Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Gondolom megmérte, ill. a vállakból ránézésre is látszik :D

Háááát.

Szerintem ha már gyűrűzés, akkor fúrás és dugócsere, csapágyazás, főtengelyköszörűlés. Persze ez rengeteg zseton anno én sem játszottam végig, új gyűrűsor, oszt hadd menjen! ( eladásra ment a vas... ;) )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg lett ma oldva a motordiagnosztikai lámpa rejtéje. Villanyszerelő ismerős, pik-pak megoldotta a rejtéjt. A komputernél lévő csatlakozó elött el volt gyengülve az az egy vezeték, vágás, forrasztás és már is villan a gyujtás állapotban :D Tehát ennyi a szivás és levelezés dologról!

Köszi mindenkinek a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg lett ma oldva a motordiagnosztikai lámpa rejtéje. Villanyszerelő ismerős, pik-pak megoldotta a rejtéjt. A komputernél lévő csatlakozó elött el volt gyengülve az az egy vezeték, vágás, forrasztás és már is villan a gyujtás állapotban :P Tehát ennyi a szivás és levelezés dologról!

Köszi mindenkinek a segítséget!

a lényeg a lényeg. működik!!!

nekem ma lett kész a hf. vasárnap ráfekszünk a témára...remélem nem lesz sok oboázás ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Igen nagyon jol lathato a henger pereméről illetve meg is lett mérve. A helyzet az hogy az 1.6 16V modelleknél méghozzá a 1995-96-os kiadásuaknál a gyürük szoktak elkopni vmi oknál kifolyólag. Nem kell mindjart furásra, uj dugokra stb. gondolni. Kb. 150 ezer km a kritikus idöszak, ekkor meggyürüzteted és mehet még 150 ezret. Tisztelet a kivételnek. Nem minden esetben van ez igy. Szervizeléstöl is függ meg vezetési stilustol is... Pááá

Link to comment
Megosztás:

Igen nagyon jol lathato a henger pereméről illetve meg is lett mérve. A helyzet az hogy az 1.6 16V modelleknél méghozzá a 1995-96-os kiadásuaknál a gyürük szoktak elkopni vmi oknál kifolyólag. Nem kell mindjart furásra, uj dugokra stb. gondolni. Kb. 150 ezer km a kritikus idöszak, ekkor meggyürüzteted és mehet még 150 ezret. Tisztelet a kivételnek. Nem minden esetben van ez igy. Szervizeléstöl is függ meg vezetési stilustol is... Pááá

nem feltétlenül. nálam 180e km-nél már lötyögtek a dugók a hengerben :D nem egy túl tartós konstrukció sajnos, de azért szeressük ;)

Link to comment
Megosztás:

nem feltétlenül. nálam 180e km-nél már lötyögtek a dugók a hengerben :D nem egy túl tartós konstrukció sajnos, de azért szeressük ;)

Lötyögtek a dugók? Akkor neked aztán szépen elkopott a hengered! Gondolom nem te voltal az elsö tulaj és ki tudja az elözö milyen sürün cserélte az olajat illetve allandóan 5000 fordulaton küldte a kocsit???

Link to comment
Megosztás:

Lötyögtek a dugók? Akkor neked aztán szépen elkopott a hengered! Gondolom nem te voltal az elsö tulaj és ki tudja az elözö milyen sürün cserélte az olajat illetve allandóan 5000 fordulaton küldte a kocsit???

Viszonylag korán hozzám került, és mindig rendesen karban volt tartva, bár nem öreguras volt a stílus ;)

Ezeknek a motoroknak a konstrukciójából adódik a nem túl tartós mivoltuk sajnos. :D

Hidd el, nem csak nekem volt ez a gondom már x16xel esetében 150-200e km környékén :P

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

volna 1-2 kérdésem ;)

- mi a különbség az se illetve az si motorok között??

- pl egy 1.6 se vagy egy 1.6si között mi a különbség?

- mejeket lenne érdemesebb megvenni ? 1.6 se vagy az si-t ?

- kb menyibe fájna egy 1.6-os moci generáloztatása?

köszi a válaszokat :D)

üdv!!!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

volna 1-2 kérdésem ;)

- mi a különbség az se illetve az si motorok között??

- pl egy 1.6 se vagy egy 1.6si között mi a különbség?

- mejeket lenne érdemesebb megvenni ? 1.6 se vagy az si-t ?

- kb menyibe fájna egy 1.6-os moci generáloztatása?

köszi a válaszokat :D)

üdv!!!

Hi!

Semmi különbség, az Si az autó tipusjelzése, az SE a motorkód vége, de ugyanarról van szó. Pl. ha 1.6Si az autó tipusa, ebben az autóban C16SE motor van.

A generáloztatás (ha tényleg alapos munkát végeznek) sztem 150-200e Ft körüli összeg lehet, de ez csak sacc, nyilván sok mindentől függ (alkatrészek ára, munkadíjak...).

Link to comment
Megosztás:

még egy kérdés.

azt tudom hogyha nagyobb motort rakok a kocsiba akkor vagy papir nélkül, vagy nagyondrágán papirozható le, sok macera.

de mi a hejzet akkor ha kisseb motort akarok a kocsiba rakni?? tegyükfel veszek egy 1.8-as vagy 2.0-ás motorral szeret autót és kicserélem 1.4 re vagy 1.6 ra

ez mivel jár? mármint papirozásilag?? ja persze minden motornak megvan a pairja,stb.

köszi szépen a segítséget.üdv!

Hi!

Semmi különbség, az Si az autó tipusjelzése, az SE a motorkód vége, de ugyanarról van szó. Pl. ha 1.6Si az autó tipusa, ebben az autóban C16SE motor van.

Link to comment
Megosztás:

még egy kérdés.

azt tudom hogyha nagyobb motort rakok a kocsiba akkor vagy papir nélkül, vagy nagyondrágán papirozható le, sok macera.

de mi a hejzet akkor ha kisseb motort akarok a kocsiba rakni?? tegyükfel veszek egy 1.8-as vagy 2.0-ás motorral szeret autót és kicserélem 1.4 re vagy 1.6 ra

ez mivel jár? mármint papirozásilag?? ja persze minden motornak megvan a pairja,stb.

köszi szépen a segítséget.üdv!

szerintem árilag nem lehet nagy külömbség. csak az okmányirodába lehet olcsóbb az illeték (asszem). meg az eredetiség vizsgálatnál 1.6-alatt 17000. felette meg 22000 körül. De nem tudom nem vagyok jártas az ilyen motorcserés dolgokban.

Link to comment
Megosztás:

Úgynézki megoldódott az oindítási problémáim. Az elosztófedél csupa pára volt és retkes. Kitisztítottam és megcsiszoltam a rotor és az elosztó réz érintkezőit, aztán befújtam kontakt spray-al. Úgynéz ki vennem kell majd a közeljövőbe rotort és elosztófedelet.

Gabi!

A gyári elosztó 25, a gyári besszállítói 12, az utángyártott 2 ezer körül van. Szerinted az utángyártott jó lehet?

A rotor gyári bosch 1800Ft azt megveszem, az nem nagy összeg.

A lecsapódás gátló gumival 5 ezer????? :D , annak nincs baja esetleg egy O gyűrűt kell vennem rá.

Link to comment
Megosztás:

gyors kérdés:

C20NE az ugye a GSi gépekhez készült motortípus?

vagy netán a GLS hez is ez volt....?

OFF:

Ültem benne, ráadásul Cabrio, most is nálam van a forgalmija- rám akarták bízni, még 2 hónapja hogy vezessem el 10 km-et, nem vállaltam.

Csak nem egy fekete cabrio?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olvastam itt valahol hogy állítólag az 1.6 16v, x16xel motort, gyárilag (tuning nélkül) 110 lóreővel is gyártottak. Na, most a kérdés, hogy ez igaz-e, és ha igaz akkor hogy lehetne kihozni belőle azt a +10 pacit? Mert az enyém az most 100 le.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olvastam itt valahol hogy állítólag az 1.6 16v, x16xel motort, gyárilag (tuning nélkül) 110 lóreővel is gyártottak. Na, most a kérdés, hogy ez igaz-e, és ha igaz akkor hogy lehetne kihozni belőle azt a +10 pacit? Mert az enyém az most 100 le.

Hali.

Ha jol tudom azok a motorok x16xe kodra hallgatnak, és másfalyta szivosor van rajta.

Ezek a motorok többnyire Tigrákban vannak.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Ha jol tudom azok a motorok x16xe kodra hallgatnak, és másfalyta szivosor van rajta.

Ezek a motorok többnyire Tigrákban vannak.

Akkor megkell elégedni azzal ami van. :D De... esetleg van olyan tipp/trükk amivel jelentős anyagi ráfordítás nélkül lehetne +lóerőket kihozni belőle? Csak érdeklődök. ;)

Link to comment
Megosztás:

Akkor megkell elégedni azzal ami van. :D De... esetleg van olyan tipp/trükk amivel jelentős anyagi ráfordítás nélkül lehetne +lóerőket kihozni belőle? Csak érdeklődök. ;)

Szia Mazsi26!

Pl jelentőssen növeli az autó erejét egy jól felhelyezett no ferrr matrica, vagy esetleg egy iszonyatossan elhangolt és lyukas sportdob! :P

Nem mellre szívni ám Cartárs!

sajnos erre is igaz a dolog, hogy f....sz nélkül nem lehet b...ni! Itt a forumon már kitárgyaltuk, hogy sok olyan lehetőség van amit egy veblapon végolvasva csodákat tesz a motorral és a teljesítménnyel, ha ezt a sok kütyüt az ember mind megveszi és beszereli akkor a ráfordított összegből már valóban egy rendes teljesítmény növelést ki lehett volna hozni! Amit az interneten talál az ember cuccot és minden berakná, a számok alapján akár 100%-ot is emelne a motor erején, de hát ugye van a piár szöveg és a valóság, sajnos elég nagy ür van köztük.

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.