Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

C18NZ-nél, ha szakad, vagy ugrik a szíj, akkor nem akad össze a vezérlés?

Egyik ismerősöm vett egy C18NZ Astrát vasárnap és ma már nem indult.

Odaértem, hallottam hogy furcsán teker. Levettük a vezérléstakarót és elég foghíjas volt a szíj...

Remélem nem akad össze, különben abban is mehet a motorcsere... ;)

Link to comment
Megosztás:

C18NZ-nél, ha szakad, vagy ugrik a szíj, akkor nem akad össze a vezérlés?

Egyik ismerősöm vett egy C18NZ Astrát vasárnap és ma már nem indult.

Odaértem, hallottam hogy furcsán teker. Levettük a vezérléstakarót és elég foghíjas volt a szíj...

Remélem nem akad össze, különben abban is mehet a motorcsere... ;)

Azt nem tudom, hogy összeér-e, de sztem nem kel egyből motorcserére gondolni. Szedjétek le a hf-t, és meglátjátok, hogy mit művelt. Zotyának mikor elszakadt, "csak" a hf-t cseréltük, meg persze a szokásos dolgokat (szíj, feszítő, vízpumpa, stb).

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudom, hogy összeér-e, de sztem nem kel egyből motorcserére gondolni. Szedjétek le a hf-t, és meglátjátok, hogy mit művelt. Zotyának mikor elszakadt, "csak" a hf-t cseréltük, meg persze a szokásos dolgokat (szíj, feszítő, vízpumpa, stb).

Olcsóbban veszek egy C20NE-t, mint amennyiből rendberakható a C18NZ. ;)

Egyszer volt szerencsém egy 18SE, vagy SEH-hoz A Omegában, aminek az olajtól elfogytak a fogai és átfordult.

Arra is csak egy új szíj kellett és kész. Pedig annak nagyobb a sűrítése.

Ez indításnál ugrott át, de nem akadt, nem csilingelt, kopogott semmi...

Link to comment
Megosztás:

Olcsóbban veszek egy C20NE-t, mint amennyiből rendberakható a C18NZ. ;)

Egyszer volt szerencsém egy 18SE, vagy SEH-hoz A Omegában, aminek az olajtól elfogytak a fogai és átfordult.

Arra is csak egy új szíj kellett és kész. Pedig annak nagyobb a sűrítése.

Ez indításnál ugrott át, de nem akadt, nem csilingelt, kopogott semmi...

az is más mint mikor vkinek 120nál ugrik össze

Link to comment
Megosztás:

Ha van hely a szelepek és a dugók között, akkor tökmindegy mikor ugrik át, indításnál, vagy 6000-es fordulaton. ;)

Kicsid idegesítő, de egy új szíj és mehet tovább.

Amennyiben nem lesz hajlandó rendesen járni új szíjjal, azaz a szelepek is kaptak, akkor valószínűleg repül a motor. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha van hely a szelepek és a dugók között, akkor tökmindegy mikor ugrik át, indításnál, vagy 6000-es fordulaton. ;)

Kicsid idegesítő, de egy új szíj és mehet tovább.

Amennyiben nem lesz hajlandó rendesen járni új szíjjal, azaz a szelepek is kaptak, akkor valószínűleg repül a motor. :lol:

hát így is lehet javítani :lol:

papírok meg kit érdekelnek mi? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali Lali Papi!

x16xel-ben hogy lehetne a hideginditás utáni 1500-1600as fordulatot lecsökkenteni?

egyáltalán normális dolog ez ? ;) 2-4 mp ig felpörög és utánna beáll az 1100as "szivatós" majd később a 800as alapjárat...

viszont néha észlelhető alapjáraton egy kis motor rángatózás, nagyon pici a fordulaton nem is észlelhető, csakis a remegésből

Link to comment
Megosztás:

Hali Lali Papi!

x16xel-ben hogy lehetne a hideginditás utáni 1500-1600as fordulatot lecsökkenteni?

egyáltalán normális dolog ez ? ;) 2-4 mp ig felpörög és utánna beáll az 1100as "szivatós" majd később a 800as alapjárat...

viszont néha észlelhető alapjáraton egy kis motor rángatózás, nagyon pici a fordulaton nem is észlelhető, csakis a remegésből

Próbáld meg megtisztítani az alapjárati motort.

Link to comment
Megosztás:

Hali Lali Papi!

x16xel-ben hogy lehetne a hideginditás utáni 1500-1600as fordulatot lecsökkenteni?

egyáltalán normális dolog ez ? ;) 2-4 mp ig felpörög és utánna beáll az 1100as "szivatós" majd később a 800as alapjárat...

viszont néha észlelhető alapjáraton egy kis motor rángatózás, nagyon pici a fordulaton nem is észlelhető, csakis a remegésből

Nem lehet, ilyen.

Nincs benne szivató, ECU vezérli, melegen megy le 800 körülire.

Alapjárati motor tisztogatás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.