Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hello,

Nekem van egy 1993-s C14NZ motorkódos kombim és a kipufogósor hővédő lemeze a csavaroknál megrepedt és ennek megfelelően van egy jellegzetes hangja. A kérdésem az lenne, hogy mennyiért lehetne egy ilyen csodalemezhez hozzájutni, mert égen földön egy helyet találtam összesen. (Opel Molnár ~9000 Ft)

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Hello,

Nekem van egy 1993-s C14NZ motorkódos kombim és a kipufogósor hővédő lemeze a csavaroknál megrepedt és ennek megfelelően van egy jellegzetes hangja. A kérdésem az lenne, hogy mennyiért lehetne egy ilyen csodalemezhez hozzájutni, mert égen földön egy helyet találtam összesen. (Opel Molnár ~9000 Ft)

Segítségeteket előre is köszönöm!

Ha leveszed, nem fog zörögni! :lol:

Jó hegesztő mindent hegeszt! ;)

Link to comment
Megosztás:

Hello,

Nekem van egy 1993-s C14NZ motorkódos kombim és a kipufogósor hővédő lemeze a csavaroknál megrepedt és ennek megfelelően van egy jellegzetes hangja. A kérdésem az lenne, hogy mennyiért lehetne egy ilyen csodalemezhez hozzájutni, mert égen földön egy helyet találtam összesen. (Opel Molnár ~9000 Ft)

Segítségeteket előre is köszönöm!

Ha leveszed, nem fog zörögni! :lol:

Jó hegesztő mindent hegeszt! ;)

Azonkívül körülnézhetsz pár bontóban is. Nem biztos, hogy találsz, de egy próbát megér.

Link to comment
Megosztás:

Hello,

Nekem van egy 1993-s C14NZ motorkódos kombim és a kipufogósor hővédő lemeze a csavaroknál megrepedt és ennek megfelelően van egy jellegzetes hangja. A kérdésem az lenne, hogy mennyiért lehetne egy ilyen csodalemezhez hozzájutni, mert égen földön egy helyet találtam összesen. (Opel Molnár ~9000 Ft)

Segítségeteket előre is köszönöm!

Nekem azt hiszem van otthon egy felesleges. Ha érdekel PÜ-ben a többit.

Link to comment
Megosztás:

Hello,

Nekem van egy 1993-s C14NZ motorkódos kombim és a kipufogósor hővédő lemeze a csavaroknál megrepedt és ennek megfelelően van egy jellegzetes hangja. A kérdésem az lenne, hogy mennyiért lehetne egy ilyen csodalemezhez hozzájutni, mert égen földön egy helyet találtam összesen. (Opel Molnár ~9000 Ft)

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv!

Nekem is eltört egyszer, aztán olyan hangja volt mint a nivának ;) ....Megoldás egyszerű, Vagy bontóba megnézed, vagy beszélsz a kollégával aki felajánlotta, vagy leveszed.... nekem nincs fent :lol: nem lesz tőle semmi baja :lol:...Sok sikert!!!

Link to comment
Megosztás:

Hello,

Nekem van egy 1993-s C14NZ motorkódos kombim és a kipufogósor hővédő lemeze a csavaroknál megrepedt és ennek megfelelően van egy jellegzetes hangja. A kérdésem az lenne, hogy mennyiért lehetne egy ilyen csodalemezhez hozzájutni, mert égen földön egy helyet találtam összesen. (Opel Molnár ~9000 Ft)

Segítségeteket előre is köszönöm!

Nekem is ilyen volt aztán alátétet raktam a csavar feje alá. ;)

Ma egy kicsit kiganyéztam a motorteret, meg kicseréltem a szelepdekli tömítést is.

Ha már ott voltál megnézhetted volna, hogy szemre kifér-e a hidrotőke a vezérműtengely mellett. Visszatérő téma. ;) Amúgy szép tiszta lett. ;)

Link to comment
Megosztás:

;)

szóval nejemnek van egy Daihatsu Applause-ja, 166.000 km-rel ...állítólag... több mint egy évet állt, most nekiestem olaj, légszűrőcsere, aztán szerelő átnézte elvitte vizsgára. Ártment.

OK, visszajön- szól hogy valami nem klappol, talán egy henger nem megy, (nagy spiller- előtte ő szerelte több évig : a légszűrő olyan poros volt, hogy kb 5 évesnek nézett ki . izomból kiszúrtam hogy nem cserélte azt senki .. utóbbi 3 évben ment kb 8000 km-t, úgy nézett ki mi mint a fekete szurok...nekem 2 év és 40.000 km után sem volt ennyi kosz rajta)

OK hát inditgattam, tényleg hidegen kihagy, párszor kábelrángatás után jobb lett. Mindegy alapon mentünk egy 15 ös próbautat.... rémes volt.

előtte a 2 nő már ment egy kört, megállapították, hogy a kuplung fent fog, szerintem is, de az amúgy is lassú járás miatt nem tudom belőni, hogy most folyamatosan csúszik vagy csak beképzelem.

Mint egy traktor!!! Aztán a másik öregebb szaki, (megint volt nála 5 kocsi, 2 kuncsaft - és persze egyből diganosztizálni nekiállt) stroboszkóp lámpa, meg pipaleszedés után :

valószínűleg egy kipufffszelep beégett ugye a sok állás miatt beáll aztán leragad, végül átég. hengerfejtömítéscsere, + szelepcsere ca ára 21-25 rugó.

Ugye én vettem NGK gyertyákat, csak a szokvány gyertyakulcs nem jó, hozzá. Az asszony előszedte valahonnan a kocsihoz való dugószerű kulcsot (igaz az emelő vasát dugtam át rajta, mert egy csavarhúzót sikerült görbévé varázsolni) Nos rendesen áll benne a szutyok,

Balról jobbra 1-4 hengerek, a kettes az tiszta szén és égéstermék, ezt kitekerni kb 10 percig tartott, az egyes négyes szürkén égett ugye, de a töve az vastagon olajos,

a 3as is azért eléggé.

A saját kis autómat is megmostam , motortér kapott brigéciolt. Végre az elosztó alja nem úszik olajban, se a szelepfedél, hengerfej, bár a váltó környéke nem gyári tiszta- még egy két mosást kaphatna.

Link to comment
Megosztás:

Pedig már azt hittem az én drágám gyertyáit sikerült lefotózni. ;)

Két gyertyakábelemben is megszakadt a vezeték, ennek megfelelően néha ment akár 3 hengere is a kocsinak. Kábel csere után a gyertya csere következett, de azóta az egyik új kábel is megadta magát, így került vissza az egyetlen használható régi kábel. Most gyűjtök egy minőségi gyertyakábel készletre.

Köszi mindenkinek a segítséget és a válaszokat a hővédő lemez ügyében.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van apósomnak egy Vectra B -je (1.6 16v eco. 2001-es model gondolom ezek a blokkok ugyan olyanok mint az astráéké) nem rég átugrott pár fogat a v.szíj és tönkrement pár szelep. A szerelő kicserélte az összes szelepet valamint a sz.sz.szimeringeket +oil csere. Minden tökéletesen működik olyan mint volt csak most már nagyon-nagyon füstöl és kb 100km/1L olajat eszik.

Tud erre valaki valami ötletet mondani mitől lehet vagy mit kellett volna nézni amikor leszedték a hengerfejet?

Link to comment
Megosztás:

Tud erre valaki valami ötletet mondani mitől lehet vagy mit kellett volna nézni amikor leszedték a hengerfejet?

1. valami szilárd törmelék került a motorba a "balesetnél", ami most kárt tett a hengerekben

2. nem jók az új szelepszárszimmeringek, vagy a szelepvezető is eltört és nem nézték

3. ha a hf tömítés rossz minőségű, vagy a hf csavarok nem lettek cserélve, ill. a hf nem lett síkolva, az is elég nagy baj...

Link to comment
Megosztás:

Azt még elfelejtettem írni hogy mind a 4 gyertya egyformán dzsuvás.

Akkor az összes szimering rossz lehet?

A h.fej nem volt sehol.Érdemes lett volna elvinni felsíkoltatni?

Ha a dugókat lenyomjuk akkor a henger falán látszódnia kell valaminek ha valami szilárd esett bele?

Link to comment
Megosztás:

Azt még elfelejtettem írni hogy mind a 4 gyertya egyformán dzsuvás.

Akkor az összes szimering rossz lehet?

A h.fej nem volt sehol.Érdemes lett volna elvinni felsíkoltatni?

Ha a dugókat lenyomjuk akkor a henger falán látszódnia kell valaminek ha valami szilárd esett bele?

Hát igen, ez a tipikus esete lehet annak, ha valaki olcsón akarja megúszni a dolgokat, aztán még zsebbenyúlósabb lesz a történet. ;)

Annyit mondok, hogy valami ténylegesen hozzáértővel le kell vetetni a hf-et újra, és majd ő megmondja, mi az ábra. ;)

A szilárd törmelék lehet az is, ami a szelepekről leesett a "koccanás" következtében lerakódás. Az alig láthatóan össze tudja

karcolni a henger oldalfalát, de az is lehet hogy ennél jóval láthatóbb sérülést is okoz mondjuk egy szeleptányér szélének kis darabja.

Link to comment
Megosztás:

Próbaút megvolt, hát nem mondom, nem volt traktor hangja, de alapjárat , se hidegen se melegen nem igazán van- na akkor 500 ra visszaesik és rángat, viszont 1800 fölött végre megy és nem összevissza. Gyertyacsere után némileg észrevehető volt a különbség. Érdekes, hogy a meleg levegő rávezető az sehol!!! tehát mindig hideg levegőt szív (télen gonodolom jobban játszik), és az elosztónál az egyik leágazás is le van csípve!! hogy hova menne, talán a fojtószelep alá (mint az enyémen, ahol van a rotor alatt egy kis fekete csati és az megy el valahova oda... )

Valahogy szeretném megúszi a HF levételt, tömítés cserét, állítólag nem olcsó ehhez a típushoz, hát még a szelep!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.