Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Tud nekem valaki segíteni abban hogy egy vectra b-be (x20xe) motor helyett egy vectra A (c20xe vagy c20let) motrot szeretnék beletenni másik váltóval kuplungal kompletten Megoldható-e hatalmas átalakítás nélkül! plusz ilyenek hogy klíma esp stb megmarad e mert a b-vectrába nemvoltak ilyenek?

Persze, minden megoldható, csak lepapírozni nem tudod.

Link to comment
Megosztás:

Tud nekem valaki segíteni abban hogy egy vectra b-be (x20xe) motor helyett egy vectra A (c20xe vagy c20let) motrot szeretnék beletenni másik váltóval kuplungal kompletten Megoldható-e hatalmas átalakítás nélkül! plusz ilyenek hogy klíma esp stb megmarad e mert a b-vectrába nemvoltak ilyenek?

Írj Demó-nak privátot, neki szerintem lesz egy kis rálátása. B)

Link to comment
Megosztás:

elméletileg a csere megoldható "régi ki új bele" 6sebességes váltóval, mit kell átalakítani hozzá? motortartóbakok meg hasonló dolgok minden ugyanott van?

azért nem ilyen eccerű B) keresd meg Demót, akit Tsz is mondott, a technikai részletekről ő tudna bővebben mesélni.

de mint említettem, a lepapírozás nem fog menni, tehát illegál lesz az autó. egy kpm ellenőrzésnél, ill ha balesetet

okozol, csúnyán megütheted a bokád vele.

Link to comment
Megosztás:

Amikor összeraktam, akkor elindítottam a motort és megvártam amíg nyit a termosztát, akkor 92-nél nyitott pontosan. A hiányzó vizet pótoltam. Most viszont felment 95-re, amikor hazaértem hagytam járni megnéztem a hűtőt még hideg volt. Kicsit vártam, és 97 körül kezdett forrósodni. Ezért gondoltam, hogy levegős a rendszer , és hibás adatot mér a hőm.jeladóm.

Az enyémben is épp igy mutat, ezt irtam is már valahol, kb.97-nél nyit és 90 felett valamivel zár. Hosszútávon 2-3x megcsinálja ezt majd beáll a 90 és a 95 közti rész közepére. Gondolom ilyenkor melegszik át mindenhol a rendszer és csak kicsit kell korrigálnia a termosztátnak. Irtad még hogy felszökött 100 fölé is és utána megejtettél egy légtelenitést. Lehet hogy a gombánál is volt megszorulva némi levegő és azért nem kapcsolt a venti. Ilyenkor, télen nem kapcsol a venti, mert nincs neki miért, de nyáron 100-102fok környékén kapcsol, megy egy picit és kb.98-ig hűti vissza a mutató szerint. Semmi gond nincs ezzel, nekem azt irta opel16v cartárs.

nekem nyáron hazajövetel után orrala gariba járattam, el fement a víz hőfoka, de 5mp ig se ment talán és ki is kapcsolta.

Nekem is néhány mp-et megy csak a venti minden egyes kapcsolása esetében.

...csak most nyilt alkalmam reagálni mert hazavágtam a PC-t B) Ehhez is annyit értek mint az autókhoz. ;) :blush:

Link to comment
Megosztás:

Oké kösz. De mi van a te gépeddel? Mobil már?

Persze, gördül már a vas. Hála Karcsinak, hogy mínuszokban a szabad ég alatt 3-3.5 órát küzdött vele vasárnap (én igazából szinte csak szemléltem B) ). Volt ott kérlekszépen berohadt, beállt csavar, törött takarófedél, stb. A vízhőfokjeladóm szerintem cserés, mert az óra vagy 30 fokkal kevesebbet mutat, de igenjól nyit-zár.

Holnap hosszbordás-szíj csere, meg a buta torx fejű csavarokat próbálom meg lecserélni a főtengely szíjtárcsáján.

Link to comment
Megosztás:

...meg a buta torx fejű csavarokat próbálom meg lecserélni a főtengely szíjtárcsáján.

Csak egy javaslat: cseréld le őket saválló imbuszcsavarokra! Nekem bevált. ;) B)

De nem kötelező...

Link to comment
Megosztás:

Persze, gördül már a vas. Hála Karcsinak, hogy mínuszokban a szabad ég alatt 3-3.5 órát küzdött vele vasárnap (én igazából szinte csak szemléltem ;) ). Volt ott kérlekszépen berohadt, beállt csavar, törött takarófedél, stb. A vízhőfokjeladóm szerintem cserés, mert az óra vagy 30 fokkal kevesebbet mutat, de igenjól nyit-zár.

Holnap hosszbordás-szíj csere, meg a buta torx fejű csavarokat próbálom meg lecserélni a főtengely szíjtárcsáján.

Az egyik torx-csavarral én is szívtam vagy egy órát. Már úgy volt flexelek neki két oldalt, és kitekerem villáskulcsal, de aztán megadta magát. A másik meg könnyen kijött, betekeréskor meg megszakadt. Szerencsére ez átmenő furat, sima metrikus átmenő csavarral meg anyával oldottam meg. A hőfokjelző nekem se pontos, az első hosszabb úton felment 103 fokra, már a pirosnál járt, pont félre akartam állni amikor nyitott a termosztát és visszaesett a hőfok. Most meg a hűtő sarkai eresztenek. B)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy a tied-féle benyás motor tárcsájának milyen a felfogatása de az enyém 4 ponton van fogatva a főtengelyhez és az imbuszcsavarok fejmérete pontosan ugyanakkora mint a torx-csavaroké. Átmérő-magasság szemszögből.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, hogy a tied-féle benyás motor tárcsájának milyen a felfogatása de az enyém 4 ponton van fogatva a főtengelyhez és az imbuszcsavarok fejmérete pontosan ugyanakkora mint a torx-csavaroké. Átmérő-magasság szemszögből.

Huha, az probléma, ha ott hellyel kell számolni (nem emlékszem már hogy volt), de én jó butanagy hatlapfejű csavarokat szereztem hozzá (Audi váltótartó). Akkor ez bukta? B)

Link to comment
Megosztás:

akkor zotya miről beszél?

A szijtárcsa burkolatot a HF-hez rögzítő két torx fejű csavarról. Lehet hogy félreértettem Thuby cartásat, ő a tárcsáról beszélt, én meg a burkolatra gondoltam. Nekem a jelzett helyeken van torx-csavar. Az egyik nem akart kijönni, a másik betekeréskor elnyírta a HF-menetét.

PC280124_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

A szijtárcsa burkolatot a HF-hez rögzítő két torx fejű csavarról. Lehet hogy félreértettem Thuby cartásat, ő a tárcsáról beszélt, én meg a burkolatra gondoltam. Nekem a jelzett helyeken van torx-csavar. Az egyik nem akart kijönni, a másik betekeréskor elnyírta a HF-menetét.

Nem ezekre gondoltam B) Amúgy nekem sem akartak lejönni. Aztán jobb oldali maradt is, letörtük róla a burkolatot a sok feszegetéssel, másikat vágóval kalapálta ki a Mester. Alul, a hosszbordás szíj (Te esetedben nem) tárcsájáról beszélek, ami a főtengely végén ül.

Link to comment
Megosztás:

Nem ezekre gondoltam B) Amúgy nekem sem akartak lejönni. Aztán jobb oldali maradt is, letörtük róla a burkolatot a sok feszegetéssel, másikat vágóval kalapálta ki a Mester. Alul, a hosszbordás szíj (Te esetedben nem) tárcsájáról beszélek, ami a főtengely végén ül.

Ja-ja már értem. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.