Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

srácok segítsetek már....minnyá szétb@sz az ideg. belecsaptam 14se injektorait, és nem változott semmit, pedig ezek az injektorok tuti nyitnak rendesen. a hídban van benzinnyomás. amugy nincs semmi változás ugyanugy forgatja a motort de nem kapja el... :lol: :) :lol:

Tekerd ki az egyik gyertyát és ha benga szagú hosszú indítózás utána,akkor anyag van,viszont akkor szikra nincs.Az tuti rendben van?

Link to comment
Megosztás:

Tekerd ki az egyik gyertyát és ha benga szagú hosszú indítózás utána,akkor anyag van,viszont akkor szikra nincs.Az tuti rendben van?

amikor legutobb küzdöttem vele még nem volt, most eldurrantam agyilag, ugyh nem néztem meg, meg gyertyakulcsom se volt. holnap du ezt is megnézzük..csak nem értem h miért nem változott semmi :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én meg azt vettem észre mostanában, hogy hidegen beindítva a motornak erős fémes kopogó hangja van. Először arra gondoltam, hogy hidrotőkék, ami egy ilyen korú motornál nem lenne kirívó eset, de jobban meghallgatva ez a hang a főtengely vége felől, a jobb első kerékjárat felől hallatszik. Kicsit melegedve teljesen megszűnik. Mi okozhat ilyet? Csak nem főtengelycsapágy? :lol:

Én ránéznék az olajszivattyúra, nekem is így kezdődött és majdnem komplett motor csere lett.

Pedig alapjáraton 1.6bár olajnyomásom volt, és a lámpám sem jelzett soha annak ellenére,hogy elvolt törve a nagy fogaskerék.

Most 2.5-3 bár alapjáraton.

Link to comment
Megosztás:

na..gyertyakulcsot nem találtam, de kihuztam az injektorokat és mind a 4 spriccelt, tehát azok müködnek...

holnapi feladatok:

-ac eleget nyom e

-gyertyák úsznak e

-alágyujtani és megnézni ahogy porráég :lol:

Szia Zoli!

Lehet, hogy buta és hüle dolog, de szerintem még azért lehet egy gyertyakábel is azt tudom nálam nagyon szar állapotban voltak, vagy ha azt cserélted akkor szorri. Az enyében sem gombölyű valami, mert attól, hogy megy még a fogyim most nagyon elszált valamiért! (7.2 30% várossal!)

Link to comment
Megosztás:

Hmmmmm. Rotoros vagy dis-es se ez? Milyen doboz?

Ha van üanyomás, akkor szerintem gyújtás.

dises mind a 2, és az én motoromról került át. erre mondtam h doboz.

összefoglalom h mit tapasztaltam eddig:

összeraktuk, inditozás, nem indul(késöbb kiderült forditva raktuk rá a benzincsöveket)

kapott egy kis féktisztitot a pillangónál, szépen járt amig kapta.

de már nem volt idö tovább melozni. felvontatták az elektromosos emberhez.

villanyász mért mindent, immo...hát az nem mert az se nem immos.

kiderült h nem nyitottak az injektorok, és tényleg, igy nehezen kap benzint(benzincsövek már jól voltak)

tegnap kaptam 4 14se injektort, beleraktam, spricceltek, de semmi változás.

szikra van.

inditozás után eltünik a benzinnyomás...

nincs meg a 3bar hanem csak 2.vmennyi..

mi lehet a hiba?

nem nyom eleget az ac?

rossz a benzinhid?

telenyomta már benzinnel?(ma nézem meg)

Link to comment
Megosztás:

Próbáljátok meg, hogy kiveszitek az AC-relét, és fixen adtok 12V-ot az AC-pumpának. Ha akkor megy az autó, akkor ott keresendő a probléma a relénél, ill. a vezérlésénél.

de ha van benzin..a hidon a szelepnél van, illetve az injektorok is spriccelnek, megnéztem h csak a hidba voltak benne és inditozásnál láttam a benzinsugarat

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.