Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

nem kell cserélni azt a szíjat, de ha onnét hallod azt a hangot ott a víznak is kellene szivárognia

ha te csináltad a szíjcserét tudod mi a móka, szedd le és nézd meg a vízimalmodat :D

Nem én cseréltem. Asszem akkor elgurulok a szerelőmhöz holnap,hallgassa meg. A múltkor mondtam neki,hogy még mindig fogy a víz,hiába lett kicserélve az egyik cső,erre mondta,hogy akkor a vízpumpa lesz. Akkor azért nem hittem neki,mert nem láttam vizet sehol azon a környéken. De egyre erősebb ez a hang,és abból az irányból hallom. Mondjuk vizet még mindig nem látok a kocsi alatt...

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Összerakták a motort, a hangja mint az álom, semmi csörgés, kopogás, csattogás, csak a lóerőket felejtették ki belőle. Sok a kartergáz és füstös is, a kipuf nem füstöl. Már elvitte a pénzem a sok egyéb javítás meg a csere, most nem tudom meggyűrűztetni. Érheti komolyabb károsodás, ha így használom és csak pótolom az olajat, vagy inkább hanyagoljam arra a 2-3 hónapra míg gyűlik megint pénz a szerelésre?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Összerakták a motort, a hangja mint az álom, semmi csörgés, kopogás, csattogás, csak a lóerőket felejtették ki belőle. Sok a kartergáz és füstös is, a kipuf nem füstöl. Már elvitte a pénzem a sok egyéb javítás meg a csere, most nem tudom meggyűrűztetni. Érheti komolyabb károsodás, ha így használom és csak pótolom az olajat, vagy inkább hanyagoljam arra a 2-3 hónapra míg gyűlik megint pénz a szerelésre?

Ezt most konkrétan hogy csinálták? Ez full az új motor, vagy a régi henger sor az új motor aljával és főtengelyével?

Link to comment
Megosztás:

Nem én cseréltem. Asszem akkor elgurulok a szerelőmhöz holnap,hallgassa meg. A múltkor mondtam neki,hogy még mindig fogy a víz,hiába lett kicserélve az egyik cső,erre mondta,hogy akkor a vízpumpa lesz. Akkor azért nem hittem neki,mert nem láttam vizet sehol azon a környéken. De egyre erősebb ez a hang,és abból az irányból hallom. Mondjuk vizet még mindig nem látok a kocsi alatt...

Azért ne nagyon hajtsd meg, nehogy beálljon a szivattyú, mert akkor mást is cserélhetsz nem csak azt.

Link to comment
Megosztás:

Azért ne nagyon hajtsd meg, nehogy beálljon a szivattyú, mert akkor mást is cserélhetsz nem csak azt.

Erre (C16NZ) a motorra ez nem igaz,ha jól vettem ki az eddig olvasottakból :D . Elvileg nem üthet össze a dugattyú a szelepekkel,de javítsatok ki,ha tévedek :D . Amúgy holnap munka után megyek a szerelőhöz,addig remélem kibírja.

Link to comment
Megosztás:

Ezt most konkrétan hogy csinálták? Ez full az új motor, vagy a régi henger sor az új motor aljával és főtengelyével?

Új motor, hengerfej nélkül. A régi blokkban durva válla volt a hengereknek, a dugók is lógtak nagyon, kotyogott az összes csap, a támcsapágyak hajszávékonyra koptak, volt ahol az ellensúly már súrlódott a nyugvócspágy házán, 4-5mm-es játékkal. A mostani ehhez képest egy svájci óra, a hengernek nincs válla, a dugók töredékét mozdulnak.

Azt nem értem, hogy a régi motorban volt erő, kartergáza nem volt füstös és túlzottan sok sem, akkor ez hogy lehet ilyen? Találtam olyat, h letepad a gyűrű, autópályán kell használni egy darabig és megjavul. De most félek hajtani, egyáltalán még nem is járok vele szívesen nehogy tovább romoljon a helyzet, és valami maradandó érje.

Link to comment
Megosztás:

Új motor, hengerfej nélkül. A régi blokkban durva válla volt a hengereknek, a dugók is lógtak nagyon, kotyogott az összes csap, a támcsapágyak hajszávékonyra koptak, volt ahol az ellensúly már súrlódott a nyugvócspágy házán, 4-5mm-es játékkal. A mostani ehhez képest egy svájci óra, a hengernek nincs válla, a dugók töredékét mozdulnak.

Azt nem értem, hogy a régi motorban volt erő, kartergáza nem volt füstös és túlzottan sok sem, akkor ez hogy lehet ilyen? Találtam olyat, h letepad a gyűrű, autópályán kell használni egy darabig és megjavul. De most félek hajtani, egyáltalán még nem is járok vele szívesen nehogy tovább romoljon a helyzet, és valami maradandó érje.

Lehet ebben a gyűrűletapadásos dologban valami, ha sokat állt a motor. Sztem, ha "csak" a kompresszió a gondja a motornak, egyébként jól van összerakva, azzal nem tehetsz benne kárt, ha autópályán meghajtod kicsit. Olajat remélem 10W-s tettek bele.

Link to comment
Megosztás:

Erre (C16NZ) a motorra ez nem igaz,ha jól vettem ki az eddig olvasottakból :D . Elvileg nem üthet össze a dugattyú a szelepekkel,de javítsatok ki,ha tévedek :D . Amúgy holnap munka után megyek a szerelőhöz,addig remélem kibírja.

Én spec a szíjra gondoltam, mert ha beáll a szivattyú, akkor azt szakítja először. :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet ebben a gyűrűletapadásos dologban valami, ha sokat állt a motor. Sztem, ha "csak" a kompresszió a gondja a motornak, egyébként jól van összerakva, azzal nem tehetsz benne kárt, ha autópályán meghajtod kicsit. Olajat remélem 10W-s tettek bele.

10W40 ment bele 7000 Ft volt, asszem castrol, sajnos eszi ezt a drága olajat, még alig 100 km-t mentem vele városban és a pálcán már látszik némi fogyás. A hengerfejnek tökéletesnek kell lennie, a motornak sincs semmi kopogó rendellenes hangja, hihetelen a változás a régi után, csak ez füstölő karter és a gyengeség.

Akkor lehet használni, meg hajtani csak olajjal győzzem!

Link to comment
Megosztás:

Opel kereskedésben biztosan kapsz, sztem filléres dolog, de lehet komplett sapka sem drága. Sok szerencsét!

Hali.

Valszeg igazad van, ott lehet mindent kapni, csak kiváncsi lennék van külön is, vagy csak sapkával együtt.

Hátha tudja valaki pontosan.

Most kicseréltem egy 32-es pvc gumigyürüre, bár egy kicsit szabni kellett hogy a helyére menjen, amig nem veszek egyet remélem jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

én a unixnál vettem bosch-t 13200 ft

a fiuk viszont a gyárit ajánlják itt a fórumon, merthogy az tartósabb viszont az kb. a duplája

de mielőtt cserélsz méresd meg valami szakival

Nem azért mert tartósabb, hanem a boschnak is van univerzálisabb szondája, ami nem minden esetben

ugyanazt a jelet produkálja, mint a gyári zacsis szonda. És ezért sokszor a berakás után nem sokkal már

jelzi a lambda hibát az ECU.

Összerakták a motort, a hangja mint az álom, semmi csörgés, kopogás, csattogás, csak a lóerőket felejtették ki belőle. Sok a kartergáz és füstös is, a kipuf nem füstöl. Már elvitte a pénzem a sok egyéb javítás meg a csere, most nem tudom meggyűrűztetni. Érheti komolyabb károsodás, ha így használom és csak pótolom az olajat, vagy inkább hanyagoljam arra a 2-3 hónapra míg gyűlik megint pénz a szerelésre?

Ha lötyögnek a dugók, akkor már nem érdemes gyűrűgarnitúrára költeni, csak sárral kenés...

Link to comment
Megosztás:

Engem érdekelne OPEL ASTRA 1.7 TD motor. Ha valaki tud árajánlatot,irjon! Köszi!

Pénteken Nyíregyházán bontóban láttam egy szép mocit!

A névjegykártya lent van a rollerben. Ha érdekel majd írj.

Nyíregyházán eszméletlen sok bontó van! Igazi kánaán! Csak nekem kicsit messzi van. :D

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Köszi a választ, de ami nekem van olajbetöltösapka azon nem fém zárófülek vannak hanem müanyag, és nem is ilyen alkja van.

A felsorolásban nem volt X16XEL.

Lehet hogy ahoz más fajta kell.

Olajbeöntő sapka bárdinál 1890 pezó. tudom, mert pár hónapja vettem :D tény, h különbözik a többi motortípustól.

és mégvalami, 2 ilyen sapkát vettem bárdinál, a sárga szar volt, nem zárt rendesen, utána jött a fekete, az jó lett :D

a színen kívül gyártóban is különböznek természetesen, de meg nem mondom, ki gyártja...

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Köszi a választ, de ami nekem van olajbetöltösapka azon nem fém zárófülek vannak hanem müanyag, és nem is ilyen alkja van.

A felsorolásban nem volt X16XEL.

Lehet hogy ahoz más fajta kell.

Bemész a legközelebbi opel kereskedés/szervízbe, és ott az alkatrészesnél olyan 100-200 Ft-ért kapsz tömítést. Nekem anno azt hiszem 120-ba, vagy mennyibe fájt ez a szintén X16XEL-es astrámnál. :D

szerk: alkatrész szám: 90448217 katalógus szám: 6 50 463

Csergőben 100 Ft a gyári, 51 Ft az ugy.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.