Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Az jutott eszembe,hogy nem-e lehet valami köze ennek a tankszellőztető cuccnak,a felpörgős problémámhoz? ;)

Ki lehet valahogy zárni,hogy van-e köze hozzá? Ma kivettem,de semmi gyanús dolgot nem láttam rajta.

Az van,hogy pl. kereszteződésben,lámpánál stb. megálláskor,kuplung benyomás után felpörög a motor 1600-1800-ig és tartja addig,

amíg le nem szállok minden pedálról.Ezután 2-5 másodperc elteltével abbahagyja.Függetlenül attól,hogy áll az autó,vagy gurul.

pl. Ilyenkor sebességben simán tudok menni,úgy,hogy nem nyomom a gázt.

Eközben a tankból/felől hangos 'morgás' hallatszik,néha motorféknél is.

Vákumcsöveket átnéztem már sokszor,alapjárati is tiszta.

Link to comment
Megosztás:

Az jutott eszembe,hogy nem-e lehet valami köze ennek a tankszellőztető cuccnak,a felpörgős problémámhoz? ;)

Ki lehet valahogy zárni,hogy van-e köze hozzá? Ma kivettem,de semmi gyanús dolgot nem láttam rajta.

Az van,hogy pl. kereszteződésben,lámpánál stb. megálláskor,kuplung benyomás után felpörög a motor 1600-1800-ig és tartja addig,

amíg le nem szállok minden pedálról.Ezután 2-5 másodperc elteltével abbahagyja.Függetlenül attól,hogy áll az autó,vagy gurul.

pl. Ilyenkor sebességben simán tudok menni,úgy,hogy nem nyomom a gázt.

Eközben a tankból/felől hangos 'morgás' hallatszik,néha motorféknél is.

Vákumcsöveket átnéztem már sokszor,alapjárati is tiszta.

Lehet hozzá köze. Véletlenül nem csak a fékpedál nyomásától pörög fel? Mert akkor lehet a fékrásegítő dobja is lyukas.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hozzá köze. Véletlenül nem csak a fékpedál nyomásától pörög fel? Mert akkor lehet a fékrásegítő dobja is lyukas.

egyre erősebb a gyanúm nekem is erre a csőrendszerre, ami a szellőztető felé van.

szét kell bontanom, és kipucolni, leht ott rendetlenkedik valami

nekem 8 éves a gép, nemhiszem,hogy kielnne lyukadva a rásegítő dob, de majdnem ugyan ezt csinálja nekem is.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hozzá köze. Véletlenül nem csak a fékpedál nyomásától pörög fel? Mert akkor lehet a fékrásegítő dobja is lyukas.

Ahogy tapasztaltam elég neki ha csak kuplungolok,szerintem nem fék.Azért próbálgatom még.

De mi lehet a tankban a morgás? Hogy lehetne kizárni a tankszellőztetőt?

pl. ha lekötöm a róla a vákumot és megyek pár kört?

Link to comment
Megosztás:

Akkor most már 4 kolbászt is tudsz egyszerre tölteni? ;) :lol:

nagyüzem van....bedobjuk a disznót az egyik végén a másikon meg 4szál kálbász jön kifelé :lol:

Nem mondták, hogy a motortérbe való? :lol:

Amúgy ilyen megy az 1.6-ra? Tök olyan, mint egy nagyblokkosé.

1.4, 1.6 8v re való. valami mattig, biztos árulnak a homasitában is ilyet :( :)

Link to comment
Megosztás:

nagyüzem van....bedobjuk a disznót az egyik végén a másikon meg 4szál kálbász jön kifelé ;)

ahhoz még kéne rá a turbó is darálni :lol: :lol: :lol:

azt tudod miben különbözik a disznó meg a malac? Malac jön ki a disznóból, disznó jön ki a kocsmából :) :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.