Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Szerinted Zotya poenbőé cserélte a hf-et? ;)

szerintem összever bárki bármit mondjon, de vannak többen akik állítják hogy nem.

nos ha vki megnézné így, akkor fény derülne arra, hogy ténylegesen összever, max csak a kis terhelés miatt nincs károsodás :lol:

Link to comment
Megosztás:

Alapjárati léptetőmotornak hívják hóttökmindegy hogy hengerenkénti vagy központi a befecskendezés, mivel tök ugyanazt csinálja, tök ugyanúgy működik ráadásul ugyanúgy is néz ki.

ezt azért gondold ujra, és előbb nézz meg egyet kettőt, pl csak a téged követő hozzászólást ;)

formára sincs közük egymáshoz, de árban van nagy eltérés

utángyáriba én már tudok venni 8 ezerért is alapjárati léptetőset, de tolattyúsat valahol 60 ezer Ft körül hozta az árlista.

Link to comment
Megosztás:

Hát azért nem pont ugyanúgy néz ki. ;)

A kisblokkos léptetőmotor:

http://www.topbuzz.co.uk/info/iscv/b006.jpg

Nagyblokkos alapjárati levegőszabályozó:

http://www.topbuzz.co.uk/info/iscv/b007.jpg

Lehet, a nagyblokkos is ~24mm hosszú, csak valami óvodás fogja a kezébe :lol: És akkor máris stimmel :lol: Véletlenül nem Futó nagymester keze van a képen? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jelentem, a C18NZ-n nem akad össze a vezérlés, ha szakad a vezérműszíj. :P

Faxa.

Vágom, de akkó mé írod, hogy mittuomén? :P :lol:

Nála sosem lehet tudni. Nagyon rossz viccei vannak... :(

Poén. ;) :lol:

Vhogy nem láttam vigyorogni, mikor csináltuk az Övét.

Fúú vazze, nem mindegy? Az a lényeg, hogy az adja az oxigént. Tetszik érteni? :lol:

Amúgy NZ-nél léptetőmotor van, nagyblokkosaknál meg az a "tollantyú" szerintem :)

Pontosan. B)

1,4-1,6 kisblokk

1,8-2,0 nagyblokk (a dizil ide tartozhatna még).

Nem neked szól Tápi, csak megjegyzésként írtam, hogy más is tisztában legyen a dologgal. :P

Link to comment
Megosztás:

ezt azért gondold ujra, és előbb nézz meg egyet kettőt, pl csak a téged követő hozzászólást :lol:

formára sincs közük egymáshoz, de árban van nagy eltérés

utángyáriba én már tudok venni 8 ezerért is alapjárati léptetőset, de tolattyúsat valahol 60 ezer Ft körül hozta az árlista.

Te azt állítottad, hogy központisban tolattyú van hengerenkéntiben alapjárati.

Én azt állítottam hogy ez nem igaz. Ha megnézel egy NZ meg egy SE alapjárati motort láthatod hogy tök ugyanúgy néznek ki, nem teljesen kompatibilsek felfogatásban, de ugyanúgy tudja vezérelni egyik a másikat. Az állításod itt meg is dőlt.

Arra, hogy miért ugyanazok 3 indokot mondtam, ebből sikerült megcáfolnotok az egyiket a leglényegtelenebbet, aminek gyakorlatilag semmi köze hozzá. (Ha az autódat lefested pirosra, attól még nem lesz Ferrari tipikus esete.) Egyébként tudom, hogy a nagymotorokon máshogy néz ki, annak ellenére hogy nem volt a kezemben még ilyen. De akár fogadok is veled, hogy ha szétszedünk egy ilyet találunk benne egy léptetőmotort. Te mondhatod a tétet. :lol:

Pótlevegő tolattyút egyébként Jetronic rendszereken alkalmaztak, és bármily meglepő azt azért hívják úgy mert egy tolattyú van bennük nem egy léptetőmotor. ;)

Link to comment
Megosztás:

Mekkora hőmérsékleten mekkora ellenállásának kell lenni vagy valami hasonló....

Írd meg miket mérsz hidegen (fokot is hozzá, hogy kb mennyi a külső hőmérséklet), meg üzemmelegen.

Termosztátházon van, és a kétvezetékest kell mérni.

Amúgy az nem csak hidegen van használatban? Valahol olvastam, hogy anélkül is van alapjárat, csak hidegen dolgozik, amíg nem meleg a moci. ;)

Mindig működik, mindenkor ez szabályozza az alapjáratot.

És meglepő, de létezik a léptetőmotorhoz megtévesztésig hasonlító tolattyús alapjárati motor, pl az én omegámban is ilyen van (bosch).

Egyébként meg ECU függő, hogy milyen fajta alapjárati moci van benne :lol:

Link to comment
Megosztás:

Te azt állítottad, hogy központisban tolattyú van hengerenkéntiben alapjárati.

Én azt állítottam hogy ez nem igaz. Ha megnézel egy NZ meg egy SE alapjárati motort láthatod hogy tök ugyanúgy néznek ki, nem teljesen kompatibilsek felfogatásban, de ugyanúgy tudja vezérelni egyik a másikat. Az állításod itt meg is dőlt.

Arra, hogy miért ugyanazok 3 indokot mondtam, ebből sikerült megcáfolnotok az egyiket a leglényegtelenebbet, aminek gyakorlatilag semmi köze hozzá. (Ha az autódat lefested pirosra, attól még nem lesz Ferrari tipikus esete.) Egyébként tudom, hogy a nagymotorokon máshogy néz ki, annak ellenére hogy nem volt a kezemben még ilyen. De akár fogadok is veled, hogy ha szétszedünk egy ilyet találunk benne egy léptetőmotort. Te mondhatod a tétet. :lol:

Pótlevegő tolattyút egyébként Jetronic rendszereken alkalmaztak, és bármily meglepő azt azért hívják úgy mert egy tolattyú van bennük nem egy léptetőmotor. ;)

én pont fordítva mondtam, de azt se úgy hogy tuti de 100%

és nem azt mondtam, hogy nincs benne léptető motor, hanem azt hogy mi ennek a neve.

Link to comment
Megosztás:

1,4-1,6 kisblokk

1,8-2,0 nagyblokk (a dizil ide tartozhatna még).

Ezt annyiban egészíteném ki, hogy:

1.2- 1-6 kisblokk (külföldi fórumokon Smallblock), +1.8 C Corsa GSI motor

1.8- 2,2 nagyblokk (Bigblock)+ 1.6D + 1.7D + 1.6 90LE-s karbis motor (C Ascona és esetleg Kadett).

Link to comment
Megosztás:

lehet összevert az csak nagyon kicsi volt a fordulat, és nem okozott kárt.

egyébként ha levolt bontva erre könnyen rá lehet jönni, tekered a főtengelyt, és ha körbetudod tekerni egyszer, akkor nem ver, de ha megakad, akkor bizony összever.

valakinek nem esedékes most vezérléscsere?

az megnézhetné így pl 1.4 es 8 szelepesen

Tuti nem vert össze, mert elég sokat indítózott a srác, mire odaértem és kitaláltam, hogy mi a baja.

Amit még tudok, hogy a C16NZ nem ver össze, a hengerenkéntis 1.6-ok viszont elvileg mind összeakadnak.

Amikor levettem egy C20NE hengerfejet, nézegettem és el nem tudtam képzelni, hogy az összeakadjon.

A csukott szelep és a hengerfej síkja között van vagy 20mm.

Link to comment
Megosztás:

Tuti nem vert össze, mert elég sokat indítózott a srác, mire odaértem és kitaláltam, hogy mi a baja.

Amit még tudok, hogy a C16NZ nem ver össze, a hengerenkéntis 1.6-ok viszont elvileg mind összeakadnak.

Amikor levettem egy C20NE hengerfejet, nézegettem és el nem tudtam képzelni, hogy az összeakadjon.

A csukott szelep és a hengerfej síkja között van vagy 20mm.

az 1.6nzrőll én is azt hallottam, hogy az nem ver össze, Se ről semmit, de ha eljutok oda, hogy lesz 1.6se akkor tuti megnézem, mi a helyzet, és szíj nélkül megpróbálom körbetekerni.

20mm az elég sok mennyit szoktak lejönni a szelepek 5-10mm?

Link to comment
Megosztás:

az 1.6nzrőll én is azt hallottam, hogy az nem ver össze, Se ről semmit, de ha eljutok oda, hogy lesz 1.6se akkor tuti megnézem, mi a helyzet, és szíj nélkül megpróbálom körbetekerni.

20mm az elég sok mennyit szoktak lejönni a szelepek 5-10mm?

Szerintem 8 és 11mm között vannak általában a szelepemelések.

Persze ez attól is függ, hogy milyen vezérműtengely van benne.

Link to comment
Megosztás:

Ezt annyiban egészíteném ki, hogy:

1.2- 1-6 kisblokk (külföldi fórumokon Smallblock), +1.8 C Corsa GSI motor

1.8- 2,2 nagyblokk (Bigblock)+ 1.6D + 1.7D + 1.6 90LE-s karbis motor (C Ascona és esetleg Kadett).

Ez azt jelenti, hogy ez rámegy egy F10 vagy egy F13-ra? ;) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem 8 és 11mm között vannak általában a szelepemelések.

Persze ez attól is függ, hogy milyen vezérműtengely van benne.

sose mértem még én se, csak a vez tengely bütykére visszaemlékezve nemigazán tünt olyan nagy kiemelkedésnek, maga a bütyök.

8-11 az még nagyon messze vana 20mmhez képest

gondolom ez azért van mert nagyobb köbcenti, ezért nagyobb a dugó Fhp feletti tere.

egyébként ilyen oldal, nincs valahol, ahol le lenne írva esetleg melyik motor kócol, és melyik nem?

Link to comment
Megosztás:

Ezt annyiban egészíteném ki, hogy:

1.2- 1-6 kisblokk (külföldi fórumokon Smallblock), +1.8 C Corsa GSI motor

1.8- 2,2 nagyblokk (Bigblock)+ 1.6D + 1.7D + 1.6 90LE-s karbis motor (C Ascona és esetleg Kadett).

ezt mit foglal magába? mert azt látom, hogy nem a köbcentitől függ a kis illetve a nagy blok megnevezés

kialakítás, váltóház csatlakozás, tartóbakok stb?

ilyenek?

Link to comment
Megosztás:

ezt mit foglal magába? mert azt látom, hogy nem a köbcentitől függ a kis illetve a nagy blok megnevezés

kialakítás, váltóház csatlakozás, tartóbakok stb?

ilyenek?

A tartók ugyanazok (szinte), csak a hajtásnak (meg a váltónak -áttételeknek) nagyobb nyomatékot kell elviselnie, ezért más a méretezése.

Link to comment
Megosztás:

Ez azt jelenti, hogy ez rámegy egy F10 vagy egy F13-ra? ;) :lol:

Még a C20XE-re is rámegy az F13. Csak épp kuplungot, lendkereket kell hozzá építeni. :lol:

Ez azért van, mert még a C Corsában is csak Smallblock motorok voltak gyárilag.

A C Corsa GSI motor kisblokkos és kisblokkos váltó is van rajta. Most hogy F15, vagy F17, az fejből nem tudom és nincs is kedvem megnézni Opel-infos-on. :lol:

Az tuti, hogy annál az 1.8-nál már akkora a furat (a blokkhoz képest), hogy nagyon kicsi a furatok közötti fal és elő szokott fordulni emiatt repedés, esetleg hengerfejtömítés probléma.

ezt mit foglal magába? mert azt látom, hogy nem a köbcentitől függ a kis illetve a nagy blok megnevezés

kialakítás, váltóház csatlakozás, tartóbakok stb?

ilyenek?

Magát a blokköntvény méreteit jelenti. Természetesen ennek függvényében mások a motortartók, mások a váltók, mások az önindítók, tehát minden amit a motorokra építenek. Rövidebb is a Smallblock, mint a Bigblock.

Link to comment
Megosztás:

A tartók ugyanazok (szinte), csak a hajtásnak (meg a váltónak -áttételeknek) nagyobb nyomatékot kell elviselnie, ezért más a méretezése.

Azért ez korántsem igaz. ;)

Egész mások a motortartók is, valamint a váltótartók pozíciói sem egyeznek. A kisblokkos váltóknak hátul 2-csavaros rögzítése van, a nagyblokkosoknak 3-csavaros. Egyedül az első váltótartó egyezik meg az összesnél, kivéve az F23, F25 és F28-at.

A többi tartó egészen más...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.