Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

hidrotökét én fogom ki tisztitani ... mikoözben a szerelö csinalja a kocsimat ... de jelenleg nem, tudom mikor lessz ez mert ma volt 1 szabadnapom és a szerelö visszamondta legközelebb juni 7 én lessz idöm ilyenre de akkor a szerelö nem ér rá

igy kezd igen nagy gaz lenni mert vagy 12-13 ezer km van a szar gyári Opel 10w40 es olajban

de amig nincs ki mosva nem töltöm bele a castrol 10w60 at

én is gondoltam rá, hogy szétszedem és béáztatom egy kis benzines lébe (vagy nemtom mibe kell....)

gondolom nem lehet olyan nagy ördöngősség szétszedni....

ja és mi kell hozzá??? új tömítés,.....stb????

Link to comment
Megosztás:

oda kocogtatod valamihez és ki ugrik a közepe

Üdv mindenkinek!!

Holnap megpróbálom megkeresni a bontó számát,amugy tatabánya mellett van környén!

A szétszedés az nem gáz csak a vezérlésnél kell figyelni mikor rakod össze,és a szelepdekni pakolást érdemes cserélni (lángnál kb 3000 ft)

Én próbáltam szétszedni de nem ment kocogtatva és csavargatva sem!

A 8 szelepes calibra tőkéit szét lehet szedni de az teljesen más!

Nem arra gondoltok?????????

Link to comment
Megosztás:

az uj tömités az szerintem nem kérdés .. mert az ugy fel van ilyenkor már keményedve hogy amikor szeded le ugyis széttörik ...

de én inkabb gyári tömitést veszek .. azt tudom hogy jo

Üdv!

Én ajusa-t tettem bele és a mai napig nincs gondom vele,de hát kinek a pap kinek a papné!!! :) :) :)

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Osztom az előttem szóló véleményét, 10e Km-enként jobb ha lecseréljük az olajat, és a cserénél valami motoröblitő adalékot sem árt belelöttyinteni a régi olajhoz. (könnyen beszélek, nekem ingyen van a céges olaj) :oops:

Csak hogy megelőzzük a lerakódásokat, mert ugyebár a koromfekete olajból az olajsár előbb-utóbb biztosan lerakódik. ..és miért ne pont a hidrotőkéknél??

(a 10w40-es Opel olaj Castrol ha nem tévedek??)

Link to comment
Megosztás:

Az tuti, hogy nem árt 10e km után lecserélni az olajat. Ha valami frankó

jó minőségű olaj van benne, és nincs hajtva, max 15e km.

Az újabb autóknál is csak azért írják 30e km-t, hogy kevesebb karbantartási

költséggel tudják piacra dobni, mert magyar embernek az fontos a

választásnál...

A longlife pedig nem azt jelenti, hogy kétszer annyi a futásteljesítménye

az olajnak, hanem hogy több ideig őrzi meg a minőségét a raktárpolcon. :)

Link to comment
Megosztás:

Először én is úgy cseréltem olajat h. régi olaj kifolyat, szűrő kuka, új olaj bele.. Aztán 10 km. után már sötét volt a szine :shock:

Az előirás is ugy javasolja h. mosóólajjal kell átmosni a motort az új olaj betöltés előtt, de ez nem túl olcsó játék.. Lehet kapni kb. 1500ft.-ért Stp motoröblitő adalékot, amit hozzá kell önteni a lecserélni kivánt olajhoz és utána kb. 15 percig járatni majd lecserélni szűrőstül..

Amióta igy járok el, később feketedik be az olaj.

Sok okos mondja h. a lerakódás néha jótékony hatású, mivel tömithet. Én erre csak azt mondom h. ha már csak az olajkoksz tömit, akkor megette a fene az egész motort :?

Ha veszek használt kocsit, azzal inditok h. mindent ami folyékony és ami szűr azt kicserélem rajta..

1 tapasztalat: tavaj cseréltem injektorszűrőt, elég megtermett darab, azt hittem először h. valami teherautóét akarják rámsózni, de végülis az volt való bele (AC mellett alul).

7végén vettem újat, kiváncsiságból kicseréltem, szétvágtam h. belenézzek és meglepődve tapaszaltam h. úgy tele volt szutyokkal h. azon is csodálkoztam h. a benzin átfolyt rajta. A két szűrőcsere között kb. 10e. km-t mentem, és V-power 95-öst ritkábban mol 95-öst tankoltam.

A gyár 40e. Km.-re javasolja a szűrőcserét. Addig valószinű h. nem nagyon ment volna el, és lehet h. még az AC-t is tönkrevágja ugy etömődik az egész..

Valakinek hasonló tap.?

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kivettem a gyergyákat, úgy 20e kilómétert futottak, és így néznek ki? Normális ez? Mi lehet szegény szelepeknél? :)

http://kep.tar.hu/semseyp/index.phtml?aid=...971&pid=5221974

http://kep.tar.hu/semseyp/index.phtml?aid=...971&pid=5221975

http://kep.tar.hu/semseyp/index.phtml?aid=...971&pid=5221976

Csavarhúzóval alig bírtam levakarni róluk a lerakódásokat.

Milyen sport gyergyát tudtok ajánlani, mert már elég csereérettek ezek.

Link to comment
Megosztás:

hát én még sosem szedtem ki a gyertyáimat,de egyszer lehet hogy megvizsgálom....

csak 30e kmként szoktam cserélni és gyárira...én mindenkitól csak azt hallottam, hogy szinte semmit sem ér a sportgyertya.....

semseyp

ezek a gyertyák tényleg elég szarul néznek ki...

Link to comment
Megosztás:

Segíííííííííítség!!!!

Mára már olyan szinten nincs alapjáratom, hogy állandóan leáll, ha kinyomom a kuplungot. :evil:

Már kitisztították az alapjárati mocit, de semmit nem használt.

Most újították fel a generátort is.

Azzal nem lehet összefüggésbe, hogy magaának az aksinak alacsony az áramleadási képessége???? :roll: magyarul eléggé le van merülve????

Az indítás még megy de már egyre többet köszörül, és csak utána röffen be nem egyből. A szerelő feladta....

Köszi üdv.: Atommanó

Habár a nagy többség most sütteti a Tóparton a hasát, én itt szívok a melóhelyen magambaroskadva.... :)

Link to comment
Megosztás:

Atommano : én csak tippelgetni tudok.Ha a generátorod jó akkor járó motornál nem állhat le az autó sztem. Gyertyák(gyujtás)? esetleg légtömeg mérő?

Ha jár a motor nincs furcsa hangja? Esetleg a hűtövized nem olajos?! (hengerfejes) Ezek csak találgatások........... :?

Nekem a régi autómnál VW scirocco :) volt olyan jelenség,hogy nehezen idult ,alapjárat nem volt semmi és mint kiderült átszakadt a hengerfej tömités :) (érdekes mert csak picit volt más a hangja pedig 2 henger elég furán dolgozott)

Link to comment
Megosztás:

Ha nem mondtad volna az alapjáratit, tuti azt mondanám. Iiigy pasz :shock: Mondjuk a légtömeg csinálhatja, de az nem csak alapjáraton szarakodna... nekem amikor szar volt, mindig szivatott. aztán lehuztam a csatiját, és vészprogrammal "szépen" ment. mondjuk a szépen, azt takarja, h nem állt le, de kicsit bizonytalan volt. Esetleg vmi vákumcsüvek...nincs kitörve, lelazulva? :shock: szintén csak találgatások :oops:

ui: ha ez vigasztal tegnap én is melóztam, ma meg éjjel fogok :wink:

Link to comment
Megosztás:

Ha nem mondtad volna az alapjáratit, tuti azt mondanám. Iiigy pasz :shock: Mondjuk a légtömeg csinálhatja, de az nem csak alapjáraton szarakodna... nekem amikor szar volt, mindig szivatott. aztán lehuztam a csatiját, és vészprogrammal "szépen" ment. mondjuk a szépen, azt takarja, h nem állt le, de kicsit bizonytalan volt. Esetleg vmi vákumcsüvek...nincs kitörve, lelazulva? :shock: szintén csak találgatások :oops:

ui: ha ez vigasztal tegnap én is melóztam, ma meg éjjel fogok :wink:

Hol is kereseem azokat a vákuumcsöveket???

A légtömegmérőt meg egyszerűen csak lehúztad és nem volt semmi gáz???

:?: :roll: :oops:

Üdv: Atommanó

Link to comment
Megosztás:

izé...bevallom a vákumcsöveket én is csak hallottam vhol :oops: esetleg az alapjárati mocinál vmi csövek? mert mint irtad, ki lett takaritva..nem lett vmi rosszul viszarakva? légtömeg...jaja de nekem már xar volt:( viszont álló gyújtás levéve mocinál vedd csak le max!! vki már irta, h igy állitólag nem lehet baja... viszont a jó kis sárga pilács világitani fog..

szakik!! gyertek segítsetek, ne sütkérezzetek! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kivettem a gyergyákat, úgy 20e kilómétert futottak, és így néznek ki? Normális ez? Mi lehet szegény szelepeknél? :)

Milyen sport gyergyát tudtok ajánlani, mert már elég csereérettek ezek.

:) :) Nekem G astra 2 polusu gyertyáim vannak ezek beváltak ,a 4 pólusu sportgyertyárol az a hír járja hogy ki égeti dugó tetejét ha huzamosan gyilkolod,meg a csapágyakra gyakorolt hatása sem az igazi mert nagyobb erővel robban mint kéne persze ez csak SZVSZ
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.