Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Köszi. Én úgy tudom, hogy ilyenkor a dugattyúk beütnek a szelepekbe, vagy rosszul tudom?

Lehet, ezért írtam a kiegészítést hozzá. Az már sokba kerülhet, ha összeértek. Hengerfej le, felújíttatni (nem csak visszarakni!), elgörbült szelepeket cserélni, ilyesmi, de ez már nem otthoni meló, gépműhelyt és szaktudást igényel.

Link to comment
Megosztás:

Köszi. Én úgy tudom, hogy ilyenkor a dugattyúk beütnek a szelepekbe, vagy rosszul tudom?

itt megoszlik a vélemények nagyrésze.

van akinek összevert, van akinek nem...

elvileg könyv szerint az 1.4esek összevernek, de az 1.6osok már nem...

előző ilyen hibánál mekkora volt a költség?

mikor megállt a motor hangos csörgésse volt?

ha összevernek a szelepek a dugóval legdurvább esetben akár motorcsere is lehet

össze kell rakni a vezérlést, és kézzel átforgatni, ha átfordul rendesen, akkor lehet szerencséd van, és ha össze is vertek a szelepek, akkor nem vészes a dolog, de én egy ilyen dolog után, ahol bizonyított, hogy vmi elszállt a vezérlésnél levenném a Hfet az 1.4esen...

Link to comment
Megosztás:

itt megoszlik a vélemények nagyrésze.

van akinek összevert, van akinek nem...

elvileg könyv szerint az 1.4esek összevernek, de az 1.6osok már nem...

előző ilyen hibánál mekkora volt a költség?

mikor megállt a motor hangos csörgésse volt?

ha összevernek a szelepek a dugóval legdurvább esetben akár motorcsere is lehet

össze kell rakni a vezérlést, és kézzel átforgatni, ha átfordul rendesen, akkor lehet szerencséd van, és ha össze is vertek a szelepek, akkor nem vészes a dolog, de én egy ilyen dolog után, ahol bizonyított, hogy vmi elszállt a vezérlésnél levenném a Hfet az 1.4esen...

"Baráti" ár kb 50e volt, kb 2 éve. Azt hiszem szelephimbák cseréje történt. A szelepekről azt hiszem, hogy jók voltak.

A motor csörgését nem tudtam megítélni, 140-es óraállásnál+ rádió nem hallottam, kis rántást éreztem. Utána a(lehet káros) ráindításnál sima hangot adott a motor.

Tehát akkor hengerfej le. Áttekintés. Van valahol leírás arról, hogyan kell a vezérlést összehozni?

Link to comment
Megosztás:

"Baráti" ár kb 50e volt, kb 2 éve. Azt hiszem szelephimbák cseréje történt. A szelepekről azt hiszem, hogy jók voltak.

A motor csörgését nem tudtam megítélni, 140-es óraállásnál+ rádió nem hallottam, kis rántást éreztem. Utána a(lehet káros) ráindításnál sima hangot adott a motor.

Tehát akkor hengerfej le. Áttekintés. Van valahol leírás arról, hogyan kell a vezérlést összehozni?

az én aláírásomban van egy olyan hogy "termosztát csere"

az alapján megtudod csinálni

ha baráti áron volt 50 ezer, és nem lett cserlve a vezérlés összes cucca, akkor az bizony Hfezés is volt

ha nem akkor meg nagy átbaszás volt már bocs, de ez az igazság.

és lehetőleg szólj a szerelőnek, hogy most legyen kedves a vezérlést is lecserélni mindenével együtt, SKF vagy gyári cuccokkal, szíj csak Gates ahogy Fpepe is említette előzőleg :huh:

2 éve 50 ezerért barátilag igencsak belefér pár szelep...

3 éve 60 ért csináltak megy egy F astrát és ott volt szelep is cserélve, a többi pedig felpolírozva.

Link to comment
Megosztás:

az én aláírásomban van egy olyan hogy "termosztát csere"

az alapján megtudod csinálni

ha baráti áron volt 50 ezer, és nem lett cserlve a vezérlés összes cucca, akkor az bizony Hfezés is volt

ha nem akkor meg nagy átbaszás volt már bocs, de ez az igazság.

Azóta megtudtam, hogy voltak szelepek is cserélve. A hengerfejezés elmaradt.

Olvastam a leírásodat és asszem kinyomtatom :huh:

Az a probléma, hogy nincs a közelünkben megbízható szerelő.

Link to comment
Megosztás:

Azóta megtudtam, hogy voltak szelepek is cserélve. A hengerfejezés elmaradt.

Olvastam a leírásodat és asszem kinyomtatom :huh:

Az a probléma, hogy nincs a közelünkben megbízható szerelő.

ha volt szelep is cserélve, akkor összecsapott

szóval mot is összecsapott tuti

Hf le

elviszed egy műhelybe, hogy újjítsák fel.

megnézed a dugókat nem sérültek e meg nagyon, megveszeda vezérlés alkatrészeit, és utána már össze tudod rakni

le lehettölteni az opeloskönyvet pdfben, abban meg benne vana hf csavarok mghúzási sorrendje, nyomatéka.

nyomatékkulcs kellene ehhez...

deha a szrelő nyakára állsz és megmonddo hogy ezt meg et is csinálja meg, biztos megcsinálja, csak legyél ott akkor ha ilyen.

Link to comment
Megosztás:

B.A.Z. megye, Encs környéke, itt van a kocsi.

Amikor nekem elszállt a vezérlést, én sem hallottam semmi csörömpölést, pedig nem szólt a rádió, mégis eltört egy himba, meg kiflibe görbült 2 szelep, másik 2 " csak "áteresztett. HF-et levettük és vettünk egy bontottat, gyorsabb és olcsóbb volt, mint a másikat felújítatni mert ezt csak síkolni kellett. Cakom-pakk vezérlés, bontott HF, tömítések, szimeringek, olaj, fagyálló, termosztát, 50 ropi volt az egész.kép 1, kép 2.kép 3.

Link to comment
Megosztás:

Emlékeim szerint 50kmh-n van pont 1000rpm-en. De ma megnézem neked.

Legalább valaki tudja kezelni a gázpedált, nem nyomja neki mint a barom. :D

Novyy, megnéztem neked. 40-es mutatóállásnál kicsivel alapjárat alatt van a fordszámmérő, oszt kínlódik is szerencsétlen motor. 50-nél van 1000nél, azt már szeresse, igaz ha odalépek, akkor csak búg. :) De kis gázadással gyorsul.

Mondjuk ez tökmindegy, mert régebben volt erről szó, hogy ez nem igazán tesz jót a motornak. :huh:

Link to comment
Megosztás:

elég drága árakon cinálnak ilyen vizsgálatokat, még sztem ez a 10 ezer ft se olcsó.

nem voltam még ilyen mérésen, csak videókon láttam, de abból nem derült ki mit hogyan pontoan, de ha jól gondoom egy óra alatt bőven megvan az egész mérés.

Én viszont voltam már háromszor is.

Igen kb. 1 óra a beállással, felszereléssel, méréssel, eredmény kinyomtatással, értékeléssel és a számlázással együtt. Viszont azt azért tudni kell, hogy ez nem egy kis kézi műszer, hanem egy sok tonnás gép, aminek a gépészete a földben, betonban, kb. 2 méterre van. Külön épület épült neki. Ha jól értettem egy 20 milliós beruházás volt annó.

Én egyáltalán nem találom drágának például az Opel márkaszervizek 9000 Ft-os óradíjához képest sem, ha azt nézem, hogy egy egyszerű csapágycseréért is ilyen óradíjat kérnek.

Link to comment
Megosztás:

Én viszont voltam már háromszor is.

Igen kb. 1 óra a beállással, felszereléssel, méréssel, eredmény kinyomtatással, értékeléssel és a számlázással együtt. Viszont azt azért tudni kell, hogy ez nem egy kis kézi műszer, hanem egy sok tonnás gép, aminek a gépészete a földben, betonban, kb. 2 méterre van. Külön épület épült neki. Ha jól értettem egy 20 milliós beruházás volt annó.

Én egyáltalán nem találom drágának például az Opel márkaszervizek 9000 Ft-os óradíjához képest sem, ha azt nézem, hogy egy egyszerű csapágycseréért is ilyen óradíjat kérnek.

így nem is, de ha azt veszed, hogy más szervízbe, erreflé legalábbis már csak 2500Ft az óradíj :)

és nem a géphez képest drága...de ha vki megépíti a saját Se jét, már egy 10est ajándék képpen is adhat magának, és annak hogy hogy sikerült.

bár hibázni nem sok lehetőség van, ha már beindult, akkor Hf állapotától függően javulni fog a teljesítmény :huh:

Link to comment
Megosztás:

Novyy, megnéztem neked. 40-es mutatóállásnál kicsivel alapjárat alatt van a fordszámmérő, oszt kínlódik is szerencsétlen motor. 50-nél van 1000nél, azt már szeresse, igaz ha odalépek, akkor csak búg. :) De kis gázadással gyorsul.

Mondjuk ez tökmindegy, mert régebben volt erről szó, hogy ez nem igazán tesz jót a motornak. :huh:

nekem melegen!!! 40 ről is elidul kis gázadásra, fordulatszámmérőm nincs, nemtudom mennyi akkor az rpm

tehát nem olyan, mint mait te vezettél, lehet el volt lustulva az a gép, vagy vmi szar benne

Link to comment
Megosztás:

így nem is, de ha azt veszed, hogy más szervízbe, erreflé legalábbis már csak 2500Ft az óradíj :D

és nem a géphez képest drága...de ha vki megépíti a saját Se jét, már egy 10est ajándék képpen is adhat magának, és annak hogy hogy sikerült.

bár hibázni nem sok lehetőség van, ha már beindult, akkor Hf állapotától függően javulni fog a teljesítmény :huh:

Ja hát ha úgy nézed, hogy pölö az én kocsimat se látta még szerelő amióta nálam van, az ember megengedhet magának annyi luxust, hogy kiperkál egy 10-est egy állapotfelmérésre. Csakhogy tudjam mennyi az annyi. :)

Link to comment
Megosztás:

nekem melegen!!! 40 ről is elidul kis gázadásra, fordulatszámmérőm nincs, nemtudom mennyi akkor az rpm

tehát nem olyan, mint mait te vezettél, lehet el volt lustulva az a gép, vagy vmi szar benne

Az is meleg volt, valamint az én autóm is a teszt során. Abban sem volt fordulatszámmérő, az meg feltűnt, hogy lusta/gyenge. Nem gondoltam volna hogy 15 paci ennyit jelentene...

Amúgy az alapjárat 795rpm az enyémnek. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Az is meleg volt, valamint az én autóm is a teszt során. Abban sem volt fordulatszámmérő, az meg feltűnt, hogy lusta/gyenge. Nem gondoltam volna hogy 15 paci ennyit jelentene...

Amúgy az alapjárat 795rpm az enyémnek. :)

egyszer néztem én is géppel, nekem is valahol 700-800 körül volt ..hidegen is..nemtudom, egyszer ha tali alkalmával összefutunk kipróbálod ezt, és megmondod ez is annyival gyengébb e :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.