Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

pont ezt irtam :rolleyes:

csak kicsit később, te mindig ennyire izgága vagyol hej ? :)

:)

Na hát akkor minden tiszta nem? Csak szerintem egyszerűbb a bödönből külön kivezetni a vékony, és vastag csövet, mint leágaztatni. Legalábbis kevesebb szerelvény kell hozzá. Azt azért nézd meg, hogy a pillangószelep alati cső bekötése nincs-e eldugulva, mert elég kicsi lik van ott az injektorházon. Leveszed a szelepfedélről, és belefúljsz. Nincs olyan rossz íze. Nekem eredetileg el volt dugulva, úgy kellett kitakarítanom.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vissza olvasgattam az imént egy pár napot és lapot. epk véleménye a bödönröl nagyon is pozitiv, de felteszem én a kérdést, hogy aki hetente 1-2 alkalommal kiforgatja a motort tiltásig (zotya) annak van értelme ilyen élettartam növelőkön gondolkodni? Nekem semmi gondom nincs azzal ha valaki úgy használja, gyilkolja a motort, de akkor minek az élettartamát szeretné megnövelni?

A másik dolog, ha egy ilyen 8v-s motor karban van tartva és nem a felső határon van használva sokkal többet kibír mint az autó bármely része, de ez köztudott. Bennem csak a kétely van ilyenkor, hogy nekem ugye egy átalakított motor ketyeg a gépembe és soha nem próbáltam még ki (4év-70e km), hogy anno az Nz, vagy most az Se mikor is szabályoz le.

Tehát akkor most ki is vigyáz jobban a vasra?

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vissza olvasgattam az imént egy pár napot és lapot. epk véleménye a bödönröl nagyon is pozitiv, de felteszem én a kérdést, hogy aki hetente 1-2 alkalommal kiforgatja a motort tiltásig (zotya) annak van értelme ilyen élettartam növelőkön gondolkodni? Nekem semmi gondom nincs azzal ha valaki úgy használja, gyilkolja a motort, de akkor minek az élettartamát szeretné megnövelni?

A másik dolog, ha egy ilyen 8v-s motor karban van tartva és nem a felső határon van használva sokkal többet kibír mint az autó bármely része, de ez köztudott. Bennem csak a kétely van ilyenkor, hogy nekem ugye egy átalakított motor ketyeg a gépembe és soha nem próbáltam még ki (4év-70e km), hogy anno az Nz, vagy most az Se mikor is szabályoz le.

Tehát akkor most ki is vigyáz jobban a vasra?

Üdv:BB

Ha már szóba jött a fordulatszám.

Mikor beépítettem a fordulatszámmérőt meglepetés ért. Annakelőtte ugyebár hangra váltottam, és mikor első utamat tettem meg az új órával, azt tapasztaltam, hogyha jobban nyomom neki, akkor sem megy a mutató 4000 fölé. Végülis nyolcszelepes, nem kell forgatni az erő miatt hiszen úgyis középtartományban adja le.

Link to comment
Megosztás:

erre csak annyit tudok mondani, hogy kevés a nyomaték, a lóerő se több, de előzéskor mégis ki kell pörgetni, bár nincs nekem se fordulatszám mérőm, de hangra sztem 4 nél többet pörög olyankor.

életidő növelés, ha pörgeti ha nem akkoris növeli ez a bödön, csak lesz akinek még tovább megy, aki pörgeti természetesen annak nem, bár... a tiltás még károsodás előtt avatkozik be.

am meg hadd védjem most én is zsotyót, sztem én egy héten többet pörgetem tiltás köré, vagy tiltom le mint zsotya egész eddigi opelos pályafutása alatt.

néha néha meg lehet nézni szerintem semmi baja se lesz.

Link to comment
Megosztás:

erre csak annyit tudok mondani, hogy kevés a nyomaték, a lóerő se több, de előzéskor mégis ki kell pörgetni, bár nincs nekem se fordulatszám mérőm, de hangra sztem 4 nél többet pörög olyankor.

életidő növelés, ha pörgeti ha nem akkoris növeli ez a bödön, csak lesz akinek még tovább megy, aki pörgeti természetesen annak nem, bár... a tiltás még károsodás előtt avatkozik be.

am meg hadd védjem most én is zsotyót, sztem én egy héten többet pörgetem tiltás köré, vagy tiltom le mint zsotya egész eddigi opelos pályafutása alatt.

néha néha meg lehet nézni szerintem semmi baja se lesz.

Én valahogy sajnálom szegényt. Kímélem ha tudom, és ha gyorsan megyek, akkor sem gyilkolom. Hiszen bajtárs, és még reményeim szerint évekig az lesz. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vissza olvasgattam az imént egy pár napot és lapot. epk véleménye a bödönröl nagyon is pozitiv, de felteszem én a kérdést, hogy aki hetente 1-2 alkalommal kiforgatja a motort tiltásig (zotya) annak van értelme ilyen élettartam növelőkön gondolkodni? Nekem semmi gondom nincs azzal ha valaki úgy használja, gyilkolja a motort, de akkor minek az élettartamát szeretné megnövelni?

A másik dolog, ha egy ilyen 8v-s motor karban van tartva és nem a felső határon van használva sokkal többet kibír mint az autó bármely része, de ez köztudott. Bennem csak a kétely van ilyenkor, hogy nekem ugye egy átalakított motor ketyeg a gépembe és soha nem próbáltam még ki (4év-70e km), hogy anno az Nz, vagy most az Se mikor is szabályoz le.

Tehát akkor most ki is vigyáz jobban a vasra?

Üdv:BB

Na jó hát egyszer kétszer padlóztam már, de többnyire pont nem pörgetem, elpötyög 5.-be is 50-nel. Tudom már erről is volt szó. :) Az is igaz, hogy múlt héten felmentem pályára, és padlóztam, az óra szerint 178-al ment, fostam nagyon, de király volt :rolleyes: , még akkor is ha tudom, hogy az valójában 160-körül van. De ez se volt sokáig, max. 5 kilóméter. De ez a bödön megmozgatta a fantáziám, főleg mert amikor vezérlést cseréltünk láttam hogy néznek ki ezek a csövek bellülről. És ha nem muszáj ez a trutyi nem menjen be a motorba. Na elkészült a új felfogatás.:kép 1 kép 2, ez már ott van a pályán ugye? :)

Link to comment
Megosztás:

Ha már szóba jött a fordulatszám.

Mikor beépítettem a fordulatszámmérőt meglepetés ért. Annakelőtte ugyebár hangra váltottam, és mikor első utamat tettem meg az új órával, azt tapasztaltam, hogyha jobban nyomom neki, akkor sem megy a mutató 4000 fölé. Végülis nyolcszelepes, nem kell forgatni az erő miatt hiszen úgyis középtartományban adja le.

Szia invictus!

Akkor most már te is számszerileg tudod, hogy eddig hol használtad a motort és akkor is élvezted a társat, most meg vizuálisan is ad egy ingert a vas még pluszban! :rolleyes:

Válasz a többieknek: Szerintem (saját vélemény) akárhogyan is éred el azt a tiltás közeli tartományt soha nem tesz jót a motornak mivel nem egy Ho.da blokkról beszélünk és ráadásul 8valve ami köztudottan nem erről szól!

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Szia invictus!

Akkor most már te is számszerileg tudod, hogy eddig hol használtad a motort és akkor is élvezted a társat, most meg vizuálisan is ad egy ingert a vas még pluszban! :rolleyes:

Válasz a többieknek: Szerintem (saját vélemény) akárhogyan is éred el azt a tiltás közeli tartományt soha nem tesz jót a motornak mivel nem egy Ho.da blokkról beszélünk és ráadásul 8valve ami köztudottan nem erről szól!

Üdv:BB

Az biztos, hogy nem jó dolog magas fordulatszámban gyilkolni a motort, ráadásul akkor sokat zabál, de szerintem azért van a tiltás, hogy a motort ne tegyük tönkre nem gondolod? Meg ez általában csak pár pillanat, mert aztán az ember kapcsol is feljebb, nem órákon át tartó száguldást jelent.

Link to comment
Megosztás:

pont ez az hogy ez nem honda, ami pörög 8at is ... hanem egy opel ami pöröghetne csak nem engedi az elektronika, elég sok tartalék van ezekben, ezért tartósak.

nem jó pörgtni állandóan, de azért néha meg lehet kínálni )

Lehet hogy pörögne, de akkor erő nem lenne, hiszen 3200-es fordulaton adja le a max nyomatékot és utána?

Link to comment
Megosztás:

Szia Tápiószecső!

Tisztelet a kivételnek, de eddig azt olvasgatta az ember, hogy így kíméljük a bödönnel, meg berakunk sok dolgot még pluszban mert kell még jövőre is, utána meg mit is olvastunk a tiltásról nem is egyszer? Tehát akkor döntsük el, hogy mit is szeretnénk tenni a vassal, versenyzünk minden szusissal és siránkozunk, hogy ilyen gyenge meg olyan nehéz és széthullik, meg lealáz egy 1.3-as is, vagy használjuk normálisan és sok boldog km-t megteszünk vele viszonylag kis anyagi vonzattal?

Mindenki maga dönti el ezt a dolgot, csak akkor ne vacogjanak ha rá kell költeni a sok "tiltás környéke" miatt ami ugye nem árt!

A hondáról meg csak annyit, ha olyan motort gyártana a gm mint ők akkor a motor 3x túlélné a kasznit, de így csak 2x :rolleyes: A kollégám cirka 1500 km-t ment ugy egy régi civiccel, hogy előbb villogott majd folyamatosan égett az olajlámpa mire beállta a blokk! Egy kicsi off

Link to comment
Megosztás:

Ne flameljünk most! :)

Most ne? :rolleyes:

Tisztelet a kivételnek, de eddig azt olvasgatta az ember, hogy így kíméljük a bödönnel, meg berakunk sok dolgot még pluszban mert kell még jövőre is, utána meg mit is olvastunk a tiltásról nem is egyszer? Tehát akkor döntsük el, hogy mit is szeretnénk tenni a vassal, versenyzünk minden szusissal és siránkozunk, hogy ilyen gyenge meg olyan nehéz és széthullik, meg lealáz egy 1.3-as is, vagy használjuk normálisan és sok boldog km-t megteszünk vele viszonylag kis anyagi vonzattal?

Mindenki maga dönti el ezt a dolgot, csak akkor ne vacogjanak ha rá kell költeni a sok "tiltás környéke" miatt ami ugye nem árt!

A hondáról meg csak annyit, ha olyan motort gyártana a gm mint ők akkor a motor 3x túlélné a kasznit, de így csak 2x :) A kollégám cirka 1500 km-t ment ugy egy régi civiccel, hogy előbb villogott majd folyamatosan égett az olajlámpa mire beállta a blokk! Egy kicsi off

Van igazság abban amit mondasz, de nem mindennel értek egyet.

Ezzel a tiltás környéke árt dologgal mindenképpen vitatkoznék. Egy motor ha "jár" akkor kopik, tökmindegy hogy milyen fordulaton, milyen körülmények között. Az hogy mikor mennyire ezen lehetne vitatkozni, de ami engem meg tudna győzni az valami hivatalos mérési eredmény, ami meg senkinek sincs. Nem szeretnék saját tapasztalatokat írni már megtettem korábban.

De igaz, csináljon mindenki amit akar, az biztos hogy nekem fülig ér a szám akárhányszor megyek a fehérrel. :)

Hondás példád pedig csak 1, ebből nem vonnék le messzemenő következtetéseket. :D (persze azt sem mondom hogy rosszak lennének azok a motorok)

Link to comment
Megosztás:

hát nnyira nem lennék biztos hogy egy honda 3x tuléli a kasznit...Xray tudna mesélni, meg akik elhuzak melettem racingos hondával és ugy nyomja a kéket hogy nézünk....azok hamar megeszika gyűrűt, gyűrűcsere és megint mehet még annyit.

és ha azt is megnézzük, hogy van olyan opel is mint pl az se az se ott él ahol az nz, pedig a blokban nem sok különbség van :)

és még most is csak azt mondom, attol hogy berakom majd hasikerül megoldani ezt a szűrőt, nem fogom mégjobban nyomni, tehátnőhet az élettartam, mert ugyan ugy lesz hajtva a kocsi :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

zotya

van egy oldalam

ahol karcsival közösen leírtuka menetét

én nem lazítottam le semmit, mivel ugyan azok az alkatrészek mennek vissza ugyan abba apoziccióba, szóval feszítési problémának nem lenn szabadelőjönnie.

lehuztama vezérmű kereket. és ugy vissza is ment

de ha gondolod olvasd el

itt a link:

termosztát

Link to comment
Megosztás:

Annyit beszéltek a bödönről hogy én is beiktatok egyet ha lesz hozzá türelmem elkésziteni :rolleyes: . Szerintem is hasznos lehet. Főleg ha a kondenzvizet is csökkenti a kipuffban. Ma biinditottam hogy kicsit melegedjen amig berakodunk a csomagtartóba és csak lestem hogy mennyi vizet "prüszköl"... ha másért nem akkor ezért is hasznosnak találnám a dolgot. Na meg persze számomra elég meggyőzőek az epk indokai, tapasztalatai is. Amúgy meg ha nem árt akkor meg miért ne lehetne kipróbálni!? Az is lehet hogy jót tesz :D Azért a zotya projektjét még megvárom aztán lekoppintom. :) :) :) Vagy megkérem hogy gyártson nekem is egyet :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.