Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hülye lennék a tiedre venni :lol:

Ha nekem lenne hasonló gondom, akkor keresnék bontóban fiatalabb darabot :)

Az megvan max annyiból mint az utángyári, de többet el fog menni :lol:

És honnan tudod,hogy a bontott meddig fogja bírni? ;)

Már csak azért,mert Vktr szerint az utángyárival sem volt még eddig gond. :lol:

Link to comment
Megosztás:

És honnan tudod,hogy a bontott meddig fogja bírni? ;)

Már csak azért,mert Vktr szerint az utángyárival sem volt még eddig gond. :lol:

az már jó ha vmeddig bírja, de ha abszolút nem jobb??

ez a bontós dolog nem olyan egyszerű szerintem se.

de ezek a gégecsöves megoldások, mintha megoldások lennének.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma beszélgettem egy kolégámmal aki nagy motoros, említettem neki a kormosodást. Véleménye szerint meg kellene mérni a szivócsonkon lévő elektromos bi-basz, talán hőfok szenzor ellenálását. Szerinte még annak a hibálya adhat ilyen jeleket, hogy minimálisan eldúsítja a keveréket, mert mindig hüvösnek érzi a bemenő levegőt. Lehetséges ez? Valaki nem rég méregette itt a vízhőfok jeladót is, de nálam a müszer szerint most termosztátcsere óta jól mükszik! Milyen elektromos ketyere állhat még az utamban?

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma beszélgettem egy kolégámmal aki nagy motoros, említettem neki a kormosodást. Véleménye szerint meg kellene mérni a szivócsonkon lévő elektromos bi-basz, talán hőfok szenzor ellenálását. Szerinte még annak a hibálya adhat ilyen jeleket, hogy minimálisan eldúsítja a keveréket, mert mindig hüvösnek érzi a bemenő levegőt. Lehetséges ez? Valaki nem rég méregette itt a vízhőfok jeladót is, de nálam a müszer szerint most termosztátcsere óta jól mükszik! Milyen elektromos ketyere állhat még az utamban?

Üdv:BB

van benne olyan, és akár lehet attól is.

nem bonyulult megmérni se, ha tudod hol van.

mert azok alapján dönti el a gép, hogy kell e dúsítani vagy sem, és ha nem mentél vele mostanság messzire, akkor lehet végig dúsított vmit, és ez elég is hogy kormos legyen.

én még gondoltam olyanra is, mivel ez egy épített Se nem lehet az, hogy a kompresszióviszonyok másabbak, és amiatt?

Többi épített Se ben nem jelentkezik ez?

Link to comment
Megosztás:

És honnan tudod,hogy a bontott meddig fogja bírni? ;)

ez a bontós dolog nem olyan egyszerű szerintem se.

Nem tudom mit kell félni annyira a bontott cuccoktól... lassan 10 éve járok bontókba, sok-sok

gyári cuccot hoztam, meg az évek során sok-sok utángyári cuccot is vettem, és had ne mondjam,

melyikkel szívtam kevesebbet :lol:

Pl gyújtókábelszettem van egy nagyon jó állapotú bontott gyári eltéve rosszabb időkre a versenybringához,

ilyen gondom nem lesz, míg szét nem rohad az a verda :lol:

Link to comment
Megosztás:

van benne olyan, és akár lehet attól is.

nem bonyulult megmérni se, ha tudod hol van.

mert azok alapján dönti el a gép, hogy kell e dúsítani vagy sem, és ha nem mentél vele mostanság messzire, akkor lehet végig dúsított vmit, és ez elég is hogy kormos legyen.

én még gondoltam olyanra is, mivel ez egy épített Se nem lehet az, hogy a kompresszióviszonyok másabbak, és amiatt?

Többi épített Se ben nem jelentkezik ez?

Nálam akkor kormoltak a gyertyák amikor szar minőségű benzint tankoltam (JET).

Meg kéne hajtani kicsit azt az autót ;) vagy tankolni bele 98-as, hátha az segít.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma beszélgettem egy kolégámmal aki nagy motoros, említettem neki a kormosodást. Véleménye szerint meg kellene mérni a szivócsonkon lévő elektromos bi-basz, talán hőfok szenzor ellenálását. Szerinte még annak a hibálya adhat ilyen jeleket, hogy minimálisan eldúsítja a keveréket, mert mindig hüvösnek érzi a bemenő levegőt. Lehetséges ez? Valaki nem rég méregette itt a vízhőfok jeladót is, de nálam a müszer szerint most termosztátcsere óta jól mükszik! Milyen elektromos ketyere állhat még az utamban?

Üdv:BB

Hol tankolsz??? Használsz valamilyen adalékot???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma beszélgettem egy kolégámmal aki nagy motoros, említettem neki a kormosodást.

Üdv:BB

Nekem is kormosodik. Egyszerűen azért mert sokat használom városban. Ha te is rövidtávokra használod akkor szerintem ne is várj mást. Egy autópályás vagy hoszabb vidéki út szépen kitakarítja és minden ok lesz ;)

(igaz nálam az olajfogyás is bejátszik a kormosodásba)

Link to comment
Megosztás:

Szia Johnny82!

Nem nagyon használok adalékot (metabond) mostanában és az OMV nél tankolok rendszeresen.

Na ma megnézem azt a hő-levegő valamit amiről esetleg a kolégám beszélt!

Rendszeresen ugyan ott tankolsz?

Nézd meg, ártani nem árthat neki.

Esetleg cserélj injektorokat, ha tudsz.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is kormosodik. Egyszerűen azért mert sokat használom városban. Ha te is rövidtávokra használod akkor szerintem ne is várj mást. Egy autópályás vagy hoszabb vidéki út szépen kitakarítja és minden ok lesz ;)

(igaz nálam az olajfogyás is bejátszik a kormosodásba)

Én sokat használom rövid távokra és nem kormosodik. Nálam meg nincs olajfogyás, szerintem neked inkább ezért kormosodik a gyertya.

Link to comment
Megosztás:

azért az injektor csere nem filléres dolog...bontóba ritka az se injektor :lol: újonnan meg !%"+% drága ;)

Nem pont SE injektorok kell bele. Nekem volt már benne Alfa 33 1,7 16v injektorok is, érezhetően jobban ment töle a gép, és szépen járt az alapjárat (nem ingadozott), de többet is evett :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom, hogy a problémám elektromos vagy sem ezért ide írom a gondomat. Aki tud tippet adni az gyorsan tegye meg plz :lol:

A jelenség a következő, haladok az autóval, egyszercsak megtorpan mintha szünet lenne az üzemanyagban, majd megy tovább mintha mi sem történt volna. Teljesen random csinálja, van hogy pl.: népliget-árpád híd szakaszon 2x, van hogy egyszer sem. Nem köthető sem fordulathoz, sem sebességi fokozathoz a hiba. A benzinszűrőt kicseréltem a hiba nem szünt meg.

Este megnézem a gyertya kábeleket hátha áthúz valamelyik, de nem fűzök sok reményt ahhoz, hogy azzal lenne a baj, mert decemberben cseréltem és gyári.

Akinek van tippe, hogy mit cseréljek, nézzek át, ne fogja vissza magát, mert nagyon el vagyok kenődve. ;)

Valahol mintha olvastam volna hasonló gondról, de nem találom.

Fefe

Link to comment
Megosztás:

...Valahol mintha olvastam volna hasonló gondról, de nem találom.

Motorhiba jelző nem világít?

Üzemanyagszűrő nagyon dzsuvás volt, amikor cseréltétek? Lehet, hogy a benzinpumpa is szívott fel belőle (nekem mostanában volt ilyen gondom C14NZ-vel). A Lambda gyanús még.

Link to comment
Megosztás:

Motorhiba jelző nem világít?

Üzemanyagszűrő nagyon dzsuvás volt, amikor cseréltétek? Lehet, hogy a benzinpumpa is szívott fel belőle (nekem mostanában volt ilyen gondom C14NZ-vel). A Lambda gyanús még.

Nem jelez hibát. A szűrő "normálisan" volt koszos, nem volt vészes, évente cserélem. A benzinpumpát hogyan tudom megnézni, hogy szmötyis-e? Neked is ez volt a jelenség?

Link to comment
Megosztás:

Nem jelez hibát. A szűrő "normálisan" volt koszos, nem volt vészes, évente cserélem. A benzinpumpát hogyan tudom megnézni, hogy szmötyis-e? Neked is ez volt a jelenség?

Hát néha érdekes volt az alapjárat, de egyszercsak nem indult. Egyáltalán nem biztos, hogy nálad is ez van, csak egy ötlet volt.

Nem tudom, hogy Astránál is így van e, de Corsánál a hátsó ülés alatt van a benzinpumpa, azt ki lehet húzni (a kicsavarozás után) az utastérből. Átmosni óvatosan valami alkoholos cuccal, pl. féktisztító.

Érdemes lenne átnézni pl. a vákuumcsöveket (nincs e valamelyik megrepedve -járó motornál megmozgatni), meg a csatikat, hátha csak ott van valami.

Nekem is rémlik, hogy írtak ilyen problémáról, de most nekem sem jut eszembe, hogy hol. Lehet, hogy a GYIK-ban is találsz pár tippet, hogy hol érdemes elkezdeni keresgélni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom, hogy a problémám elektromos vagy sem ezért ide írom a gondomat. Aki tud tippet adni az gyorsan tegye meg plz :lol:

A jelenség a következő, haladok az autóval, egyszercsak megtorpan mintha szünet lenne az üzemanyagban, majd megy tovább mintha mi sem történt volna. Teljesen random csinálja, van hogy pl.: népliget-árpád híd szakaszon 2x, van hogy egyszer sem. Nem köthető sem fordulathoz, sem sebességi fokozathoz a hiba. A benzinszűrőt kicseréltem a hiba nem szünt meg.

Este megnézem a gyertya kábeleket hátha áthúz valamelyik, de nem fűzök sok reményt ahhoz, hogy azzal lenne a baj, mert decemberben cseréltem és gyári.

Akinek van tippe, hogy mit cseréljek, nézzek át, ne fogja vissza magát, mert nagyon el vagyok kenődve. ;)

Valahol mintha olvastam volna hasonló gondról, de nem találom.

Fefe

Nekem gyertyakábel okozott hasonló problémát, néha kihagyott a henger és enyhe torpanások voltak, meg ügye nehezen indult általában.

Link to comment
Megosztás:

Nem jelez hibát. A szűrő "normálisan" volt koszos, nem volt vészes, évente cserélem. A benzinpumpát hogyan tudom megnézni, hogy szmötyis-e? Neked is ez volt a jelenség?

Attól még sajnos lehet gyújtásprobléma is. Arra legtöbbször nem tud milyen hibakódot generálni. Az AC-t lenne talán a legegyszerűbb kizárni. Végső esetben ki lehet venni, pár perc, és elvinni egy ilyesmivel foglalkozó helyre, ahol meg tudják mérni a nyomását és a szállítását szakszerűen. Ebből már látszik, ha kezd haldoklani. Előtte persze át lehetne mosni. Ha az jó, akkor esetleg az ac relét kicserélni, ez 1-2 ezer ft.

Aztán persze lehet gyújtás oldalon nézegetni... Talán ez a legnagyobb szívás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.