Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Zotya !

Valamelyikőtök már mérte meg a kocsi teljesítményét NZ-s állapotban ( 60LE ) ill. SE-átalakítás után (82LE) fékpadon??

Azért érdeklődöm csak, mert valóban érdekel, hogy meghozza-e a tuti +22 paripát az átépítés?

Mert amit itt olvasgattam róla eddig, ebben én nem vagyok 100%-ig biztos...

Mivel a hengerfejtől kezdve minden cserélődik a motoron, ezért garantáltnak vélhető. Meg nem egy ember csinálta már meg közülünk. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Zotya !

Valamelyikőtök már mérte meg a kocsi teljesítményét NZ-s állapotban ( 60LE ) ill. SE-átalakítás után (82LE) fékpadon??

Azért érdeklődöm csak, mert valóban érdekel, hogy meghozza-e a tuti +22 paripát az átépítés?

Mert amit itt olvasgattam róla eddig, ebben én nem vagyok 100%-ig biztos...

Nem mértük, de szerintem nem is kell, mert a c14nz gyári adatok szerint 60paci, a c14se meg 82. És ami a különbség a kettő között konkrétam hogy az nz központi befecsis az se meg hengerenkénti azt építem be az se-sítéssel. Olyan mintha motort cserélnék, azzal a különbséggel, hogy csak a HF-től felfele cserélem a dolgokat, meg a sallangjait. Igy marad a motorszám. Szerintem ha fizikailag létrehozom az se-t akkor nem kell kételkedni abban, hogy megvan a gyári érték.

Link to comment
Megosztás:

Nem mértük, de szerintem nem is kell, mert a c14nz gyári adatok szerint 60paci, a c14se meg 82. És ami a különbség a kettő között konkrétam hogy az nz központi befecsis az se meg hengerenkénti azt építem be az se-sítéssel. Olyan mintha motort cserélnék, azzal a különbséggel, hogy csak a HF-től felfele cserélem a dolgokat, meg a sallangjait. Igy marad a motorszám. Szerintem ha fizikailag létrehozom az se-t akkor nem kell kételkedni abban, hogy megvan a gyári érték.

Kérdés, hogy tényleg annyira érezhető-e. Sok 1,6-ost vezettem már, és bevallom, nem tudom azt mondani hogy jelentős különbség volt közöttük. Persze lóerőben eltérnek, érzésre már nem olyan markánsan. Nemrég egy e30-as 316-ossal mentem, nagy elvárásokkal ültem bele, hiszen kis tömegű, de 100 ló...mégsem ment sokkal jobban mint az alap 75 lovas Astrám. Hasonlóan éreztem, mikor Spzoli elvitt egy körre az SE-re alakított kombival, érezni lehetett hogy jobban megy, húz, de nem volt az az áttörő változás, hátba vágás, mint amit vártam.

Link to comment
Megosztás:

Kérdés, hogy tényleg annyira érezhető-e. Sok 1,6-ost vezettem már, és bevallom, nem tudom azt mondani hogy jelentős különbség volt közöttük. Persze lóerőben eltérnek, érzésre már nem olyan markánsan. Nemrég egy e30-as 316-ossal mentem, nagy elvárásokkal ültem bele, hiszen kis tömegű, de 100 ló...mégsem ment sokkal jobban mint az alap 75 lovas Astrám. Hasonlóan éreztem, mikor Spzoli elvitt egy körre az SE-re alakított kombival, érezni lehetett hogy jobban megy, húz, de nem volt az az áttörő változás, hátba vágás, mint amit vártam.

X16SZ nem 71 pacis? :) SZR a 75. :huh:

Amúgy én is kipróbálnék szívesen egy SE-re átalakított szr-t vagy csak simán ilyen motorral szerelt caravan astrát, hogy megtudjam érdemes-e ráköltenem. Bár azért a +25 ló mégiscsak számít, főleg klímás gépnél, szvsz.

Link to comment
Megosztás:

Kérdés, hogy tényleg annyira érezhető-e. Sok 1,6-ost vezettem már, és bevallom, nem tudom azt mondani hogy jelentős különbség volt közöttük. Persze lóerőben eltérnek, érzésre már nem olyan markánsan. Nemrég egy e30-as 316-ossal mentem, nagy elvárásokkal ültem bele, hiszen kis tömegű, de 100 ló...mégsem ment sokkal jobban mint az alap 75 lovas Astrám. Hasonlóan éreztem, mikor Spzoli elvitt egy körre az SE-re alakított kombival, érezni lehetett hogy jobban megy, húz, de nem volt az az áttörő változás, hátba vágás, mint amit vártam.

Ha minden nap Nz-sel mennél egész biztosan észrevennéd a változást, szerintem(persze most az 1,4NZ-re gondoltam) Biztosan nem lesz rakéta belőle, de hogy jobban fog menni ugyanakkora(vagy talán még kisebb) fogyasztás mellett, azt biztosra veszem még igy tapasztalat hiányában is. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ha minden nap Nz-sel mennél egész biztosan észrevennéd a változást, szerintem(persze most az 1,4NZ-re gondoltam) Biztosan nem lesz rakéta belőle, de hogy jobban fog menni ugyanakkora(vagy talán még kisebb) fogyasztás mellett, azt biztosra veszem még igy tapasztalat hiányában is. :huh:

Na igen. Úgy olvastam, hogy a plusz lóerők ellenére sem eszik többet, mint NZ-s társai.

Link to comment
Megosztás:

Ha minden nap Nz-sel mennél egész biztosan észrevennéd a változást, szerintem(persze most az 1,4NZ-re gondoltam) Biztosan nem lesz rakéta belőle, de hogy jobban fog menni ugyanakkora(vagy talán még kisebb) fogyasztás mellett, azt biztosra veszem még igy tapasztalat hiányában is. :huh:

Én nem azt mondtam hogy nem megy jobban, hanem hogy nagyobb változásra számítottam. És ez még jobban igaz a bmw-re...attól azt vártam hogy nagyon menni fog...mégse.

Link to comment
Megosztás:

Én nem azt mondtam hogy nem megy jobban, hanem hogy nagyobb változásra számítottam.

ez csak attól függ mi neked a nagyobb :huh:

Mayámnak egy 20 éves seatja van

még a kocka 1,2es de hengerenkénti van abban is már, mit ne mondjak...

igaz porshe fejlesztésű motor meg ez az, de lóerőre nincs messze az Se től, talán még kevesebb is, de megdöbbentően megy jobban, mint az NZ-m

Link to comment
Megosztás:

egy két élménybeszámoló volt már....

és nem sok negatívumot mondtak teljesen kész projekt után.

esetleg még azt lenne érdemes megfigyelni, melyik autót hogy vezetted, mert az Se az fentebb megy

4 ezer körül, ha jól emlékszem Tápira.

Akkor nem csináltatnám meg, mert az SZR 2500rpm körül már jól érzi magát. De mint írta Tápi, neki másképp van. Asszem más a főtengelye vagy vezérműtengelye? :huh: Nincs kedvem megkeresni és nem is emlékszem már rá pontosan. :)

Link to comment
Megosztás:

Én nem azt mondtam hogy nem megy jobban, hanem hogy nagyobb változásra számítottam.

:huh: Értjük egymást, semmi kétség! Azért irtam hogy rakéta biztos nem lesz belőle! De szerintem is, a mi esetünkben(14NZ) mint egyszerű, közúti használatra szánt járműnél, még az SE-sités az a "tuning" amit megéri megcsinálni. :)

Link to comment
Megosztás:

Hasonlóan éreztem, mikor Spzoli elvitt egy körre az SE-re alakított kombival, érezni lehetett hogy jobban megy, húz, de nem volt az az áttörő változás, hátba vágás, mint amit vártam.

Menj egyszer Tápiéval, nem semmi élmény :huh: Mondjuk nála már nem csak az SE-sítés van benne.

Link to comment
Megosztás:

Menj egyszer Tápiéval, nem semmi élmény :huh: Mondjuk nála már nem csak az SE-sítés van benne.

De a kettő egész más. Tápiéban sok minden nem olyan mint egy basic Astra. Ott a másik vezértengely, a lendkerék, és eléggé rágyúrt a könnyítésre. Persze bizti nagy élmény, és ki is próbálnám, másik szemszögből viszont nem feltétlen gazdaságos napi használatra ha jól sejtem. Jól sejtem?

Link to comment
Megosztás:

...nem feltétlen gazdaságos napi használatra ha jól sejtem. Jól sejtem?

Ha sok rendőrt feltételezünk az utak mellet akkor igen. :huh:

Ha benzinre gondolsz tévedsz.

Utána rájöttem, hogy az mégsem lehetséges... :)

Már hogyne lenne, tennék is bele másikat csak ebben az esetben is szkeptikus vagyok a magyar "szakemberek" tekintetében. De ez már tényleg a bazi sokat kell rákölteni és keveset hoz kategória.

Link to comment
Megosztás:

azért eléggé érezhető a változás..sztem.

ha alul nem is, de felül mindenképpen jobban megy. mikor vittem invi-t akkor taknyos volt az út, valamint elég fosás volt trafi részről..na meg nem volt egy mindenre kiterjedő teszt. majd egyszer talán...

100ló, sokat ne várjuk tőle. átlagos motorteljesítmény :huh:

Link to comment
Megosztás:

Zotya !

Valamelyikőtök már mérte meg a kocsi teljesítményét NZ-s állapotban ( 60LE ) ill. SE-átalakítás után (82LE) fékpadon??

Azért érdeklődöm csak, mert valóban érdekel, hogy meghozza-e a tuti +22 paripát az átépítés?

Mert amit itt olvasgattam róla eddig, ebben én nem vagyok 100%-ig biztos...

Szerintem tuti meghozza a +22 pacit!!! Érdemes átalakítani!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.