Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

a x14nz motorra ( ami ugye központi injektoros ) rá lehet tenni a 82 lovas (hirtelen a motorkód nem ugrik be... na, si motoros...) közvetlen befecskendezéses rendszerét? ez sokba kerül?Csak az injektor, nem kell más átalakítás. kompatibilis-e, és még mi kell(het) hozzá?

Többen is megcsinálták már, lehetséges, viszonylag egyszerűen. Kell néhány dolog ami eltér az NZ-hez képest..amúgy az SE, az SI az ilyen motorral szerelt autók jelzése, de a motorkódban SE... Esetleg keress utána, ird be a keresőbe pl: "SE-sités" vagy lapozgass! Sokszor irtak már róla. Az anyagár kb.25-45e Ft között mozog, már amennyire én tudom.(hengerfej és tartozékai, sallangok, AC pumpa-ebből erősebb kell) :huh:

Link to comment
Megosztás:

Apropó, itt arra gondolsz hogy nem tudod melyik az alapjárati motor!? Az injektor házon elölről van...ha jól emlékszem, egy négypólusú csati megy rá. Van még egy "izé" a ház menetirány szerinti bal oldalán, az a pillangószelep jeladója...arra azt hiszem, két pólusú csati megy.

Okosodom! köszönöm!!!

/robbantott ábra nincs?!/ hidd el, neked is könnyebb lenne!!! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Azt is irtad hogy 10 körüli a fogyasztásod..hát az nagyon sok, szerintem. Injektortisztitó adalékot meg bármelyik benzinkúton, autósboltban vagy akár a "gazdaságosban" is kapsz, de szerintem nem fogja megoldani a gondot. :) Az alapjárati moci pedig az alapjáratot szabályozza-mint az az elnevezéséből is sejthető. Más az alapjárat hideg vagy meleg motornál illetve inditásnál-legyen az hideg vagy meleg a motor. Az valami olyasmi mint a régi kocsikon a "szivató". Azt hiszem a gázpedál állásához közvetlenül semmi köze sincs-de ezt csak sejtem, nem biztos. :huh:

Így van. Semmi köze hozzá, az ECU vezérli az alapjárati motort és a hőmérséklet jeladó szerint állítja az alapjáratot. :D

Link to comment
Megosztás:

Valóban könnyebb. Köszönet!!!

( az előző kérdésem még mindig fenn áll, hogy cserekompatibilis e a központi injektor a hengerenkéntivel? mi kell hozzá hogy rá lehessen tenni?! Érdemes? vagy csak felesleges vacakodás lenne???)

Először is hengerfejet kell cserélni. Vagyis, pontosítok. A hengerfejtől felfele majdnem mindent. Talán gyújtástrafót/elosztót nem kell. Ha DIS-es a tied, akkor az maradhat, ha az SE donor is DIS-es.

Link to comment
Megosztás:

Többen is megcsinálták már, lehetséges, viszonylag egyszerűen. Kell néhány dolog ami eltér az NZ-hez képest..amúgy az SE, az SI az ilyen motorral szerelt autók jelzése, de a motorkódban SE... Esetleg keress utána, ird be a keresőbe pl: "SE-sités" vagy lapozgass! Sokszor irtak már róla. Az anyagár kb.25-45e Ft között mozog, már amennyire én tudom.(hengerfej és tartozékai, sallangok, AC pumpa-ebből erősebb kell) :huh:

Valóban könnyebb. Köszönet!!!

( az előző kérdésem még mindig fenn áll, hogy cserekompatibilis e a központi injektor a hengerenkéntivel? mi kell hozzá hogy rá lehessen tenni?! Érdemes? vagy csak felesleges vacakodás lenne???)

Én ennyit tudok róla mondani, lásd fentebb!!!

Link to comment
Megosztás:

Többen is megcsinálták már, lehetséges, viszonylag egyszerűen. Kell néhány dolog ami eltér az NZ-hez képest..amúgy az SE, az SI az ilyen motorral szerelt autók jelzése, de a motorkódban SE... Esetleg keress utána, ird be a keresőbe pl: "SE-sités" vagy lapozgass! Sokszor irtak már róla. Az anyagár kb.25-45e Ft között mozog, már amennyire én tudom.(hengerfej és tartozékai, sallangok, AC pumpa-ebből erősebb kell) :huh:

azért a 25 elég karcsú ár :)

Link to comment
Megosztás:

Fejlemények.

- A lógó kábelben állandóan van áram. Ha van rajta gyújtás ha nincs.

- Töltésem van.

- Önindító is műkszik viszont az ablaktörlőim nem, de ahhoz gondolom nem sok köze van ennek a kábelnek, gondolom kiment egy biztim, azt még ne mértem rá végigzongorázni. :)

Akkor ötlet erre a lógó kábelre hogy vajon honnan származhat?

Eddig kiderült: hogy piros, viszonylag vaskos és hogy állandóan van benne kraft :D

Jah és vettem 4db gyertyát a kocsiba NGK-t :D

Benne volt 3db kétpólusú és 1db egypólusú gyertya. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Fejlemények.

- A lógó kábelben állandóan van áram. Ha van rajta gyújtás ha nincs.

- Töltésem van.

- Önindító is műkszik viszont az ablaktörlőim nem, de ahhoz gondolom nem sok köze van ennek a kábelnek, gondolom kiment egy biztim, azt még ne mértem rá végigzongorázni. :huh:

Akkor ötlet erre a lógó kábelre hogy vajon honnan származhat?

Eddig kiderült: hogy piros, viszonylag vaskos és hogy állandóan van benne kraft :)

Sztem az akksitól jön. Nézd meg nincs-e egy plusz kábel rákötve a + sarura, vagy az indítómotorra.

Link to comment
Megosztás:

Sztem az akksitól jön. Nézd meg nincs-e egy plusz kábel rákötve a + sarura, vagy az indítómotorra.

lehet vhol megvan törve, és már nem teljesít olyan jól, és húztak helyette egy másik kábelt, ezt meg nem érkeztek kiszedni.. ha jol láttam a képet, nincs is meg rendesen a vége, nincs rajta saru.

Link to comment
Megosztás:

lehet vhol megvan törve, és már nem teljesít olyan jól, és húztak helyette egy másik kábelt, ezt meg nem érkeztek kiszedni.. ha jol láttam a képet, nincs is meg rendesen a vége, nincs rajta saru.

Bírom az ilyen taknyolást. :huh:

Akkor már miért nem cserélte le a sarut a kábelvégről, ha egyszer eltört.

Link to comment
Megosztás:

Bírom az ilyen taknyolást. :huh:

Akkor már miért nem cserélte le a sarut a kábelvégről, ha egyszer eltört.

hát nemtuti, hogy az van amit írtam

de ha abbol indulsz ki, hogy 3ilyen és 1 olyan gyertya?

a tépéssel azért finoman, elég vaskos kábel, el tud tépni más vezetéket is, meg előbb az aksinál keresd meg a végét, de az se árt ha tökre áramtalanítod a verdát előtte :)

Link to comment
Megosztás:

nézegettem az autódról képeket, kívülről nagyon egyben van, vagyis volt képek alapján, és ennyit kispórólt belőle, hogy 3 gyerty+1? :huh:

Hát látod... AMúgy csak kívülről volt egyben sajnos. Voltak vele gondok. De mostmár szép és jó minden rajta. Ill, anynira jó amennyire lehet. :)

Link to comment
Megosztás:

Most h jobb volt az idő foglalkoztam kicsit a géppel: kiderítettem a vezérlés felől jövő zaj a műanyag borítás rezonanciája volt, levettem az egész borítást szíj vissza, bemelegítettem, és így nem jött elő a zaj. A hátlapot rögzítő csavarokból 2 kilazult/nem volt rendesen meghúzva, a fedélből meg eleve hiányzik pár, eddig gyorskötöző tartotta, most összehúztam mindent, meg rögzítettem még pár helyen a generátor bakjához, felül meg a karter visszavezető csőhöz, most meg se mukkan, király lett.

A generátor szíjat viszont nem igazán tudtam jól feszíteni, fokozatosan feszítve, ha már nem csúszik meg, akkor még rezonál, lobog, főleg alapjáraton, ha tovább feszítem, hogy ne rezegjen akkor meg már sok, fura hangja van a generátornak. Kicsit visszalazítottam, de még halkan ugyan hallatszik hangja 2000 fölött, mintha turbó lenne benne, sztem a gen hangja. Tavaly volt felújítva csapágyazva, sztem többet kéne bírnia, nem akarom hazavágni, mit csináljak? Lazítsam tovább nem baj ha rezonál a szíj?

Más: kiderítettem honnan szivárog az olaj: főtengely szimmering a vezérlés felől, valószínű megsérült mikor tettem föl a szivattyút. Hol lehet ilyen szerszámot venni? Hogy néz ki? Mennyibe kerül? nem elég szigszalaggal betekerni a tengely végét? Hogyan kell szakszerűen kicserélni? Mivel kell kiszedni a régit? és hogyan kell betolni az újat? Tippek, trükkök? utolsó csere óta 1500 km-en látható olajfogyást nem okozott, inkább 3000-es fordulat környékén szivárog picit, a szíjra nem kerül, nem csapódik szét, csak lecsorog a teknő széléig és ott lecseppen a bölcsőre, főleg hosszabb menet után, mikor rendesen bemelegszik a motor. Inkább esztétikai jellegű szerintem, mivel a menetszél hátracsapja a lengőkarra és a féltengelyre ott meg beleragad a por, elég csúnya. Nem egy drága dolog, csak szeretném rendesen megcsinálni, ha már először elszúrtam.

Bocs a sok kérdésért, és előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Most h jobb volt az idő foglalkoztam kicsit a géppel: kiderítettem a vezérlés felől jövő zaj a műanyag borítás rezonanciája volt, levettem az egész borítást szíj vissza, bemelegítettem, és így nem jött elő a zaj. A hátlapot rögzítő csavarokból 2 kilazult/nem volt rendesen meghúzva, a fedélből meg eleve hiányzik pár, eddig gyorskötöző tartotta, most összehúztam mindent, meg rögzítettem még pár helyen a generátor bakjához, felül meg a karter visszavezető csőhöz, most meg se mukkan, király lett.

A generátor szíjat viszont nem igazán tudtam jól feszíteni, fokozatosan feszítve, ha már nem csúszik meg, akkor még rezonál, lobog, főleg alapjáraton, ha tovább feszítem, hogy ne rezegjen akkor meg már sok, fura hangja van a generátornak. Kicsit visszalazítottam, de még halkan ugyan hallatszik hangja 2000 fölött, mintha turbó lenne benne, sztem a gen hangja. Tavaly volt felújítva csapágyazva, sztem többet kéne bírnia, nem akarom hazavágni, mit csináljak? Lazítsam tovább nem baj ha rezonál a szíj?

Más: kiderítettem honnan szivárog az olaj: főtengely szimmering a vezérlés felől, valószínű megsérült mikor tettem föl a szivattyút. Hol lehet ilyen szerszámot venni? Hogy néz ki? Mennyibe kerül? nem elég szigszalaggal betekerni a tengely végét? Hogyan kell szakszerűen kicserélni? Mivel kell kiszedni a régit? és hogyan kell betolni az újat? Tippek, trükkök? utolsó csere óta 1500 km-en látható olajfogyást nem okozott, inkább 3000-es fordulat környékén szivárog picit, a szíjra nem kerül, nem csapódik szét, csak lecsorog a teknő széléig és ott lecseppen a bölcsőre, főleg hosszabb menet után, mikor rendesen bemelegszik a motor. Inkább esztétikai jellegű szerintem, mivel a menetszél hátracsapja a lengőkarra és a féltengelyre ott meg beleragad a por, elég csúnya. Nem egy drága dolog, csak szeretném rendesen megcsinálni, ha már először elszúrtam.

Bocs a sok kérdésért, és előre is köszi a válaszokat!

első kör:

bontóban nem lenne egyszerűbb venni egy borítást esetleg? esztétikusabb lenne, meg biztosabb is.

második kör:

neked "mákod van" mert a vezérlés oldalán kell cserélni.

nekem a váltó oldalán :huh:

leveszed a tárcsát fogaskereket, és utána kipiszkálod csavarhúzóval fogóval, annak már úgyis mindegy

visszafelé kell egy szerelőhüvely,és olaj

a hüvely egy műanyag flakon oldala is lehet.

kivágsz a falkon oldalából annyit, hogy a főtengelyt körbeölelje, meg fedje még e két szél egymást bőven, rátolod a hüvelyre a szimeringet, azt rátolod a főtengely végére, és odanyomva a hüvelyt, a szimeringet szépen lassan rátolod a főtengelyre, aztán meg kihúzod a hüvelyt, közben mindent olajozol, hogy csússzon rendesen.

ez a hüvely az ék helye miatt kell, hogyne csipje ki a szimeringet felrakáskor.

Link to comment
Megosztás:

első kör:

bontóban nem lenne egyszerűbb venni egy borítást esetleg? esztétikusabb lenne, meg biztosabb is.

második kör:

neked "mákod van" mert a vezérlés oldalán kell cserélni.

nekem a váltó oldalán :huh:

leveszed a tárcsát fogaskereket, és utána kipiszkálod csavarhúzóval fogóval, annak már úgyis mindegy

visszafelé kell egy szerelőhüvely,és olaj

a hüvely egy műanyag flakon oldala is lehet.

kivágsz a falkon oldalából annyit, hogy a főtengelyt körbeölelje, meg fedje még e két szél egymást bőven, rátolod a hüvelyre a szimeringet, azt rátolod a főtengely végére, és odanyomva a hüvelyt, a szimeringet szépen lassan rátolod a főtengelyre, aztán meg kihúzod a hüvelyt, közben mindent olajozol, hogy csússzon rendesen.

ez a hüvely az ék helye miatt kell, hogyne csipje ki a szimeringet felrakáskor.

Köszi a segítséget. Lehet megnézem, mert most úgyis le kell szedni a szim cseréhez. Durva h ennyire sérülékeny legyen.

A váltó oldali szimmeringhez a blokkot vagy a váltót könnyebb kivenni? Súlyra biztos könnyebb a váltó, de levenni a féltengelyeket stb. nem tudom mennyire nehéz munka.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget. Lehet megnézem, mert most úgyis le kell szedni a szim cseréhez. Durva h ennyire sérülékeny legyen.

A váltó oldali szimmeringhez a blokkot vagy a váltót könnyebb kivenni? Súlyra biztos könnyebb a váltó, de levenni a féltengelyeket stb. nem tudom mennyire nehéz munka.

a váltót

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.