Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hát igen, ez a tipikus esete lehet annak, ha valaki olcsón akarja megúszni a dolgokat, aztán még zsebbenyúlósabb lesz a történet. ;)

Annyit mondok, hogy valami ténylegesen hozzáértővel le kell vetetni a hf-et újra, és majd ő megmondja, mi az ábra. ;)

A szilárd törmelék lehet az is, ami a szelepekről leesett a "koccanás" következtében lerakódás. Az alig láthatóan össze tudja

karcolni a henger oldalfalát, de az is lehet hogy ennél jóval láthatóbb sérülést is okoz mondjuk egy szeleptányér szélének kis darabja.

ebben az a szomorú, hogy egy sima síkolás nem is nagy összeg.

Link to comment
Megosztás:

ha jól sejtem, nem csak az maradt el...

biztosan

de ha cserélte az összes szelepet akkor nem értem miért ilyeneken spórolt.

am kimostuk mi is a mocit, de nem halgatott el, lényegesen hamrabb hallgat el a hidrotőke koporászása, legközelebbi ráköltés a hidrotőkecserelesz

mind a 8at cseréljük, vagy csak azt ami nem nyomja az olajködöt?

meghibásodásai egyébként mik lehetnek??

arrol tudok, hogy eldugulhat, eltörht a rugó, illetve hogy megkopik.

a kopás érdekelne kicsit jobban.

hol kopik meg ilyenek.

Link to comment
Megosztás:

am kimostuk mi is a mocit, de nem halgatott el, lényegesen hamrabb hallgat el a hidrotőke koporászása, legközelebbi ráköltés a hidrotőkecserelesz

mind a 8at cseréljük, vagy csak azt ami nem nyomja az olajködöt?

Az mit takar, hogy "lényegesen hamrabb hallgat el"?

Nekem ilyen 0 fok felett már nem szokott csattogni hidegindításkor sem. Neked sincs benne túl sok km, ha jól emlékszem.

Amit megfigyeltem:

-az első, gyári olajjal egyszer sem hallottam a hidrotőkék csattogását, pedig 15 ezernél lett cserélve

-utána csak Opel/GM 10W-40 olaj lett belerakva és -5C körül indítva már csattogott pár másodpercig (12-14 ezrenként cseréltem)

-több helyen le lett szólva az Opel olaj, ezért most Castrol 10W-40-est tettem bele, és pár hete még hideg volt, -2-0C foknál is szólt egy pillanatra. Utántölteni nem kellett a GM olajat, ezt meg majd kiderül.

Link to comment
Megosztás:

Az mit takar, hogy "lényegesen hamrabb hallgat el"?

Nekem ilyen 0 fok felett már nem szokott csattogni hidegindításkor sem. Neked sincs benne túl sok km, ha jól emlékszem.

Amit megfigyeltem:

-az első, gyári olajjal egyszer sem hallottam a hidrotőkék csattogását, pedig 15 ezernél lett cserélve

-utána csak Opel/GM 10W-40 olaj lett belerakva és -5C körül indítva már csattogott pár másodpercig (12-14 ezrenként cseréltem)

-több helyen le lett szólva az Opel olaj, ezért most Castrol 10W-40-est tettem bele, és pár hete még hideg volt, -2-0C foknál is szólt egy pillanatra. Utántölteni nem kellett a GM olajat, ezt meg majd kiderül.

lényegesebben hamarabb hallgat el.

olajcsere előtt tovább hallottam, illtve ha leállt az autó, 10 perccel később indítva ugyancsak csattogott, most ez sincs, de lehet csak a meleg, bár mosás előtt is volt már 26 fok ...

ja nincs benne elvileg sok km, meg sztem gyakorlatilag sem, vezérlés gyári, 92 ezer eddig óra szerint.

a csattogás, már akkor is megvolt, mikor idejött, csak ugye nem ilyen hangosan jelentkezett akkor még.

100nál ráerőszakolom apámat, hogy cseréljük le a vezérlést, és akkor a hidrotőkecserére is sor kerül.

ha addig (mert mostanra már biztos sokan elszőrnyűlködtek, hogy 92 ezer, holott 60 lenne a csereperiódus bár a classicra papíron 120ezer... pedig elviekben semmi nem változott) mg ne adj Isten beüt a pech, és összekuszálódik a vezérlés, akkor lehet bejátszunk egy Se átalakítást.

Link to comment
Megosztás:

lényegesebben hamarabb hallgat el.

olajcsere előtt tovább hallottam, illtve ha leállt az autó, 10 perccel később indítva ugyancsak csattogott, most ez sincs, de lehet csak a meleg, bár mosás előtt is volt már 26 fok ...

ja nincs benne elvileg sok km, meg sztem gyakorlatilag sem, vezérlés gyári, 92 ezer eddig óra szerint.

a csattogás, már akkor is megvolt, mikor idejött, csak ugye nem ilyen hangosan jelentkezett akkor még.

100nál ráerőszakolom apámat, hogy cseréljük le a vezérlést, és akkor a hidrotőkecserére is sor kerül.

ha addig (mert mostanra már biztos sokan elszőrnyűlködtek, hogy 92 ezer, holott 60 lenne a csereperiódus bár a classicra papíron 120ezer... pedig elviekben semmi nem változott) mg ne adj Isten beüt a pech, és összekuszálódik a vezérlés, akkor lehet bejátszunk egy Se átalakítást.

Most, hogy ilyen meleg van (ma mutatott 30,5 fokot is a kijelző), nekem sem csattognak a hidrotőkék. Sőt, idén először beindultak a ventik is, mert túlmelegedett a víz. Mármint az az első, hogy víz túlmelegedés miatt indultak be, nem a klíma bekapcsolása miatt. ;)

Link to comment
Megosztás:

Most, hogy ilyen meleg van (ma mutatott 30,5 fokot is a kijelző), nekem sem csattognak a hidrotőkék. Sőt, idén először beindultak a ventik is, mert túlmelegedett a víz. Mármint az az első, hogy víz túlmelegedés miatt indultak be, nem a klíma bekapcsolása miatt. ;)

ebben az a szomorú, hogy nem javul meg ettől, csupán eléri az üzemi hőfokot, és megvan a megfelelő hőtágulás, ez miatt hallgatnak el.

sokszor mondják, hogy jaj hát a hidrotőke csattog is amíg el nem éri az üzemi hőt, hát szerintem, az a hidrotőke szar, ami hidegen is csattog.

ami meg melegen hát...

Link to comment
Megosztás:

lényegesebben hamarabb hallgat el.

olajcsere előtt tovább hallottam, illtve ha leállt az autó, 10 perccel később indítva ugyancsak csattogott, most ez sincs, de lehet csak a meleg, bár mosás előtt is volt már 26 fok ...

ja nincs benne elvileg sok km, meg sztem gyakorlatilag sem, vezérlés gyári, 92 ezer eddig óra szerint.

a csattogás, már akkor is megvolt, mikor idejött, csak ugye nem ilyen hangosan jelentkezett akkor még.

100nál ráerőszakolom apámat, hogy cseréljük le a vezérlést, és akkor a hidrotőkecserére is sor kerül.

ha addig (mert mostanra már biztos sokan elszőrnyűlködtek, hogy 92 ezer, holott 60 lenne a csereperiódus bár a classicra papíron 120ezer... pedig elviekben semmi nem változott) mg ne adj Isten beüt a pech, és összekuszálódik a vezérlés, akkor lehet bejátszunk egy Se átalakítást.

Én is többre emlékszem. Megvan ez az Opel javítási könyv ami itt is ment PDF-ben, újabb kiadásban (csak nem találom ;) ) Abban úgy rémlik mintha 90 ezer vagy 7 év lenne.

103-nál cseréltettem, mert a vízpumpának már csúnya hangja volt, lógott is rendesen mint kiderült. A szíjnál csak a normál kopás volt, nem volt vészes. Ez a szerelő 80 ezret mondott cserére.

Gyári állapotot is nehéz megtartani. Még viszonylag új volt amikor valamiért elgurultam Szuromihoz -a Ladámat bütykölgette- "dicsekedtem" hogy 60LE, mondta ha akarom egy kis hengerfej reszelés, sporttengely és máris vidámabb lesz. Nem, kösz ;)

Link to comment
Megosztás:

Én is többre emlékszem. Megvan ez az Opel javítási könyv ami itt is ment PDF-ben, újabb kiadásban (csak nem találom ;) ) Abban úgy rémlik mintha 90 ezer vagy 7 év lenne.

103-nál cseréltettem, mert a vízpumpának már csúnya hangja volt, lógott is rendesen mint kiderült. A szíjnál csak a normál kopás volt, nem volt vészes. Ez a szerelő 80 ezret mondott cserére.

Gyári állapotot is nehéz megtartani. Még viszonylag új volt amikor valamiért elgurultam Szuromihoz -a Ladámat bütykölgette- "dicsekedtem" hogy 60LE, mondta ha akarom egy kis hengerfej reszelés, sporttengely és máris vidámabb lesz. Nem, kösz ;)

hát én ahol csak tudok (pénz idő tudás) faragok rajta, hogy egy picit egy picit jobb legyen.

Link to comment
Megosztás:

Én is többre emlékszem. Megvan ez az Opel javítási könyv ami itt is ment PDF-ben, újabb kiadásban (csak nem találom ;) ) Abban úgy rémlik mintha 90 ezer vagy 7 év lenne.

Ne adj arra, nézd meg a szíjgyártó ajánlását ;)

60e km vagy 5 év. A többi már csak marketing, hogy el tudják adni alacsony szervízköltségűnek az autót...

Link to comment
Megosztás:

Ne adj arra, nézd meg a szíjgyártó ajánlását ;)

60e km vagy 5 év. A többi már csak marketing, hogy el tudják adni alacsony szervízköltségűnek az autót...

Anélkül hogy kételkednék abban amit irsz, csak igy eszembe jutott ez a gondolat, hogy:

Nem lehetséges az hogy a szijat kellene csak cserélni - ahogyan irtad, a gyártó ajánlása szerint - 60e km-nél és a többit meg a gyár által megadott intervallumokban...és az hogy mi együtt cseréljük a szijjal a többi cuccot is inkább csak elővigyázatosság..."meg ha már meg van bontva le van arról is a gond"???

Link to comment
Megosztás:

Anélkül hogy kételkednék abban amit irsz, csak igy eszembe jutott ez a gondolat, hogy:

Nem lehetséges az hogy a szijat kellene csak cserélni - ahogyan irtad, a gyártó ajánlása szerint - 60e km-nél és a többit meg a gyár által megadott intervallumokban...és az hogy mi együtt cseréljük a szijjal a többi cuccot is inkább csak elővigyázatosság..."meg ha már meg van bontva le van arról is a gond"???

Hidd el nekem, a két autómon már többször is cseréltem vezérlést, és egyiken sem hagytam volna fent a feszítőt

meg a vezetőgörgőt. Érezhető holtjátéka van nekik 60e km után. Nem hiába javasolt a komplett csere, nem csak

pénzköltésre motiválás ;) Egyszer fenthagytam a vízpumpát tovább, be is szopatott ;)

Link to comment
Megosztás:

de akkor elvileg a gyári alkatrészeknek el kellene bírni annyit nem?

mennyit? 120-at? a gyári alkatrész is ugyanonnan van, ahonnan a boltit veszed ;)

és ha elolvasod az apróbetűs részeket az új autódnál, akkor belátod, könnyen vagdalóznak

ilyen szervízintervallumokkal, hiszen ez nem garanciális probléma, te nyúlsz a zsebedbe,

ha szakad... ;)

Link to comment
Megosztás:

Hidd el nekem, a két autómon már többször is cseréltem vezérlést, és egyiken sem hagytam volna fent a feszítőt

meg a vezetőgörgőt. Érezhető holtjátéka van nekik 60e km után. Nem hiába javasolt a komplett csere, nem csak

pénzköltésre motiválás -_- Egyszer fenthagytam a vízpumpát tovább, be is szopatott :P

Há'má'hogyne hinném el! ;) Tényleg csak mint laikus(s ;) ) futtattam az eszmét egy kicsit. ;)

Link to comment
Megosztás:

mennyit? 120-at? a gyári alkatrész is ugyanonnan van, ahonnan a boltit veszed ;)

és ha elolvasod az apróbetűs részeket az új autódnál, akkor belátod, könnyen vagdalóznak

ilyen szervízintervallumokkal, hiszen ez nem garanciális probléma, te nyúlsz a zsebedbe,

ha szakad... ;)

ja így más.

rem faterom is belátja, hogy cserélni kell

am... most erre nem veszek mérget, de a "r" kocsikba pl 120as a szervízintervallum ezekre a görgőkre, és ugyan azon beszállítók mind...

és az is csak csapágy, meg egy műanyag test...

érdekes, egyik mitől bír kétszer többet ;)

Link to comment
Megosztás:

ja így más.

rem faterom is belátja, hogy cserélni kell

am... most erre nem veszek mérget, de a "r" kocsikba pl 120as a szervízintervallum ezekre a görgőkre, és ugyan azon beszállítók mind...

és az is csak csapágy, meg egy műanyag test...

érdekes, egyik mitől bír kétszer többet ;)

Az autóm volt tulajának mondta egy hozzáértő, hogy a feszítőgörgőt és a vízpumpát elég 120e kilométerenként cserélni. Tavaly áprilisi vezérléscserénél látszott is a szakértő eredménye. Vízpumpának óriási holtjátéka volt, enyhén szorult is és persze engedte már a vizet. Feszítőgörgőnek meg olyan csörgő, zörgő hangja volt, hogy öröm volt hallgatni. Nem véletlen indítottam rá majdnem az autóra, mikor mentem haza vezérlés csere után... olyan halk lett a járása. Volt tulaj is meglepődött, hogy milyen halk lett. ;)

Link to comment
Megosztás:

érdekes, egyik mitől bír kétszer többet ;)

lehet hogy kibír 120-at, lehet hogy nem. más márkáknál is ugyanígy van.

A hét elején pont az egyik céges fiestában szakadt a szíj, 100e km van benne. ;)

ha valaki biztosra akar menni, akkor 60-nál nagyszervíz. különben orosz rulett.

Link to comment
Megosztás:

lehet hogy kibír 120-at, lehet hogy nem. más márkáknál is ugyanígy van.

A hét elején pont az egyik céges fiestában szakadt a szíj, 100e km van benne. ;)

ha valaki biztosra akar menni, akkor 60-nál nagyszervíz. különben orosz rulett.

Ja meg ha utánnaszámol mennyit "bukik" pénzben ha nem 80-120 hanem rendesen 60-ezrenként cserél mindent akkor összeségében egy bagatell összeg lesz a különbség. És akkor még nem beszéltünk egy esetleges vesz.szíj szakadásról, vagy egy tréleres hazavitelről. Szóval ezt is be kéne írni a Gyik-be hogy 60-ezrenként vezérlés csere, mert kell ,pont. Én már csak tudom. ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Ja meg ha utánnaszámol mennyit "bukik" pénzben ha nem 80-120 hanem rendesen 60-ezrenként cserél mindent akkor összeségében egy bagatell összeg lesz a különbség. És akkor még nem beszéltünk egy esetleges vesz.szíj szakadásról, vagy egy tréleres hazavitelről. Szóval ezt is be kéne írni a Gyik-be hogy 60-ezrenként vezérlés csere, mert kell ,pont. Én már csak tudom. ;) ;)

az a helyzet, hogy a szervízbe döntő többségében 120as szervizű autók voltak.

egyet hoztak azért, mert 60ezernél elszállt a feszítő (remek Hq cucc volt ) a többinek nem volt baja.

igaz a vizet már engedgették picit a pumpánál, de a feszítőknek se volt lógása.

szóval érdekes dolog ez.

Link to comment
Megosztás:

hello c20xe motorom van és mért lehet az hogy elindítom megy egy db ig és megáll de pöcre indul utána is és elakarol vele indulni sebességbe teszem adok neki egyk is gáz 2000 körüli fordulaton és fuldoklik nem akar menni mindig megáll ha picit járatom alaphelyzetbe ugy hogy nyomom a gázt áttmelegszik és semmi gondom sincs vele szinte alapjáraton megindul mitől lehet ez? az elektronika aztirja hogy Bütykös tengely 93 pozícionáló szenzor – feszültség túl alacsony 13 Lambda szonda – nincs feszültségváltozás

Link to comment
Megosztás:

hello c20xe motorom van és mért lehet az hogy elindítom megy egy db ig és megáll de pöcre indul utána is és elakarol vele indulni sebességbe teszem adok neki egyk is gáz 2000 körüli fordulaton és fuldoklik nem akar menni mindig megáll ha picit járatom alaphelyzetbe ugy hogy nyomom a gázt áttmelegszik és semmi gondom sincs vele szinte alapjáraton megindul mitől lehet ez? az elektronika aztirja hogy Bütykös tengely 93 pozícionáló szenzor – feszültség túl alacsony 13 Lambda szonda – nincs feszültségváltozás

Link to comment
Megosztás:

Ami a műanyag szívócsőből (levegőszűrőtől a pillangoszelepig) menő a szelepdeknihez gumicső... abban mekkora vákuumnak kellene lennie ? mert most hogy a "nagytakarítás" után összeraktam azt vettem észre hogy a olajbetöltő nyíláson folyik ki az olaj a kipufogóra.... nah mondom ezt mitől??? ;)

am4s.th.jpg

a zöld a vezeték ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.