to comment
Megosztás:

1) Ezzel a "part" kifejezéssel életemben először Erdélyben találkoztam 40 éve, amikor ott motoroztunk. A népek magyarázták, hogy merre kell menni, arra a "partba"..... Persze nem értettem. Aztán megértettem, part= emelkedő / lejtő szótár szinten. Köszi, hogy behoztad ide, szép emlékeket idézett fel bennem.

2) Amit te a partban művelsz, az minden vezetéstechnikai szabállyal ellenkezik. Ha még ehhez hozzávesszük, hogy télen a kéziféket is ráncigálod....., hááát kezdek csalódni benned! :lol:

egyébként én úgy szoktam mondani, hogy ha felfelé megyek, akkor parton megyek, ha lefelé, akkor lejtőn

az miért is baj, ha üresbe gurul az autó lefelé egy lejtőn 90el?

és nem egy olyan lejtről van szó, amit nem látok be, meg tele van autókkal.

Link to comment
Megosztás:

Igen, csak ha fékezni kell hirtelen, akkor meg nincs üzemi féked, vagyis trabantos lesz. Szervód nincs, szóval az nem nehezít.

Haverom esete jutott eszembe, amikor waresszal gurult lefelé egy jókora, nyílegyenes "part"-on, aminek az alján egy izmos kanyar volt. Haver úgy leállította a motort, hogy a part alján bekattant kormányzárba... Szerencséjére pont jó szögben rögzült a kormány és a kanyar végén ki tudta venni kormányzárból, volt annyi lélekjelenléte, meg persze nem jött akkor épp szembe senki.

Link to comment
Megosztás:

Haverom esete jutott eszembe, amikor waresszal gurult lefelé egy jókora, nyílegyenes "part"-on, aminek az alján egy izmos kanyar volt. Haver úgy leállította a motort, hogy a part alján bekattant kormányzárba... Szerencséjére pont jó szögben rögzült a kormány és a kanyar végén ki tudta venni kormányzárból, volt annyi lélekjelenléte, meg persze nem jött akkor épp szembe senki.

wareszoknál megesett ez a jelenet

kikopott kormányzár+gyujtáskapcsoló szerkezetből adódóan

Link to comment
Megosztás:

FPepe!

Meg tudnád nekem mondani, hogy Fehérváron hol lehet vásárolni piros protec-et? Esetleg Kápolnásnyéken? Holnap úgyis oda megyek a céges kocsival a vasútállomásra... :lol:

Most megyek telitankolni, amíg olcsóbb a benya, aztán holnap már önteném belé.

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

FPepe!

Meg tudnád nekem mondani, hogy Fehérváron hol lehet vásárolni piros protec-et? Esetleg Kápolnásnyéken? Holnap úgyis oda megyek a céges kocsival a vasútállomásra... :lol:

Most megyek telitankolni, amíg olcsóbb a benya, aztán holnap már önteném belé.

Köszi előre is!

Addig is amíg FPepe errejár. Ha felhívod a protect-es számot, rögtön mondanak neked pár címet ahova szállítanak a környékeden.

Link to comment
Megosztás:

Addig is amíg FPepe errejár. Ha felhívod a protect-es számot, rögtön mondanak neked pár címet ahova szállítanak a környékeden.

Aham. Azért jobban bízom egy személyben, akivel már személyesen is találkoztam, hogy ő hol vásárolja, mint egy telefonhívásból. :lol:

Link to comment
Megosztás:

FPepe!

Meg tudnád nekem mondani, hogy Fehérváron hol lehet vásárolni piros protec-et? Esetleg Kápolnásnyéken? Holnap úgyis oda megyek a céges kocsival a vasútállomásra... :lol:

Most megyek telitankolni, amíg olcsóbb a benya, aztán holnap már önteném belé.

Köszi előre is!

Én nálunk a helyi autósboltban vettem. Ha erre jársz valamikor 10 után, szólj és elkísérlek, ha az állomásra jössz, úgyis előttem kell elmenned.

Link to comment
Megosztás:

Én nálunk a helyi autósboltban vettem. Ha erre jársz valamikor 10 után, szólj és elkísérlek, ha az állomásra jössz, úgyis előttem kell elmenned.

Már reggel menni fogok oda és elvileg ott leszünk egész műszak alatt. Vagyis a menetlevélen biztos. :D

Amúgy elérhetőséget sem tudok, úgyhogy mindegy. Ha meglátom a boltot, akkor beugrom. :lol:

Köszi! :D

Azé ha látsz egy fehér platós foswágent, akkor az én vagyok nagy valószínüséggel. Ha LHJ-s rendszáma van, akkor 100%. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy egy nagyobb szerviz költség előtt állok. Megjártam a hétvégén a Balatont (kb. 700km ) és feltűnt hogy miután megállok erősen csöpög az olaj a blokkból. Autószerelő ismerősömmel úgy gyorsan átnézettem, úgy néz ki hogy minden tömítés cserélni kell, + a csöpögő olajat a hosszbordás szíj mindenfelé szétkente, így a kerekek is kaptak jócskán, és elég sok gumi alkatrész ami nem nagyon szereti az olajat. A vezérműszíjat és feszítőgörgőket nem tudom mikor cserélte a volt tulaj így az is esedékes lenne, de akkor már vízpumpa se ártana. Az ismerősöm szerint a fék sem az igazi, mivel hirtelen fékezéskor sziszeg a pedál, tehát a fékrásegítőben vagy hol valami membrán már haldoklik.

Ja mellékesen a mind a négy teleszkóp gatya, elöl lenyomás után még 5öt visszarugózik :D

Bementem ma az Opel szervizbe és ott teleszkópok néllkül, tehát főtengely szimering,+ vezérlés csere: szíj + görgök + vízpuma, tömítések, hosszbordás szíj - ez kb 100.000Ft... :lol: Ez jónak mondható? A négy utángyártott teleszkóp megint egy 100-as.

Nem lehetne valahogy olcsón beszerezni az alkatrészeket? Mert nem nagyon tudom, hogy az Opel mennyit rak rá + a 8250Ftos munkadíj se kutya...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.