Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

A kartergáz szűrőmből 3000 km megtétele után 2,5 dl trutyit öntöttem ki. Ez 20 napja volt. Akkor beszereltem még egy réteg szivacsot a jobb leválasztás érdekében, és most 1232 km után már annyi trutyi gyűlt össze mint előtte 2200 km után (kb. 1,5 dl).

Lásd kép:

http://kepfeltoltes.hu/081116/PCV_Jar_08.1...ltoltes.hu_.jpg

Szóval a hatásfok javulásnak köszönhetően összesen már 4 dl jött le a 4200 km alatt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A kartergáz szűrőmből 3000 km megtétele után 2,5 dl trutyit öntöttem ki. Ez 20 napja volt. Akkor beszereltem még egy réteg szivacsot a jobb leválasztás érdekében, és most 1232 km után már annyi trutyi gyűlt össze mint előtte 2200 km után (kb. 1,5 dl).

Lásd kép:

Szóval a hatásfok javulásnak köszönhetően összesen már 4 dl jött le a 4200 km alatt. :o

Böööeee! :lol: Már megtanulhatnám, hogy a kartergázszűrős képeket ne nyissam meg kaja közben!

Nekem egyelőre ez lett az asztrába a gyári csővel! :) :P :P

Én is azzal kezdtem a kocsi vásárlása után cseréltem a levegőszűröt, és levéve azt a gumiharmonikát tapasztaltam hogy az biza likas! Szigszallag? Az olyan gagyi! Irány az Opal bolt, újat bele! 4000 pízt kértek azért a szarért, a gumigyárban a melós meg 5 fityingért fröccsönti darabját! :lol: Aztán a multkor a bontóban meg azon tapostunk! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én is azzal kezdtem a kocsi vásárlása után cseréltem a levegőszűröt, és levéve azt a gumiharmonikát tapasztaltam hogy az biza likas!

Előbb utóbb a meleg olaj-levegő keveréke meg a rezgés szépen tönkre teszi, bár nekem nincs (még) szűrő beiktatva de havonta leveszem azt a csodálatos csövecskét és szépen áttörölgetem egy amúgy is kukába szánt ronggyal. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

A kartergáz szűrőmből 3000 km megtétele után 2,5 dl trutyit öntöttem ki. Ez 20 napja volt. Akkor beszereltem még egy réteg szivacsot a jobb leválasztás érdekében, és most 1232 km után már annyi trutyi gyűlt össze mint előtte 2200 km után (kb. 1,5 dl).

Lásd kép:

http://kepfeltoltes.hu/081116/PCV_Jar_08.1...ltoltes.hu_.jpg

Szóval a hatásfok javulásnak köszönhetően összesen már 4 dl jött le a 4200 km alatt. :lol:

Azt te szerkesztetted oda? Olyan mint egy befőttesüveg tele romlásnak indult virslivel.. :P :lol:

Hova kerül/ mit művel az a trutyi ha nincs szűrő? :)

Link to comment
Megosztás:

Azt te szerkesztetted oda? Olyan mint egy befőttesüveg tele romlásnak indult virslivel.. :) :lol:

Hova kerül/ mit művel az a trutyi ha nincs szűrő? :lol:

Hát vissza a motorban, persze egy része lerakódik a pillangószelepnél, és mivel ez a víz-trutyi-egyéb keverék nem vmi jól ég rontja a hatásfokot.

Link to comment
Megosztás:

És hova folyik amit kiszűr a szivacs? Jobb azt leválasztani. Persze én okoskodok, azt még nekem sincs!

Jogos! Akkor talán beiktathtaó egy átlátszó üzemenyagszűrő is...valahol, valamin láttam olyant amelyik amolyan ülepitőtartályként is szuperált..vagy traktoron láttam és az a vizet különitette el a gázolajtól?! :lol: - homályosak az emlékeim, de ha jó és hasznos dolog akkor utánajárok. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg lett ejtve a rég várt vezérlés csere. Hát gyerekek volt meglepetés bőven. pl: A vezérműszíj feldélből kitörtek a csavarok, a szerelő a vízpumpa csavarokat csak melegítve tudta kiszedni! A fagyálló folyadékról ne is beszéljünk. És az volt a vicces hogy nem volt már benne csavar de a vízpumpa nem akart kijönni. Ugyan ez volt a termosztáttal is az is ragaszkodó volt :lol:

Pár kép:

Vízpumpa 1

Vízpumpa 2

Block belül 5 éves fagyálló volt benne!

Fagyálló folyadék

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg lett ejtve a rég várt vezérlés csere. Hát gyerekek volt meglepetés bőven. pl: A vezérműszíj feldélből kitörtek a csavarok, a szerelő a vízpumpa csavarokat csak melegítve tudta kiszedni! A fagyálló folyadékról ne is beszéljünk. És az volt a vicces hogy nem volt már benne csavar de a vízpumpa nem akart kijönni. Ugyan ez volt a termosztáttal is az is ragaszkodó volt :lol:

Pár kép:

Vízpumpa 1

Vízpumpa 2

Block belül 5 éves fagyálló volt benne!

Fagyálló folyadék

Csak azt nem értem, hogy milyen szabályzatot sértettem meg amikor a képeidet akartam megnézni! Emiatt blokkolnak engem?

Link to comment
Megosztás:

Ott van valami. Reggel én meg tudtam nézni, de most nekem sem megy.

Nekem azt írja ki a fejlécen, hogy: az oldal teljes tartalmának megtekintéséhez további bővítmények szükségesek....

Már este elkezdet jelezni, hogy Adobe Flash Player frissítése szükséges, megtettem, de mégsem működik jópár honlap. Csak a bosszúság! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na bent van az új kábel, nem sokat mentem azóta vele, de egy biztos, hogy amikor beraktam kipróbáltam fordulaton is és ugy tünt mintha az a kis kimaradozás megszünt volna. Remélem sikerült egy kicsit elöbre lépnem a dologban, mert nagyon örülnék ha vége lenne ennek a találgatásnak, mivel eddig tökéletes volt a masina a régi motorral.

Tápiószecső-

Válaszom annyi, hogy talán ez volt az oka annak a bizonyos fogyi emelkedésnek (remélem) és nem az, hogy be van-e vezetve a kipufról a meleg vagy sem,az biztos, hogy a gyári rendszereknél jobb nincs, de azért szerintem az egy kicsit hamarabb adja le a höt mint egy akkora alu öntvény + a blok! Most ismét egy teszt folyamat kezdődik, bár egyre kevesebbet megyek a kocsival és egyre hidegebb az idő is, de azért nagyon kiváncsi leszek. Amint lesz adatom számszerüleg a 7,5lit/100Km után rögtön megosztom veletek!

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Böööeee! :lol: Már megtanulhatnám, hogy a kartergázszűrős képeket ne nyissam meg kaja közben!

Én is azzal kezdtem a kocsi vásárlása után cseréltem a levegőszűröt, és levéve azt a gumiharmonikát tapasztaltam hogy az biza likas! Szigszallag? Az olyan gagyi! Irány az Opal bolt, újat bele! 4000 pízt kértek azért a szarért, a gumigyárban a melós meg 5 fityingért fröccsönti darabját! :lol: Aztán a multkor a bontóban meg azon tapostunk! :)

Hááát én bóóódog lennék ha csak 4000 pízt kérnének az én szívócsövemért.... Nem tudom még az árát, de több mint a duplájára saccolom. Ha a hűtőcsövemre gondolok, ami egy síma cső csak megtekerve mint a malacfarok az a márgaszervííízben 6000 pezó. Csergőnél is több mint 3 ezer...

Link to comment
Megosztás:

Hááát én bóóódog lennék ha csak 4000 pízt kérnének az én szívócsövemért.... Nem tudom még az árát, de több mint a duplájára saccolom. Ha a hűtőcsövemre gondolok, ami egy síma cső csak megtekerve mint a malacfarok az a márgaszervííízben 6000 pezó. Csergőnél is több mint 3 ezer...

Bontottban nem gondolkodtál?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.