Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Olajbeöntő sapka bárdinál 1890 pezó. tudom, mert pár hónapja vettem :D tény, h különbözik a többi motortípustól.

és mégvalami, 2 ilyen sapkát vettem bárdinál, a sárga szar volt, nem zárt rendesen, utána jött a fekete, az jó lett :D

a színen kívül gyártóban is különböznek természetesen, de meg nem mondom, ki gyártja...

közben a csergőnél meg 3500 a gyári, komplett sapi. :D

Link to comment
Megosztás:

Nehogymá' mindenből csak a gyári legyen jó :D :D

egyértelmű, én csak érzékeltetni akartam, hogy esetleg opel szervízben is hasonló áron lehetne kapni, akkor a te 2 sapid árából már 1 gyári kijött volna.

Amúgy egyértelmű, hogy nem kell mindenből a gyári, csak érdemes megfontolni sokszor, hogy nem vagyunk olyan gazdagok, hogy mindenből a legolcsóbbat vegyük. :D

Link to comment
Megosztás:

Bemész a legközelebbi opel kereskedés/szervízbe, és ott az alkatrészesnél olyan 100-200 Ft-ért kapsz tömítést. Nekem anno azt hiszem 120-ba, vagy mennyibe fájt ez a szintén X16XEL-es astrámnál. :D

szerk: alkatrész szám: 90448217 katalógus szám: 6 50 463

Csergőben 100 Ft a gyári, 51 Ft az ugy.

Hali.

Köszi a választ mackósajt.

Erre voltam kiváncsi, tehát lehet külön kapni tömitést.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap beállítottam a gyújtást, mert sokkal több volt, mint 10 fok és csilingelt a motor.

Motornak szép hangja lett, de nem igazán akar menni, tehát ha elkezdek gyorsítani, megugrik a moci egy pillanatra és utána lassan gyorsul, de ha lassan engedem vissza a gázpedált, akkor elkezd gyorsítani.

Valakinek valami ötlete?

Vagy állítsam vissza és kopogjon inkább.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap beállítottam a gyújtást, mert sokkal több volt, mint 10 fok és csilingelt a motor.

Motornak szép hangja lett, de nem igazán akar menni, tehát ha elkezdek gyorsítani, megugrik a moci egy pillanatra és utána lassan gyorsul, de ha lassan engedem vissza a gázpedált, akkor elkezd gyorsítani.

Valakinek valami ötlete?

Vagy állítsam vissza és kopogjon inkább.

És ha nem padlót nyomsz rögtön, akkor is jó? Alacsony fordulaton, ha túl nagy keresztmetszetet engedsz, akkor belassul a levegő áramlása. Vagy magasan padlón is így viselkedik?

Egyébként, akkor megy legjobban ha még éppen nem kopog. Lehet túlságosan visszavettél, de kopogósra semmiképpen ne állítsd.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap beállítottam a gyújtást, mert sokkal több volt, mint 10 fok és csilingelt a motor.

Motornak szép hangja lett, de nem igazán akar menni, tehát ha elkezdek gyorsítani, megugrik a moci egy pillanatra és utána lassan gyorsul, de ha lassan engedem vissza a gázpedált, akkor elkezd gyorsítani.

Valakinek valami ötlete?

Vagy állítsam vissza és kopogjon inkább.

A hivatalos beállítási metód benne van az "Így csináld..." könyvben: diagnóziscsati lábait rövidre csukni (mintha hibakódot villogtatnál ki), autót beindítani, és strobival kéne a vezérlés bizonyos jeleit figyelni, hogy egybeessenek.

Link to comment
Megosztás:

A hivatalos beállítási metód benne van az "Így csináld..." könyvben: diagnóziscsati lábait rövidre csukni (mintha hibakódot villogtatnál ki), autót beindítani, és strobival kéne a vezérlés bizonyos jeleit figyelni, hogy egybeessenek.

Én Ajánlanám az Autófitt 2006-ot magyarnyelvű minden diagnosztikai beálítás benne van halálpontosan ábrákkal szemléltetve! Vagy Amit Pepe is mondott az is jó ha benne van!

Link to comment
Megosztás:

A hivatalos beállítási metód benne van az "Így csináld..." könyvben: diagnóziscsati lábait rövidre csukni (mintha hibakódot villogtatnál ki), autót beindítani, és strobival kéne a vezérlés bizonyos jeleit figyelni, hogy egybeessenek.

Pont ugycsináltam.

Link to comment
Megosztás:

nekem meg pont ugy van hogy ha odalépek kicsit lustán indul aztán meg van egy ugrás

de a pedál visszaengedésekor én is észrevettem, hogy van egy pozició ahol még gyorsitana, de ez azért van, gondolom, mert ott lenne ideális minden

ha jol gondolom ezek az autok is jobban gyorsulnak, ha fokozatosan kapják a gázt, tehát nem padló rögtön.

Link to comment
Megosztás:

nekem meg pont ugy van hogy ha odalépek kicsit lustán indul aztán meg van egy ugrás

de a pedál visszaengedésekor én is észrevettem, hogy van egy pozició ahol még gyorsitana, de ez azért van, gondolom, mert ott lenne ideális minden

ha jol gondolom ezek az autok is jobban gyorsulnak, ha fokozatosan kapják a gázt, tehát nem padló rögtön.

Hajítsd ki azt a sok vákuumvezetéket a szívórészből (MAP, fék maradjon), sokkal jobb lesz a gázreakció. :D

Link to comment
Megosztás:

Map ot még mosse tom :D

és ha leszedek mindent az nem lessz rossz a mocinak?

gondolom csak nem véletlenül van az ott :D

jolenne tényleg ha jobban reagálna, majd értekezek veled a témában szerintem, csak most másjellegű problémáékat kell megoldanom sajnos...

Link to comment
Megosztás:

Map ot még mosse tom :D

és ha leszedek mindent az nem lessz rossz a mocinak?

gondolom csak nem véletlenül van az ott :D

jolenne tényleg ha jobban reagálna, majd értekezek veled a témában szerintem, csak most másjellegű problémáékat kell megoldanom sajnos...

A MAP a nagy zöld csatis, ami a fityegő műanyag alatt van. :D

Nem lehet rosszabb mint egy EGR lezárás. :D

ha valaki találkozik egy eladó c14se-vel, ami komplett, ne habozzon szólni nekem, én is belevágok

:D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.