Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Az már nem pörgetve van hanem széthasználva.

Kezdődik gyűrűsornál és ahogy bontódik szétfele jönnek elő a problémák. Van benne erő az biztos de nem elnyűhetetlen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is folyamatban van az átalakítás projekt...ha minden jól meg jövő hétvégén rakjuk össze. A hf a héten felújítódik..

Balázs!!! Az a 140e nagyon húzós. :P Nekem elvileg megvan minden..talán pár kisebb cső hiányzik...remélem 60nál megáll a dolog. Akár még sikerülhet is :D

Szia spzoli!

Hidd el nekem a lényeg a részletekben van, azok a kis csövek, ha minden új és frankó annyiba kerülnek majdnem mint a többi cucc. Legyen szerencséd a dolgokhoz. Én sajna nem mertem nekiálni magamtól, mivel nincs rutinom a szerelgetésben, a munkadíj 38e volt, tehát akkor mennyi is volt ennek tükrében a vége? ;) A szakik azt szokták mondani a szakmámba, hogy F..sz nélkül nem lehet b.....szni! Tehát szerszám nélkül nem lehet szerelni sajna. Ha minden adott lenne, nekem akkor is 2 napom ráment volna. Így már nem olyan rossz az ár.

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Oké nem pont 130%, csak siettem és nagyjából egy kb értéket írtam be. :D

Másrészt ha eladom és rádobom a pénzt akkor abból tuti nem jön ki egy erősebb. Kb 450-ért tudnám elpasszolni max többet nem ér még a felnikkel sem szerintem, és 550-ért meg 1,6 16v-t lehet kapni, 1,8-at nem nagyon láttam. De ha eladnám, amúgyis sokat buknék rajta. Meg ahhoz amúgyis túlságosan megszeretem ;)

Én 500-ért vettem a pirosat. 95 év végi, dugig mindennel, 6.4-es fogyival. Nem tudom mikori a tiéd, de 1-2 év ide vagy oda semmit nem számít, egy jobb karbantartás 100-szor többet ér.

Viszont igazából pont ezért tudtam venni olcsón egy nagyon szuper autót, mert mindenki erre az évjárat, kmóra állásra van ráizgulva. :P

Link to comment
Megosztás:

Hidd el nekem a lényeg a részletekben van, azok a kis csövek, ha minden új és frankó annyiba kerülnek majdnem mint a többi cucc. Legyen szerencséd a dolgokhoz. Én sajna nem mertem nekiálni magamtól, mivel nincs rutinom a szerelgetésben, a munkadíj 38e volt, tehát akkor mennyi is volt ennek tükrében a vége? :D A szakik azt szokták mondani a szakmámba, hogy F..sz nélkül nem lehet b.....szni! Tehát szerszám nélkül nem lehet szerelni sajna. Ha minden adott lenne, nekem akkor is 2 napom ráment volna. Így már nem olyan rossz az ár.

Jókat beszél a srác. ;)

Egy autóra sokat kell költeni. Lehet sokszor keveset, ritkán sokat, lehet valakinek szerencséje is, de nagyon sok pénz belefolyik így is úgy is.

Aki hosszú távra tervez, annak néhány 10ezer ide vagy oda nem számít. És azért mégiscsak olyan ember rakta össze az autóját, aki már azért látott ilyet nemegyszer.

Link to comment
Megosztás:

Én 500-ért vettem a pirosat. 95 év végi, dugig mindennel, 6.4-es fogyival. Nem tudom mikori a tiéd, de 1-2 év ide vagy oda semmit nem számít, egy jobb karbantartás 100-szor többet ér.

Viszont igazából pont ezért tudtam venni olcsón egy nagyon szuper autót, mert mindenki erre az évjárat, kmóra állásra van ráizgulva. ;)

Éppen ezért gondolom mostmár úgy, hogy az SE átalakítás jobban megérné, hosszú távra tervezek a kocsival. :D

Link to comment
Megosztás:

lényeg a részletekben van, azok a kis csövek, ha minden új és frankó annyiba kerülnek majdnem mint a többi cucc. Legyen szerencséd a dolgokhoz. Én sajna nem mertem nekiálni magamtól, mivel nincs rutinom a szerelgetésben, a munkadíj 38e volt

Így már nem olyan rossz, tényleg. Én úgyvagyok vele h nem kell feltétlen minden kis csőből zsír új ha van megfelelő bontott is. Magamtól én se mernék nekiállni, egy szerelő haverommal fogjuk összerakni, az ő műhelyükben, tehát szerszámok is lesznek.

Link to comment
Megosztás:

Nagy gáz, ha hajnali inditáskor egyre sűrűbben csinálja azt a motor, hogy ultranehezen pöccen be és közben enyhébb recsegések hallhatók és amint elengedem a kulcsot indításból, akkor fel sem pörög a motor kezdéskor 1500-2000-re aztán vissza alapjárat, hanem egyből beáll a szívatós alapjáratra (~1100rpm)?

Link to comment
Megosztás:

egyszer ha eljutok odáig, én úgy "képzelem el" az Se átalakítást, hogy veszek egy komplett mocit mindenével együtt, kábelek csatik compi stb, és a hf felújítása után átrakom az eredeti blokra.

persze tuti lesznek cserélendő dolgok, de sztem se kell mindenből új.

aki pedig cserélt már vezérlést, az össze tudja rakni az Se hengerfejjel is, mivel a vezérlés ugyan az.

nyomatékkulcsot, meg nemigen tart mindenki otthon, de kölcsnkérhető cucc

Link to comment
Megosztás:

Skacok!

Akinek van vagy volt X14XE vagy X16XE mocija az tudja miről beszélek most...

Van egy rövid gumicső a szívócsőben,ami a pillangószelepházáról vezeti a levegőt tovább.Ez a cső kirepedt nálam is,ott szív falsot.

Ez a kis cső 7EFt.Arra gondoltam,hogy kék szilikoncsővel helyettesítem.Szerintetek? :D Mégiscsak olcsóbb megoldás lenne.

Link to comment
Megosztás:

Skacok!

Akinek van vagy volt X14XE vagy X16XE mocija az tudja miről beszélek most...

Van egy rövid gumicső a szívócsőben,ami a pillangószelepházáról vezeti a levegőt tovább.Ez a cső kirepedt nálam is,ott szív falsot.

Ez a kis cső 7EFt.Arra gondoltam,hogy kék szilikoncsővel helyettesítem.Szerintetek? :D Mégiscsak olcsóbb megoldás lenne.

Hali.

Sztem ha ugyanakkora az átméröje gond nem lehet vele, mert megkapja a moci a légmennyiséget.

Azért elég durva ára van annak a kis csödarabnak.

Link to comment
Megosztás:

Skacok!

Akinek van vagy volt X14XE vagy X16XE mocija az tudja miről beszélek most...

Van egy rövid gumicső a szívócsőben,ami a pillangószelepházáról vezeti a levegőt tovább.Ez a cső kirepedt nálam is,ott szív falsot.

Ez a kis cső 7EFt.Arra gondoltam,hogy kék szilikoncsővel helyettesítem.Szerintetek? :D Mégiscsak olcsóbb megoldás lenne.

Ha nincs speckó formája akkor, akkor az ilyen méterre kapható gumicsövek is jók.

Bár bontóban is érdemes lehet nézni.

Link to comment
Megosztás:

Skacok!

Akinek van vagy volt X14XE vagy X16XE mocija az tudja miről beszélek most...

Van egy rövid gumicső a szívócsőben,ami a pillangószelepházáról vezeti a levegőt tovább.Ez a cső kirepedt nálam is,ott szív falsot.

Ez a kis cső 7EFt.Arra gondoltam,hogy kék szilikoncsővel helyettesítem.Szerintetek? :D Mégiscsak olcsóbb megoldás lenne.

Bár ezt a motortipust nem ismerem közelről, de ezek a vákuumcsövek gyatra minőségű gumiból készültek. A lányaim Astráiban HHO cella beépítés során hozzá kellett nyúlnom ezekhez, és a kezemen maradt a csövek fele korom formájában (10-15 éves autók).

Amikkel eddig én találkoztam, azok 6 mm-es belső átmérőjű gumicsövek, de lehet kapni 8-10-12 mm-est is folyóméterben az autósboltokban. Benzincső a neve és nálam nagyon bevált. Általában 20 bar nyomásállóak, azonban itt vákuumra kellenek. Bírja azt is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy blődnek tünő kérdésem lenne, ránézésre miröl lehet megkülönböztetni az 14NZ és a 14SE motorvezérlő kompjuterét? Esetleg más a csatlakozó formálya, más a csatlakozó lábkiosztása, esetleg más a csatlakozok szine? Valakitől a szint halottam első ránézésre, ő azt mondta, hogy csak az SE-nél használták a csatlakozoknál a lila szint. Lehetséges ez?

Problémám a következő, pénteken megyek bontóba egy motorvezérlőért, de hát ugye messziről jött ember....., sajna nincs hordozható szgépem, és most jön le a netröl az EPC is, ami lehet, hogy nem is fog müködni a gépemen. Mert ha ez a 2 dolog meglenne akkor talán könyebb lenne beazonosítani a dolgot.

Ha valaki tud valamit ezzel kapcsolatba mondani, javasolni azt megköszönöm!

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Bár ezt a motortipust nem ismerem közelről, de ezek a vákuumcsövek gyatra minőségű gumiból készültek. A lányaim Astráiban HHO cella beépítés során hozzá kellett nyúlnom ezekhez, és a kezemen maradt a csövek fele korom formájában (10-15 éves autók).

Amikkel eddig én találkoztam, azok 6 mm-es belső átmérőjű gumicsövek, de lehet kapni 8-10-12 mm-est is folyóméterben az autósboltokban. Benzincső a neve és nálam nagyon bevált. Általában 20 bar nyomásállóak, azonban itt vákuumra kellenek. Bírja azt is.

Ez nem vákumcső,hanem a szívótorokban egy összekötő cső,ha jól emléxem 70mm-es átmérővel.

A vákumcsövek pedig inkább a gumipipáknál fáradnak el tapasztalatom szerint.

Én ilyet akarok venni majd:

image002.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ide is beírom,mert már a gsi topicba belekerült ha valaki nem olvasná.

Moci:c20xe, nem DIS

Kéne egy kis segítség megint ha nem gond. :D

Tegnap este mentem éjszakára és a kocsi csak 6.-7. hosszú köszörülésre indult, az akksi jól bírta és jól forgatott.

Indítózások között pihentettem és kegyetlen benzinszag volt. Arra gyanokszok, hogy elejti a benzint pár nap állás után, mert orral felfelé állok egy jó kis dombon, de eddig ilyen probléma nem volt. Munka előtt elmentem szoliba ott indult és mikor reggel indultam haza akkor is szépen indult. Ma délután is szépen indult. Esetleg nemrég emlegetett hőmérséket jeladó genyázik?

Elvileg az elléállás értékei jók. Egy hónapja csinálta ezt kétszer, de ott a szitu az volt, hogy beindult, majd kiálltam és járattam kb.10 percig, majd leállítottam és utána megint nehezen indult. Gondoltam olyanra is, hogy bepárásohat valamelyik csati, mert motor mosáskor is ezt csinálja, majd egy idő után indul. Ha már beindul semmi gond nincs vele nem dadog nem rángat és nem fullad egyáltalán. Esetleg a befecskendező pisilhet be? Sok indítózás után lekapcsoltam az AC-t és úgy indítóztam, aztán visszakapcs és utána indult.

Gondolom gyújtás nem nagyon lehet, mert ha egyszer beindul akkor már utána jó, melegen hidegen.

Járatva a mocit, megnyomtam a benzinhíd tűszelepét és ott rendesen spriccelt a benya. Leállítás után megkéne neki tartani a benzin nyomást? A visszacsapó szelep a szivattyúba van?

A segítségeteket előre is köszönöm. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ide is beírom,mert már a gsi topicba belekerült ha valaki nem olvasná.

Moci:c20xe, nem DIS

Kéne egy kis segítség megint ha nem gond. :D

Tegnap este mentem éjszakára és a kocsi csak 6.-7. hosszú köszörülésre indult, az akksi jól bírta és jól forgatott.

Indítózások között pihentettem és kegyetlen benzinszag volt. Arra gyanokszok, hogy elejti a benzint pár nap állás után, mert orral felfelé állok egy jó kis dombon, de eddig ilyen probléma nem volt. Munka előtt elmentem szoliba ott indult és mikor reggel indultam haza akkor is szépen indult. Ma délután is szépen indult. Esetleg nemrég emlegetett hőmérséket jeladó genyázik?

Elvileg az elléállás értékei jók. Egy hónapja csinálta ezt kétszer, de ott a szitu az volt, hogy beindult, majd kiálltam és járattam kb.10 percig, majd leállítottam és utána megint nehezen indult. Gondoltam olyanra is, hogy bepárásohat valamelyik csati, mert motor mosáskor is ezt csinálja, majd egy idő után indul. Ha már beindul semmi gond nincs vele nem dadog nem rángat és nem fullad egyáltalán. Esetleg a befecskendező pisilhet be? Sok indítózás után lekapcsoltam az AC-t és úgy indítóztam, aztán visszakapcs és utána indult.

Gondolom gyújtás nem nagyon lehet, mert ha egyszer beindul akkor már utána jó, melegen hidegen.

Járatva a mocit, megnyomtam a benzinhíd tűszelepét és ott rendesen spriccelt a benya. Leállítás után megkéne neki tartani a benzin nyomást? A visszacsapó szelep a szivattyúba van?

A segítségeteket előre is köszönöm. ;)

én úgy tudom meg kéne neki tartani. szelep az meg passz.

de majd biztos jönnek jártasabb emberkék.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy blődnek tünő kérdésem lenne, ránézésre miröl lehet megkülönböztetni az 14NZ és a 14SE motorvezérlő kompjuterét? Esetleg más a csatlakozó formálya, más a csatlakozó lábkiosztása, esetleg más a csatlakozok szine? Valakitől a szint halottam első ránézésre, ő azt mondta, hogy csak az SE-nél használták a csatlakozoknál a lila szint. Lehetséges ez?

Problémám a következő, pénteken megyek bontóba egy motorvezérlőért, de hát ugye messziről jött ember....., sajna nincs hordozható szgépem, és most jön le a netröl az EPC is, ami lehet, hogy nem is fog müködni a gépemen. Mert ha ez a 2 dolog meglenne akkor talán könyebb lenne beazonosítani a dolgot.

Ha valaki tud valamit ezzel kapcsolatba mondani, javasolni azt megköszönöm!

Üdv:BB

Itt nézd meg a kódokat, az Artikel Nr sorban levő kód rajta van a motorvezérlő dobozon. Sztem nyomtasd ki, és vidd magaddal. :D

Ide is beírom,mert már a gsi topicba belekerült ha valaki nem olvasná.

Moci:c20xe, nem DIS

Sztem ez lehet a megoldás, nincs megrepedve az elosztófedél, vagy nem tud beázni, bepárásodni?

Link to comment
Megosztás:

Felnőttek a gyerekek, tehát apai ráhatás és érzelem mentes döntésük volt egy '93-as 1,4i-s és egy '99-es 1,6-os Astra F Caraván. Mindkettő eléggé tele gyerekkel meg cuccal....

Hát én ugy biztos nem vettem volna meg egyiket sem. :D ;) :P

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. Nemreg hoztam haza az otot a mestertol. Le lett szedve a hengerfej. Komplett cserelve a szimeringek meg minden ami kell. El volt kopva az olajlehuzogyuru a dugattyukon es cserezve lettek. A henger jo allapotban van (kituno). Ujrasikolva a fej illetve uj csavarok stb. Jelenleg tesztelem az olajfogyit de csak 200 km-t hajtottam bele. Ha 10.000 elfogy 1 l olaj akkor mar elegedett leszek... Majd leirom tapasztalataimat, pááááá

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.