Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Nem kell légteleníteni. Rá kell csak tölteni, miután egyszer már nyitott a termosztát.

Jó ötlet a levegő hőmérő (IAT) is, esetleg még a MAP szenzor is lehet hibás, de az kicsi esélyes.

Továbbá lehetne a lambda is, meg az AGR szelep is, de azokat jelezné a sárga lámpa,

és hibakód.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell légteleníteni. Rá kell csak tölteni, miután egyszer már nyitott a termosztát.

Jó ötlet a levegő hőmérő (IAT) is, esetleg még a MAP szenzor is lehet hibás, de az kicsi esélyes.

Továbbá lehetne a lambda is, meg az AGR szelep is, de azokat jelezné a sárga lámpa,

és hibakód.

a levegő-hőmérő a külső levegőt méri, vagy a beszívottét ?

tehát akkor régi jeladó kiteker, új visszateker, víz ráönt a tágulási tartályba.

és mi ami dzsuvás volt ? ez a jeladó zsír új, ami a képen volt :(

Link to comment
Megosztás:

ez az esetek 99%-ban ugyanaz :(

Egyébként a légszűrőház után van, az is kétvezetékes kis szonda, gumikupakban.

c14nz esetében úgy hallottam kell légteleníteni is, de tapasztalatom nincs vele.

Sokan úgy vannak vele, hogy nem kell. Én azonban inkább nem várom meg, amíg kinyit a termosztát, mert addig a HF. bizonyos részein nincs hűtés. Úgy csinálom, ahogy a könyv írja.

Link to comment
Megosztás:

ja hogy az le van irva?? akkor elolvasom majd:D

Tehát akkor gyorsan összegezve, mert sok megoldást hallottunk :(

Jeladó megkeres, kiteker, új visszateker, víz pótol. X16XEL típusról beszélek, légteleníteni nem kell.

Ezzel a módszerrel a hengerfej nem maradhat hűtés nélkül, nem marad levegős a rendszer.

miért is nem kell amúgy légteleníteni ?

üdv

Link to comment
Megosztás:

De akkor is, ha termosztát kinyitás előtt öntöm fel vízzel ?

Én nem értem mi a probléma. Nem a szenzort akarod kicserélni? Ha kicsavarod, akkor a víz kijön és nem a levegő megy be. (persze nem árthat letekerni a kupakot előtte) Attól meg ha véletlen bemegy két buborék nem fog kettétörni az blokk. Amennyi kifolyt annyit utána kell tölteni és kész.

Link to comment
Megosztás:

Én nem értem mi a probléma. Nem a szenzort akarod kicserélni? Ha kicsavarod, akkor a víz kijön és nem a levegő megy be. (persze nem árthat letekerni a kupakot előtte) Attól meg ha véletlen bemegy két buborék nem fog kettétörni az blokk. Amennyi kifolyt annyit utána kell tölteni és kész.

jovanna, nem csináltam még ilyen cserét :(

amúgy ha víz kijön, levegő is megy bele szerintem ( gondolj csak egy kólásflakonra )

kiegyenlítő sapkát akkor le ?

üdv

Link to comment
Megosztás:

Mint mondtam, X16XEL mocinál nem kell légteleníteni, még ha újra is van töltve a rencer. :(

Nemtom mit kell ezen ennyit agyalni :P Én meg már vagy 20szor töltöttem fel az astrát, és

igazából pótolni sem kellett soha a vizet termosznyitás után sem, annyira jól feltölthető

levegő bent maradása nélkül is :cry:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.