Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nem lenne egyszerűbb venni egy másikat? Tele van a net 1.4 1.6 astrákkal, csak van köztük jó is... B)

Másfél milla ráment a kadettemre a 4 év alatt, úgy hogy nem is láccik, egy újabb autóra megint rá kellene ezt az összeget költenem, plusz még annyit, amennyivel drágábbak az alkatrészek, és bonyolultabb mivoltuk miatt a szerelési költségek. Másrészt meg ezt (motorcsere, vagy csak hengerfejcsere+papírozás) így egy százasból megúsznám, úgy meg vételár+átíratás, kb 800-ba jönnék ki. És sosem szeretném annyira, mint ezt.

Link to comment
Megosztás:

Másfél milla ráment a kadettemre a 4 év alatt, úgy hogy nem is láccik, egy újabb autóra megint rá kellene ezt az összeget költenem, plusz még annyit, amennyivel drágábbak az alkatrészek, és bonyolultabb mivoltuk miatt a szerelési költségek. Másrészt meg ezt (motorcsere, vagy csak hengerfejcsere+papírozás) így egy százasból megúsznám, úgy meg vételár+átíratás, kb 800-ba jönnék ki. És sosem szeretném annyira, mint ezt.

Nem vagyok abban biztos, hogy a motorcsere lenne a jobb megoldás, de te tudod. De szerintem 800-nál lényegesen olcsóbban is megúszhatnád...

Link to comment
Megosztás:

Másfél milla ráment a kadettemre a 4 év alatt, úgy hogy nem is láccik, egy újabb autóra megint rá kellene ezt az összeget költenem, plusz még annyit, amennyivel drágábbak az alkatrészek, és bonyolultabb mivoltuk miatt a szerelési költségek. Másrészt meg ezt (motorcsere, vagy csak hengerfejcsere+papírozás) így egy százasból megúsznám, úgy meg vételár+átíratás, kb 800-ba jönnék ki. És sosem szeretném annyira, mint ezt.

Egy ötlet: az 16SH motor blokkja nem egyezik meg véletlenül valamelyik injektoros motoréval? Esetleg egy hengerfejcsere (a sallangjaival) megoldhatná a dolgot, és maradna a motorszám B)

Link to comment
Megosztás:

Másfél milla ráment a kadettemre a 4 év alatt, úgy hogy nem is láccik, egy újabb autóra megint rá kellene ezt az összeget költenem, plusz még annyit, amennyivel drágábbak az alkatrészek, és bonyolultabb mivoltuk miatt a szerelési költségek. Másrészt meg ezt (motorcsere, vagy csak hengerfejcsere+papírozás) így egy százasból megúsznám, úgy meg vételár+átíratás, kb 800-ba jönnék ki. És sosem szeretném annyira, mint ezt.

Egyetértek veled! Akinek nincs 4 milliója új autóra (amiből 4 év után már csak egy 2 millió alatti autó lesz) az jobban jár egy olcsó használt autóval + felújítás. Nem kell akkora összeget egyszerre kifizetni (nem is tudna) és a felújítás és a karbantartás költségével együtt anyagilag is jobban jár.

Én 500-ért vettem, és azonnal ráköltöttem (átírással és egyéb admin költségekkel együtt) 600-at, de nem cserélném el a lányom azonos tipusú 1.1 milliós akkor 6 évesen vett kocsijára, pedig a gyártmány ugyanaz.

Az enyémről már mindent tudok, és tudok vele költséget tervezni.

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek veled! Akinek nincs 4 milliója új autóra (amiből 4 év után már csak egy 2 millió alatti autó lesz) az jobban jár egy olcsó használt autóval + felújítás. Nem kell akkora összeget egyszerre kifizetni (nem is tudna) és a felújítás és a karbantartás költségével együtt anyagilag is jobban jár.

Én 500-ért vettem, és azonnal ráköltöttem (átírással és egyéb admin költségekkel együtt) 600-at, de nem cserélném el a lányom azonos tipusú 1.1 milliós akkor 6 évesen vett kocsijára, pedig a gyártmány ugyanaz.

Az enyémről már mindent tudok, és tudok vele költséget tervezni.

Hihetetlen, hogy repkednek a százezrek nálatok... B) Lassan negyedik éve van nálam az astra, és összesen nem kellett 100-at ráköltenem... és ebben már benne van 4 téli gumi felnisől. Pedig megyek vele, és ez is lassan a 14-et tapossa.

Link to comment
Megosztás:

Egy ötlet: az 16SH motor blokkja nem egyezik meg véletlenül valamelyik injektoros motoréval? Esetleg egy hengerfejcsere (a sallangjaival) megoldhatná a dolgot, és maradna a motorszám B)

Az lenne a legideálísabb. Nade ebben sem vagyok nagy szaki. 4 éve opelezek, de nem tudnám, hogy meiket érdemes, mert ugye nem feltétlenül a legújabb a legjobb. Mindenesetre egy kis fúrás nem árt a blokknak sem, ha már úgyis szétkapom. Nekem lényeg az, hogyí ne kelljen nagyon gondolkodnom, hanyadikban vagyok, ez néha tévedésből még éppen guruló araszolásnál 4.-ben is felhúzza magát. Álló helyzetből pedig nem kell gázt adnom, hogy lendületbe jöjjön. Bár ezek mellékes dolgok, mivel az autómataváltót már megvettem hozzá, azzal is lesznek papírozási gondok. Nade ez már ide offnak számít, mivel F-astra topic. Elnézést mindenkitől, további jó csevejt, és köszi az ötleteket.

Egyetértek veled! Akinek nincs 4 milliója új autóra (amiből 4 év után már csak egy 2 millió alatti autó lesz) az jobban jár egy olcsó használt autóval + felújítás. Nem kell akkora összeget egyszerre kifizetni (nem is tudna) és a felújítás és a karbantartás költségével együtt anyagilag is jobban jár.

Én 500-ért vettem, és azonnal ráköltöttem (átírással és egyéb admin költségekkel együtt) 600-at, de nem cserélném el a lányom azonos tipusú 1.1 milliós akkor 6 évesen vett kocsijára, pedig a gyártmány ugyanaz.

Az enyémről már mindent tudok, és tudok vele költséget tervezni.

Meghát Kadettokat most selejtezik kifelé, annyi van belőlük, mint a szemét a zúzdákban, fillérekért hozzájutok minden alkatrészhez. Ha nagyon leszarnám a papírozást, egy C20NE mocit kompletten vehettem volna már 25ezerért is.

Másra kell a pénz építkezek. B)

Link to comment
Megosztás:

Hihetetlen, hogy repkednek a százezrek nálatok... B) Lassan negyedik éve van nálam az astra, és összesen nem kellett 100-at ráköltenem... és ebben már benne van 4 téli gumi felnisől. Pedig megyek vele, és ez is lassan a 14-et tapossa.

Ez nekem is feltűnt. Nekem is 14 éves lesz, 4-dik éve használom éves 10-12 ekm-es futással. Amit eddig költeni kellett rá, az a vásárlás utáni kompl. vezérléscsere vízpumpával (26e), laposszíj feszítőgörgővel (6e), gyújtógyertyák (3e), egy akksi (7e), egy hátsó kipuff dob (7e), egy vízcső (3e) vagy 5 szelepdekli tömítés (3e), sajna volt egy generátorszervíz (17e) és most 4 db nyárigumi (40e). Az olaj és szűrőcseréket természetesen nem írom ide. Ez még barátok közt is 72e + a gumik a 4 év alatt. Megmondom őszintén, ennél többet nem szívesen költenék rá.

Link to comment
Megosztás:

Hihetetlen, hogy repkednek a százezrek nálatok... B) Lassan negyedik éve van nálam az astra, és összesen nem kellett 100-at ráköltenem... és ebben már benne van 4 téli gumi felnisől. Pedig megyek vele, és ez is lassan a 14-et tapossa.

Érdekes. Ha azt nézzük, hogy illik cserélni megvételnél a vezérlést, meg minimum évenként olajcsere (+ egyéb apróságok mint légszűrő, olajszűrő, benyaszűrő, pollenszűrő), 2 évente fékolajcsere, 2-3 évente hűtővízcsere, akkor már a téli gumikkal bőven túl is létpük a keretet. Ezen felül persze szerencsés vagy, hogy a nyárik sem koptak el ennyi idő alatt, sem a fékeid nem koptak, és a gátlóid is jó állapotban vannak, nem kellett futóművet állítanod, valamilyen kasztnihibát javítanod... és még hosszan lehetne folytatni a sort.

És akkor még munakdíjakat sem számoltunk, bár ha magad csinálod akkor jó, de ezt sem tudja mindenki megtenni.

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek veled! Akinek nincs 4 milliója új autóra (amiből 4 év után már csak egy 2 millió alatti autó lesz) az jobban jár egy olcsó használt autóval + felújítás. Nem kell akkora összeget egyszerre kifizetni (nem is tudna) és a felújítás és a karbantartás költségével együtt anyagilag is jobban jár.

Én 500-ért vettem, és azonnal ráköltöttem (átírással és egyéb admin költségekkel együtt) 600-at, de nem cserélném el a lányom azonos tipusú 1.1 milliós akkor 6 évesen vett kocsijára, pedig a gyártmány ugyanaz.

Az enyémről már mindent tudok, és tudok vele költséget tervezni.

Azért a konkrét esetben kb. ugyanannyi az értékvesztés, úgyhogy szerintem ez sem éri meg jobban.

A kocsi ismertségét új autónál azért valamennyire ellensúlyozza a garancia. Bár én is inkább használtautópárti vagyok.

Ha már költeni kell az autóra az már rég rossz, tökmindegy hogy az vételár, karbantartás vagy felújítás. Bizonyos szempontból kidobott pénz. Persze ez egy ilyen üzem.

Az viszont tény, hogy egy olcsóbb autó egyre kevesebbet veszít az értékéből.

Link to comment
Megosztás:

Hihetetlen, hogy repkednek a százezrek nálatok... B) Lassan negyedik éve van nálam az astra, és összesen nem kellett 100-at ráköltenem... és ebben már benne van 4 téli gumi felnisől. Pedig megyek vele, és ez is lassan a 14-et tapossa.

Pedig meglepődnél, ha elkezdenéd rendberakni mondjuk a futóművet. Mert csak az bele tud pl futni erősen a százba. ;)

Ha eddig nem kellett, nemsokára úgyis kelleni fog B)

Aztán majd jönnek azok, hogy rángat, gyújtáskábelszett csere, meg lambda csere... ezek is darabonként egy huszas...

vagy behal a generátor... az is legalább 15... akku... legalább 20... és még sorolhatnám, mivel fogsz találkozni, ha

valóban teszed is bele a km-eket az évek alatt :D

Link to comment
Megosztás:

és mire nem kell költeni??

én a bicajomra ráköltöttem évente 10 et, pedig 20ért vettem anno....

ha nincs ütve vágva, azért tuti hogy nem kell évente futóművet cserélni pl stb...

tény, régi autonál hamarabb előjönnek a problémák, de egy gátlócsere nem egy évre szól ha jol tudom...vagy a fék, gyári cucc is több évet kibir, nekem pl 7. évet birja és még nem nyultam hozzá.

ha valaki megvett egy 10en éves autót, és mindent rendbe rak rajta ami hibás, gyanús, akkor nemhiszem el hogy egy évmulva mindent ujra kezdhet előről.

szóval erről csak annyit, hogy én se hiszem hogy csak ugy repkednek bele a 100ezrek minden éven mindenkinél.

persze ehhez hozzájön az is hogy ki mennyire maximalista, és pl ha egy picit jobban libeg, már akkor cseréli ujra az összes gátlót stb...

és az megint nem mindegy ki hol javitja... szervízbe pl gátlócseréért, biztos rá kell jócskán fizetni, amig otthon szép nyugiba is max egy nap alatt megvan mind a 4 akna nélkül is.

Link to comment
Megosztás:

Arról beszéltünk, hogy vannak 10-15 éves autók itt, amire évek óta nem költöttek szinte semmit... tehát esélyes hogy

a közeljövőben sokan közülük megtapasztalják majd azt az érzést, hogy nem kevés pénztől kell búcsúzni a további

kilóméterek reményében :D Mert "örökmozgó" nem létezik B) Persze ha valaki csak évi 10e km-t megy, annak biztos

hosszabbak ezek az intervallumok B)

Link to comment
Megosztás:

Arról beszéltünk, hogy vannak 10-15 éves autók itt, amire évek óta nem költöttek szinte semmit... tehát esélyes hogy

a közeljövőben sokan közülük megtapasztalják majd azt az érzést, hogy nem kevés pénztől kell búcsúzni a további

kilóméterek reményében ;) Mert "örökmozgó" nem létezik :D Persze ha valaki csak évi 10e km-t megy, annak biztos

hosszabbak ezek az intervallumok B)

Teljes mértékben így van!!! Az én autóm 12-dik éves. Igaz Ecotec-hez képest sikerült

kifogni egy komolyabb olajfogyazstás nélküli, elég szép állapotú kasztnival rendelkező példányt. Így ilyen kötlség nem volt sok. Ennek ellenére 1-1.5 év alatt én is ráköltöttem már bőven pár 10.000-et (a vezérléscsere, meg az olaj, szűrők és egyéb természetes cseréken kívül), de ebben részben benne van az is, hogy kicsit maximalista is vagyok, szeretem, ha a kocsimon minden jó, műküdik, és bátran el merek vele indulni egy Bécsi kirándulásra... Lehet, hogy mást abszolút nem érdekelne pl. egy kis ingadozó alapjárat, vagy észre sem venné. Nem vagyunk egyformák. Az is lehet, hogy valaki nem cserél idejében fontos dolgokat, mert nem is tudja, nem foglalkozik vele, és lehet, hogy nem is veszi érszre egy darabig, mert tovább bírja egyik-másik alkatrész, mint szokta, vagy mint a csereperiódus. De benne van az is, hogy sokan nem vesznek komolyan dolgokat. Pl. egy kifáradt gátló nem csak a vezetési élményt rontja le, sőt az a legkevesebb baj vele. És azt se felejtsük el, hogy vannak olyan dolgok (féktácsa, hátsófék, lambda, gyújtókábelek, sorolhatnánk...), amik agyjából ebben a korban szoktak először előjönni, ha valaki egy kicsit megkíméltebb példányt vesz. És akinek még nem jött elő, annak majd fog. Az opelekben amennyire én látom az a jó, hogy sok van, sokan értenek is hozzá, és aárnylag megbízhatóak 10en évesen is, és ha valaki rendszeresen karbantartja, akkor se költi rá plusszban mégegyszer a kocsi vételárát 1-2 év alatt... Persze, más ha valaki versenyzik vele, igaz? B)

Link to comment
Megosztás:

...Én 500-ért vettem, és azonnal ráköltöttem (átírással és egyéb admin költségekkel együtt) 600-at, de nem cserélném el a lányom azonos tipusú 1.1 milliós akkor 6 évesen vett kocsijára, pedig a gyártmány ugyanaz.

Az enyémről már mindent tudok, és tudok vele költséget tervezni.

Na most rávettem magam, és én is kiszámoltam B) . 440-ért vettem tavaly áprilisban. Azóta átiratással együtt (biztosítás és benzin nélkül) 880000-nél járok, plusz a zene 75000. És még nem lett hozzányúlva a karosszériához, pedig az sem lesz olcsó dolog. De akkor is, ez legalább ki van fizetve :D . Ja, és a motor-ja rendben van B) .

Link to comment
Megosztás:

Na most rávettem magam, és én is kiszámoltam B) . 440-ért vettem tavaly áprilisban. Azóta átiratással együtt (biztosítás és benzin nélkül) 880000-nél járok, plusz a zene 75000. És még nem lett hozzányúlva a karosszériához, pedig az sem lesz olcsó dolog. De akkor is, ez legalább ki van fizetve :D . Ja, és a motor-ja rendben van B) .

Szitamanó, akkor neked nem volt nagy szerencséd. Én vételárral, ráköltéssel nagyjából itt járok, de így van egy 4 évvel fiatalabb autóm, és nem kell még különösebben költeni a kasztnira. És gondolom kevesebb energiám van benne, mert nekem ennek a nagy része a vételár volt. De még így is jobban jársz, mint egy 2 millás pár éves G astrával.

Link to comment
Megosztás:

Ez nekem is feltűnt. Nekem is 14 éves lesz, 4-dik éve használom éves 10-12 ekm-es futással. Amit eddig költeni kellett rá, az a vásárlás utáni kompl. vezérléscsere vízpumpával (26e), laposszíj feszítőgörgővel (6e), gyújtógyertyák (3e), egy akksi (7e), egy hátsó kipuff dob (7e), egy vízcső (3e) vagy 5 szelepdekli tömítés (3e), sajna volt egy generátorszervíz (17e) és most 4 db nyárigumi (40e). Az olaj és szűrőcseréket természetesen nem írom ide. Ez még barátok közt is 72e + a gumik a 4 év alatt. Megmondom őszintén, ennél többet nem szívesen költenék rá.

Nálam az éves karbantartási költség 120 és 250 ezer között áll meg. Igaz, hogy nem olyan nagyvonalúan kezelem a költségszámítást, hogy " 4 db nyárigumi (40e). " mivel például 4 új gumi felszerelése esetén nálam kötelező a felni újrafestése is, ami eleve 12 ezer+. Ezen kívül minden kocsimosás (évi kb 48000 Ft), olajcsere, ablakmosó folyadék stb. stb apróságok is beleszámítanak. No és nem 10 ezer kilométert futok évente, hanem 25 - 30 között. Csak példaként: most futom a harmadik szezont a Falken nyári gumimmal, (amivel nagyon meg vagyok elégedve, mert nagyon jól tapad), de jövőre már le kell cserélnem mert 50000 lesz benne. Van aki 110000-et is elmegy egy garnitúra gumival, (én is mentem már Barummal) de az csak egy gyalázatosan kemény és nem jól tapadó gumi, ergó balesetveszélyes szituáció bevállalása mellett lehetséges. Volt időszakom nekem is amikor vállalati kocsival így jártam és büszke voltam erre a teljesítményemre, de ma már nyugdíjasként inkább az "élvezeti autózást" választom és a biztonságot. Aztán van akit nem zavar, ha egy kicsit lóg itt, meg ott, zörög is, meg nyikorog is, és van akinek nem tellik arra, hogy időben kijavítsa a hibákat. Ez utóbbiakat nem szólom meg egyáltalán.

Most látom csak, hogy OFF vagyok, bocs, de belekeveredtem a vitába!

Link to comment
Megosztás:

Aztán van akit nem zavar, ha egy kicsit lóg itt, meg ott, zörög is, meg nyikorog is, és van akinek nem tellik arra, hogy időben kijavítsa a hibákat. Ez utóbbiakat nem szólom meg egyáltalán.

Elnézést kérek, ha bárkinek is így jött le esetleg amit írtam! Nyilván más ha valakinek nem jön össze anyagilag. Én inkább arra gondoltam, hogy sokaknak azért nincs annyi költségük, mert -bár futná rá- nem igazán hálálkodnak az autónak, inkább csak lelakják, aztán a végén bosszankodnak, hogy valahol éjjel otthagyta őket, vagy mennyi lett a számla...

Amúgy szerintem sokat költesz autómosásra, de ez már végképp nem idevaló. B)

Ezer bocs, mert ez a bejegyzés itt teljesen OFF volt.

Link to comment
Megosztás:

Elnézést kérek, ha bárkinek is így jött le esetleg amit írtam! Nyilván más ha valakinek nem jön össze anyagilag. Én inkább arra gondoltam, hogy sokaknak azért nincs annyi költségük, mert -bár futná rá- nem igazán hálálkodnak az autónak, inkább csak lelakják, aztán a végén bosszankodnak, hogy valahol éjjel otthagyta őket, vagy mennyi lett a számla...

Amúgy szerintem sokat költesz autómosásra, de ez már végképp nem idevaló. B)

Ezer bocs, mert ez a bejegyzés itt teljesen OFF volt.

Semmi probléma, csak hát pl. 1 alváz és motortér mosás 6000 Ft!

Link to comment
Megosztás:

jah hogy ti beleszámoljátok az éves mosás díját is...

én itthon letudom.. ezt is

és gabi én ugy irtam, ha megveszi valaki a 10en éves autót azt rendberakja azután nem kell ilyen 100ezres nagyjavításokat csinálni folyamatosan.

aki megveszi és nem nyul hozzá, az természetesen költi rá folyamtosan a pénzt, és még többet mint ha egyből megcsinálta volna ahibákat, mert ugy még több és még sulyosabb hibák jönnek elő, illetve a meglévő hiba lesz nagyobb, és drágább lesz a javítás.

Link to comment
Megosztás:

Ha már költeni kell az autóra az már rég rossz, tökmindegy hogy az vételár, karbantartás vagy felújítás. Bizonyos szempontból kidobott pénz. Persze ez egy ilyen üzem.

Az viszont tény, hogy egy olcsóbb autó egyre kevesebbet veszít az értékéből.

Azért egy régebbi autó felújítási költsége, sosem lesz annyi, mint az új vételára, azonos kategóriában, és tudással. Ráadásul egyedivé varázsolhatod, és több örömet fog okozni az, hogy magad csináltad. És nem utolsó sorban megnéznek az uccán.

Link to comment
Megosztás:

Azért egy régebbi autó felújítási költsége, sosem lesz annyi, mint az új vételára, azonos kategóriában, és tudással. Ráadásul egyedivé varázsolhatod, és több örömet fog okozni az, hogy magad csináltad. És nem utolsó sorban megnéznek az uccán.

Nem te írtad, hogy 1,5 ráment? Ahhoz még hozzáadod az eredeti értékét és már közel is az újautó ára. Most nem párszázezren van a hangsúly, hanem hogy ez is sok meg az is sok. Az azonos tudást meg gondolom nem komolyan írtad?!

Egyébként mondtam, hogy használtautópárti vagyok, tehát nem az új autó előnyeit akartam ecsetelni, de kétségtelen hogy van. Ugyanúgy mint a használtnak is. Hogy kinek mi a fontosabb az szubjektív megítélés dolga. B)

Link to comment
Megosztás:

22éves autonk is volt már... B)

és nem keleltt hozzányulni évekig...

és előtte se volt annyira hude karbantartva... szal ha igy lenne tudnám.

és senki se mondta hogy prezerért rendberakom... B)

ugy irtam, hogy ha mindent ami hibás gyanús rendberaksz...

és ez nem pár ezer.

100-300...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.