Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ma megmértük a Vectraba a kompressziót.

9,6 / 9,5 / 9,1 / 9,1

Gondolom ezek bíztató adatok. (sajna, nem találtam sehol mennyinek kell lennie :huh: )

Motorkód alapján nem tűnik rossznak.

N(Z): > 9.0 to 9.5 / S(E): > 9.5 to 10.0

Igaz az SE-nek lehet, hogy többnek kéne lennie, de gondolom dugók nem voltak cserélve (az aláírásod alapján NZ->SE),

csak a hengerfej, úgyhogy szerintem az NZ kompresszióját kéne hoznia nagyjából.

Link to comment
Megosztás:

Motorkód alapján nem tűnik rossznak.

N(Z): > 9.0 to 9.5 / S(E): > 9.5 to 10.0

Igaz az SE-nek lehet, hogy többnek kéne lennie, de gondolom dugók nem voltak cserélve (az aláírásod alapján NZ->SE),

csak a hengerfej, úgyhogy szerintem az NZ kompresszióját kéne hoznia nagyjából.

de ez veki

2.0ás moci

az astiba van neki az se átalakított blok

:huh:

Link to comment
Megosztás:

Motorkód alapján nem tűnik rossznak.

N(Z): > 9.0 to 9.5 / S(E): > 9.5 to 10.0

Igaz az SE-nek lehet, hogy többnek kéne lennie, de gondolom dugók nem voltak cserélve (az aláírásod alapján NZ->SE),

csak a hengerfej, úgyhogy szerintem az NZ kompresszióját kéne hoznia nagyjából.

Upsz :)

Egy kicsit elírtama dolgokat nem NZ-ről és nem SE-ről van szó, hanem egy C20NE Vekiről. (ezt rakjuk bele az 1.4 helyére)

De azért köszi, legalább ezt is tudom. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Szerencsésen széthullott a kat a pirosban, csörög mint a fene. :huh: Pedig reméltem hogy csak a hővédő lemez adta meg magát.

Mennyit nem szégyellnek elkérni kipufosok egy katcseréért?

Meghajottam kicsit. Már nem csörög. :D

De legalább észrevettem hogy lyukad a hátsó dob is, meg össze is van horpadva. Gondolom, akkor belülről is szép állapotban lehet. :)

Link to comment
Megosztás:

Meghajottam kicsit. Már nem csörög. :)

De legalább észrevettem hogy lyukad a hátsó dob is, meg össze is van horpadva. Gondolom, akkor belülről is szép állapotban lehet. :huh:

nekem a hátsó dob kívülről egy pici lyukat mutatott csak.

mikor levettem a kezemben összeporladt :D

Link to comment
Megosztás:

Amennyiben sűrítési végnyomást mértetek, akkor szerintem ezek nem túl jó adatok. Annak min 12-13 körül illene lenni. De javítsatok ki ha tévedek.

előbb volt egy táblázat...

én nem tudom pontosan mit jelent de az szerint jó... de nem tudom mit jelentenek az ottani számok.

és ha arról a mérésről beszélt, amit én pl "kompresszió mérésként" vagyis sűrítési végnyomásként akkorén is kevésnek találom.

még a 25 éves 1200es lada is 10 körül volt.

Link to comment
Megosztás:

Mi a külömbség a kompresszió és a sűrítési végnyomás között???

A kompresszió amit a srácok is írtak. Egy motorállandó, mértékegység nélküli szám a teljes égéstér és a "károstér" hányadosa. Köböléssel lehet mérni, de ez lényegtelen mert nem változik, a gyári adatok meg adottak.

A sűrítési végnyomás meg amit a műszerrel mérsz. Ráidítózol és megmutatja a hány bar-ra képes sűríteni levegőt/keveréket.

A két szám bár néha nagyon hasonló nem ugyanaz.

Link to comment
Megosztás:

A kompresszió amit a srácok is írtak. Egy motorállandó, mértékegység nélküli szám a teljes égéstér és a "károstér" hányadosa. Köböléssel lehet mérni, de ez lényegtelen mert nem változik, a gyári adatok meg adottak.

A sűrítési végnyomás meg amit a műszerrel mérsz. Ráidítózol és megmutatja a hány bar-ra képes sűríteni levegőt/keveréket.

A két szám bár néha nagyon hasonló nem ugyanaz.

:huh:

Na akkor ezt most úgy írd le, hogy én is megértsem!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.