Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Először meglepődtem, mert azt hittem, hogy ez a Te autód motorja, de a link alapján feltételezem, hogy ez csak egy internetről leszedett kép. Ez lenne egy jobbkormányos Vauxhall? Utánanéztem, ott a fékfolyadék tartály és a fékerőszabályzó a generátor mögött van, a hűtőfolyadék tartály helyén az ablakmosó folyadék tartálya, a hűtőfolyadék tartály pedig (a képről hiányzik) közvetlenül az akkumulátor mögött. A többi még nem világos.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szükségem lenne pár infóra. Adott egy 98-as X16SZR astra caravan elvileg F20-as váltóval ebbe szeretnék váltó olajat és gyertyát cserélni. Mit ajánlotok hozzá? Mindenből a legjobbat szeretném, legutobb olyan 140e km körül volt gyertya és váltóólaj csere akkor gyári Gm hajtómű olajat és gm gyertyát kapott,de pontos adatokat és mennyiséget nem tudok. Ja most 190e km van az autómban.

Váltóba gyertyát? Ez valami spéci típus? :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Ha melegen nem indul a motor,akkor a motorhőfok jeladó lehet a ludas,ugyi? :D

Hazajöttem,felszaladtam valamiért a lakásba,lementem,indulnék tovább,de hiába tekert az önindító,nem akart beindulni :D .Átmozgattam a csatlakozásokat az elosztófedél és a trafó környékén,de semmi.

Elmentem gyalog,15 percen belül vissza is értem,mondom megpróbálom,hátha.De ugyanaz.Egy bő fél óra múlva lementem ismét,és elég furán ugyan,de beindult.Dadogott,nem nagyon reagált gázadásra,de aztán csak elkapta.Leállítás,újraindítás,müködik.Hmmm...

Akkor ez most hőfokjeladó lehet? Ha rossz,amiatt lehet magasabb a fogyasztás?

Link to comment
Megosztás:

Lehet még sokminden más is a baja, de az is esélyes.

Mérd meg sima multiméterrel az ellenállását üzemmelegen.

És igen, az okozhat plusz fogyasztást.

Köszi!

Mennyinek kell kb. lennie? Ja,és merre keressem? :D Az egyvezetékest tudom. De ez ugye két vezetékes? Az üzemmeleg nálam nem 90 fok,az alatta lévő vonalon áll meg a mutató. Termosztátcsere előtt jó volt,úgyhogy a termosztát nem belevaló (de már vettem másikat,jövőhéten csere).

Link to comment
Megosztás:

a szívócsonkon kell keresni, én már mértem, Fpepe kedvéért, de már nemtudom mennyi az érték, de ugyis megmondják nemsokára :D

Köszi,aztán eszembe jutott,hogy megvan a javítási kézikönyv :D . Meg is találtam benne,majd megmérem hogy pontosan mennyi az annyi :D .

0°C 4.8-6.6kOhm

20°C 2.2-2.8kOhm

40°C 1.0-1.4kOhm

80°C 270-380 Ohm

Szerk.

Link to comment
Megosztás:

Megmértem a motorhőfok jeladót. Hidegen 4kOhm,melegen 350 Ohm. Akkor ez jó. Tegnap,mikor nem indult,sokkal könnyebben forgott,amíg indítoztam :D . És akárhányszor leállítottam,most mindig újra tudott indulni. Mi lehet még? Alapjárati,légtömegmérő,gyújtótrafó? Amúgy jövő csütörtökön lesz hengerfej tömítés csere,utánna remélem megszűnik a vízfogyasztás.

Link to comment
Megosztás:

Megmértem a motorhőfok jeladót. Hidegen 4kOhm,melegen 350 Ohm. Akkor ez jó. Tegnap,mikor nem indult,sokkal könnyebben forgott,amíg indítoztam :D . És akárhányszor leállítottam,most mindig újra tudott indulni. Mi lehet még? Alapjárati,légtömegmérő,gyújtótrafó? Amúgy jövő csütörtökön lesz hengerfej tömítés csere,utánna remélem megszűnik a vízfogyasztás.

Légtömegmérőd nincs.

Amúgy egyszer nekem is előadta, hogy lefulladtam vele otthon az udvaron, és nem akart utána beindulni. Aztán pár perc után gondolt egyet, és simán beindult. Hibakódot nem generált. Nem tudom, mi lehetett vele.

Link to comment
Megosztás:

Megmértem a motorhőfok jeladót. Hidegen 4kOhm,melegen 350 Ohm. Akkor ez jó. Tegnap,mikor nem indult,sokkal könnyebben forgott,amíg indítoztam :D . És akárhányszor leállítottam,most mindig újra tudott indulni. Mi lehet még? Alapjárati,légtömegmérő,gyújtótrafó? Amúgy jövő csütörtökön lesz hengerfej tömítés csere,utánna remélem megszűnik a vízfogyasztás.

Azért azt a tömítés cserét megvárnám... mert lehet hogy a víz beszivárgása okoz valami gondot.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.