Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Én mást tapasztaltam eddig,hál istennek nem a saját verdám volt.

Szerelő srác mesélte, akihez vinni szoktam a gépet, hogy vittek már neki Astrát így a megvétel utáni szokásos cserékre (vezérlés, olaj, szűrők, stb.), és Ő is meglepődött rajta, hogy csak 1.5L olaj jött ki belőle, de ment gond nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Ha a mérések rendben vannak, akkor nem kell a motorhoz hozzányúlni. Elvileg kibírnak több lehúzást is a csavarok, de nem illik visszarakni a használtat. Egyébként ha cserélnéd, akkor újból kellene a tömítést is.

Nagyon köszönöm az eddigi segítséget és a hozzászólásokat! Így már könnyebb lesz átvizsgálni a kiszemelt autót.

Link to comment
Megosztás:

Szerelő srác mesélte, akihez vinni szoktam a gépet, hogy vittek már neki Astrát így a megvétel utáni szokásos cserékre (vezérlés, olaj, szűrők, stb.), és Ő is meglepődött rajta, hogy csak 1.5L olaj jött ki belőle, de ment gond nélkül.

Én egy C12NZ A Corsából szedtem le az olajat, kb 2liter volt benne és világított a lámpa.A srác aztán vett egy C16NZ A vekit,hívott is hogy megint világít a lámpa biztos nincs olajnyomás.Megint hiányzott kb 1 jó liternyi az olajbl,utántöltötte és láss csodát nem világít.

Szerintem ha jó az olajgomba jeleznie kell a nívószint alatti problémát.

Link to comment
Megosztás:

Én egy C12NZ A Corsából szedtem le az olajat, kb 2liter volt benne és világított a lámpa.A srác aztán vett egy C16NZ A vekit,hívott is hogy megint világít a lámpa biztos nincs olajnyomás.Megint hiányzott kb 1 jó liternyi az olajbl,utántöltötte és láss csodát nem világít.

Szerintem ha jó az olajgomba jeleznie kell a nívószint alatti problémát.

Az olajgomba csak azt jelzi, ha nincs meg a nyomás a rendszerben. Amíg az olajpumpa tud szállítani elég olajat, addig az nem jelez, és némely motornál ehhez nem kell sok olaj.

Link to comment
Megosztás:

Az olajgomba csak azt jelzi, ha nincs meg a nyomás a rendszerben. Amíg az olajpumpa tud szállítani elég olajat, addig az nem jelez, és némely motornál ehhez nem kell sok olaj.

Értem én,hogy villanymotor,én csak a saját tapasztalatomat írtam le. B)

Mondjuk aki 2 hetente nem nézi meg a nívópálcát,az magára vessen. B)

Link to comment
Megosztás:

Az olajgomba csak azt jelzi, ha nincs meg a nyomás a rendszerben. Amíg az olajpumpa tud szállítani elég olajat, addig az nem jelez, és némely motornál ehhez nem kell sok olaj.

A világ legegyszerűbb dolgáról beszélünk. Tiszta fizika az egész. Az olaj üzemmeleg motornál hígabb, mint hidegen. Ennek következménye, hogy a gyorsításoknál, fékezéseknél, kanyaroknál jobban lötyög az olajteknőben (tehetetlenségétől fogva felkúszik a karter falára), így csökken az olaj szintje. A másik, hogy a megfelelő olajnyomáshoz tartozik egy szállított mennyiség. Ha nincs meg a megfelelő mennyiség, akkor nincs meg a nyomás sem.

A fent leírtak miatt az olajpumpa falsot tud szívni. Ezért világít az olajlámpa alacsony nívószintnél hirtelen irányváltásnál, vagy erős fékezésnél.

Ha már fentebb szóba került a METABOND, akkor annyit fűznék a hozzászólásomhoz, hogy a METABONDdal kezelt motorok komolyabb károsodás nélkül elviselik a rövid ideig fennálló, részleges olajhiányt.

Ezzel men azt akarom mondani, hogy így kell járni az autóval, kenésre szükség van és a METABOND sem képes csodákra. De a hiba kijavításáig mindenképpen hasznos a METABOND.

Link to comment
Megosztás:

utcai körülmények között, egy egyszerű vezetési stílus mellett, mivel a szívóág majdnem leér az olajteknő aljára teljesen, meg ilyen"hullámtörő" is akad bizonyos mocikban, elég alacsony szint kell hozzá, hogy a lámpa világítson hirtelen fékezéskor, vagy irányváltáskor.

Link to comment
Megosztás:

utcai körülmények között, egy egyszerű vezetési stílus mellett, mivel a szívóág majdnem leér az olajteknő aljára teljesen, meg ilyen"hullámtörő" is akad bizonyos mocikban, elég alacsony szint kell hozzá, hogy a lámpa világítson hirtelen fékezéskor, vagy irányváltáskor.

Saját tapasztalat, hogy normál, hétköznapi használat során, nyugodt vezetési stílus mellett is szép számmal vannak olyan helyzetek, amikor az igentisztelt vasárnapi autós, illetve idióta autóstársak miatt kikerülő manőverre, vagy vészfékezésre kerül sor. Azt hiszem ezek beleférnek az extrém sbesség és irányváltás fogalmába.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos egyszer már jártam úgy, hogy szinte száraz volt a nívópálca, de még mindig nem volt semmi jel sem.

A múlt héten egy off régi suzuki swift-be cseréltem olajat. Szegény kocsi amit kap. Most fog harmadszorra fordulni az órája, használják vagy 30-an, de igazából egy gazdája sincs. Ha én nem cserélném az olajat/téli/nyárigumit, akkor senki. Szóltak, hogy egyre gyakrabban világít az olajnyomás lámpa(!). Hát igen, előzőleg is én cseréltem az olajat (Valvoline Durablend), csakhát időközben leszaladtak vagy 16 ezret, csupa rövidtávval, meg senki nem figyelte sem a szintet, sem a km-et, sem a csere dátumát, csak tankolták és gyí. Mondanom sem kell, a pálca porzott. Megvettem az olajat (szintén Durablendet), szűrőt. Kicsavartam a leeresztő csavart. Jó ha 1 liter olaj lejött, pedig abban is kell vagy 3,5 liter. Szóval már semmin sem döbbenek meg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még mindig alapjárattal küzdök, ha esetleg lenne még valakinek tippje, megköszönném. A „szokásos” jelenségek, kuplung kinyomáskor felpörgés, üresben guruló autónál egyhén hullámzó alapjárat. Már volt lambda csere, alapjárati motor csere, falsot többször átnéztem, semmi galiba, most kivettem a komplett folytószelepházat, alaposan átpucoltam, fémtiszta az egész, ha már ott voltam, rámértem a folytószelep potméterre is, az is rendben lévőnek tűnt. Visszaraktam, még új gyári tömítést is tettem, de minden maradt a régiben. Ami viszont gáz, hogy azóta indítás után pár másodpercre felpörög 3000 körülire, és onnan áll be. Mit cseszhettem el? Az biztos, hogy az alapjárati motor közreműködésével ingadozik, mert ha üzemi hőfokon lehúzom, akkor minden hibajelenség eltűnik. De a motor működik, és teljesen új. Már az egész nem érdekelne annyira, mert lambdája kiméretve, rendben, fogyasztása jó, csak az indítás utáni felpörgés, ami az összerakás óta van, nagyon bosszant. Ha bárkinek van valami okos tippje, azt megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Márpedig ez elég falsgyanús még. pl a szellőztetőegységbe menő vákumvezetéket megnézted végig? Vagy az aktívszenes

tartálykört ellenőrizted? Szívócső (gumi) biztos nincs valahol kirepedve, amit nem vettél észre? Levegőhőmérséklet szenzorod

(ha van) jó? Kimérted? Alapjárati motor és lambda gyári eredeti lett beletéve?

Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszönöm a választ, a tippeket.

Márpedig ez elég falsgyanús még. pl a szellőztetőegységbe menő vákumvezetéket megnézted végig? Vagy az aktívszenes

tartálykört ellenőrizted? Szívócső (gumi) biztos nincs valahol kirepedve, amit nem vettél észre?

A szellőztetőt nem szedtem szét teljesen, de a belső keringetés kapcsoló szelepe kapcsol rendesen, ezét gondoltam, hogy ott minden rendben lehet. Érdemes teljesen szétszednem ennek ellenére? Elég macerásnak tűnik. B) Az aktívszenest kört csak a sárvédőig követtem, de arra gondoltam, megpróbálom kísérletileg lehúzni a folyt. szelepházról, és ledugózni, aztán menni egy kört. Ez mennyire hülyeség? Csak, hogy kizárjam. A szívócsővet is kivettem és ki is mostam, ekkor vizzel megnéztem, az nem repedt sehol.

Levegőhőmérséklet szenzorod (ha van) jó? Kimérted? Alapjárati motor és lambda gyári eredeti lett beletéve?

X-es motor, így a szívócsőben van egy érzékelő, azt hiszem légtömegmérő a korrekt neve. Nem mértem rá, csak tisztítottam, és tippelem,hogy jó lehet, mert elfelejtettem először visszadugni, és akkor abszolút nem volt alapjárat. Megmérem majd multiméterrel. Valami konkrét értéket kell mérnem, vagy csak annyit, hogy változik az ellenállása, ha mondjuk rálehelek?

Az alapjárati motor identopel, másnak bevált, a lambdára már nem emlékszem pontosan, valami angol típus volt, de az elvileg jó. Legalábbis a mért érték jó. Persze, nem szkóppal néztek jelalakot, csak a lambda értékét mérték. De mivel hidegen-melegen vacakol az alapjárat, ezt már kizártam magamban.

Link to comment
Megosztás:

Semennyire.

Akkor ezt megpróbálom mindenképpen. B) Bár kezdek elbizonytalanodni, mert eddig úgy vettem ki, hogy ott van egy elektromos vezérlésű szelep, ami nyit-zár. Ha ez nyit, akkor ott ugyanúgy méretlen levegőt szív be, nem? Vagy ennek a szelepnek az állapotát esetleg belekalkulálja a computer a légmennyiségbe? Ha így van, akkor valóban lehet itt is falslevegő, de akkor is csak a szelep utáni rész érdekes, azt pedig ellenőriztem, és rendben van.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ezt megpróbálom mindenképpen. B) Bár kezdek elbizonytalanodni, mert eddig úgy vettem ki, hogy ott van egy elektromos vezérlésű szelep, ami nyit-zár. Ha ez nyit, akkor ott ugyanúgy méretlen levegőt szív be, nem? Vagy ennek a szelepnek az állapotát esetleg belekalkulálja a computer a légmennyiségbe? Ha így van, akkor valóban lehet itt is falslevegő, de akkor is csak a szelep utáni rész érdekes, azt pedig ellenőriztem, és rendben van.

Nem tudom melyik szelepre gondolsz. Ami az aktívszéntartályból jön cső azon van?

Link to comment
Megosztás:

Nekem az vákuumos volt annak idején, azért nem volt egyértelmű.

Nem tudom mi alapján van vezérelve az elektromos.

Nem is lényeges, csak felmerült ez az ág, mint lehetséges falslevegőt szívó hely, de azt gondolom, hogy itt nincs miről beszélni, legfeljebb a szelep utáni szakaszon lehetne falslevegő, az meg hibátlan nálam.

Link to comment
Megosztás:

Me lehet nézni lehúzva-ledugózva, ez jó ötlet. B)

Lambda... hát azzal már nem egy ember szívott... egyébként 40-50 fokos motortól már él a lambda jel,

ez ilyen időben kb 1 perc (se). Teljesen a hidegindítástól számítva megvan a hibajelenség?

Ha működik rendben a belső levegő keringető, akkor nem kell szétszedni.

IAT szenzort (szívócsőben) érdemes kimérni. Elég csak annyi, hogy mekkora ellenállást mérsz rajta, és

kb hány fok lehet a külső hőmérséklet. Ebből meg tudom mondani, jó-e B)

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Felhívtam a kis Opel boltot itt nálunk, alapjárati után érdeklődtem. Van polcon, 7000Ft. Ez nem túl olcsó? Meg merjem venni? Mert ugye olcsó húsnak... B)

Az bontott lesz szerintem.

Nem bontott, most vettem meg B) . Kipróbálom, de azért magammal hordom a régit is majd, meg némi szerszámot. Azt mondta, nem szokott vele baj lenni. Ellenben a legolcsóbb 10000Ft-os benzinpumpával, aminél 10-ből 8-at visszavisznek :D .

Link to comment
Megosztás:

Lambda... hát azzal már nem egy ember szívott... egyébként 40-50 fokos motortól már él a lambda jel,

ez ilyen időben kb 1 perc (se). Teljesen a hidegindítástól számítva megvan a hibajelenség?

IAT szenzort (szívócsőben) érdemes kimérni. Elég csak annyi, hogy mekkora ellenállást mérsz rajta, és

kb hány fok lehet a külső hőmérséklet. Ebből meg tudom mondani, jó-e B)

Azért zárnám ki a lambdát, mert ez a jelenség megvolt már hidegebb időben is, csak eddig valahogy nem foglalkoztam annyira vele, és akkor is rögtön hidegindítás után...

Köszi, este megmérem, aztán megírom.

Link to comment
Megosztás:

Felhívtam a kis Opel boltot itt nálunk, alapjárati után érdeklődtem. Van polcon, 7000Ft. Ez nem túl olcsó? Meg merjem venni? Mert ugye olcsó húsnak... B)

Bevált? Csak viszonyítási alapnak: kb. 2 hónapja vettem, akkor a csergőben 38.000 körül volt a gyári...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.