Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Ez mekkora baromság... ki mondta ezt??

Az alapjárati motor a folytószelep melletti megkerülő levegőjáratban szabályozza a

levegő mennyiségét. Semmi köze a benzinhez.

Amúgy idővel tényleg ráfér a pucolás, a zárókúpját kell óvatosan féktisztítóval

megpucolni, meg a folytószelepházban a levegőjáratait is. És egyben érdemes

az egész folytószelepházat belül kipucolni.

Egyik kollégám mondta... :D Akkor le kell vennem azt a műanyag borítást az injektorról és az alatt meglátom a záró kúpot? Ugye nem kell szétkapni hozzá az injektort? A múltkor írtátok, hogy a gyújtáselektronika a trafó alatt van, azt kell cserélnem, a miatt áll néha le a kocsi! Szétnéztem, nekem a trafó alatt a kerékjárat található... semmi sincs alatta... az akksi mellé van felfogatva egy kis "tálcára"... amit látok, hogy a gyújtással kapcsolatos a környéken, az az elosztófedél... na meg alatta 2 csatlakozó ami a levegőben "lóg"... most akkor hol találom a gyújtáselektronikát?

Link to comment
Megosztás:

Egyik kollégám mondta... :D Akkor le kell vennem azt a műanyag borítást az injektorról és az alatt meglátom a záró kúpot? Ugye nem kell szétkapni hozzá az injektort? A múltkor írtátok, hogy a gyújtáselektronika a trafó alatt van, azt kell cserélnem, a miatt áll néha le a kocsi! Szétnéztem, nekem a trafó alatt a kerékjárat található... semmi sincs alatta... az akksi mellé van felfogatva egy kis "tálcára"... amit látok, hogy a gyújtással kapcsolatos a környéken, az az elosztófedél... na meg alatta 2 csatlakozó ami a levegőben "lóg"... most akkor hol találom a gyújtáselektronikát?

Az alapjárati motor kívülről van rácsavarozva a folytószelepházra, és egy 4 vagy 5 pólusú csatlakozó megy rá.

Van olyan típusa is, amelyik csövekkel csatlakozik a folytószelepházra, és önálló hengeres tárgy, de a tiedben

tudtommal nem az van.

A gyújtáselektronika neked a gyújtáselosztó rotor alatti fémhengerben van, ahonnan jön ki egy csatlakozó is.

Mint mondtam, kolegámnak pont az okozta az ugyanilyen hibát.

Link to comment
Megosztás:

juj ez durva volt membrán meg tele megy benzinnel huh :D

karbicsek esetében lehetne ilyenről beszélni, de hogy telemegy a henger az ott is kizárt.

ha nincs féktisztító, nitrohigitó is jo, egy ecsettel, ovatosan meg lehet pucolászkodni, visszarakás után indításkor számítani kell indítási nehézségekre, de fél perc alatt be kell hogy álljon magától.

nekem igy volt legalábbis.

üdv

Link to comment
Megosztás:

...visszarakás után indításkor számítani kell indítási nehézségekre, de fél perc alatt be kell hogy álljon magától.

nekem igy volt legalábbis.

üdv

Jaja,eléggé nehezen akart beindulni nekem is,nyomni kellett a gázt is hozzá. De mintha egy angol nyelvű oldalon úgy láttam volna,hogy visszarakás előtt x cm távolságra kell beállítani a kúp végét. Gondolom akkor átengedi a résen a levegőt,és egyből elindul. Amikor rokon Caravánjából kiszedtük,ő is beljebb tolta a tengelyt (nem direkt),és gond nélkül indult neki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az alapjárati motort hogy lehet tisztítani, pontosan hol is van, és hogy én meg tudom e csinálni a tisztítást, vagy szerelő kell hozzá??? Mert a leállások egy információ szerint azért is lehettek, mert valami menbrán az alapjáratiban nem zár rendesen és hirtelen, egy váratlan pillanatban teliönti benzinnel a hengereket... ezért azt tanácsolták, hogy vegyem le az alapjárati motort, de úgy, hogy minden csö meg kábel rajta legyen és adjak gyújtást rá... ha csöpög a benzin belőle, akkor az a hiba... ez szerintetek lehetséges? Mert akkor lehet, hogy nem is a gyújtáselektronika a baj??

Az alapjáratiból csak akkor csöpög, ha az injektor telenyomta. Nz-nél ugye alatta helyezkedik el, így nem elképzelhetetlen. Kapd le a műanyag fedelet és adj rá gyújtást, ilyenkor felépül a nyomás az üarendszerben. Nézd meg, hogy az injektor nem szivárog-e, ha igen akkor alsó-felső tömítéscsere. Ha viszont nem is adsz rá gyújtást csak elfordítod a pillangószelepet és áll benne az sem túl jó jel. :D Igazából tök száraznak kell lennie elvileg. Amúgy meg aláírásba motorkód és keresés. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az alapjárati motort hogy lehet tisztítani, pontosan hol is van, és hogy én meg tudom e csinálni a tisztítást, vagy szerelő kell hozzá??? Mert a leállások egy információ szerint azért is lehettek, mert valami menbrán az alapjáratiban nem zár rendesen és hirtelen, egy váratlan pillanatban teliönti benzinnel a hengereket... ezért azt tanácsolták, hogy vegyem le az alapjárati motort, de úgy, hogy minden csö meg kábel rajta legyen és adjak gyújtást rá... ha csöpög a benzin belőle, akkor az a hiba... ez szerintetek lehetséges? Mert akkor lehet, hogy nem is a gyújtáselektronika a baj??

Így néz ki egyébként

alapjaratimotor.jpg

saját:

DSC00054.JPG

Link to comment
Megosztás:

Ma üldöz a balszerencse. Reggel gyujtás javítás a tekercs lóg, mágnes elrepedve vezetékek kirepedve szénkefe az az csak a hely, de kapott bronzot, rotor kilyukadva.Délután kimegyek a garázsba, hogy végre kitisztítsam a befecskendező rendszert, mert tele van lerakódással, na én hülye mindjárt kiszedtem az injektort, mert mért ne,

Folytatnám tovább a szétszerelést de, gyorsan elkellet, volna menni egy helyre.

Mondom oké, injektor vissza, motor tindi, de nem indul, mondom ez idáig gáz.

A lényeg, hogy ömlik az üzemanyag a porlasztóba, de nem kicsit és hiába cserélgettem az O gyűrűket nem lett jó, 5 óra killódás után feladtam.

Majd reggel frris erővel, csak tudnám mi a franc, van ilyenkor, szedni szedtem már ki, de ilyen hiba még nem fordult elő velem, hogy telenyomja üzemanyaggal.

Link to comment
Megosztás:

Az alapjáratit az injektor nem tudja "telenyomni" :D

- mert az alapjáratinak csak a kúpja van a levegőjáratban

- mert maga a levegőjárat nem teszi lehetővé, hogy abban a benya megragadjon

:D

Normális esetben biztosan nem, de nekem már állt a benga az egész szívósorban. :D De rég volt nz-m, lehet hogy akkor sem ment az alapjáratiba.

Link to comment
Megosztás:

Ma üldöz a balszerencse. Reggel gyujtás javítás a tekercs lóg, mágnes elrepedve vezetékek kirepedve szénkefe az az csak a hely, de kapott bronzot, rotor kilyukadva.Délután kimegyek a garázsba, hogy végre kitisztítsam a befecskendező rendszert, mert tele van lerakódással, na én hülye mindjárt kiszedtem az injektort, mert mért ne,

Folytatnám tovább a szétszerelést de, gyorsan elkellet, volna menni egy helyre.

Mondom oké, injektor vissza, motor tindi, de nem indul, mondom ez idáig gáz.

A lényeg, hogy ömlik az üzemanyag a porlasztóba, de nem kicsit és hiába cserélgettem az O gyűrűket nem lett jó, 5 óra killódás után feladtam.

Majd reggel frris erővel, csak tudnám mi a franc, van ilyenkor, szedni szedtem már ki, de ilyen hiba még nem fordult elő velem, hogy telenyomja üzemanyaggal.

Hol van ott porlasztó? :D

Gyújtás ráadásra is csöpög? Mert akkor tuti tömítés.

Link to comment
Megosztás:

Egyeltalán nem megy rosszabbul. Az 1.6-os 8 szelepes nem bírt ott hagyni csak 3.-ban kezdett eltávolodni tőlem:-)

Ok. 60-as rendszert én mondjuk 150 ló alatt nem pakolnék fel igazán. Egy ugyanilyen nyitott 45-össel szerintem többre mentél volna. :D

Az összehasonlítás nem túl objektív, rengeteg ismeretlen paraméter van.

Link to comment
Megosztás:

Mielőtt megcsináltattam a sport rendszert rengeteget kérdezősködtem kipuffogósoknál erről az egészről és végül a proexnél csináltattam meg és ők azért nem egy útszéli kis no name műhely. Én személy szerint nem is gondoltam volna hogy egy kipuff rendszer ennyit számít. Nem csak lóerőben hanem egy csomó más dologban is változott a kocsi. Pl:lehet hogy nem hiszed el de kevesebbet fogyaszt és még aminek nagyon örültem hogy régen hírtelen nagy gázadáskor először megtorpant és csak aztán kezdett el menni de a kipuff rendszer után most egyből ugrik és egyenletesen húz.

Link to comment
Megosztás:

Mielőtt megcsináltattam a sport rendszert rengeteget kérdezősködtem kipuffogósoknál erről az egészről és végül a proexnél csináltattam meg és ők azért nem egy útszéli kis no name műhely. Én személy szerint nem is gondoltam volna hogy egy kipuff rendszer ennyit számít. Nem csak lóerőben hanem egy csomó más dologban is változott a kocsi. Pl:lehet hogy nem hiszed el de kevesebbet fogyaszt és még aminek nagyon örültem hogy régen hírtelen nagy gázadáskor először megtorpant és csak aztán kezdett el menni de a kipuff rendszer után most egyből ugrik és egyenletesen húz.

A proexnél sem mérnökök dolgoznak, azt csinálnak és mondanak, amit te hallani és látni szeretnél :D

Ha felmennél egy fékpadra, meglepődnél. :D Ugyanis plusz lóerőt nem igazán látnál, csak a motor karakterisztika

csúszhatott el ezzel. Alul ráadásul kevesebb a nyomaték így.

1-2-ben valszeg azért tartottad a 16NZ-t, mert neki hosszabb a váltója. :D

Tényleg nem bosszantani akarlak, csak tudnod kell, hogy egy kipuffrendszerrel meg egy sportlégszűrővel még

nem lesz +10LE az autódban :D

Link to comment
Megosztás:

Normális esetben biztosan nem, de nekem már állt a benga az egész szívósorban. :D De rég volt nz-m, lehet hogy akkor sem ment az alapjáratiba.

Ha direktben vezeted be a benyát az alapjárati levegőcsatornájába, akkor is kifolyik onnan, és addig

is csak az alapjárati motor zárókúpját éri, bele nem mehet.

Link to comment
Megosztás:

Mielőtt megcsináltattam a sport rendszert rengeteget kérdezősködtem kipuffogósoknál erről az egészről és végül a proexnél csináltattam meg és ők azért nem egy útszéli kis no name műhely. Én személy szerint nem is gondoltam volna hogy egy kipuff rendszer ennyit számít. Nem csak lóerőben hanem egy csomó más dologban is változott a kocsi. Pl:lehet hogy nem hiszed el de kevesebbet fogyaszt és még aminek nagyon örültem hogy régen hírtelen nagy gázadáskor először megtorpant és csak aztán kezdett el menni de a kipuff rendszer után most egyből ugrik és egyenletesen húz.

Én elhiszek mindent, de a a fizikát a proex sem tudja meg...-ni. Érdekes, hogy annak idején én is hozzájuk mentem azzal, hogy 60-ast akarok csináltatni, de kellően tiltakoztak ellene így engedtem és csak 50-es lett, persze nálam a lökettérfogaton kívül nem is kérdeztek semmit. (ugyanilyen motor volt) Úgyhogy a jónevű magyar cégekről talán ennyi elég is lesz. A kérdezősködés kipuf témában sajnos nem elég, mert sajnos szinte mindenki "ért" hozzá (jókat lehet nevetni egyes közhelyeken, amik szájról szájra futótűzként terjednek), de valójában nem sokan, azok pedig nem hirdetik magukat, és nem proex árban dolgoznak.

A fogyicsökkenés és az egyéb pozitív jelenségek csak a régi kipuf állapotának ismeretében lenne mérvadó. De mennyi is most a kevesebb?

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom hogy most kapott-e ezáltal lóerőt vagy nem de azt érzem hogy jobb lett tőle, de viszont azt is érzem amit mondtál hogy alacsony fordulaton nincs akkora nyomaték. De nem bántam meg hogy megcsináltattam mert szép a hangja, kevesebbet eszik és azért jobb lett tőle a motor is.

Link to comment
Megosztás:

régen csak egy sport szűrő volt benne attól megnőtt a fogyasztás,ha nyomtam neki akkor evett 9 litert is de most 7,5-et, 8-at eszik ha nehéz a lábam, de érdekes hogy akkor ha nem nyomom akkor nem sokkal csökken mert 7 alá nem megy max autóúton 90km/h-nál megy lejjebb.

Link to comment
Megosztás:

régen csak egy sport szűrő volt benne attól megnőtt a fogyasztás,ha nyomtam neki akkor evett 9 litert is de most 7,5-et, 8-at eszik ha nehéz a lábam, de érdekes hogy akkor ha nem nyomom akkor nem sokkal csökken mert 7 alá nem megy max autóúton 90km/h-nál megy lejjebb.

Az elég sok még így is. Jobbláb ide vagy oda. Olvasgass a fogyasztás topikban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.