Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

alkoholmentes?

vagy azt buzisörnek tartjátok? én pl az alkoholmentes stellát jobban szeretem ;)

Egyszer ittam eddig alkoholmentes stellát, közlekkari napok voltak, 10-es sörváltó, de nekem az esti aranykerék vetélkedőn vezetnem kellett, és mivel köztudottan jól iszom a sört (3,4sec) ezért mindenképp innom kellett a csapatért és akkor volt ez....hát nem ízlett. Barna Staropramen. :lol:

Link to comment
Megosztás:

én az nzt is úgy érzem, hogy magasabb fordulaton jobban megy.

Nekem anno olyan érzésem volt az Nz-nél mint ha 2800-3200 közt még menne rendessen a nyomaték miatt (103Nm) és utána nagyon hirtelen esne a nyomaték és nagyon lassan jönne a teljesítmény! Ebből adodoan nem is hajszoltam, mert nem láttal értelmét! De ellenben Se pedig olyan, hogy 2500 alatt halott, már mint önmagához képest, akkor ott egyszer megindul és utána meg 3000 felett nyom egyett (3400f/min 123Nm) és onnan meg mint a villám a másikhoz képest!

Link to comment
Megosztás:

Nekem anno olyan érzésem volt az Nz-nél mint ha 2800-3200 közt még menne rendessen a nyomaték miatt (103Nm) és utána nagyon hirtelen esne a nyomaték és nagyon lassan jönne a teljesítmény! Ebből adodoan nem is hajszoltam, mert nem láttal értelmét! De ellenben Se pedig olyan, hogy 2500 alatt halott, már mint önmagához képest, akkor ott egyszer megindul és utána meg 3000 felett nyom egyett (3400f/min 123Nm) és onnan meg mint a villám a másikhoz képest!

Nem vagyok hozzáértő, de hát igen, az autós tesztekben meg a leirásokban is látható hogy a motorok nem ugyanott adják le a max. nyomatékot és a teljesitményt(kW/le).

Link to comment
Megosztás:

Nekem anno olyan érzésem volt az Nz-nél mint ha 2800-3200 közt még menne rendessen a nyomaték miatt (103Nm) és utána nagyon hirtelen esne a nyomaték és nagyon lassan jönne a teljesítmény! Ebből adodoan nem is hajszoltam, mert nem láttal értelmét! De ellenben Se pedig olyan, hogy 2500 alatt halott, már mint önmagához képest, akkor ott egyszer megindul és utána meg 3000 felett nyom egyett (3400f/min 123Nm) és onnan meg mint a villám a másikhoz képest!

sajnos nincs fordulatszámmérőm, de azt tudom, ha kapartani akarok akkor alaposan fel kell pörgetni pl...

meg érzem, hogy mikor elkezdek alapjáratról gyorsítani, hogy erősebben megy mint mikor ki van pörgetve, de gyorsulása nekem (de lehet csak a hang miatt) jobbnak tűnik.

ellentmondásosan írtam le tudom, őőőő

megy meg gyorsul nekem is alsó fordulaton, de pörgetve gyorsabban megy

de az is lehet, hogy 4ezernél így is elváltok, csak nem tudok róla, óra hiányában.

azt az erős visszaesést nem érzem mondjuk, és még 3.ba is mikor letilt előrebukok kicsit az ülésben

tehát húzni még akkor is húz.

Link to comment
Megosztás:

sajnos nincs fordulatszámmérőm, de azt tudom, ha kapartani akarok akkor alaposan fel kell pörgetni pl...

meg érzem, hogy mikor elkezdek alapjáratról gyorsítani, hogy erősebben megy mint mikor ki van pörgetve, de gyorsulása nekem (de lehet csak a hang miatt) jobbnak tűnik.

ellentmondásosan írtam le tudom, őőőő

megy meg gyorsul nekem is alsó fordulaton, de pörgetve gyorsabban megy

de az is lehet, hogy 4ezernél így is elváltok, csak nem tudok róla, óra hiányában.

azt az erős visszaesést nem érzem mondjuk, és még 3.ba is mikor letilt előrebukok kicsit az ülésben

tehát húzni még akkor is húz.

Nem erős visszaesés, csak nincs olyan teljesítmény még és csak pörög-pörög, majd lassan eljön a Le és akkor megy egy kicsit még!

Link to comment
Megosztás:

Nem erős visszaesés, csak nincs olyan teljesítmény még és csak pörög-pörög, majd lassan eljön a Le és akkor megy egy kicsit még!

őő ezt szoktam érezni

mindegy ezzel a 60lóval nemigazán lehet izmoskodni, csak azonos gépek ellen, illetve olyan vezetők ellen. ;)

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, nekem álló helyzetben 6000-t épphogy eléri, mozgás közben meg 5500rpm a max, ha épp az ECU is úgy akarja. Epk C20NE-je meg 6500-ig engedi. Mitől vannak a különbségek?

Hogy pontos legyek, csak 6400-ig a kezelési könyv szerint, igaz mellé teszi, hogy "ca" azaz körülbelül! :lol: Én meg a nagy sietségben 6500-nak olvastam le a műszerről.... (elkövettem ezt a másfél százalékos leolvasási hibát. ;) )

Kérdezte valaki, hogy mennyit forog a motorunk mondjuk 100 km/ó-nál. Nos az enyém 2100-at 5.-ben, amikor óra szerint 100-at mutat, vagyis GPS szerint ilyenkor megy 90-et gyári méretű 14"os keréken.

Különben a teljesítmény méréskor felvett diagram szerint (én mérettem a kocsit) 4. sebességben 6000-es fordulatnál a kocsi sebessége 193,8 km/ó. Ez hiteles mérőeszközzel mért adat.

Ebből adódóan ha városban 50-el megyek, akkor negyedikben 1554-et forog a motor.....

Link to comment
Megosztás:

mikor tilt a motor akkor dadog

nekem is 6 ezernél tilt ahogy heningnek is, de neked már 4500nál tilt, akkor jóval lasabb lehet ez a ddogása.

Nem dadog be, csak erőteljesen előrebukok, aztán tartja ott a fordulatot. Meg nem szoktam kínozni amúgy se. Ha olyanom van, pl tuskótól ki kell rajtolni, akkor megküldöm, de azonnal váltok is, nem tartom tiltáson mert az értelmetlen.

Link to comment
Megosztás:

Nem dadog be, csak erőteljesen előrebukok, aztán tartja ott a fordulatot. Meg nem szoktam kínozni amúgy se. Ha olyanom van, pl tuskótól ki kell rajtolni, akkor megküldöm, de azonnal váltok is, nem tartom tiltáson mert az értelmetlen.

neked véletlenül nem dízeled van mégiscsak? ;)

ha a benyás letilt, akkor bedadog.

és rángat a motor, mint pl itt:

Link to comment
Megosztás:

Hátizé... 3-asban 130kmh-nál, tiltáson nem dadog be, meg amúgy sem várom meg hogy mit csinál, mert váltok is tovább. :lol:

nemtudom, de nekem amint tilt, legalább egyet dadog, és ránt is egyet a kocsin.

az 1.4essel én óraszerint 125nél látom, hogy letilt 3ba.

érdekesen tilt a vasad ;)

nem kapkodja el biztos :lol:

Link to comment
Megosztás:

az 1.6nzrőll én is azt hallottam, hogy az nem ver össze, Se ről semmit, de ha eljutok oda, hogy lesz 1.6se akkor tuti megnézem, mi a helyzet, és szíj nélkül megpróbálom körbetekerni.

20mm az elég sok mennyit szoktak lejönni a szelepek 5-10mm?

A C16SE nem akad össze. Vezérléscsere alkalmával szíj nélkül, minden ellenállás nélkül körbe tudtam forgatni. Üzem közben normál olajnyomás mellett nem tudom, hogy változik-e a dolog. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is olyan 130-körül tilt 3-as ban és határozott dadogás mint a videón.

C16SE 1-ben 60 km/h-nál dadog le, 2-ben 100 km/h-nál dadog le, 3-ban 140 km/h-nál dadog le.

4-ben 120 km/h-nál kezd el igazán húzni. Fordulatszám mérőm nincs, de kb 3500 1/min-ig pörgetem, ha lendületesen akarok autózni. Ha megindul a vezérhangya, akkor jóval tovább húzatom (80 km/h-nál előzés előtt még visszatolom 3-ba).

A sebesség adatok a km óra szerint értendőek.

Link to comment
Megosztás:

Írd meg miket mérsz hidegen (fokot is hozzá, hogy kb mennyi a külső hőmérséklet), meg üzemmelegen.

Termosztátházon van, és a kétvezetékest kell mérni.

Szia!

Előre is köszönöm a segítséget!

Lemértem és mivel nem tudtam a pontos vízhőmérsékletet, ezért egy viszonyítási pontot vetemalapul.

Addig járattam a motort amíg be nem kapcsol a ventillátor és akkor mértem meg a gomba ellenállását, amikor kikapcsol.

Azt hiszem az 96 °C-nak felel meg, ekkor az ellenállás: 280 Ohm.

Meg megmértem reggel.Hagytam hűlni egész éjjel, amikor is 8 °C volt a hőmérséklet, az ellenállási érték pedig 4,56 kOhm.

Szia!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.