Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Szerintem hadjuk..........

löket térfogat az ahova a benyát beszívja a moci neked most pl 1.4 vagy 2.0 :huh:... asszem

a káros tér meg a hengerek dugattyú alatti része lenne?? ezt én se tudom, pedig tanultuk, de én így emlékszem..

az a lényeg,hogy a vekitek szét van kopva, vagy a hengerfejet fel kell újjítani, szerencsés esetben

mert a mérésnek 12körül kellene lennie nem pedig 10

Link to comment
Megosztás:

Szerintem hadjuk..........

Tápi azt próbálja elmagyarázni, hogy van a kompresszió ami valójában csak egy sűritési arány amit a dugattyú két holtpontján mért térfogat arányait mutatja meg...amig a sűritési végnyomás alatt arra céloz hogy az a fontosabb a motor állapotára vonatkozólag, az mutatja meg hogy a keveréket milyen nyomással/nyomásra képes összesűriteni, vagyis ha kicsi akkor kopott illetve nem jól tömit valami. Én igy fogtam fel...jól értem, Tápi!? :huh:

Link to comment
Megosztás:

löket térfogat az ahova a benyát beszívja a moci neked most pl 1.4 vagy 2.0 :)... asszem

a káros tér meg a hengerek dugattyú alatti része lenne?? ezt én se tudom, pedig tanultuk, de én így emlékszem..

ÚÚÚ. :huh: Én kérek elnézést.

Hengerátmérő = D

Lökethossz = L

Lökettérfogat = ((Dnégyzet * PI) / 4) * L

FHP= felső holtpont

AHP= alsó holtpont

Káros tér = a dugattyú FHP helyzetében a dugattyú felett maradó tér, természetesen zárt szelepekkel

Link to comment
Megosztás:

Voltam Bp-Szeged-Bp autópályán. Óra szerint 140 (gps:130)-al. Szinte végig le sem vettem a gázról a lábam.

Fogyasztásom kb 8-8,5 körül lesz (még nem tankoltam). De ami érdekes, hogy szemmel láthatóan semmi olajam nem fogyott ezen a 400km-en. Ugyanez a táv városban már akár 3dl olajat is megeszik. Most akkor hol eszi az olajat? A gyanúm eddig is az volt, hogy csak motorfék üzemben (amit városban sokat használok) szipkázza valahol az olajat, hát ez most igazolódni látszik.

Link to comment
Megosztás:

ÚÚÚ. :) Én kérek elnézést.

Hengerátmérő = D

Lökethossz = L

Lökettérfogat = ((Dnégyzet * PI) / 4) * L

FHP= felső holtpont

AHP= alsó holtpont

Káros tér = a dugattyú FHP helyzetében a dugattyú felett maradó tér, természetesen zárt szelepekkel

akkor a káros teret nem tudtam jól, gyanúm volt erre a térre, de akkor a káros tér az ahol a benyát a levegőt összesűríti.

a teljes teret jól értettem, de most már értem köszi

nem volt régen két éve, de fel kell eleveníteni. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Tápi azt próbálja elmagyarázni, hogy van a kompresszió ami valójában csak egy sűritési arány amit a dugattyú két holtpontján mért térfogat arányait mutatja meg...amig a sűritési végnyomás alatt arra céloz hogy az a fontosabb a motor állapotára vonatkozólag, az mutatja meg hogy a keveréket milyen nyomással/nyomásra képes összesűriteni, vagyis ha kicsi akkor kopott illetve nem jól tömit valami. Én igy fogtam fel...jól értem, Tápi!? :huh:

Na! Ezt már értem!

Köszi!

Hát lehet, a tömítések sz@rok, mert eléggé olajos az egész motor.

Link to comment
Megosztás:

F_nyk_p-0166_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ma vettem a bátorságot és letekertem arról a kábelről a szigetelést. Mint kiderült az nem szivacs volt, hanem ilyen szövetes szigszallag, csak elvolt áztatva olajjal. Egy érintkező van rajta, szal lehetséges hogy valahonnan az önindítóról szakadhatott le. Azt meg majd aknáról meg kell oldani.

Kérdés, hogy mennyire bátran használjam így a kocsit. Mondjuk szerintem eddig is így ment, már mióta megvettem, de gondolom nem véletlenül van az ott. Valamiről gondolom leveszi a terhet. Minnél gyorsabban köttessem vissza ugye? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ma vettem a bátorságot és letekertem arról a kábelről a szigetelést. Mint kiderült az nem szivacs volt, hanem ilyen szövetes szigszallag, csak elvolt áztatva olajjal. Egy érintkező van rajta, szal lehetséges hogy valahonnan az önindítóról szakadhatott le. Azt meg majd aknáról meg kell oldani.

Kérdés, hogy mennyire bátran használjam így a kocsit. Mondjuk szerintem eddig is így ment, már mióta megvettem, de gondolom nem véletlenül van az ott. Valamiről gondolom leveszi a terhet. Minnél gyorsabban köttessem vissza ugye? :huh:

hát nagyon nem ártana

nincs feszmérőd???

meg kellene mérni, hogy mikor van rajta feszkó.

Link to comment
Megosztás:

Jó lenne tudni,hogy a másik fele honnan jön...

Próbáltam kideríteni de annyira nem láttam be az SFI doboz levétele után sem. Holnap akkor rámérek. Mit mérjek pontosan? Hogy kulcs elfordításnál mikor kap áramot?

Szerk.: Novy, képpel nem idézünk, ejnye bejnye. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Próbáltam kideríteni de annyira nem láttam be az SFI doboz levétele után sem. Holnap akkor rámérek. Mit mérjek pontosan? Hogy kulcs elfordításnál mikor kap áramot?

Szerk.: Novy, képpel nem idézünk, ejnye bejnye. :)

Látszik, hogy nem corsás vagy! :huh:

Emeled meg és feküdj alá(miután alábakoltad) és keresd úgy! :D

Link to comment
Megosztás:

Próbáltam kideríteni de annyira nem láttam be az SFI doboz levétele után sem. Holnap akkor rámérek. Mit mérjek pontosan? Hogy kulcs elfordításnál mikor kap áramot?

Szerk.: Novy, képpel nem idézünk, ejnye bejnye. :huh:

jaja azt kellene

első körben azt hogy alap esetbe nincs e fesz alatt

aztán tovább...

de ha az az önindítóról hiánozna. hát nemtudom hogy indul akkor a verda...

Link to comment
Megosztás:

Egy órája pont ezt írtam nem? :huh:

Ő, most hogy visszaolvastam, de valóban. Bocsi, a kommenteket nem olvastam végig mindet, csak ami az enyémhez kapcsolódott. A tiéd meg elkeveredett a kompressziós dumcsiban. :D

Látszik, hogy nem corsás vagy! :D

Emeled meg és feküdj alá(miután alábakoltad) és keresd úgy! :D

Hát nem vagyok corsás. Az asztrát nem lehet csak úgy félkézzel felemelni. :D

Amúgy nincs mivel megemeljem... Gondolom a sima kerékcserére használatos emelő nemsegítség, meg arra igazság szerint nem tenném a fejemet sem. :lol:

Más: Milyen márkájú gyújtógyertyákat érdemes vásárolni?

Mint megtudtam, a motoromban 3egyforma és 1 különböző van. Okos volt az előző tulaj, egyre jobban látszik. :)

Link to comment
Megosztás:

Ő, most hogy visszaolvastam, de valóban. Bocsi, a kommenteket nem olvastam végig mindet, csak ami az enyémhez kapcsolódott. A tiéd meg elkeveredett a kompressziós dumcsiban. :D

Hát nem vagyok corsás. Az asztrát nem lehet csak úgy félkézzel felemelni. :)

Amúgy nincs mivel megemeljem... Gondolom a sima kerékcserére használatos emelő nemsegítség, meg arra igazság szerint nem tenném a fejemet sem. :D

Más: Milyen márkájú gyújtógyertyákat érdemes vásárolni?

Mint megtudtam, a motoromban 3egyforma és 1 különböző van. Okos volt az előző tulaj, egyre jobban látszik. :huh:

erre vana gyíkos gyertyakatalógus pl :lol:

meg az itteni írások miszerint semmiféle tuning 34pólusú gyertya csak ami belevaló.

Link to comment
Megosztás:

erre vana gyíkos gyertyakatalógus pl :)

meg az itteni írások miszerint semmiféle tuning 34pólusú gyertya csak ami belevaló.

Igen, csak a belevaló gyertyák között vannak különböző márkák. De ha NGK a gyári akkor azt veszek.

Az alvázszám bogarászás meg most így hirtelen magas. Majd holnap megnézem mit tudok kideríteni belőle, mert már nincs kedvem a hidegben az alvázszámot kajtatni. :huh: Köszi a segítséget. :D

Link to comment
Megosztás:

Igen, csak a belevaló gyertyák között vannak különböző márkák. De ha NGK a gyári akkor azt veszek.

Az alvázszám bogarászás meg most így hirtelen magas. Majd holnap megnézem mit tudok kideríteni belőle, mert már nincs kedvem a hidegben az alvázszámot kajtatni. :huh: Köszi a segítséget. :D

NGK az jó minőségű, és abbol van neivaló, alvázszám meg küszöbbe, vagy a lemezkén ha van, de forgalmiba nincs benne?

de am nem neked lett moci cserélve??

:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.