Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Figyelj csak Karcsi! A termosztát cserénél újból el kell végezni a vezérlés beállítást a vízpumpával, vagy csak a feszítő elforgatásával lazítottad fel a vez.műszíjat?

Nem lazítottam fel a pumpát, csak kiakasztottam a feszítőt, és le a szíjat, aztán vissza.

Link to comment
Megosztás:

Nem lazítottam fel a pumpát, csak kiakasztottam a feszítőt, és le a szíjat, aztán vissza.

Hát akkor sima ügy, akkor nem kellesz :) . Az ékszíjtárcsát levetted? Sok hűtőfolyadék kifolyt? Látod ha a multkor megvártál volna, és nem kezded el hajnalban, akkor most nem kellene olyan sokat kérdeznem. :rolleyes: :)

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor sima ügy, akkor nem kellesz :) . Az ékszíjtárcsát levetted? Sok hűtőfolyadék kifolyt? Látod ha a multkor megvártál volna, és nem kezded el hajnalban, akkor most nem kellene olyan sokat kérdeznem. :) :)

Levettem, nem folyt ki sok, de azt is felfogtam. Azért biztos ami tuti, inkább elmegyek segíteni, nehogy félre rakd akár 1 foggal is. :rolleyes: :D

Link to comment
Megosztás:

zotya

ott van az előbbi hozzászólásom, hozzád intéztem.

ott le van írva minden

két lehetőséged is van :rolleyes:

Most látom csak , kösz, az is le van írva amit hallani szerettem volna, tehát hogy nem kell a vez.beállításával bajlódni. Az az igazság, hogy neki akarok majd esni egyedül, és megpróbáltam volna magamtól is a vízpumpa tekergetése nélkül, de így, hogy látom már csinálta előttem vki, azért nyugodtabb vagyok. :) Jó az oldal! Láttad a konzolt amit csináltam a duncosüvegnek?

Link to comment
Megosztás:

láttam, és nézelődtem én is a mocitérben, több felfogatási pont van a blokkon is, pl a gázbovdent ttartó konzol latt is van egy jónaktűnő fix pont, vagy a generátornális, ha eljutok odáig, én azokkal szeretném megoldani majd, nem akarom furkálni a tűzfalat se, majd elég lesz készőbbi terveimhez :)

ha már kifurtad, akkor sztem használd azt, bár... hát fogd meg rángasd meg jobbra ballra fel le, gondolom el tudod dönteni eég lesz e egy 2-3kgs bödönnek :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

láttam, és nézelődtem én is a mocitérben, több felfogatási pont van a blokkon is, pl a gázbovdent ttartó konzol latt is van egy jónaktűnő fix pont, vagy a generátornális, ha eljutok odáig, én azokkal szeretném megoldani majd, nem akarom furkálni a tűzfalat se, majd elég lesz készőbbi terveimhez :)

ha már kifurtad, akkor sztem használd azt, bár... hát fogd meg rángasd meg jobbra ballra fel le, gondolom el tudod dönteni eég lesz e egy 2-3kgs bödönnek :rolleyes:

Az egyik felfogatási pont a korábban kifúrt lik a homlokfalon, abban volt a menetesszár, ami gyenge volt. A másik meg a kormányszerkezet egyik csavarjét tekertem ki a homlokfalból az alá fogattam a laposvas másik végét. Elég stabilan áll, csak a csövekben kell bőséget hagyni, mert ugye a bödön a kasztnin van, a csövek meg a motorból jönnek. Még mindíg szárad a bödön tömítése, de pár nap és kész.

Link to comment
Megosztás:

gondolkoztam ezen a tömítési dolgon is

sima egyszerű sziloplaszt nem lenn elég? vagy ha olyat vennénk, am csavarozható felfogatású könyök, és azalá gumikarikákat?

nemhiszem hogy ne lenne elég, akkora vákum illetve nyomás csak nincs benne, ha vízvezetékeket szerelnek gumigyűrűvel csak kibirja ezt is.

Link to comment
Megosztás:

Most ne? :rolleyes:

Van igazság abban amit mondasz, de nem mindennel értek egyet.

Ezzel a tiltás környéke árt dologgal mindenképpen vitatkoznék. Egy motor ha "jár" akkor kopik, tökmindegy hogy milyen fordulaton, milyen körülmények között. Az hogy mikor mennyire ezen lehetne vitatkozni, de ami engem meg tudna győzni az valami hivatalos mérési eredmény, ami meg senkinek sincs. Nem szeretnék saját tapasztalatokat írni már megtettem korábban.

De igaz, csináljon mindenki amit akar, az biztos hogy nekem fülig ér a szám akárhányszor megyek a fehérrel. :)

Hondás példád pedig csak 1, ebből nem vonnék le messzemenő következtetéseket. :D (persze azt sem mondom hogy rosszak lennének azok a motorok)

Én nem voltam itthon délután de szeretnék ehhez a japós forgatós dologhoz valamit hozzátenni. Két külön világ egy pörgős honda motor, meg egy szétrugdalhatatlan opel blokk.

De Neked amúgyis csak azért jó addig forgatni mert a fehéred igényli, viszont amelyikben nincs könnyebb lendkerék meg más vezérműtengely, pl az én fehérem....egyszerűen 4500-5000 felett már nem ad annyit hogy megérné tovább forgatni, inkább váltok. A fehéredet meg amúgyis irigylem, meg szerintem az én fehérem is irigykedik. :)

A hondához meg annyit hogy pörögjön...és? Egy motor nem attól f@sza motor hogy nagyon ki lehet forgatni. Mellesleg a technológia is drágább ha jól sejtem. Szóval más világ...és nem kéne a honda. :)

Link to comment
Megosztás:

gondolkoztam ezen a tömítési dolgon is

sima egyszerű sziloplaszt nem lenn elég? vagy ha olyat vennénk, am csavarozható felfogatású könyök, és azalá gumikarikákat?

nemhiszem hogy ne lenne elég, akkora vákum illetve nyomás csak nincs benne, ha vízvezetékeket szerelnek gumigyűrűvel csak kibirja ezt is.

A gumitömítés biztos jó, csak nekem nincs most türelmem meg kedvem szaküzletbe rohangállni, úgyhogy összeszedtem az építkezésből maradt csőidomokat, és összehoztam a duncosüveg fedelével epokittel. :) Tömít, és szétt se lehet robbantani. Ha beválik, könnyen csinálhatok majd másikat, amit szét lehet csavarozni. Csak már nagyon kiváncsi vagyok, mikor kezd el gyűlni a trutyi. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

ja jolenne ha gyűlne legalább látszatja lenne a dolognak

bár kiudja lehet olyan spécia mocid hogy nincs kartergáz :rolleyes:

a hondás dologban invinek van igaza, bőven drágább :) és én nem tenném át afeekem egy hondába csaka motorért, azonos korú autokban mármint honda astra, a hondák olyan suzukisan spuritánok belülről ...

Link to comment
Megosztás:

Annyit beszéltek a termosztátról, komolyan fóbiája lesz az embernek.:-)

Egyébként, minél hidegebb az idő annál nehezebben melegszik a motor..

Én tavaly cseréltettem termosztátot, de már egy hét után gyanús volt.. Tönkre mehet ilyen hamar ?

Most meg pláne gyanús..

Jó a fűtésem viszonylag.

De megálltam menet közben délelőtt kb. 5 km után, a kék közepéből ki se ment a mutató.

Motorháztető kinyit, és a hűtőnél a vastag cső meleg volt.

Lehet megint termosztát bajom van ?

Link to comment
Megosztás:

Annyit beszéltek a termosztátról, komolyan fóbiája lesz az embernek.:-)

Egyébként, minél hidegebb az idő annál nehezebben melegszik a motor..

Én tavaly cseréltettem termosztátot, de már egy hét után gyanús volt.. Tönkre mehet ilyen hamar ?

Most meg pláne gyanús..

Jó a fűtésem viszonylag.

De megálltam menet közben délelőtt kb. 5 km után, a kék közepéből ki se ment a mutató.

Motorháztető kinyit, és a hűtőnél a vastag cső meleg volt.

Lehet megint termosztát bajom van ?

Valószinűleg.

Link to comment
Megosztás:

5 kmnél még sztem nem gond

10nél viszont már fel kellene mennie a 90 közelébe, gumicső nekem isfokozatosan melegedik, de a hűtőn érezni mikor nyit.

Fokozatosan melegszik? Akkor lehet, hogy az enyim is jó? :rolleyes: holnap reggel megnézem mégegyszer, mert ma a tecsóból jöttünk, igaz hogy állt 2 órát nyitott mociháztetővel, de lehet a blokkban még meleg volt a víz, és ez zavart meg.

Link to comment
Megosztás:

Nekem látni a vizhőfok mutatóján hogy mikor nyit a termosztát. Főleg ilyen hidegekben látványosan gyorsan zuhan a mutató vissza a 90-es közelébe. A fűtés már a kék zónában is elfogadható hiszen akkor a viz már kb.30-40 fokos, nem? ...és ebben a hidegben az már kellemes meleget ad. Hála Istennek nekem(egyenlőre, kopp-kopp) jó, akár izzadni is lehetne benne, úgy be tud fűteni :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem látni a vizhőfok mutatóján hogy mikor nyit a termosztát. Főleg ilyen hidegekben látványosan gyorsan zuhan a mutató vissza a 90-es közelébe. A fűtés már a kék zónában is elfogadható hiszen akkor a viz már kb.30-40 fokos, nem? ...és ebben a hidegben az már kellemes meleget ad. Hála Istennek nekem(egyenlőre, kopp-kopp) jó, akár izzadni is lehetne benne, úgy be tud fűteni :rolleyes:

Nekem meg felkúszik a 90-re olyan 8-10 kilóméter alatt, és onnan nem mozdul. Meleget már korábban nyomja. Mondjuk a műszerre nem lehet adni, a szintjelzőm is csal, lehet hogy az óra hátulján a feszültségszabályzó rossz, állitólag az is okozhatja a műszerek pontatlanságát.

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg felkúszik a 90-re olyan 8-10 kilóméter alatt, és onnan nem mozdul. Meleget már korábban nyomja. Mondjuk a műszerre nem lehet adni, a szintjelzőm is csal, lehet hogy az óra hátulján a feszültségszabályzó rossz, állitólag az is okozhatja a műszerek pontatlanságát.

Szerintem akkor is mozdulnia kéne a mutatónak, legalább akkor amikor először nyit a termosztát(utána már lehet hogy nagyjából tartja azt a hőfokot és nem olyan látványos) bár nekem, hosszabb távon, látni hogy fel-le jár a mutató, úgyhogy... :rolleyes: Ha csak felkúszik akkor lehet hogy részlegesen nyitva/zárva van és úgy állt be. Nekem a cseréje előtt legfeljebb a kék és a 90-es között félútig ment fel akár milyen hosszú utat mentem vele(persze álló helyzetben felkúszott nekem is 90-ig)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem akkor is mozdulnia kéne a mutatónak, legalább akkor amikor először nyit a termosztát(utána már lehet hogy nagyjából tartja azt a hőfokot és nem olyan látványos) bár nekem, hosszabb távon, látni hogy fel-le jár a mutató, úgyhogy... :rolleyes: Ha csak felkúszik akkor lehet hogy részlegesen nyitva/zárva van és úgy állt be. Nekem a cseréje előtt legfeljebb a kék és a 90-es között félútig ment fel akár milyen hosszú utat mentem vele(persze álló helyzetben felkúszott nekem is 90-ig)

Én is erre a részleges zárásra gyanakszom. Amit a nyáron kivettünk az is rossz volt, be se kapcsolt a venti még dugóban se, aztán teszteltem forró vizben, mert amikor kiszereltük zárva volt. Nyitott, csukott rendesen, csak lehet hogy nem 92-nél, hanem korábban, ugye ezt nem tudtam mérni. Az új termosztáttal már látványosan mozgott a mutató, ahogy megvolt a nyitás. Csak ugye jöttek a hidegek, nem volt hosszútáv, nem volt feltűnő, hogy nem mászkál annyira a mutató. De azért 9-literes fogyinál már kezdtem gyanakodni, hogy vmi gond van. Reggel megsasolom mégegyszer.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.