Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Juteszembe a hôségrôl... (bár lehet, hogy az Astra fûtés topikban kellene kérdeznem...)

Telente nem vágom hanyatt magam a kocsi fûtésétôl, mert nem akar városi menetben sem 90 fok közelébe menni a motorhô...

Létezik vmi szabályozható termosztát, esetleg a jelenlegi sz@r?

Link to comment
Megosztás:

Biztos van valami problematic, mert tapasztalatom szerint az Astra-nak elég komoly fűtése van :roll:

a termosztát cserére szorul.

ezért nincs fűtés, és nem melekszik a viz,.

igy sokkal többet fogyaszt az autó, mint amikor jó, mert sokáig hideg a motor, és sokáig dúsit neki.

Link to comment
Megosztás:

Én úgy hallottam, hogy az Astra fûtése bajnok, ezért lett gyanús a dolog... Nem olyan rossz, de anno a Marutiban volt kb. ilyen...

A mutató télen szeret megállni a 'kék' és a '90' jelzések között félúton... Vagyis szinte mindig ott áll meg. Nyáron, menet közben 90-en, ha megállok járó motorral, felmegy 100 közelébe...

Kösz Fijjug, akkor felveszem a listára ezt is... :?

Link to comment
Megosztás:

Én úgy hallottam, hogy az Astra fûtése bajnok, ezért lett gyanús a dolog... Nem olyan rossz, de anno a Marutiban volt kb. ilyen...

A mutató télen szeret megállni a 'kék' és a '90' jelzések között félúton... Vagyis szinte mindig ott áll meg. Nyáron, menet közben 90-en, ha megállok járó motorral, felmegy 100 közelébe...

Kösz Fijjug, akkor felveszem a listára ezt is... :?

az a szar az X20XEV motor termosztátjában, hogy csak házzal együtt kapsz, és dolgozó lány drága. olyan 10 píz körül van.

Én is mikor megvettem az asztrát azzal kezdtem, hogy cseréltem.

Link to comment
Megosztás:

Hümm... és mennyi ideig bírja, mielôtt megint elkezd sz@raxani??

én ugy vettem észre a saját autóimon, hogy kb 2 év után el kezd fáradni, és elöbb nyit egy picivel, mint amikor uj.

de viszont igy is sokáig müködik.

a kadettomon 2 évente cseréltem a termosztátot.

szerintem ebben is fogom.

és a mutatón én észrevettem a különbséget.

bár én egy meleg vagyok. lehet hogy nincs is hibája csak én igy érzem.

és igy vagyok amikor már 7.000 km-es olaj van az autómban. olyankor nem birok maGAMMAL, ÉS ÉRZEM, HOGY hangosabb a motor, nem ugy zenél ahogy kell. de ez is egy baromság.

ugíhogy a jövöhéten megy olajcserére a szekér 8)

na akkor most döntsd el, hogy mit irtam :)

Link to comment
Megosztás:

Oké, brada, köszi a választ...! 8)

A ciki az, hogy nem vagyok szakmabeli, de igen-igen kényes vagyok én is a kocsira... ha megjelenik vmi új zaj, vagy szokatlan

dolog (pl. ez a kib...ott rángatás 1700-2000 for hözött), síkidegre húzom magam...

Létezik olyan, hogy egy X20XEV csendes, mint egy 1.6-os G Astra és

emellett 126 000 km-rel is kb. gyári erejű :?::?::?: :oops:

Ilyenre akarnám tuningolni... :wink:

Más: Van olyan, hogy egy autó nem bocsát ki CO-t?! :shock: Most volt elôször az autó valódi zöldkártyás mérésen mióta az enyém

(eddig mindig hasra írták be a megfelelô értékeket), és a fazon halálra dícsérte a verdát, hogy ilyen + olyan klassz a károsanyag-kibocsátás.

Megnéztem a lapot...

Alapjárati:

CO [%]: 0,0 (gyári: 0,3)

CH [ppm]: 19 (gyári: 100) (<- ez mi is?? :oops: )

Emelt üresjárati:

CO [%]: 0,0 (gyári ugyancsak 0,3)

lambda: 1,0 (gyári: 0,97 - 1,03) (<- ésezmi?)

Most ez télleg olyan jó vagy a figura csak udvarolt??

Link to comment
Megosztás:

Nekem is szar volt atermosztát mikor megvettem a gépet kecskemétig meg se mozdult a mutató fáztunk is rendesen.Aztán szarrá ment a vezérlésem és kicseréltem a termosztátot,viszont télen nekem se megy fel a mutató csak az első fehér vonalig ,de attól függetlenül kurvára tud fűteni.Más, szonda hibátol is tud tuldusitani a vezérlő mert nagyon úgy érzem bár lehet hülyeséget írok,de nagyon erőtlennek érzem a gépet és 10 fölött kajál autó pályán is(c16nz) és a sárga lámpam is kigyullad városon kivul(auto ut,autopálya)

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Szertenék tőletek kérdezni, egy pár dolgot!

Először is egy 95" Astra 1,4i GL autóm van pár hete vettem! Már megvételnél is volt ez kis hibája! Valahol egy kis nyikorgó hangot add az autó, de nem a motor hangja! A motor szépen jár. Vagy a vezérmű ékszíjnál, vagy a sima ékszíjnál nyikorog. Próbáltuk lekenni a ékszíjat, de semmi változás. Mi okozhatja ezt a hangot?

Szertném a későbiekbe optikailag az autót tuningolni. Elsó, hátsó, és küszöb spoilereket szeretnék rátetettni. Ezeknek a kb árát szertném megtudni illetve, hol lehet legolcsobban beszerezni?

Link to comment
Megosztás:

Először is egy 95" Astra 1,4i GL autóm van pár hete vettem! Már megvételnél is volt ez kis hibája! Valahol egy kis nyikorgó hangot add az autó, de nem a motor hangja! A motor szépen jár. Vagy a vezérmű ékszíjnál, vagy a sima ékszíjnál nyikorog. Próbáltuk lekenni a ékszíjat, de semmi változás. Mi okozhatja ezt a hangot?
papíron/óra szerint mennyi km van benne? mikor volt utoljára 60 ezres nagyszervizen? volt egyáltalán? :)

Szertném a későbiekbe optikailag az autót tuningolni. Elsó, hátsó, és küszöb spoilereket szeretnék rátetettni. Ezeknek a kb árát szertném megtudni illetve, hol lehet legolcsobban beszerezni?

ezt a Tuning topikban folytasd légyszives

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok az egyik kolegámnak nagyon tetszett a válaszotok amit a corsám motorjáról írtatok és hát ő is opel tulajdono és kiváncsi lenne hogy mi avéleményetek az ő motorjáról ami egy 1.4se és egy karavánban van ha tudtok róla valamit irjatok

Köszi :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.