Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hello

Az alapjárat problémát még mindig nem sikerült megszüntetnem. Megjött az új pipa a vákumcsőre, új alapjárati motor, új potméter, tiszta fojtószelepház.

Enyhe javulás, de gyakorlatilag semmi változás.

Néha jól visszamegy alapra, néha nem, úgy vettem észre a fékezéssel van összefüggésben,üresben, lassú gurulásnál, de még sebességváltás közben is felpörög néha, ilyenkor motorfék nuku, kinyomom a kuplungot csak pörög, fékezek bizonytalankodik az alapjárat, visszamegy, újra pörög, megállok akkor idővel beáll a normálisra.

De olykor egyáltalán nem jelentkezik, hol előjön, hol eltűnik.

Gázföccsnél álló helyzetben is még fenn marad a fordulat.

Írta nemrég valaki, h lehúzta az alapjárati mocit és úgy próbálgatta, én is így tettem, akkor nem jelentkezett a probléma a gázfröccsnél (forgalomban ugyan még nem próbáltam) ezért kizárnám az üzemanyagrendszer hibáját.

A vákumrendszerrel nem stimmelhet valami, és a fékhez is tuti köze van. A rásegítő működik, ha beindítom a motort beesik a pedál.

Valakinek volt ilyen tünete?

Ötletek?

Link to comment
Megosztás:

nekem oylat csinált, hogy csak eccer előjött az hogy ingadozott az aalpjárat de szabályos ismétlődésekkel, pár mps váltakozásokkal váltotta az alapjáratot és egy 200al magasabb fordulatot ..iii..iii..iii..iii..iii..iii..iii.. kb igy:D

de elmult, igaz azóta volt két repedt vákumcsövem, egyiket levágtam és ujra rátoltam, másikat beragasztottam, azota alapjárati moci tisztítás is volt

Link to comment
Megosztás:

Tankszellőzés? az hol van? most néztem az így csináldban, ott se találtam.

viszont találtam tegnap a vizsgálódás közben egy kütyüt, kb 3x5 cm, a vízterelő műa lemez mögött van egy füllel felkasztva, egy ujjnyi vastag cső megyrá a fojtószelepház hátuljáról, és egy 3 érintkezős zöld elég vaskos elektromos csati.

ez mi?

a tankszellőzés hogy jön képbe a fékezéssel?

Link to comment
Megosztás:

nekem oylat csinált, hogy csak eccer előjött az hogy ingadozott az aalpjárat de szabályos ismétlődésekkel, pár mps váltakozásokkal váltotta az alapjáratot és egy 200al magasabb fordulatot ..iii..iii..iii..iii..iii..iii..iii.. kb igy:D

de elmult, igaz azóta volt két repedt vákumcsövem, egyiket levágtam és ujra rátoltam, másikat beragasztottam, azota alapjárati moci tisztítás is volt

nem ilyen jellegű a bibi, tejesen egyenletes magas fordulat kb 1500-2000 lehet (de még nem ford mérős az órám, ezért csak kb) és elég nagy lépcsőkben megyföl és le

Link to comment
Megosztás:

A tankszellőzés úgy van megoldva, hogy a tankból jön egy szellőzőcső (ugyanolyan mint

a két benzincső), amit egy szelepen és egy aktívszenes szűrőn keresztül a vákumrendszerbe

kötnek. A szelep kapcsolja ki-be a tankszellőzést. Ha ott murdált meg valami, az magyarázza

a fals levegőt.

Az említett felaggatott kütyü a map szenzor.

Link to comment
Megosztás:

A tankszellőzés úgy van megoldva, hogy a tankból jön egy szellőzőcső (ugyanolyan mint

a két benzincső), amit egy szelepen és egy aktívszenes szűrőn keresztül a vákumrendszerbe

kötnek. A szelep kapcsolja ki-be a tankszellőzést. Ha ott murdált meg valami, az magyarázza

a fals levegőt.

Az említett felaggatott kütyü a map szenzor.

ahha! akkor ez a cucc van ott középen fekete műa biszbasz 3 csővel a tűzfalra aggatva. bal oldalról az ablakmsó tartály mögül jön cső, jobbra meg kimegy belőle kettő, egyik a fojtószelepházra másik pedig a fékrásegítő fele! jól mondom?

és ezzel mit lehet kezdeni? pucolni, ütögetni, leszedni, újat venni?

ugye a f.szelepházon van 3 csonk a vákumcsöveknek jobb oldalon, erről tudna vki képet veltenni melyikre mi való, a szerelő kicserélte az egyik csövet, lerángatta mind a 3-at, ki tudja jól dugta-e vissza? abból nem adódhat ilyen gond?

ez a map szezor mit csinál?

Link to comment
Megosztás:

ahha! akkor ez a cucc van ott középen fekete műa biszbasz 3 csővel a tűzfalra aggatva. bal oldalról az ablakmsó tartály mögül jön cső, jobbra meg kimegy belőle kettő, egyik a fojtószelepházra másik pedig a fékrásegítő fele! jól mondom?

és ezzel mit lehet kezdeni? pucolni, ütögetni, leszedni, újat venni?

Az. Próbálj ki egy másikat. De néz végig a csöveket is.

ugye a f.szelepházon van 3 csonk a vákumcsöveknek jobb oldalon, erről tudna vki képet veltenni melyikre mi való, a szerelő kicserélte az egyik csövet, lerángatta mind a 3-at, ki tudja jól dugta-e vissza? abból nem adódhat ilyen gond?

Elméletileg lehetséges.

ez a map szezor mit csinál?

Szívócsőnyomást érzékel, és alakít elektromos jellé a komputernek.

Link to comment
Megosztás:

kösz az infót, majd megpróbálok szerezni ilyen szelepet valahonnan.

mennyire tuti h itt van a kutya elásva? ha igen akkor veszek egy új biszbaszt, gondolom nem lehet drága.

Erre azért ne fogadj. :(

De ki tudod zárni, hogy itt-e a probléma. Dugózd le az össze csövet a MAP-ra menő cső kivételével.

Ha a közelben laknál én mondjuk tudnék is neked adni egyet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bocsi az amatőr kérdésért, de sajnos nincs javítási kézikönyvem a kocsimhoz, ezért megkérdezném tőletek, hogy 92-es 1.6i-s opel Astrámba mennyi az előírt váltóolaj mennyiség? Köszönöm!

Tölts bele 3L-t, aztán indítsd be, állítsd le, és utána állítsd be a szintet.4L olaj elég a művelethez.

Link to comment
Megosztás:

Ja tényleg :P Nekem is most koppan le. Elég durva lenne 4 liter váltóolaj, szerintem ő a motorolajra gondolt :cry:

Akkor váltóba végülis mennyit ír a nagy könyv? És milyet szoktak az opelosok belerakni melyik típust?

Váltóba? :(

Én 1 liter körül gondoltam.

Én vagyok eltévedve ennyire?

Link to comment
Megosztás:

Gyári gm. De pontosan nem tudom mennyi. Csak akkor kell cserélni ha bontva volt a váltó.

Motor és váltó tipustól függően 1.6-tól 1.9-ig. De a legegyszerűbb, ha kitekered a nívócsavart és addig öntöd, amíg el kezd szivárogni. A csavar a difiház bal oldalán a féltengely csatlakozása mögött van. Én most cseréltem Metabond GL-4 80W90-re.

Link to comment
Megosztás:

én is ugy tudom ahogy gabi és lassan meg is kéne csinálni, itt az adalék, meg a meta olaj is, csak azt nem tom hogy kéne elsőre jol feltölteni...

ez a méregetős módszer elég nyakatzekert:)

én olyat hallottam, hogy kicsavarják a lükverclámpa kapcsoloját és ott töltik fel olajal szerintetek ez járható ut??

per pill most nincs eszembe se hogy hol van az egyáltalán....

Link to comment
Megosztás:

Én úgy emléxem,nivócsavar szintje alatt 2cm a jó és hogy az F13-ban 1,7liter kell!

A 2cm lehet, most hogy mondod. A lényeg: a féltengely ricnijéig kell felérnie, annál nem mehet sokkal tovább.

De szerintem 1.6 kell a F13-ba, bár már legalább két hónapja hogy töltöttem ilyen váltót, a fene se emléxik :( :P

Lehet a lükikapcsolónál is, de sokkal célszerűbb a váltókulissza tetején levő szuszogónál. :cry:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.