Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

a képen lévő vekiről van szó igaz? :huh:

szerintem nem egyezik meg a veki cuccosaival, az astra.

én olyat olvastam vhol, hogy a veki és a cali alkatrészei csereszabatosak.

Igen. Az a Veki lesz.

Majd meglássuk mi lesz belőle....

Én is úgy tudom, hogy a Veki a Cali az majdnem ugyan az, de szerintem a motor ugyan az lehet a Calinál a Vekinél, meg az Astránál.

Link to comment
Megosztás:

Nem. A tesóm fogja csinálni, én csak a segéd vagyok.

Mert?

Kell két GSi vagy dízel nagycsapágyas gólyaláb,féltengelyek,kell a nagy AC(talán a vekiből jó lesz),motortartó bakok,ekkora motorhoz már a 256-os fék is elfér.

Na meg pár szerszám,kiemelő zsiráf,akna és azért valamit konyítani is kell az astra elektronikájához.

Nem olyan egyszerű móka ez,mint ahogy sokan hiszik.

Link to comment
Megosztás:

Kell két GSi vagy dízel nagycsapágyas gólyaláb,féltengelyek,kell a nagy AC(talán a vekiből jó lesz),motortartó bakok,ekkora motorhoz már a 256-os fék is elfér.

Na meg pár szerszám,kiemelő zsiráf,akna és azért valamit konyítani is kell az astra elektronikájához.

Nem olyan egyszerű móka ez,mint ahogy sokan hiszik.

ja igen a veki és az astra eléggé eltér egymástól ezen a téren... a számítógépnél is? ez nem biztos.

a vezérlőt össze kell házasítani majd az astrában lévő cuccokkal, na meg a méretek, hol van elhelyezve a számítógép pl a vekibe? és az astrába?

én tuti megnézném hogy a vekiben illetve az astrában a számítógéphez mennyi és milyen színű kábelek futnak milyen csatlakozóval, ha nagy eltérés van abból még lehet nagy csit csat pif puf.

Link to comment
Megosztás:

Hát V8-ast akarok akkor nem Astra lenne, hanem egy jó régi Mustang.

Amúgy szemeztem a V6-tal is, de elég lesz most még bele ez is, majd ha keveslem akkor jön egy H Astra turbó (benzines!!!).

H Astra

A H astrák abszolút nem tetszenek a G még igen, ha egyszer váltok akkor veszek egy G-caravant, de csak ha nagyon muszáj.

Link to comment
Megosztás:

Kell két GSi vagy dízel nagycsapágyas gólyaláb,féltengelyek,kell a nagy AC(talán a vekiből jó lesz),motortartó bakok,ekkora motorhoz már a 256-os fék is elfér.

Na meg pár szerszám,kiemelő zsiráf,akna és azért valamit konyítani is kell az astra elektronikájához.

Nem olyan egyszerű móka ez,mint ahogy sokan hiszik.

Ezekre voltam kiváncsi.

A többi már megvan.

Szedtünk már Astraból motort zsiráf nélkül...

A tesóm csinálta meg nekem az SE-sítést, meg saját maga szereli az Alfáját meg Astramat! Úgyhogy szerintem nem lesz gond. És szerszámok is vannak vastagon.

Link to comment
Megosztás:

Ezekre voltam kiváncsi.

A többi már megvan.

Szedtünk már Astraból motort zsiráf nélkül...

A tesóm csinálta meg nekem az SE-sítést, meg saját maga szereli az Alfáját meg Astramat! Úgyhogy szerintem nem lesz gond. És szerszámok is vannak vastagon.

Alkatrészek ügyében esetleg keresd meg Rattesid Dénes cartársat, ő GSi-k bontásával foglalkozik.

Link to comment
Megosztás:

Ezekre voltam kiváncsi.

A többi már megvan.

Szedtünk már Astraból motort zsiráf nélkül...

A tesóm csinálta meg nekem az SE-sítést, meg saját maga szereli az Alfáját meg Astramat! Úgyhogy szerintem nem lesz gond. És szerszámok is vannak vastagon.

persze hogy ki lehet :huh:

de lehet jobban járnátok, ha a kasztnit emelnétek le a mociról, úgyis cseréltek minden hozzátartozót :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Most kerül hozzám egy 2000-es évjáratú 1.6 8-v astra 116000km-el.Eddig japán autóim voltak így nem tudom mennyi az opeleknél a vezérműszíj cseréjének intervalluma.Érdemes most cseréltetnem vagy várhatok vele még?Az astránál is érdemes vízpumpával együtt cseréltetni?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Most kerül hozzám egy 2000-es évjáratú 1.6 8-v astra 116000km-el.Eddig japán autóim voltak így nem tudom mennyi az opeleknél a vezérműszíj cseréjének intervalluma.Érdemes most cseréltetnem vagy várhatok vele még?Az astránál is érdemes vízpumpával együtt cseréltetni?

Köszi

60000 kilométerenként érdemes, ha frissen vetted, akkor ha jót akarsz, cseréltess vezérlést, vízpumpával együtt. Vezérműszíj, feszítőgörgő, vízpumpa. Lehetőleg Gates szíjat vegyél és SKF görgőt. Vízpumpából se a legolcsóbbat.

Link to comment
Megosztás:

60000 kilométerenként érdemes, ha frissen vetted, akkor ha jót akarsz, cseréltess vezérlést, vízpumpával együtt. Vezérműszíj, feszítőgörgő, vízpumpa. Lehetőleg Gates szíjat vegyél és SKF görgőt. Vízpumpából se a legolcsóbbat.

Köszönöm szépen a gyors választ,így fogok tenni.

Link to comment
Megosztás:

Jameg a szimeringeket kihagytam. :huh:

volt autója

gondolom ha látja, ogy folyik csak kicseréli

bár én se cseréltem még egyiket se pedig kellene 3mat is, de egyenlőre egyik az ami olyan mértékő, hogy foglalkozni kell vele, de azért meg szét kell bontani az egész kocsit :S

szóval marad még egy darabig.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.