Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

ez a hidrotőkecsere engem is érdekelne.

én olyat olvastam, hogy van egy célszerszám, és azt használva nem kell kivenni semmit se.

Hát ugye először mindenképpen le kell venni a szelepfedelet, onnantól viszont nem tudom, hogy ha lenyomod vmivel a szelepet, kiveszed a himbát, akkor kifér-e a vezérműtengely mellett a tőke. De szerintem egyszerübb, és biztos hogy könyebb ha leveszed a vezérműtengelyt is, kikapkodod a tőkéket, berakod az újjakat, ez fél perc, veszel egy új tömítést a szelepfedél alá, szerzel nyomatékkulcsot és vissza a vez.tengely, meg a szelepfedél. De végülis megpróbálhatod kivenni a vewzérműtengely mellől is, egyből kiderül hogy kifér-e mellette, ha nem akkor úgyis tovább kell bontanod.

Link to comment
Megosztás:

Hát ugye először mindenképpen le kell venni a szelepfedelet, onnantól viszont nem tudom, hogy ha lenyomod vmivel a szelepet, kiveszed a himbát, akkor kifér-e a vezérműtengely mellett a tőke. De szerintem egyszerübb, és biztos hogy könyebb ha leveszed a vezérműtengelyt is, kikapkodod a tőkéket, berakod az újjakat, ez fél perc, veszel egy új tömítést a szelepfedél alá, szerzel nyomatékkulcsot és vissza a vez.tengely, meg a szelepfedél. De végülis megpróbálhatod kivenni a vewzérműtengely mellől is, egyből kiderül hogy kifér-e mellette, ha nem akkor úgyis tovább kell bontanod.

ezzel az a baj, hogy akkor hf csavart is kell cserélni, meg a vezérlést is le kell bontani.

vagy a csavart nem kell cserélni ilyenkor??

én szeretném megpróbálni azt, hogy szétszedni a tőkéket, és kimosni... féktisztítóval, meg wd40el...

aza fura, hogy tél közepén volt egy olyan, hogy erős fékezés után nagyon hangosan elkezdett csattogni, azóta jött elő ujra, indításkor a csattogás, ha hideg a moci akkor tovább tart, de ha felmelegszik akkor elhallgat...

egy éve volt kb, hogy elhallgatott, és egész tél közepéig nem is csinálta, azelőtt is csattogott egy kicsit, de olajcsere után, meg akkor cseréltünk termosztátot, és akkor lassacskán elhallgatott...

az a gond, hogy így bontás nélkül nem lehettudni, hogy mivan.. lehet vmeiknek el van törve a rugója, kézzel összenyomható lenne...

és akkor azt kicserélhetném és annyi...

legegyszerűbb persze az lenne hogy csere az egész, de most nincs 20-30ezrem erre :S

Link to comment
Megosztás:

én metabond 10 w 40 olajjal megyek , bár ez az olaj most van benne előszőr

valami lehet a levegőbe sok pára vagy nemtom, mert én már 3 éve metabonndal járok, és most nekem is ( az eddigi semmihez képest) nagyon sok volt rajta.

letöröltem,aztán mentem 300kmet 2x re, de nem ment el fulra belőle, de azóta rövidtávozok, és szép lassan fogyogat el, hiába 10-15km, 3-6 x leállítással.

na meg a kiegyenlítőm is.. nézem szint alatt van már 2 cm el :S

nézem, a hűtőm legfelső csöve motor felől, termosztát oldali catlakozásnál tök trutyis, engedi a vizet :S

kipufogóm is fehéren füstől elég sokáig, de aztán az megszűnik... na mondom király hengerfej hűtő húdejó egybe...

aztán nézem... a kiegyenlítő tartály van ferdén nekem vmiért, és ha szintbehúzom, akkor úgy van a vízszint benne mint bármikor is.

ha hf es lenne akkor egy hónap alatt el kellene menni a víznek bőven, én meg már több mint egy éve öntöttem rá, mikor termosztátot cseréltünk.

a hűtő egy picit szivárog, hát azzal meg meglátjuk mi lesz... lehet javítatni is ... meglátjuk majd.

Link to comment
Megosztás:

Egy új hibára derítettem ma fényt a verdában...:huh:

MEgérzés alapján leszedtem a főtengely végéről a szíjtárcsát és akkor látom h a muksó akivel cseréltük a hf tömítést, rosszul rakta vissza

a tárcsát és majdnem egy fognyit mozgott a főtengely végén...:)

Sikerült kihézagolni és megállt jelnél...

Azt vettem észre h nyomatékosabb lett a motor...

Viszont a tankszellőztető szelep előtt lévő csőből és magából a szelepből egy csomó aktívszenet sikerült kipiszkálnom...

Tudja valaki h hogyan kell lepróbálni a szelepet?

Mert nem tudom h tud e zárni vagy sem....

Köszi a segítséget előre is!

Link to comment
Megosztás:

ezzel az a baj, hogy akkor hf csavart is kell cserélni, meg a vezérlést is le kell bontani.

vagy a csavart nem kell cserélni ilyenkor??

én szeretném megpróbálni azt, hogy szétszedni a tőkéket, és kimosni... féktisztítóval, meg wd40el...

aza fura, hogy tél közepén volt egy olyan, hogy erős fékezés után nagyon hangosan elkezdett csattogni, azóta jött elő ujra, indításkor a csattogás, ha hideg a moci akkor tovább tart, de ha felmelegszik akkor elhallgat...

egy éve volt kb, hogy elhallgatott, és egész tél közepéig nem is csinálta, azelőtt is csattogott egy kicsit, de olajcsere után, meg akkor cseréltünk termosztátot, és akkor lassacskán elhallgatott...

az a gond, hogy így bontás nélkül nem lehettudni, hogy mivan.. lehet vmeiknek el van törve a rugója, kézzel összenyomható lenne...

és akkor azt kicserélhetném és annyi...

legegyszerűbb persze az lenne hogy csere az egész, de most nincs 20-30ezrem erre :S

Jah a vezérlést elfelejtettem. :huh: De végülis a termosztátcserénél, is lejött a tárcsa, akkor most se gond. Elméletileg kell bele az új HF-csavar, de én nem cseréltem legutóbb. :)

Link to comment
Megosztás:

Egy új hibára derítettem ma fényt a verdában...:)

MEgérzés alapján leszedtem a főtengely végéről a szíjtárcsát és akkor látom h a muksó akivel cseréltük a hf tömítést, rosszul rakta vissza

a tárcsát és majdnem egy fognyit mozgott a főtengely végén...:D

Sikerült kihézagolni és megállt jelnél...

Azt vettem észre h nyomatékosabb lett a motor...

Viszont a tankszellőztető szelep előtt lévő csőből és magából a szelepből egy csomó aktívszenet sikerült kipiszkálnom...

Tudja valaki h hogyan kell lepróbálni a szelepet?

Mert nem tudom h tud e zárni vagy sem....

Köszi a segítséget előre is!

hogy tette úgy fel? :huh:

ez nem értem igazából.. a főteng fogaskereke ékes, a szíjtárcsa meg egyféleképen tehető fel... vagy nemjóltudom?

Link to comment
Megosztás:

Jah a vezérlést elfelejtettem. :huh: De végülis a termosztátcserénél, is lejött a tárcsa, akkor most se gond. Elméletileg kell bele az új HF-csavar, de én nem cseréltem legutóbb. :)

na ez is igaz... de ha nem musz akkor nem szertném szétbontani nagyon... ha kiszedhető lenne ezzel a tekerem amotort lenyomom a szelepet... sokkal jobban tetszik

Link to comment
Megosztás:

hogy tette úgy fel? :huh:

ez nem értem igazából.. a főteng fogaskereke ékes, a szíjtárcsa meg egyféleképen tehető fel... vagy nemjóltudom?

Ejgen...csak egyféleképpen lehet feltenni...

De ő egy picit elfordítva erőltette rá a főtengely fogaskerekére...kópáccsal...

aztán a tárcsa mivel alumóniumból valák...engedett és elkezdett a normál állás és az "új" között vergődni...

ideiglenesen kihézagoltuk egy kis lemezdarabbal...de muszáj leszek beszerezni egyet bontóból...

:)

Link to comment
Megosztás:

Hát gőzőm sincs mi lehet ez.

Ez rendes réz vezeték?Vagy cső?

Csak kilehet deríteni honnan jön.

Nem tudom, nem mertem leszedni róla azt az olajos izét... De elég merev, szal sztem valami vezeték lehet. Viszont semmi gond a kocsival, semmi működésbeli problémám nincs... Max a kipörgésgátló de az 10ből 8ban rossz. Szal nemértem...

Holnap leszedem az SFI dobozt, hátha többet látok majd belőle...

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, nem mertem leszedni róla azt az olajos izét... De elég merev, szal sztem valami vezeték lehet. Viszont semmi gond a kocsival, semmi működésbeli problémám nincs... Max a kipörgésgátló de az 10ből 8ban rossz. Szal nemértem...

Holnap leszedem az SFI dobozt, hátha többet látok majd belőle...

Nem testkábel az?

Link to comment
Megosztás:

tudna valaki segiteni mit jelenthet a kovetkezo :

olajbetolto zárósapka emulzios

nivopálca is emulzios kissé

kb . 2 mm-el magasabb az olajszint

de a tagulási tartályban a viz tiszta ,nem olajos

kipufogó nem füstől fehéren

a kocsi jol megy

koszi

A forgattyúsházban, a motor által beszívott levegőből kicsapódó vízpára keveredik a kartergázzal elragadott olajcseppekkel. Ettől habos, trutyis a szelepfedél és kapcsolt részei. Ezzel még nem is volna nagy baj (a forgattyúsházban emulgálódott olajat figyelmen kívül hagyva), de a zavaróbb az, hogy ez a trutyi bejut a pillangószelephez (ott lerakódásokat képez) és vissza a motorba.

Ennek az egész cirkusznak a kiküszöbölésére született a "kartergáz szűrő". Ennek használatával, nem lesz trutyis a motor szívó ága, nem lesz hab az olajbetöltőn, és nem dúsul be vízzel az olaj a forgattyúsházban. Nem köpi a kipufogó a vizet és a motor tiszta marad és csöndes.

Nálam a képen látható mennyiségű trutyi 1600 km-en gyűlik össze.

http://kepfeltoltes.hu/081129/3_r_teg_sziv...ltoltes.hu_.jpg

Egyébként a 230 ezer kilométeres motorom eredeti, bontatlan és kevesebb mint 1 liter olajat fogyaszt 10 ezer kilométeren.

Link to comment
Megosztás:

Úgy tudom én is, hogy a wahler a gyári.

ez a gyári nem gyári téma hogy is van??

csak az a gyári, amivel a gyárba összerakták, vagy az is ami azóta gyári beszállító lett??

én úgy tudom, hogy pl a valeon is gyári beszállító lett az opelnél, ezért fel is ugrott pl a lámpák árai is... nekem meg az astra alapból valeo lámpákkal volt összerakva, ha csak össze nem törték mint a kettőt...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.