Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Más téma.

Tegnap olajat cseréltem a verdában. Ha már lúd, legyen kövér alapon kicseréltem az olajteknő tömítést és kiszedtem a kipufogóleömlőbe beleszakadt csavarokat is. Ami a kipufogóban a szemem elé tárult, sz önmagáért beszélt.

Néhány kép a látottakról:

http://kepfeltoltes.hu/090306/20090305174_...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090306/20090305175_...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090306/20090305176_...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090306/20090305177_...ltoltes.hu_.jpg

A teljesség kedvéért:

Az autót kb. 153.000 km-el vásároltam 2002. decemberében. Addigi előéletéről semmit sem tudok motorikus szempontból. Kb. 175.000 km-nél kellett hengerfejtömítést cserélnem 2003-ban. Azóta nem kellett megbontanom a motort. 2007. októbere óta használom a Metabond adalékokat a motorban és az üzemanyagban. Most láttam meg a hatását. Az autóban jelenleg 278.364 km van.

ez most jónak mondható??

azt látom, hogy nincs lerakódva cm széles korom, meg a szelepen is az a fehér lerakódás se vastag...ha a szelep formája olyan lefelé szélesedő az astrában, csak még ilyen fehér színnel nem találkoztam, sötét fekete olajos trutyis szelepeket már igen, de ez a fehér szín nekem új.

ennyire tisztán tartja az adalék a mocit belülről?

Link to comment
Megosztás:

Arra az esetre gondoltam, amikor hegymenetben, vagy előzés estén hamarabb kell visszaváltani egy fokozatot, mert a fordulatszám csökkenésével hamarabb száll el az erő a verdából. Tehát nem elég csak padlóig nyomni a gázpedált.

Ez a nyomatékgörbe függvénye.

Az autóban jelenleg 278.364 km van.

Nem rossz ennyi km-hez képest :huh:

Link to comment
Megosztás:

ez most jónak mondható??

azt látom, hogy nincs lerakódva cm széles korom, meg a szelepen is az a fehér lerakódás se vastag...ha a szelep formája olyan lefelé szélesedő az astrában, csak még ilyen fehér színnel nem találkoztam, sötét fekete olajos trutyis szelepeket már igen, de ez a fehér szín nekem új.

ennyire tisztán tartja az adalék a mocit belülről?

A fehérség lehet a túl szegény keverék jele is. Legalább is a gyertyáknál így van.

Szép km szám. Én még csak álmodni sem álmodhatok ennyi kilóméterről ezzel a 16 szelepessel :huh:(

Link to comment
Megosztás:

Nekem ennél már több is van az omiban, és még mindig második fiatalkorát éli a motor :huh:

Jah, a fehéres lerakódás amiatt van, mert a benzinadalék emeli az égéshőt is kicsit, ez pedig hasonló

jelenséget okoz, mint amikor szegényebb kicsit a keverék.

Link to comment
Megosztás:

Arra az esetre gondoltam, amikor hegymenetben, vagy előzés estén hamarabb kell visszaváltani egy fokozatot, mert a fordulatszám csökkenésével hamarabb száll el az erő a verdából. Tehát nem elég csak padlóig nyomni a gázpedált.

Előzésnél nem esik a fordulatszám, ha pedig hamarabb pörög fel akkor nincs gond.

Hegymenet akkor lenne probléma, ha lendületből akarnál felmenni. (gyk: gyenge autóknál ahol padlógáz ellenére is folyamatosan csökken a fordulatszám, ott gyorsabban fog csökkenni) Ha teszem azt gyorsítani akarsz, akkor ugyanúgy kevesebb tömeget kell forgatnod tehát könnyebben fog felmenni.

Egyébként ez a hegymenet is egy nagy közhely. :huh:

Link to comment
Megosztás:

áh... levettem az olajbetöltő sapkáját... és fél cm trutyi volt rajta... ennyi még sose volt benne...

látszik, hogy olajcsere mindjárt...

Nekem is elég sok fehér szmötyi van rajta. Gergolabs nézett is nagyot, hogy nem hengerfejes? :huh:

Már 1 hónapja megvan az olaj (Castrol Magnatec 10w40), csak píz nincs a többi alkatrészre.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is elég sok fehér szmötyi van rajta. Gergolabs nézett is nagyot, hogy nem hengerfejes? :huh:

Már 1 hónapja megvan az olaj (Castrol Magnatec 10w40), csak píz nincs a többi alkatrészre.

hát én is megijedtem, mert ennyire nem volt még trutymós...

és a víz is mintha fogyott volna belőle... de aztán eszembejutott, hogy utoljára is lentebb volt, mint a szintjelző, és nem ment lentebb, legalábbis remélem, hogy azóta nem.

ha fejes lenne akkor hamarabb eltűnne a víz, meg főzné is

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok csak anniyt akarok kérdezni hogy ha beletennék chiptuningot a kocsiba az mennyire károsítja a motrot de írják az oldalakon ahol lehet kapni hogy nemkárosítja még hosszútávon se esetleg valakinek van benne chip? és sok az a 10 le?? alapból 90 le :)

Én nem adnék arra, amit az oldalon mondanak a motor károsítására, mert ugye nem csinálnak saját maguknak ellenreklámot. Ettől függetlenül lehet hogy igazuk van, csak hagytak a mérnökök 10% tartalékot a motorban még a szétesésig. :D De én ha 90 pacim lenne nem kavarnék +10 miatt. Mondom most a 60 lovammal. :huh: Mi pénzt kérnek érte?

Link to comment
Megosztás:

Én nem adnék arra, amit az oldalon mondanak a motor károsítására, mert ugye nem csinálnak saját maguknak ellenreklámot. Ettől függetlenül lehet hogy igazuk van, csak hagytak a mérnökök 10% tartalékot a motorban még a szétesésig. :) De én ha 90 pacim lenne nem kavarnék +10 miatt. Mondom most a 60 lovammal. :huh: Mi pénzt kérnek érte?

sok pénzt 45 körül van egy chipselés

Link to comment
Megosztás:

Én nem adnék arra, amit az oldalon mondanak a motor károsítására, mert ugye nem csinálnak saját maguknak ellenreklámot. Ettől függetlenül lehet hogy igazuk van, csak hagytak a mérnökök 10% tartalékot a motorban még a szétesésig. :) De én ha 90 pacim lenne nem kavarnék +10 miatt. Mondom most a 60 lovammal. :huh: Mi pénzt kérnek érte?

Az ilyen számítógépes buzerájkodás önmagában nem ér semmit. Nem vagyok ellene az ilyen elektromos hókuszpókuszoknak, de csodák nincsenek. :D

Ráadásul a környezetvédelmi előírásokat nem biztos hogy be fogja tartani az autó.

Link to comment
Megosztás:

Egyszer, valahol olvastam hogy nagyon sokba kerül minden egyes plusz lóerő behekkelése a kocsikba -legyen az számitógépes vagy egyéb műszaki megoldás - és tényleg csak a fanatikus teljesitményvadászoknak "éri meg". A normális közlekedésben kihasználatlanul maradnak vagy csak riktkán hasznosak a plusz pacik. Ez olyasmi lehet mint a haverom "zenemániája". Hangerőre megy, versenyekre jár, tavaly országos 2. lett az ő kategóriájában és az idén már újabb ezreket(euróban!) költött rá..és még csak épphogy elkezdődött az év...szerintem meg akarja nyerni :) . :huh:

Link to comment
Megosztás:

Egyszer, valahol olvastam hogy nagyon sokba kerül minden egyes plusz lóerő behekkelése a kocsikba -legyen az számitógépes vagy egyéb műszaki megoldás - és tényleg csak a fanatikus teljesitményvadászoknak "éri meg". A normális közlekedésben kihasználatlanul maradnak vagy csak riktkán hasznosak a plusz pacik. Ez olyasmi lehet mint a haverom "zenemániája". Hangerőre megy, versenyekre jár, tavaly országos 2. lett az ő kategóriájában és az idén már újabb ezreket(euróban!) költött rá..és még csak épphogy elkezdődött az év...szerintem meg akarja nyerni :) . :huh:

Nekünk akkor már egyszerűbb az SE-sítés, az legalább kézzel fogható, és tuti +22paci. Árban sem lehet sokkal a chippelés felett. De a teljesítmény növekedés legalább garantált. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekünk akkor már egyszerűbb az SE-sítés, az legalább kézzel fogható, és tuti +22paci. Árban sem lehet sokkal a chippelés felett. De a teljesítmény növekedés legalább garantált. :huh:

Zotya !

Valamelyikőtök már mérte meg a kocsi teljesítményét NZ-s állapotban ( 60LE ) ill. SE-átalakítás után (82LE) fékpadon??

Azért érdeklődöm csak, mert valóban érdekel, hogy meghozza-e a tuti +22 paripát az átépítés?

Mert amit itt olvasgattam róla eddig, ebben én nem vagyok 100%-ig biztos...

Link to comment
Megosztás:

Nekünk akkor már egyszerűbb az SE-sítés, az legalább kézzel fogható, és tuti +22paci. Árban sem lehet sokkal a chippelés felett. De a teljesítmény növekedés legalább garantált. :)

Bizony, nem is lenne hülyeség! De még a fejegység cserét is lefújtam anyagi megfontolásból. Krizis van és most a nyári "papucsok" fontosabbak. Csak először még felni kell!

HALLLLÓÓÓÓ! Jó állapotú felni valakinek? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Zotya !

Valamelyikőtök már mérte meg a kocsi teljesítményét NZ-s állapotban ( 60LE ) ill. SE-átalakítás után (82LE) fékpadon??

Azért érdeklődöm csak, mert valóban érdekel, hogy meghozza-e a tuti +22 paripát az átépítés?

Mert amit itt olvasgattam róla eddig, ebben én nem vagyok 100%-ig biztos...

Remélem nem baj ha én is reagálok rá! Szerintem egyértelműen jobban menne a kocsi. Próbáltál már ilyen motorizációval Astrát? Csak jobb lehet SE-sités után, szerintem! :huh: A pacik számát illetően nem vagyok biztos a dologban, de minden bizonnyal az is emelkedne, vagy nem? :)

Link to comment
Megosztás:

Zotya !

Valamelyikőtök már mérte meg a kocsi teljesítményét NZ-s állapotban ( 60LE ) ill. SE-átalakítás után (82LE) fékpadon??

Azért érdeklődöm csak, mert valóban érdekel, hogy meghozza-e a tuti +22 paripát az átépítés?

Mert amit itt olvasgattam róla eddig, ebben én nem vagyok 100%-ig biztos...

Én nem tudok róla hogy mérte volna valaki, de miért ne lenne meg? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.