Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Én pölö GM-olajat raktam bele amikor megvettem, ennek sincs túl jó hire, de bementem az Opel boltba, kértem, és ezt adták. A legközelebbi olajcserekor majd körülnézek mire lehetne váltani. Nem akarok minden cart beleönteni, de szerintem egy 230000km-futott gépnél, nincs értelme csúcsminőségű olajat betölteni. Vhol az arany középutat kell megtalálni. :D

Ez így van. Én két okból használom a Metát: egyrészt jó minőségű, másrészt nem drága, olcsóbb, mint a boltban egy jobb fajta Castrol vagy Valvoline.

Link to comment
Megosztás:

A világért sem akarom védeni a tecsós olajat, én is vettem a fűnyíróba :D , de szerintem még mindíg jobb, ha valaki erre cseréli, mitha egyáltalán nem cserélné. Vagy tévedek?

Csak az a kérdés, hogy silány olajat cserélgették úgy ahogy, vagy csak utántöltögették. Ha rá sem néztek, bármilyen jó olaj volt benne, az 15 ezer alatt annyira megcsappan mennyiségileg, hogy világított volna az olajnyomás lámpa.

Egyszer "cseréltem" olajat egy olyan swift-be, amibe nem tudták megmondani, hogy mikor volt utóljára olajcsere és már világított az olajnyomás. Temészetesen az olajpálca porszáraz volt. Jó ha lejött fél liter olaj...

Link to comment
Megosztás:

Csak az a kérdés, hogy silány olajat cserélgették úgy ahogy, vagy csak utántöltögették. Ha rá sem néztek, bármilyen jó olaj volt benne, az 15 ezer alatt annyira megcsappan mennyiségileg, hogy világított volna az olajnyomás lámpa.

Egyszer "cseréltem" olajat egy olyan swift-be, amibe nem tudták megmondani, hogy mikor volt utóljára olajcsere és már világított az olajnyomás. Temészetesen az olajpálca porszáraz volt. Jó ha lejött fél liter olaj...

Pesze úgy értettem az olajcserét ahogy kell, meleg motornél kiteker a csavar a karter alján és leengedik. Az utántöltögetést nem nevezhetjük olajcserének. :lol: Ha a tecsóba megyünk mindíg odamegyek az autós részhez nézegetni, amíg a 4 nő kiválaszt egy darab nyominger tusfürdőt. :D Érdekes nézegetni, hogy azok akik bőszen pakolják a kosárba a tecsó olajat milyen kocsiba szálnak be. A multkor én rakattam vissza egy ürgével a 2T-olajat a polcra, aszonta azért nem vesz nagyobbat, mert csak utántöltögetni kell. Hiába magyaráztam neki, hogy az az olaj nem az a olaj, letorkolt, hogy ő már 40 éve vezet, nehogy má én mondjam meg a frankót. Mondtam neki, hogy remélem akkor felveszi a szemüveget, és otthagytam. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egyszer "cseréltem" olajat egy olyan swift-be, amibe nem tudták megmondani, hogy mikor volt utóljára olajcsere és már világított az olajnyomás. Temészetesen az olajpálca porszáraz volt. Jó ha lejött fél liter olaj...

Én meg olyant egy szerelő cimbinél, hogy öreg bácsi a 6 éves swiftet eladásra elvitte de előtte elhozta átnézetni, hogy ne hozzák vissza neki, hogy valami baj van vele. Amúgy kívül-belül tiptop állapotú. A 78 ezres!!! olaj még a gyári volt mert sose vitte szervízbe "nem volt vele baj" címszóval és még az olajnak volt viszkozitása de a szinthatáron is belül volt, na mondom ilyen még az afgán népmesében sincs. Aztán szomszéd vett egy 1.0 v4 injektorost 6 évesen 35000 km-mel, na azon csak a leömlő volt rozsdás, mintha gyári új volna azt leszámítva. Csak hát off kocsi az nekem...

Link to comment
Megosztás:

IDÉZET(epk947 @ 2009-01-26 - 12:17) *

Helló!

A képről jut eszembe, hogy van a kis leválasztód?

Nekem eszméletlenül gyűlik a lötty benne. Már ott tartok, hogy 1000 km alatt 3 deci víz! Emiatt meg is változtattam a konstrukciót, mert a vízbe lógott a szivacs alja. Képeket nem sokára közre adok.

Köszöni jól van , itt van egy régebbi kép, azóta már több van benne. Lehet most kiöntöm, mert megint hideget mondanak, és ez már fagyveszélyes mennyiség, és nem akarom fagyállóval, vagy ablakmosó hozzáadásával meghamisítani az eredményt. Csak az ürítés komplikált, de most nem építem át, inkább kiszívom fecskendővel a bevezető csonkon keresztül a trutyit. Remélem be tudom venni a kanyart a fecsire szerelt csővel. Ebként asszem a nyáron átépítem festékesdobozba, az bírja a fagy feszítő erejét, és abba tudok szerelni leeresztő csapot, és persze nem is törékeny. Persze arra kell szintjelző oldalra.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nah, áthoztam a témát, mert jobban illik ide, mint a karosszériába....

Imiitten látható a kartergázszűrőm legutóbbi módosítása:

http://kepfeltoltes.hu/090126/RIMG0742.1_w...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090126/RIMG0743.1_w...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090126/RIMG0745.1_w...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090126/RIMG0744.1_w...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090126/RIMG0748.1_w...ltoltes.hu_.jpg

Nekem nagyon könnyen üríthető, mert csak a két AWAB bilincset kell meglazítanom, és az üveget tartó csőbilincs 2 csavarját kilazítani. Egy ürítés kb. 5 perc.

Link to comment
Megosztás:

Egy Norgren szeparátorral nagyjából annyi míg kicsorog az alján. Csak azt nem hozod ki egy tizes alatt, talán még 100 alatt sem bár nincs új árlistám.

Link to comment
Megosztás:

Egy Norgren szeparátorral nagyjából annyi míg kicsorog az alján. Csak azt nem hozod ki egy tizes alatt, talán még 100 alatt sem bár nincs új árlistám.

1000 km-ként 5 perc.

Befőttes üveg elfekvő készletből 50 Ft

Rézcső, fittingek, szűrőkosár, alátétek 2200 Ft

Szivacs 130 Ft

Felfüggesztéshez laposvas horganyozva , csavar, csőbilincs 500 Ft.

Összesen anyagár:2880 Ft

+beszerzés, +munkaidő.

Eddig megtett km: 6000

Link to comment
Megosztás:

1000 km-ként 5 perc.

Befőttes üveg elfekvő készletből 50 Ft

Rézcső, fittingek, szűrőkosár, alátétek 2200 Ft

Szivacs 130 Ft

Felfüggesztéshez laposvas horganyozva , csavar, csőbilincs 500 Ft.

Összesen anyagár:2880 Ft

+beszerzés, +munkaidő.

Eddig megtett km: 6000

Nekem meg tök ingyen volt, mert mindent otthonról szedtem össze. :D Nekem nem az üveg kiszedésével van gond, hanem a visszarakással, nálam rövidek a csövek, nem lehet úgy kifordítani, hogy kézre essen, és nálam 3db 2 centi vastag szivacskorong van benne, miután betuszkoltam az üvegbe utánna meg kis csavarhúzóval el kel igazgatni, és ehhez nemigen férek hozzá. De ez már részletkérdés, az a lényeg hogy bent van, ez amúgy is olyan prototípus, most már ráérek filózni egy könyebben kezelhető változaton. Egyenlőre ma kiűritem a csövön keresztül ha sikerül, aztán majd a nyáron még dolgozok rajta.

Link to comment
Megosztás:

Annál egy fokkal talán jobb. Bár, pl. a Meta olajammal lehet megkockáztatnék egy dupla annyi km-t, minthogy occsó regenerált olajat tegyek bele 10e után...

én 15 ezret futottam multkorában vele... azért már azon is meglátszott, hogy tulfutott, meg 15 ezernél már jobban ette a moci is.

Link to comment
Megosztás:

Én 16 ezret mentem a Castrol Magnatec TD 10w-40-nel pénzhiány miatt de úgy nézett ki mint párom új pandájában a 8 ezres Shell Helix 5w-30. De mégegyszer nem kockáztatnám meg azért. A Mobil Special S 10w-40 TD olaj viszont nagyon bevált. :D :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

ha már ujra szóbakerült a lecsapató

érdeklődtem, meg olvastam, és több autóban gyárilag benne van ez a cucc.

egy w ent szereltünt, mert folyik belőle az olaj, és pont a lecsapatónál folyt.

gyanítjuk, hogy mivel pont akkor jöttek be az erősebb fagyok a víz elfagyott, és a gumitömítést kinyomta.

nagyon nem merülünk bele, idő hiányában, de az ürítése automatikus...

Link to comment
Megosztás:

ha már ujra szóbakerült a lecsapató

érdeklődtem, meg olvastam, és több autóban gyárilag benne van ez a cucc.

egy w ent szereltünt, mert folyik belőle az olaj, és pont a lecsapatónál folyt.

gyanítjuk, hogy mivel pont akkor jöttek be az erősebb fagyok a víz elfagyott, és a gumitömítést kinyomta.

nagyon nem merülünk bele, idő hiányában, de az ürítése automatikus...

És hova üríti?

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor sok értelme nincs neki, hiszen pont az a lényeg, hogy ne a motorbe kerüljön.A termés.:

http://kepfeltoltes.hu/090126/DSC00047_www...ltoltes.hu_.jpg

Olyan 500-800kilóméteren, pontosan nem tudom.

Használt óvszer? :D

Amúgy meg szerintem ennyi kilóméteren ilyen mennyiségű kondenzvíz nem árthat igazán a motornak, üzemi hőfokon ez simán elég/elpárolog.

A sok hidegjáratásnál jöhet elő a kártékony hatása, de olyankor úgyis van már más probléma is.

Link to comment
Megosztás:

Használt óvszer? :D

Amúgy meg szerintem ennyi kilóméteren ilyen mennyiségű kondenzvíz nem árthat igazán a motornak, üzemi hőfokon ez simán elég/elpárolog.

A sok hidegjáratásnál jöhet elő a kártékony hatása, de olyankor úgyis van már más probléma is.

Nem tudom, hogy foglalkoztak-e ezzel vhol komolyabban, volt-e teszt , meg ilyesmi, de ha ennyire egyszerű kiszűrni, akkor inkább ne menjen bele. Ebként azt hittem olajosabb lesz.

Link to comment
Megosztás:

Nem a végsebesség a lényeg, hanem hogy ha utazóban mész ne forogja szét magát a semmiért. Egyébként F16CR is lehet sokféle meg F20 is.

jah hát ez is igaz, kárnak forgatni 3000en amikor elég 2500on hoszu uton, de a pontos verzioját nem tudom a váltonak, sztem majd beszerelés után fog a macska a zsákba ugrani majd lehet váltot cserélek, az az F16os egy C20NE-n volt, és az F20as egy C20XE-t szolgált

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.