Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

egy heng fej felújítás mennyibe van?

mert én koplett mocit kábeleivelcomppal 45ért tudtam, 1.4 se

jah és nem szétbontva, hanem üzemképes autóból.

Szia Novyy!

Nekem a hengerfej felújítás 15 volt. Ebben a síkolás, szelepszár szimering, szelep csiszolás volt benne. A vezetékek jó állapotban voltak ezért nem lett hozzányúlva.

Link to comment
Megosztás:

Próbálj ki egy 2.0 TD - OPC-t és utána nyilatkozz! :P :D

Szia Sanci!

A dizel az nem az én kategóriám, Kb ezelőtt 1,5 évig én is rajongtam értük, hogy milyen frankó, mennyire megy, és milyen kevés a fogyi, de amikor egyre több helyről azt hallom, olvasom, hogy ez az új dizel nem a régi dizel és az ára azért túlzás már! Sajna az emberek 80%-a elfelejti, hogy a benzines turbó mit is tud ugyan olyan lökettérfogatnál. A fordulat azért semmivel nem potolható, amikor egy turbó töltés teljesen "feláll" onnan nincs vissza út. A dizeleseknek meg személy szerint meghagyom a kormot, mert elhervaszt amikor egy 2 golf elhúz a pdtd motorral és egy fél percig csak a kormot látod utána, hát engem egy kicsit ez lehervaszt sajna ;)

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Sejtettem, hogy neked sem lesz sokkal olcsóbb, de az alaposságot valószínűleg később sem bánod meg. Ha még mindig az NZ-s légszűrőd van akkor még jobb is lesz, bár annak pont magas fordulaton van jelentősége. Szerintem 2000 alatt sem kellene rosszabbnak lennie. Lehet még valami nem kerek.

Szia Tápioszecső

Még a régi légszűrőház van fent. Nem tudom, hogy akarok-e másikat a nyár előtt, mert onnan most meleget szív a motor. Jövő héten megyek még a bontóba ahonnan a cucc van és kompot cserélek, meglátjuk mi lesz a vége, mert sajna a diag lámpám még mindig nincs mert nem ad jelet a komp. Sajna most lesz egy köröm megint a bontóba. Nem biztos, hogy olyan rossz 2000 alatt, csak lehet, hogy ugyan azt várom amit 3000-től tud a masina. :D Érdekes mert 1500-től indul meg elöször, utána meg egyenletes a gyorsulás 3000 ig és ott történik egy csoda még ;)

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Szia Tápioszecső!

Most kb 140e tartok, de ebben egy teljesen felújított hengerfejvan és a sok millió cső ami még hiányzott a szettből ;) Remélem egyszer vége lesz a költekezésnek, egy viszont biztos, NEM BÁNTAM MEG! Nagyon is élvezetes lett a motor így, egy dolog ami furi, hogy 2000 alatt egy kicsit gyengébb, de utána megfizethetetlen az élmény, főleg 3000 felett. Részemről ennél már csak egy jobb motor fajta van a benzines turbó azt pedig LET motorszámmal nevezték el :D Aki szereti, ha van a kocsiban erő és tudja értékelni a kis motorokat annak tetszeni fog az érzés és ha megcsinálja az átalakítást akkor a különbség is.

Dió héjban ennyi!

Üdv:BB

140? Az kicsit több mint amennyit eredetileg szánnék rá. Mert ha tényleg belemegyek az átalakításba akkor jelentős különbséget szeretnék elérni. Végüls 71-101 LE közt 30 a diffi, azaz szinte 130%-os lenne. Az már csak érezhető változás.

Kíváncsiságból megpróbálnám hogy az se milyen lehet.

Link to comment
Megosztás:

Még a régi légszűrőház van fent. Nem tudom, hogy akarok-e másikat a nyár előtt, mert onnan most meleget szív a motor. Jövő héten megyek még a bontóba ahonnan a cucc van és kompot cserélek, meglátjuk mi lesz a vége, mert sajna a diag lámpám még mindig nincs mert nem ad jelet a komp. Sajna most lesz egy köröm megint a bontóba. Nem biztos, hogy olyan rossz 2000 alatt, csak lehet, hogy ugyan azt várom amit 3000-től tud a masina. :D Érdekes mert 1500-től indul meg elöször, utána meg egyenletes a gyorsulás 3000 ig és ott történik egy csoda még ;)

Te futottál már melegben? :P

Az autód a hideg levegőt szereti. Egyébkéntis az SE-hez nincs odatervezve az a bigyó, tehát nem kell neki. :D

A 60-65 konverziót nem tudom hogy oldottad meg, de én már csak azért is siettetném a dolgot.

Bár ha sokat jársz rövidtávot...

Link to comment
Megosztás:

140? Az kicsit több mint amennyit eredetileg szánnék rá. Mert ha tényleg belemegyek az átalakításba akkor jelentős különbséget szeretnék elérni. Végüls 71-101 LE közt 30 a diffi, azaz szinte 130%-os lenne. Az már csak érezhető változás.

Kíváncsiságból megpróbálnám hogy az se milyen lehet.

Távol álljon tőlem az okoskodás, de ha 71-ről 101-re növekszik akkor az több mint 40% ..(42+még valami apró%) :P ;)

azaz 142% :D

Link to comment
Megosztás:

140? Az kicsit több mint amennyit eredetileg szánnék rá. Mert ha tényleg belemegyek az átalakításba akkor jelentős különbséget szeretnék elérni. Végüls 71-101 LE közt 30 a diffi, azaz szinte 130%-os lenne. Az már csak érezhető változás.

Kíváncsiságból megpróbálnám hogy az se milyen lehet.

Látom a matek sem volt a kedvenced. ;) :D

Próbálj egyet. De akárhogy is, az 1.4-es átalakításokkal eddig mindenki elégedett volt, és a tiéd mind százalékosan mind abszolútértékben többet hozna.

Jelentős lenne a különbség. :P

Igaz kétségtelen, hogy ha eladod a mostanit és rádobod ezt a pénzt akár egy jóval erősebbet is kaphatsz.

Link to comment
Megosztás:

Szia Tápioszecső

Még a régi légszűrőház van fent. Nem tudom, hogy akarok-e másikat a nyár előtt, mert onnan most meleget szív a motor. Jövő héten megyek még a bontóba ahonnan a cucc van és kompot cserélek, meglátjuk mi lesz a vége, mert sajna a diag lámpám még mindig nincs mert nem ad jelet a komp. Sajna most lesz egy köröm megint a bontóba. Nem biztos, hogy olyan rossz 2000 alatt, csak lehet, hogy ugyan azt várom amit 3000-től tud a masina. :D Érdekes mert 1500-től indul meg elöször, utána meg egyenletes a gyorsulás 3000 ig és ott történik egy csoda még ;)

Üdv:BB

Tankolj bele 98-ast és lesznek még meglepetések. :P

Link to comment
Megosztás:

Látom a matek sem volt a kedvenced. :D :D

Próbálj egyet. De akárhogy is, az 1.4-es átalakításokkal eddig mindenki elégedett volt, és a tiéd mind százalékosan mind abszolútértékben többet hozna.

Jelentős lenne a különbség. :D

Igaz kétségtelen, hogy ha eladod a mostanit és rádobod ezt a pénzt akár egy jóval erősebbet is kaphatsz.

Oké nem pont 130%, csak siettem és nagyjából egy kb értéket írtam be. ;)

Másrészt ha eladom és rádobom a pénzt akkor abból tuti nem jön ki egy erősebb. Kb 450-ért tudnám elpasszolni max többet nem ér még a felnikkel sem szerintem, és 550-ért meg 1,6 16v-t lehet kapni, 1,8-at nem nagyon láttam. De ha eladnám, amúgyis sokat buknék rajta. Meg ahhoz amúgyis túlságosan megszeretem :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is folyamatban van az átalakítás projekt...ha minden jól meg jövő hétvégén rakjuk össze. A hf a héten felújítódik..

Balázs!!! Az a 140e nagyon húzós. ;) Nekem elvileg megvan minden..talán pár kisebb cső hiányzik...remélem 60nál megáll a dolog. Akár még sikerülhet is :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is folyamatban van az átalakítás projekt...ha minden jól meg jövő hétvégén rakjuk össze. A hf a héten felújítódik..

Balázs!!! Az a 140e nagyon húzós. :P Nekem elvileg megvan minden..talán pár kisebb cső hiányzik...remélem 60nál megáll a dolog. Akár még sikerülhet is :D

A 60 már sokkal jobban hangzik, már most aláírnám. Főleg a hf felújításával együtt. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is folyamatban van az átalakítás projekt...ha minden jól meg jövő hétvégén rakjuk össze. A hf a héten felújítódik..

Balázs!!! Az a 140e nagyon húzós. :P Nekem elvileg megvan minden..talán pár kisebb cső hiányzik...remélem 60nál megáll a dolog. Akár még sikerülhet is :D

Méééé ne sikerülne ? ;)

Link to comment
Megosztás:

Oké nem pont 130%, csak siettem és nagyjából egy kb értéket írtam be. :D

Másrészt ha eladom és rádobom a pénzt akkor abból tuti nem jön ki egy erősebb. Kb 450-ért tudnám elpasszolni max többet nem ér még a felnikkel sem szerintem, és 550-ért meg 1,6 16v-t lehet kapni, 1,8-at nem nagyon láttam. De ha eladnám, amúgyis sokat buknék rajta. Meg ahhoz amúgyis túlságosan megszeretem ;)

http://www.hasznaltauto.hu/2454515_opel_astra_1992

http://www.hasznaltauto.hu/2208797_opel_astra_1993

http://www.hasznaltauto.hu/2445540_opel_astra_1994

http://www.hasznaltauto.hu/2423441_opel_!%C3%9Aj_1994

Ennyi nem elég?

Link to comment
Megosztás:

Semmiképpen sem szeretnék öregebbet mint a mostani...annak nem igazán lenne értelme. Másrészt tavasszal vettem. Azóta pár dolgot megcsináltam már rajta..szóval eladni meg ezek miatt nem érdemes.

De ha mégis eladnám, nagyon keveset kapnék érte. De nem adom :D

Link to comment
Megosztás:

Semmiképpen sem szeretnék öregebbet mint a mostani...annak nem igazán lenne értelme. Másrészt tavasszal vettem. Azóta pár dolgot megcsináltam már rajta..szóval eladni meg ezek miatt nem érdemes.

De ha mégis eladnám, nagyon keveset kapnék érte. De nem adom :D

Nincs több kérdésem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.