Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Invictus, rájöttem hol hibádzik az elméleted. Te a motort egy nagy egész valaminek képzeled jelen esetben, pedig a munkát kizárólag a táguló gáz végzi, ami onnantól logikailag kifelé van az mind a hajtott dolgokhoz tartozik. Tehát konkrétan már a dugó mozgatása is veszteség, az is energiát vesz el a rendszertől, holott tény hogy enélkül nem is működne. ;)

Oké. Végülis mindez száraz elmélet, lényegtelen. :D

Mindösszesen az érdekelne, a 6,3-as keréknek konkrétan milyen hatása lenne az én autómban?

Link to comment
Megosztás:

A tehetetlenség mozgását nem a munkagépnek hanem az erőgépnek kell biztosítani.

A lényeg: egyesúlyi nyomaték: M, hajtó gép nyomaték:Mh hajtott gép nyomaték: Mf

M=Mh-(teta hajtó x epszilon)=Mf+(teta hajtott x epszilon)

Igen elírtam, de jóra gondoltam. ;) És lényegében ugyanazt mondtam. Viszont most nem értem miért írtad be mindkét oldalra. Igaz most így 11 után már nem is biztos, hogy meg akarom érteni. :D

Hol tanulsz?

Link to comment
Megosztás:

A KSK a közlekedésmérnöki, ugye? Szólj már, hogy indítsanak egy levelező képzést is. ;) ( Bár mindegy már elegem lett az egészből. :D )

Igen az. Van levelezős szerintem, bár annak szvsz nem érdemes nekiállni ilyesminek. Mert hogy csak ezt csinálom még így sincs időm semmire szinte.

De ezek szerint volt már kapcsolatod a karral vagy mi?

Link to comment
Megosztás:

Igen az. Van levelezős szerintem, bár annak szvsz nem érdemes nekiállni ilyesminek. Mert hogy csak ezt csinálom még így sincs időm semmire szinte.

De ezek szerint volt már kapcsolatod a karral vagy mi?

Most nézem a felvin. Csak járműmérnöki szak van és csak mesterképzéssel? Abból tényleg van levelező. De ez csak 4 félév, szerintem ez a keresztfélévre vonatkozik. A közlekedésmérnöki szakból tavaly, tavalyelőtt, meg azelőtt biztos nem volt levelező alapképzés.

Azzal nem volt sajnos, de az iskolarendszerrel van. :D

Link to comment
Megosztás:

Most nézem a felvin. Csak járműmérnöki szak van és csak mesterképzéssel? Abból tényleg van levelező. De ez csak 4 félév, szerintem ez a keresztfélévre vonatkozik. A közlekedésmérnöki szakból tavaly, tavalyelőtt, meg azelőtt biztos nem volt levelező alapképzés.

Azzal nem volt sajnos, de az iskolarendszerrel van. :D

Az a baj hogy sokat kell vesződni az alapokkal. Én is már a 3. évem nyomom és még csak most jönnek a jobb, szakmai jobb tárgyak autós vonalon.

Mondjuk az előbbiek miatt mentségemre legyen, a hajtástechnika nem az én asztalom. (Inkább a motortervezés és a végeselemes analízis ami érdekel.)

Link to comment
Megosztás:

ha csak egy sima széria mocira tenném fel a könnyített lendkereket, akkor is jobb lenne az előbb említett dolgokkal?

én ugy tudom, hogy a lendkeréknek azért van ekkora súlya, hogy egyenletes legyen a motor járása, és legalapjában pedig a holtponti át"billenést" segítik elő.

Link to comment
Megosztás:

Az a baj hogy sokat kell vesződni az alapokkal. Én is már a 3. évem nyomom és még csak most jönnek a jobb, szakmai jobb tárgyak autós vonalon.

Mondjuk az előbbiek miatt mentségemre legyen, a hajtástechnika nem az én asztalom. (Inkább a motortervezés és a végeselemes analízis ami érdekel.)

Ha mégcsak az lenne a gond. Sokkal több minden más is zavar, de nem akarok mégjobban offolni.

Én szerencsére idén végzek, de már a hátam közepére sem kívánom az egészet.

Majd megutálod a motortervezést is. ;) Ááá, nem csak viccelek. Nekem az FEM sosem volt a kedvencem, bár ilyen képeket mindig szivesen bámolok. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha mégcsak az lenne a gond. Sokkal több minden más is zavar, de nem akarok mégjobban offolni.

Én szerencsére idén végzek, de már a hátam közepére sem kívánom az egészet.

Majd megutálod a motortervezést is. :P Ááá, nem csak viccelek. Nekem az FEM sosem volt a kedvencem, bár ilyen képeket mindig szivesen bámolok. :D

Most kíváncsivá tettél. ;) Hol végzel és milyen területen?

Link to comment
Megosztás:

ha csak egy sima széria mocira tenném fel a könnyített lendkereket, akkor is jobb lenne az előbb említett dolgokkal?

én ugy tudom, hogy a lendkeréknek azért van ekkora súlya, hogy egyenletes legyen a motor járása, és legalapjában pedig a holtponti át"billenést" segítik elő.

Hogy idézzek az aláírásomból: A fizikát nem lehet át....ni! :D

Azaz igen. Persze a mérték a lényeg. ;)

Az előbb írtam pár gondolatot a gyári kialakítás okairól. Aki jobban bele akarja ásni magát, annak tudok ajánlani szakirodalmat. :P

Ha megnyugtat a hegyesebb tengelyemmel és a 4,5 kilós lendkerekemmel a 900 rpm-es alapjáratom telejesen tiszta.

Előfordul újabban, hogy az alapjáratot túlságosan visszaejti. 5-600-ra, de még innen is fel tud állni. 1!!!-szer fordult elő, hogy ekkor lefulladt.

Link to comment
Megosztás:

Visszatérve ez a lendkerék dolog felkeltette az érdeklődésem. Meglátjuk mi lesz. ;)

Az avataron lévő kerék felrakásánál éreztél valami negatívumot? Na abból talán kapsz vissza valamelyest. Nem kell túlnagy dolgokra számítani. Ha őszinte akarok lenni szerintem a munkadíjat sem nagyon éri meg, de kinek hogy. Mondjuk én semmipénzért nem adnám a mostanit. :D

Link to comment
Megosztás:

szóval akkor nem éri meg kínlódni vele?

5-öd annyiba van kb. mint egy se-sítés. Nem hoz 5-öd annyi változást.

Jó dolog szó se róla, de a 6,x kiló nem hoz túl sok változást. Egy 4,x vagy 5,x kilósra már azt mondanám érdemes lehet kipróbálni, viszont a gyári öntvényből én annyit semmiképp nem szednék le. Acél meg 40-től kezdődik, csak a kerék.

Hogy kinek mi éri meg, döntse el maga.

Link to comment
Megosztás:

5-öd annyiba van kb. mint egy se-sítés. Nem hoz 5-öd annyi változást.

Jó dolog szó se róla, de a 6,x kiló nem hoz túl sok változást. Egy 4,x vagy 5,x kilósra már azt mondanám érdemes lehet kipróbálni, viszont a gyári öntvényből én annyit semmiképp nem szednék le. Acél meg 40-től kezdődik, csak a kerék.

Hogy kinek mi éri meg, döntse el maga.

Éppen ezen gondolkodtam én is...hogy egy SE átalakítás megvan maximum 100-ból. Viszont a könnyítés kb 20. Plusz mondjuk csináltatsz hozzá egy tengelyt, de ez már 100 felett lenne.

Gyakorlatilag mérleghinta.

Vagy eladod és veszel egy 1,8-ast vagy 2,0-est.

Link to comment
Megosztás:

Éppen ezen gondolkodtam én is...hogy egy SE átalakítás megvan maximum 100-ból. Viszont a könnyítés kb 20. Plusz mondjuk csináltatsz hozzá egy tengelyt, de ez már 100 felett lenne.

Gyakorlatilag mérleghinta.

Vagy eladod és veszel egy 1,8-ast vagy 2,0-est.

Conquistador most csináltatta, beírhatna egy up to date árat. :D

Központi befecsis motornál a hengerenkéntire alakítás előtt felesleges bármit is csinálni ami pénzbe kerül.

Link to comment
Megosztás:

Conquistador most csináltatta, beírhatna egy up to date árat. :D

Központi befecsis motornál a hengerenkéntire alakítás előtt felesleges bármit is csinálni ami pénzbe kerül.

Múltkor bontóban kerestem valamit, és közben megkérdeztem az alkalmazottat, van-e se motorjuk amiből az érintett alkatrészek eladók...rögtön rávágta, hogy tudja mire akarok kilukadni, nem éri meg átalakítani. Mondjuk kinek mi...

Azóta nem foglalkoztam a kocsival mert sok doglom volt, de most megint belegondolok...és jó belegondolni... ;)

Link to comment
Megosztás:

Conquistador most csináltatta, beírhatna egy up to date árat. :D

Központi befecsis motornál a hengerenkéntire alakítás előtt felesleges bármit is csinálni ami pénzbe kerül.

Szia Tápioszecső!

Most kb 140e tartok, de ebben egy teljesen felújított hengerfejvan és a sok millió cső ami még hiányzott a szettből :P Remélem egyszer vége lesz a költekezésnek, egy viszont biztos, NEM BÁNTAM MEG! Nagyon is élvezetes lett a motor így, egy dolog ami furi, hogy 2000 alatt egy kicsit gyengébb, de utána megfizethetetlen az élmény, főleg 3000 felett. Részemről ennél már csak egy jobb motor fajta van a benzines turbó azt pedig LET motorszámmal nevezték el ;) Aki szereti, ha van a kocsiban erő és tudja értékelni a kis motorokat annak tetszeni fog az érzés és ha megcsinálja az átalakítást akkor a különbség is.

Dió héjban ennyi!

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

...ennél már csak egy jobb motor fajta van a benzines turbó azt pedig LET motorszámmal nevezték el ;) Aki szereti, ha van a kocsiban erő és tudja értékelni a kis motorokat annak tetszeni fog az érzés és ha megcsinálja az átalakítást akkor a különbség is.

Próbálj ki egy 2.0 TD - OPC-t és utána nyilatkozz! :P :D

Link to comment
Megosztás:

Most kb 140e tartok, de ebben egy teljesen felújított hengerfejvan és a sok millió cső ami még hiányzott a szettből ;) Remélem egyszer vége lesz a költekezésnek, egy viszont biztos, NEM BÁNTAM MEG! Nagyon is élvezetes lett a motor így, egy dolog ami furi, hogy 2000 alatt egy kicsit gyengébb, de utána megfizethetetlen az élmény, főleg 3000 felett. Részemről ennél már csak egy jobb motor fajta van a benzines turbó azt pedig LET motorszámmal nevezték el :D Aki szereti, ha van a kocsiban erő és tudja értékelni a kis motorokat annak tetszeni fog az érzés és ha megcsinálja az átalakítást akkor a különbség is.

Sejtettem, hogy neked sem lesz sokkal olcsóbb, de az alaposságot valószínűleg később sem bánod meg. Ha még mindig az NZ-s légszűrőd van akkor még jobb is lesz, bár annak pont magas fordulaton van jelentősége. Szerintem 2000 alatt sem kellene rosszabbnak lennie. Lehet még valami nem kerek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.