Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Szerintem nem km kötött a dolog. Az én astrámban pl már bőven 200000km felett van az ac-ban, mégis szorgosan

teszi a dolgát, pedig kap a pofájába mechanikusan is B) legutóbb egy farönk rakta arrébb, azt is megúszta B)

De akkor mitől hal meg? Ekkora szórás lenne a gyártásban?

Link to comment
Megosztás:

Tanácsot kérek e téren nálam gyakorlottabbaktól!

Szeretném a hűtő / fűtőkörömet kitisztítani, átmosni, mert úgy gondolom, hogy egy 16 éves "széplány" megérdemel ennyit. Sőt, van egy olyan érzésem, hogy a fűtésem sem az igazi már, elég sok időbe tellik amíg bemelegszik a kocsi télen, és ez már ott kezdődik, hogy bár a termosztátom jól dolgozik, mégis csak 6-7 km után kezd ténylegesen meleget fújni a fűtőventillátor.

Mostanság meg lassú tempónál, városban egyre többször kapcsol be a hűtőventillátorom.

El tudom képzelni, hogy az előélete során sok vízkő rakódott már le a motorban, a hűtőben, meg a fűtőradiátorban is.

Mi a megoldás a tisztításra?

Trisós vizes átjáratás? Hallottam, hogy trisós oldattal kell megjáratni a motort, de nem szabad túl sokáig benne hagyni, mert akkor károsodhat a rendszer. Bárkinek, bármilyen tapasztalata volt -e már?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Tanácsot kérek e téren nálam gyakorlottabbaktól!

Szeretném a hűtő / fűtőkörömet kitisztítani, átmosni, mert úgy gondolom, hogy egy 16 éves "széplány" megérdemel ennyit...

Én kivenném a hűtőt, ill. lekötném a fűtőradiátor csöveit a motor mögött, és úgy mosnám át vízkőoldőval.

Link to comment
Megosztás:

Hogy célszerű kitisztítani a hűtőkört, és a tágulásit ?

Amúgy most lesz esedékes a vezérműcsere, akkor úgyis esedékes lenne a tisztítás is.

Hali.

Én termosztát cserénél tisztitottam ki a tágulásit, elég szemét meló, mert nem tudsz rendesen hozzáférni a tartáj belsejéhez, mert több részböl áll, és csak egy kis kocka részen közlekedik benne a viz, egyik fakkbol a másikba.

Nekem három részre van osztva a tágulási belseje.

Én beáztattam egy nagy lavorba, Mr Properrel, Bref Wc tisztitó, B) és ultra surolóporral.

Majd következett a rázogatás, és üvegmosó hajlitgatás és azzal tisztitás, majd egy darab aludrót, amit szintén meghajlitottam, B) de az átütö sikert, a két darab nyolcas anya hozta, amit beledobtam és igy rázogatva egész jól leszedte a barnás képzödményt a falárol.

Ja és közben néha még megmosattam a zuhanygégecsövel is, amit beledugtam, és utánna teljes graftal megnyomtan hideg, és forro vizzel is.

Tökéletes nem lett, de jobb mint volt, tisztább lett.

Link to comment
Megosztás:

Az nem teljesen jó, bár nem is iszonyat rossz. Ha mondjuk volt reálisan 24 fok, akkor ott 3K feletti ellenállásértéket kellett volna mérni.

Amit mértél, az a 30 fokos hőmérsékletnek felel meg. Mindenesetre egy próbát megér, ha esetleg valakinek a kocsijából át tudod rakni,

hamar megvan B) alapjáratot sok dolog befolyásolja, ez alapján nem lehet kiszűrni...

Visszatérve erre a témára, sebbeségjelet lehet valahogy "szimulálni"? Úgy értem a 70-80-as tempónál jelentkező alapjárati ingadozást kicsit kényelmesebb lenne álló autónál vizsgálgatni. Gondolkodtam rajta, hogy kihúzom a váltóból a spirált, és valami kis motorral meghajtom. Nincs valami egyszerűbb mód?

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Ma reggeli inditásnál nem ment egy henger. (szerintem)

Rángatozott, alapjárat stabil, lefulladni nem akar, buffogott a kipufogo.

Bevittem egy szerelöhöz itt helyben, rádugta gépre, és nem dobott hibát.

Még a 47-est sem amit egy hete igen.

Szerinte vagy a lambda szonda rossz, vagy gyujtó trafó.

Mérte a zöldkártyás géppel, és nagyon rossz értékeket mutatott.

Igy hogy nincs hibakód, nem tud vele mit csinálni.

B) B)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem lambda vagy gyújtókábel. A DIS hibát könnyebb kiszűrni, mert akkor egyszerre két henger nem megy, ha az szarakodik.

Meg kéne mérned a gyújtókábelek ellenállását, illetve megnézni tök sötétben, hogy nem-e ugrál néha pici szikra belőlük a motorra.

Link to comment
Megosztás:

Visszatérve erre a témára, sebbeségjelet lehet valahogy "szimulálni"? Úgy értem a 70-80-as tempónál jelentkező alapjárati ingadozást kicsit kényelmesebb lenne álló autónál vizsgálgatni. Gondolkodtam rajta, hogy kihúzom a váltóból a spirált, és valami kis motorral meghajtom. Nincs valami egyszerűbb mód?

Ha van egy függvénygenerátorod, akkor rácsatlakozhatsz, és TTL 5V szintet beállítva, négyszögjellel kb 165 impulzust kell generálnod 10m-enként. B)

Link to comment
Megosztás:

No úgy tűnik a hűtőkör mosási kérdésemre meglett a válasz. Ma voltam az Unixnál Gates vezérműszíjat venni, és megláttam ott egy dobozos hűtőtisztító folyadékot (Winns). Mivel kedden esedékes a vezérműszíj cserém, és akkor mindenképpen le kell ereszteni a hűtőfolyadékot ezért most ideális a hűtőkör mosás. Ezt a lötyit csak be kell tölteni a hűtővizbe, járni vele egy kicsit (max 200 km) és utána leengedni, átmosni és feltölteni a friss hűtőfolyadékot. Ez lesz most. A Winns 1040 Ft-ba került, és akkor nem kell a trisóval küzdenem ahol még a koncentráció is kérdéses lenne.

Link to comment
Megosztás:

Ha van egy függvénygenerátorod, akkor rácsatlakozhatsz, és TTL 5V szintet beállítva, négyszögjellel kb 165 impulzust kell generálnod 10m-enként. B)

Tudnék építeni. B) De inkább hagyom. A spirálon kívül még kap valahonnan sebességjelet? Nekem úgy rémlik, nem, mert mikor szakadt volt, rendszeresen leállt alapjáraton menet közben.

Link to comment
Megosztás:

No úgy tűnik a hűtőkör mosási kérdésemre meglett a válasz. Ma voltam az Unixnál Gates vezérműszíjat venni, és megláttam ott egy dobozos hűtőtisztító folyadékot (Winns). Mivel kedden esedékes a vezérműszíj cserém, és akkor mindenképpen le kell ereszteni a hűtőfolyadékot ezért most ideális a hűtőkör mosás. Ezt a lötyit csak be kell tölteni a hűtővizbe, járni vele egy kicsit (max 200 km) és utána leengedni, átmosni és feltölteni a friss hűtőfolyadékot. Ez lesz most. A Winns 1040 Ft-ba került, és akkor nem kell a trisóval küzdenem ahol még a koncentráció is kérdéses lenne.

Majd számolj be az eredményekről! Nekem azért kicsit macerásnak tűnik... Leengedni, betenni, járni vele, újra leengedni, átmosni, visszatölteni... Persze, a teljes rendszert másképp nem tudod átmosni, hiába veszed ki a hűtőt is akár.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.