Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok Corsások!

Történt a mai napon, hogy Apukámnak megállt a csacsija. (86' A corsa 13S [sima karburátoros, hidro tőkés, megszakító nélküli motor]) A jelenség a következő: hidegen pöccre indult, és Kb. 5-10 Km megtétele után rángatózva megál. Újra indítás után rettenetes csattogó hangot hallat, rángat és leáll. Kb öt perc elteltével vidáman, frissen teszi a dolgát ismét 5-10 Km erejéig és kezdi elölről.

Az elsődleges diagnózis alapján a gyújtásra gyanakszunk, amit J0hnny kartárs is megerősített, de a csattogó hangot nem tudom mivel magyarázni. A technika itt van most nálunk, úgyhogy holnap meló után kivallatom és közzé teszem a vallomását, már ha beszél egyáltalán.

Addig is örömmel fogadom a jobbnál jobb ötleteket az esetleges hibaforrásra.

Üdv.

Másik Topikból hoztam át,itt többen olvassák!

Többszöri haverokkal való konzultálás után én gyujtótrafóra és kondira tipppelek!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm J0hnny barátomnak a telefonos Support-ot, és a beollózott hiba ismertetést, ugyanakkor ki kell javítsam magam mert időközben megleltem az elosztóban eldugott gyújtáselektronikát is.(négy érintkezős) Tehát tovább bővült a gyanúsítottak köre. A trafót és az elektronikát vizsgálati fogságba helyeztem, és izoláltam a környezetétől. (Kiszereltem mintának.)

Itt szeretném megragadni az alkalmat, hogy ha valakinek esetleg lenne hibaszűrésre a fentebb említett alkatrészek valamelyikéből, esetleg mindkettőből, és pár napra tudná nélkülözni, azt nagyon megköszönném.

A motor ugyanis elég csúnyán kopogott amíg járt, de ez lehet a hibás gyújtás miatt is, vagy a rosszabb eset, ez a kézenfekvőbb, csapágyas. Ebben az esetben nem vennék bele még bontott cuccot sem, hanem betolom a bontóba donornak. Egy esetleges motorgenerál már nem logikus beruházás, lévén az autó értékét megduplázná.

A jelenség valóban a gyújtás hirtelen kimaradására emlékeztet, mintha elfordítanám a gyújtáskapcsolót. Semmi dadogás, köhögés, fuldoklás, (mármint a motor részéről, mert én igeni fuldokoltam a garázsban), hanem egyszerűen leáll, és Pont.

Link to comment
Megosztás:

melegedés utáni szaggatásnál, leállásnál eléggé gyanús amit john is mondott... és ebből következhet a hidrotőkék erősebb csattogása nem?

ha sikerül cseredarabokat találni a gyújtáshoz ezt ki lehet deríteni.

ha hidegen indul pöccre, pedig a tőkék hidegen csattognak leginkább, és akkor nincs olyan hangja....

kopogásos égés lehet rossz gyújtástól, de attol is függ merről jön a kopogás.

Link to comment
Megosztás:

melegedés utáni szaggatásnál, leállásnál eléggé gyanús amit john is mondott... és ebből következhet a hidrotőkék erősebb csattogása nem?

ha sikerül cseredarabokat találni a gyújtáshoz ezt ki lehet deríteni.

Nos, a csattogást változtassuk inkább kopogásra és gyanítom ez nem fog megszűnni a gyújtás rendberakásával. B)

De Én már csak ilyen borúlátó vagyok. :D

A "csttogás" szófordulatot Apukám elbeszéléseire hagyatkozva tettem közzé. A saját hallásom alapján a "kopogás" kifejezést alkalmaznám. ;) :blush:

A hang kiindulási pontját illetően nincsenek információim, csak az a biztos, hogy a motorból jön. (ott elöl, a nagy lemez alatt lévő alaménium sapkás vasdarabból) :lol:

Link to comment
Megosztás:

ez a kopogás mikor jön elő? elinduláskor egyből, vagy ez is bemelegedés után?

A beinduláskor azonnal. A melegedés folyamán csendesedik, és előfordul az is, főleg már meleg motornál, hogy megszűnik, vagy annyira elcsendesedik, amit már a motor természetes zaja elnyom.

Sajnos ez még mindig lehet a gyújtás hibája is, bár lehet egy olajteknő tömítést még érdemes bele ölni.

Link to comment
Megosztás:

A beinduláskor azonnal. A melegedés folyamán csendesedik, és előfordul az is, főleg már meleg motornál, hogy megszűnik, vagy annyira elcsendesedik, amit már a motor természetes zaja elnyom.

Sajnos ez még mindig lehet a gyújtás hibája is, bár lehet egy olajteknő tömítést még érdemes bele ölni.

Ez a hideg motornál kopogás-melegnél elhalgatás nem a hidrotőke szokott lenni? Vagy az olajfuratok eltömődése?

Link to comment
Megosztás:

Ez a hideg motornál kopogás-melegnél elhalgatás nem a hidrotőke szokott lenni? Vagy az olajfuratok eltömődése?

A hidrotőke csattogás és elég gyors ütemben történik. Ez a szerencsétlen inkább egy kalapács által keltett zajra emlékeztet, és 2400-as fordulatnál is elég jól számolható.

Bár jobban belegondolva elképzelhető az is hogy az egyik tőke kitámasztott, vagy inkább megszorult és nyitva tartja a...... De annak nem csak kopogás lenne a kísérője, hanem egy sziszegés is, vagy a szívó, vagy a kipufogó oldal fele. Marad a csapágy. B)

Link to comment
Megosztás:

dede tőke

hát ha elhalgat, akkor mégis érdees lenne a gyújtáson elnézelődni, nincs e valami megsülve szétégve... a tömítés csak a végső legyen, mert annyira gondolom nem ömlik kifelé hogy gondot okozna.

hidrotőkét meg vagy kicserélitek, vagy egy alapos pucolást kell végezni, és ott kiderül, hogy cserés e vagy sem.

Link to comment
Megosztás:

Elég nagy hanggal van az a kis tőke, mert simán elnyomta a motorzajt. Erről J0hnny tudna nyilatkozni mert teflonyon keresztül hallotta. Hallottam hogy az Ő fülét is bántja a kopogás B)

Egy másik jelenség szúrt szemet. az elosztóban a jeladó tengely irányban mozog Kb. 5-6 millimétert. Ez nooormááális?

Link to comment
Megosztás:

nekem egy tőke kopog... az is feltünő...

a rotorra gondolsz?

én asszem nem kellene mozognia annak.

Nem a rotor, azt le lehet szedni, és ennél két csavar fogja. Ez a cucc, a rotor alatt a röpsúlyok alatt található, és ez adja az elektronikának a jelet.

Hidrotőkém van itthon úgyhogy ezt rövid úton kizárhatjuk, de csak holnap.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy 94-es 1.6 os 16v astrám van ami nyáron jól működik de amint bejön a hideg így most is rángat,erőtlen,leállogat,egyenletlen az alapjárata és mindezek ellenére hibát nem jelez.A következők már cserélve:gyertya,vízhőfok jeladó,termosztát,levegő szűrő,üzemanyag szűrő,lambda szonda.AGR-szelep lezárva,fojtószelep kitisztítva.A 3. és 4. hengernél kormolgatja a gyertyát,gyújtókábel kimérve jó,kompresszió jó.Azt szeretném megkérdezni,hogy mi okozhatja ezt a hibát(injektor,hidrotőke...)?A segítséget előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy 94-es 1.6 os 16v astrám van ami nyáron jól működik de amint bejön a hideg így most is rángat,erőtlen,leállogat,egyenletlen az alapjárata és mindezek ellenére hibát nem jelez.A következők már cserélve:gyertya,vízhőfok jeladó,termosztát,levegő szűrő,üzemanyag szűrő,lambda szonda.AGR-szelep lezárva,fojtószelep kitisztítva.A 3. és 4. hengernél kormolgatja a gyertyát,gyújtókábel kimérve jó,kompresszió jó.Azt szeretném megkérdezni,hogy mi okozhatja ezt a hibát(injektor,hidrotőke...)?A segítséget előre is köszönöm!

Helló!Nekem is hasonló gondom volt a kocsival 1.6 16V csak az enyém nyáron örült meg.Mindent kicseréltem majd vissza mert nem változott semmi.Ha gondolod épp a napokban tettem fel az eladó alkatrészekhez injektor hidat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.