Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Akkor várjuk az eredményt, pár kép kiséretében. B)

Ez most elmarad, már végeztem vele ;) . Meg 2 csavart nem nagy dolog kicsavarni-becsavarni B) . Mentem egy kört, működik. Viszont az alapjárat még mindig nem egyenletes, időnként le akar állni. Hamarosan kipucolom a folytószelep házat. Arról csinálok pár képet, ha egyáltalán megbírkózom vele :D .

Link to comment
Megosztás:

Viszont az alapjárat még mindig nem egyenletes, időnként le akar állni. Hamarosan kipucolom a B) .

Nekem is egyenletlenkedett, de gyertya és kábelek+rotor és elosztó helyrehozta.

neked inkább többetkap egy kicsit. motorhőmérséglet érzékelőd pontosan működik?

Igaz nekem nemakart leálni, inkáb ki-kimaradt egy egy henger.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is egyenletlenkedett, de gyertya és kábelek+rotor és elosztó helyrehozta.

neked inkább többetkap egy kicsit. motorhőmérséglet érzékelőd pontosan működik?

Igaz nekem nemakart leálni, inkáb ki-kimaradt egy egy henger.

Ez mind-mind cserélve volt már, a gyújtásmodul is B) . Azóta nem buffog. Motorhőfok jeladót kimértem, az jó. Lambdaszonda kimérve, az is jó. Még a folytószelepház pucolás van vissza, meg néha hangoskodik a benzinpumpa, azt nézek bontóba, nehogy megálljon alattam B) .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Kérdésem lenne. 1,4-es ecotec-em leállt (magától) és azóta nem is tudom beindítani. Még melegen "büffentett egy párat indításkor, (tegnap du.) de ma már semmi.

Mi lehet? Dugulás? Üzemanyag pumpa? Hol kezdjem? Megbonthatom-e az üzemanyag rendszert,és ha igen hol?

Segítséget előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Me lehet nézni lehúzva-ledugózva, ez jó ötlet. B)

Lambda... hát azzal már nem egy ember szívott... egyébként 40-50 fokos motortól már él a lambda jel,

ez ilyen időben kb 1 perc (se). Teljesen a hidegindítástól számítva megvan a hibajelenség?

Ha működik rendben a belső levegő keringető, akkor nem kell szétszedni.

IAT szenzort (szívócsőben) érdemes kimérni. Elég csak annyi, hogy mekkora ellenállást mérsz rajta, és

kb hány fok lehet a külső hőmérséklet. Ebből meg tudom mondani, jó-e :D

Lehúztam, ledugóztam, hát nem szűnt meg, így az aktívszenes kör kizárva. Fura, mert egy darabig mintha jó lett volna, már kezdtem örülni, de aztán elkezdett úrja rakoncátlankodni.

Az IAT kimérve. Az autó külső hőmérője szerinti 26 fokban (sztem kicsit kevesebb lehetett este 7-kor, kint) 2,3-2,2 kOhm. Kézben melegítve ez 1,8-ig lement. Na akkor ez most jelent? B) Viszont lassan kizárnám ezt is, mert lehúzva ugyan sárga lámpa, de a jelenség nem szűnt meg. És sztem nem falsot szív, mert az alapjárati motort lehúzva minden ok, tehát azt vezérli a komputer, és egyértelműen onnan kapja a plussz levegőt alapjáraton. Jó lenne tudni, pontosan hogyan működik az alapjárati szabályozás. Mi befolyásolja, és pontosan hogyan, stb...

Link to comment
Megosztás:

Ja, akkor nincs benya. AC relét nézném meg a helyedben először, az az anyós oldalon az A oszlop tövében

szokott lenni, a motorvezérlő alatt.

Nincs valami utólagos immó vagy riasztó a kocsiban? Mert az is okozhat ilyen meglepit...

Tudomásom szerint nincs.

Ezek beleszólnak az üzemanyag ellátásba?

Link to comment
Megosztás:

Az IAT kimérve. Az autó külső hőmérője szerinti 26 fokban (sztem kicsit kevesebb lehetett este 7-kor, kint) 2,3-2,2 kOhm. Kézben melegítve ez 1,8-ig lement. Na akkor ez most jelent? B) Viszont lassan kizárnám ezt is, mert lehúzva ugyan sárga lámpa, de a jelenség nem szűnt meg. És sztem nem falsot szív, mert az alapjárati motort lehúzva minden ok, tehát azt vezérli a komputer, és egyértelműen onnan kapja a plussz levegőt alapjáraton. Jó lenne tudni, pontosan hogyan működik az alapjárati szabályozás. Mi befolyásolja, és pontosan hogyan, stb...

Az nem teljesen jó, bár nem is iszonyat rossz. Ha mondjuk volt reálisan 24 fok, akkor ott 3K feletti ellenállásértéket kellett volna mérni.

Amit mértél, az a 30 fokos hőmérsékletnek felel meg. Mindenesetre egy próbát megér, ha esetleg valakinek a kocsijából át tudod rakni,

hamar megvan B) alapjáratot sok dolog befolyásolja, ez alapján nem lehet kiszűrni...

Link to comment
Megosztás:

Az nem teljesen jó, bár nem is iszonyat rossz. Ha mondjuk volt reálisan 24 fok, akkor ott 3K feletti ellenállásértéket kellett volna mérni.

Amit mértél, az a 30 fokos hőmérsékletnek felel meg. Mindenesetre egy próbát megér, ha esetleg valakinek a kocsijából át tudod rakni,

hamar megvan B) alapjáratot sok dolog befolyásolja, ez alapján nem lehet kiszűrni...

Köszi! Alkalmasint próbálok egy cserét.

Link to comment
Megosztás:

Hát sajna úgy néz ki,hogy benzinszivattyú gond lesz.

Arelé behúz(indítózáskor, de gondolom így is kell), feszültséget kap a szivattyú(ez is indítózáskor),de benzin nincs a szelepnél.

Akkor ki kell venni a szivattyút (űlés alól, nem egy nagy vaszisztdasz), és megnézni, a csöve nem-e repedt vagy esett le

róla a tankon belül. Ha meg minden okés, akkor csere... mivel nem szokványos az AC behalása, érdemes olcsón bontóból

is nézni...

Link to comment
Megosztás:

Hát sajna úgy néz ki,hogy benzinszivattyú gond lesz.

Arelé behúz(indítózáskor, de gondolom így is kell), feszültséget kap a szivattyú(ez is indítózáskor),de benzin nincs a szelepnél.

Azért még lehet szűrő is eldugulva, bár nem gyakori, ha cseréled rendesen. Próbáld meg azért levenni a benzincsövet a szűrő előtt (2 perc, egy bilincset kell csak meglazítani), és rögtön kiderült, hogy az AC pumpád-e a ludas...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.