Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Akárhogy erősködsz ez a szám és a mért értéked nem ugyanazt mutatja, de ha nem hiszel nekünk minek kérdezel? :huh:

Én továbbra is azt mondom hogy a mért 9-es értéked kevés. De keress egy másik tudhatóan jól működő C20NE motoros autót és mérjetek abban, vagy méress te is veszteséget, az is egyértelműbb lesz.

Hogy egy picit én is hozzászóljak. :) Ha jól tudom, lényeg hogy az egyik szám (kompresszióviszony vagy sűrítési arány) egy elméleti, míg a másik (sűrítési végnyomás) egy mért adat, a kettő tehát nem ugyanaz.

Link to comment
Megosztás:

Hogy egy picit én is hozzászóljak. :huh: Ha jól tudom, lényeg hogy az egyik szám (kompresszióviszony vagy sűrítési arány) egy elméleti, míg a másik (sűrítési végnyomás) egy mért adat, a kettő tehát nem ugyanaz.

mindegy

az a motor sajna szét van kopva, vagy a Hfben a szelepek vannak felrakódva de nagyon.

menni fog az a 2.0ás moci is, de egy jött ment gsi is leveri majd :)

azok a mért értékek alacsonyak, ez a lényeg sajna.

tekintve, hogy illegális is lesz a kocsi, hát... meg nem is tip top az a moci nemtudom érdemes e foglalkozni így vele.

én személy szerint, műszakivizsgán kívül még egyszer se nyitottam ki másnak a mocitetőt, de nem is kell csak egyetlen egy alakalom...

megéri vagy nem?

ha vkinek mindenképp kell a 115loerő, akkor az vegyen olyan autót, ne egy fulra illegális vasat rakjon össze

az Se dolog nem erről szól, még mielőt valaki belekötne.

Link to comment
Megosztás:

Úgy emlékszem x14nz úgyanaz mint az enyém nem? Amikor nekem elszakadt én is belevetettem magam a szakirodalomba, és azt olvastam vhol hogy általában nincs motorsérülés, mégis elgörbült 2 szelep kiflibe, 2 meg csak egy kicsit, meg eltört egy himba.

Uncsitesómnak is szakadt és semmi baj nem volt.

Link to comment
Megosztás:

Uncsitesómnak is szakadt és semmi baj nem volt.

erre mondom, hogy van akinek igen van akinek nem.

és akkor most az én haverom hazudik

zotya hazudik?

vagy azok hazudnak, akik szakadás után borzolásról számoltak be?

csak azért kérdezem, mert Te csak úgy kijeletetted, hogy tesódénak semmi baja nem lett.

szerencséje volt örüljön neki :huh:

bárcsak senkinek nem verne össze

Link to comment
Megosztás:

erre mondom, hogy van akinek igen van akinek nem.

és akkor most az én haverom hazudik

zotya hazudik?

vagy azok hazudnak, akik szakadás után borzolásról számoltak be?

csak azért kérdezem, mert Te csak úgy kijeletetted, hogy tesódénak semmi baja nem lett.

szerencséje volt örüljön neki :huh:

bárcsak senkinek nem verne össze

Hát most nem találtam meg azt az oldalt, ahol olvastam, de azzal magyarázták, hogy általában nincs motorsérülés, mert amikor a motor leál megszűnik az olajnyomás, a hidrotőkék "leesnek" a szelepek zárt állapotban maradnak, és a dugattyú nem éri el őket. Lehet hogy ez igaz is alapjáraton, amikor a motor szinte egy ütemen bellül megáll, de nekem 90-nél szakadt el, mivel nem nyomtam ki a kuplungot, csak lestem mint a vett malac , hogy most mi van a lendület még jó egy darabig pörgette a motort. Aztán még 2-3 szor indítoztam, mert elöször azt hittem, csak vmi kábel mozdult el a gyujtást nézegettem, meg a csatikat mozgattam. De aztán olyan halkan forgott a motor már gyanús volt, de nem volt szerszámom megbontani a burkolatot. Amúgy én is beszéltem egy Kadettos ürgével, motorkódját nem tudom, neki akkor szakadt el amikor be akart állni a garázsba, jópárszor ráindított, aztán mégse lett semmi kár. Feldobták az új szíjat, oszt jónapot.

Link to comment
Megosztás:

Hát most nem találtam meg azt az oldalt, ahol olvastam, de azzal magyarázták, hogy általában nincs motorsérülés, mert amikor a motor leál megszűnik az olajnyomás, a hidrotőkék "leesnek" a szelepek zárt állapotban maradnak, és a dugattyú nem éri el őket. Lehet hogy ez igaz is alapjáraton, amikor a motor szinte egy ütemen bellül megáll, de nekem 90-nél szakadt el, mivel nem nyomtam ki a kuplungot, csak lestem mint a vett malac , hogy most mi van a lendület még jó egy darabig pörgette a motort. Aztán még 2-3 szor indítoztam, mert elöször azt hittem, csak vmi kábel mozdult el a gyujtást nézegettem, meg a csatikat mozgattam. De aztán olyan halkan forgott a motor már gyanús volt, de nem volt szerszámom megbontani a burkolatot. Amúgy én is beszéltem egy Kadettos ürgével, motorkódját nem tudom, neki akkor szakadt el amikor be akart állni a garázsba, jópárszor ráindított, aztán mégse lett semmi kár. Feldobták az új szíjat, oszt jónapot.

ez is közrejátszik tuti, alapjáraton ha még oda is verne neki, akkor is leállnak sérülés nélkül, annyit elviselne lehet.

de az hogy önindítózott az gyanus... nem 1.6os volt?

Link to comment
Megosztás:

Hát most nem találtam meg azt az oldalt, ahol olvastam, de azzal magyarázták, hogy általában nincs motorsérülés, mert amikor a motor leál megszűnik az olajnyomás, a hidrotőkék "leesnek" a szelepek zárt állapotban maradnak, és a dugattyú nem éri el őket. Lehet hogy ez igaz is alapjáraton, amikor a motor szinte egy ütemen bellül megáll, de nekem 90-nél szakadt el, mivel nem nyomtam ki a kuplungot, csak lestem mint a vett malac , hogy most mi van a lendület még jó egy darabig pörgette a motort. Aztán még 2-3 szor indítoztam, mert elöször azt hittem, csak vmi kábel mozdult el a gyujtást nézegettem, meg a csatikat mozgattam. De aztán olyan halkan forgott a motor már gyanús volt, de nem volt szerszámom megbontani a burkolatot. Amúgy én is beszéltem egy Kadettos ürgével, motorkódját nem tudom, neki akkor szakadt el amikor be akart állni a garázsba, jópárszor ráindított, aztán mégse lett semmi kár. Feldobták az új szíjat, oszt jónapot.

Szintén kadettos haverom is így járt, gyorsult és elszakadt a szíj, motor megállt. Felrakták rá az új szíjat, nem is állítottak a vezérlésen és pöccröff indult is.

Link to comment
Megosztás:

Gyakorlatilag lehet összefüggés, mert amikor nekem elszakadt a vezszíj eléggé elgörbültek a szelepek, ha ezeket nem cserélték nem volt HF felújítás, nem zárnak tökéletesen, lehet gyengébb a motor. De én első körben vennék bele injektor tisztítót, ártani nem árt, és egy kicsit megkergetném.

Hello!

A szelepek cserélve lettek, HF felujítás alatt hengerfejre gondoltok, vagy csak én vagyok analfabéta?

Injektor tisztítót a benzinbe öntős adalékot javasolod? Márkája? Vagy bármilyen megfelel? Nyugi, adalélk benne lesz, kitaposom a belit (ideiglenesen), ha ez segíteni fog.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

A szelepek cserélve lettek, HF felujítás alatt hengerfejre gondoltok, vagy csak én vagyok analfabéta?

Injektor tisztítót a benzinbe öntős adalékot javasolod? Márkája? Vagy bármilyen megfelel? Nyugi, adalélk benne lesz, kitaposom a belit (ideiglenesen), ha ez segíteni fog.

piros protec

azt itt már ajánlották többen

Link to comment
Megosztás:

piros protec

azt itt már ajánlották többen

Amugy múltkor leszedtem a légszűrő házat, az injektorról, az szinte teljesen fekete volt. Ez most jutott eszembe, fogtam, és a bizonyos féktisztítóval óvatosan befújtam, majd ronggyal szépen kitörölgettem. a torok is kissé koszos volt, hát oda is fújtam. persze a pillangószelep zárva volt. de első beindításnál kicsit köhécselt, de utána mintha jobb lett volna, ám nem tartósan. ugyhogy megveszem ezt a szert valamikor, valahol. aztán majd kiderül hogy mi a helyzet. De akkor ezt az injektortisztítót, ahogy néztem lehet 1:1-ben 'erős tisztítás' - kor alkalmazni, de ezekszerint akkor mehet bele a tankba is.

hirtelen ennyi jutott még eszembe.

Mindez csak idő, és pénz kérdése... főknét idő....

( volt hogy 10 literes volt az átlagom, és nem mentem vele nehézlábbal...)

Link to comment
Megosztás:

Amugy múltkor leszedtem a légszűrő házat, az injektorról, az szinte teljesen fekete volt. Ez most jutott eszembe, fogtam, és a bizonyos féktisztítóval óvatosan befújtam, majd ronggyal szépen kitörölgettem. a torok is kissé koszos volt, hát oda is fújtam. persze a pillangószelep zárva volt. de első beindításnál kicsit köhécselt, de utána mintha jobb lett volna, ám nem tartósan. ugyhogy megveszem ezt a szert valamikor, valahol. aztán majd kiderül hogy mi a helyzet. De akkor ezt az injektortisztítót, ahogy néztem lehet 1:1-ben 'erős tisztítás' - kor alkalmazni, de ezekszerint akkor mehet bele a tankba is.

hirtelen ennyi jutott még eszembe.

Mindez csak idő, és pénz kérdése... főknét idő....

( volt hogy 10 literes volt az átlagom, és nem mentem vele nehézlábbal...)

öreg kocsinál az afekete kosz nem csoda

a folytószelep hiába volt zárva azértott átfolyik a féktisztító, de nem lesz semmi baja attól.

alapjárati mocit tudod mi meg hogy hol van? azt is ki kellene pucolni.

ha megveszed a szert rá van írva hogy kell használni.

ha nem lenne, akkor meg neten is fentvan.

Link to comment
Megosztás:

öreg kocsinál az afekete kosz nem csoda

a folytószelep hiába volt zárva azértott átfolyik a féktisztító, de nem lesz semmi baja attól.

alapjárati mocit tudod mi meg hogy hol van? azt is ki kellene pucolni.

ha megveszed a szert rá van írva hogy kell használni.

ha nem lenne, akkor meg neten is fentvan.

Nemtudom melyik az, multkor nézegettem az injektort leszedett levegőcsonkkal. Volt ott nekem számos fura új dolog. röviden el lehet mondani, megjegyzem időm lesz, akkor megkukkantom. sőt, nekiállok.

Sok összefüggés számomra érthetetlen, hogy pl minek kell alapjárati motor. (sejtem hogy terhelésre, növeli, mert ha finom vagyok akkor ugye gáz nélkül is el lehet vele indulni 1. fokozatban, és valaminek emelnie kell. De hogy ez hogy, és miként működik, és hogy tud elkoszolódani... nemtudom. De értek hozzá, kreatív vagyok, nem szeretek gányolni. És Érzek magamban annyi ambíciót, hogy ha nekiállok, megcsinálom. Legalább marad a zsebemben pénz, és örömélményem is lesz! :huh:

Tehát ha neked nem rossz hogy ezt esetleg elismételd (mert minden bizonnyal már szerepelt ez a téma) akkor nyugodtan elmondhatod. Ami nem lesz számomra érthető, ugyis visszakérdezek rá.

köszönöm önzetlen segítséged!!!

Link to comment
Megosztás:

Nemtudom melyik az, multkor nézegettem az injektort leszedett levegőcsonkkal. Volt ott nekem számos fura új dolog. röviden el lehet mondani, megjegyzem időm lesz, akkor megkukkantom. sőt, nekiállok.

Sok összefüggés számomra érthetetlen, hogy pl minek kell alapjárati motor. (sejtem hogy terhelésre, növeli, mert ha finom vagyok akkor ugye gáz nélkül is el lehet vele indulni 1. fokozatban, és valaminek emelnie kell. De hogy ez hogy, és miként működik, és hogy tud elkoszolódani... nemtudom. De értek hozzá, kreatív vagyok, nem szeretek gányolni. És Érzek magamban annyi ambíciót, hogy ha nekiállok, megcsinálom. Legalább marad a zsebemben pénz, és örömélményem is lesz! :D

Tehát ha neked nem rossz hogy ezt esetleg elismételd (mert minden bizonnyal már szerepelt ez a téma) akkor nyugodtan elmondhatod. Ami nem lesz számomra érthető, ugyis visszakérdezek rá.

köszönöm önzetlen segítséged!!!

Azt is irtad hogy 10 körüli a fogyasztásod..hát az nagyon sok, szerintem. Injektortisztitó adalékot meg bármelyik benzinkúton, autósboltban vagy akár a "gazdaságosban" is kapsz, de szerintem nem fogja megoldani a gondot. :) Az alapjárati moci pedig az alapjáratot szabályozza-mint az az elnevezéséből is sejthető. Más az alapjárat hideg vagy meleg motornál illetve inditásnál-legyen az hideg vagy meleg a motor. Az valami olyasmi mint a régi kocsikon a "szivató". Azt hiszem a gázpedál állásához közvetlenül semmi köze sincs-de ezt csak sejtem, nem biztos. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Azt is irtad hogy 10 körüli a fogyasztásod..hát az nagyon sok, szerintem. Injektortisztitó adalékot meg bármelyik benzinkúton, autósboltban vagy akár a "gazdaságosban" is kapsz, de szerintem nem fogja megoldani a gondot. :) Az alapjárati moci pedig az alapjáratot szabályozza-mint az az elnevezéséből is sejthető. Más az alapjárat hideg vagy meleg motornál illetve inditásnál-legyen az hideg vagy meleg a motor. Az valami olyasmi mint a régi kocsikon a "szivató". Azt hiszem a gázpedál állásához közvetlenül semmi köze sincs-de ezt csak sejtem, nem biztos. :huh:

A 10 literes fogyasztás végülis tán lejebb ment. összetett a dolog, most csináltattam az elejét... ( komplett futómű felujítás ) Lógott már az egsész eleje.... szilentek, összekötők, talpas, stab gömbfej, stb stb csere. Érezhető a különbség. Akkor első lépés az injektor tisztítása lesz. aztán majd kitudja. remélem ennyi. Bár ebben kissé kételkedem.

Megtudnád nekem mondani hogy mit jelent a HF? gondolom rövidítés... és akkor hengerfej??? vagy mi?! Mert erre nem kaptam még választ.

Link to comment
Megosztás:

A 10 literes fogyasztás végülis tán lejebb ment. összetett a dolog, most csináltattam az elejét... ( komplett futómű felujítás ) Lógott már az egsész eleje.... szilentek, összekötők, talpas, stab gömbfej, stb stb csere. Érezhető a különbség. Akkor első lépés az injektor tisztítása lesz. aztán majd kitudja. remélem ennyi. Bár ebben kissé kételkedem.

Megtudnád nekem mondani hogy mit jelent a HF? gondolom rövidítés... és akkor hengerfej??? vagy mi?! Mert erre nem kaptam még választ.

Igen, annak a röviditésére szokták itt használni a HF-et.

Link to comment
Megosztás:

Nemtudom melyik az, multkor nézegettem az injektort leszedett levegőcsonkkal. Volt ott nekem számos fura új dolog. röviden el lehet mondani...

Apropó, itt arra gondolsz hogy nem tudod melyik az alapjárati motor!? Az injektor házon elölről van...ha jól emlékszem, egy négypólusú csati megy rá. Van még egy "izé" a ház menetirány szerinti bal oldalán, az a pillangószelep jeladója...arra azt hiszem, két pólusú csati megy.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.