Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

leveszed a biztosítéktáblát takaró műanyagot

alatt találsz egy 10 pines csatlakozót

összekötöd egy dróttal az A-B pontokat, tehát a jobb oldalon a felső kettőt

beülsz, gyújtást ráadod

a sárga lámpa elkezd villogni

minden hibakód 2 jegyből áll.

az alap kód, amit mindig kiad, az a 12

ezt úgy villogja, hogy egy villanás, hosszú szünet, 2 villogás rövid időközzel

ezt megismétli 3-4 alkalommal, már nem tudom pontosan

ezután jön a tényleges hibakód, ha van

ha megvan, akkor írd be és megmondjuk, hogy mit jelent

Link to comment
Megosztás:

Most jöttem fel a kocsitól! Kitisztítottam a gyertyákat, mert vastag korom és benzin volt rajtuk... Az összes csatlakozót széthúztam és összedugtam a motortérben ami csak létezett, még az injektornál is kihuzigáltam mindent, majd visszadugtam. Indítottam és beindult! Igaz kicsit beteges volt a hangja elsőre, de 1-2 perces melegedés után már most jól működik... bár kicsit másíbb a hangja alapjáraton mint eddig, de megy, az a lényeg! Ez akkor lehetett azoktól a problémáktól amiket írtatok nekem? Mennyibe kerül egy gyújtás elektronika? És az ECU? Mit érdemes kicserélni benne?

Link to comment
Megosztás:

Most jöttem fel a kocsitól! Kitisztítottam a gyertyákat, mert vastag korom és benzin volt rajtuk... Az összes csatlakozót széthúztam és összedugtam a motortérben ami csak létezett, még az injektornál is kihuzigáltam mindent, majd visszadugtam. Indítottam és beindult! Igaz kicsit beteges volt a hangja elsőre, de 1-2 perces melegedés után már most jól működik... bár kicsit másíbb a hangja alapjáraton mint eddig, de megy, az a lényeg! Ez akkor lehetett azoktól a problémáktól amiket írtatok nekem? Mennyibe kerül egy gyújtás elektronika? És az ECU? Mit érdemes kicserélni benne?

Ha ettől véglegesen elmúlt, akkor nagyon nagy szerencséd van. :D

Gyújtás szerintem 5-10 körül, ECU 15-25, de az ECU nem jellemző hogy tönkremenjen.

Az mit jelent hogy másabb a hangja?

Link to comment
Megosztás:

Ha ettől véglegesen elmúlt, akkor nagyon nagy szerencséd van. :D

Gyújtás szerintem 5-10 körül, ECU 15-25, de az ECU nem jellemző hogy tönkremenjen.

Az mit jelent hogy másabb a hangja?

Utánajárok és akkor a gyújtást szerintem kicseréltetem... biztos ami biztos...

A kipufogónál kicsit pöfögősebb lett a hangja, elöl pedig olyan mintha egy picit "zakatolna", de annyira nem feltűnő... Remélem reggel beindul, mert jó lenne vele dolgozni menni... :D

Köszönöm mindenkienk az eddigi segítséget!!!

Ha esetleg van még valami amit ezzel kapcsolatban megosztánátok, azt megköszönöm! :D

Ha valami alakulás történik, szólok! :D

Üdv!

Gabi

u.i.: a hibakódot még leolvasom és leírom! :D

Link to comment
Megosztás:

Na kérem, hiába fujkáltam a kontaktsprayt, ma reggel uazt csinálta mint tegnap. Azzal a külömbséggel, hogy egy nagyobb gázfröccs után beállt az alapjárat, Gondolom mostmár szinte biztos az alapjárati motor hibája, de azért kéne egy kis megerősítés.

Utolért a végzet engem is. :D

Tegnap beraktam egy ideiglenes akksit 44Ah/210A. Nem is egy mai darab, de feszültsége rendben meg jobban is indítja az autót mint a másik. Viszont tegnap is meg ma is csinált olyat hogy leállt, amikor leesik a fordulat. Ilyenkor 5-600-ig lemegy, de ez volt korábban is, valószínű a lendkerék miatt van, viszont soha nem állt még le. Lehet ez a kisebb akksitól vagy csak pont úgy álltak most össze a csillagok, hogy egyszerre jött elő a cserével?

Vagy döglődik az alapjártim? Mert olyan előfordul sokszor, hogy indítás után fennhagyja pár másodpercig 2000-en. Lehet olyan hibája, hogy lassul a reakciója?

Link to comment
Megosztás:

Utolért a végzet engem is. :D

Tegnap beraktam egy ideiglenes akksit 44Ah/210A. Nem is egy mai darab, de feszültsége rendben meg jobban is indítja az autót mint a másik. Viszont tegnap is meg ma is csinált olyat hogy leállt, amikor leesik a fordulat. Ilyenkor 5-600-ig lemegy, de ez volt korábban is, valószínű a lendkerék miatt van, viszont soha nem állt még le. Lehet ez a kisebb akksitól vagy csak pont úgy álltak most össze a csillagok, hogy egyszerre jött elő a cserével?

Vagy döglődik az alapjártim? Mert olyan előfordul sokszor, hogy indítás után fennhagyja pár másodpercig 2000-en. Lehet olyan hibája, hogy lassul a reakciója?

Nekem is fennhagyta 2000-en pár másodpercig ma. Szal akkor tuti az alpjárati a hibás érte. Már körbekérdeztem a gyári 30e körül van az ugy 9-10e.

Persze lehet, hogy újra megpucolom, és jól befújom WD-40-el a tengelyét is.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is fennhagyta 2000-en pár másodpercig ma. Szal akkor tuti az alpjárati a hibás érte. Már körbekérdeztem a gyári 30e körül van az ugy 9-10e.

Persze lehet, hogy újra megpucolom, és jól befújom WD-40-el a tengelyét is.

Lehet én is megpucolom, bár nekem sokmindentől nem tud elkoszolódni. Ha nálam csere lesz, akkor bontott lesz. Azt 5 körül lehet szerezni. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.