Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Pont hogy a százalékos eltéréses lesz jó a nagyobb keréktől.

A szomorú az hogy így is nagyobb kerék van rajta a gyárinál (Gyári méret 185/60 R14, ami most rajta van az meg 215/40 R17). Átmérőben a különbség 26mm a mostani kerék javára, és így csal nagyjából 10%-ot. Mi lenne a gyári gumimérettel?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Leszereltem ma a folytoszelepházat kitakaritás céljábol, "hát volt mit". Amire fel van fogatva, amí megy a hengerfelyre, abba belenéztem és azon is lenne mit pucolni. Nem tudom hogy azt érdemes-e? Ha igen, akkor nincs valami őtletetek, hogyan lehet úgy kitisztítani, hogy nem szerelem le? Vagy mindenképpen le kell szerelni? Köszi a segítséget!!!

Ha leszeded a szívósort, még szívósortömítést is cserélhetsz. Én amíg beér az ujjam féktisztítós ronggyal áttörlöm, de tényleg nem lényeg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megcsináltam azt a bizonyos villogtatást, és az eredmény: 24,35, vagyis sebesség érzékelő és alapjárati vezérlőszelep. Azt, hogy a sebességérzékelés finoman szólva botrányos, eddig is érzékeltem, de hogy az alapjáratal bármi gond lenne... nem tudom. Szerintetek mennyire sürgős ezt megnézetni? Letilthat egyáltalán ebben a típusban annyira az elektronika, hogy ott hagyjon az út szélén a kocsi? Van valami ötletetek hová lenne érdemes fordulni, vagy mit kellene cserélni?

Link to comment
Megosztás:

Sebességjelet csak akkor ad hibának, ha egyáltalán nem érzékel.

Ment mindig mostanában az órád? Valszeg a jeladó hibás akkor, vagy kontaktbibi van.

Az alapjárati mocinál pedig pucolni kéne, aztán megnézni, visszajön-e a hiba.

Mérni mért az óra, csak állandóan többet, és sokkal többet a kelletténél. Sőt, hogy így mondjam, nem "egyneletesen többet", autópályán sikerült már úgy gyorsítani, hogy az óra ezt "ne vegye észre", és fordítva, tehát lassítani is.

Az alapjárat- takarítás az konkrétan hogy is néz ki? Mit kellene keresni a motortérben ? :)

Link to comment
Megosztás:

Mérni mért az óra, csak állandóan többet, és sokkal többet a kelletténél. Sőt, hogy így mondjam, nem "egyneletesen többet", autópályán sikerült már úgy gyorsítani, hogy az óra ezt "ne vegye észre", és fordítva, tehát lassítani is.

Akkor az az óra rossz. Csere. W= számra és gyártóra kell figyelni... :)

Link to comment
Megosztás:

Ezekkel a kartertömítésekkel mindig gond van... Calinál is 3féle van a 2000-es motorokhoz, mégpedig:

C20NE --> gumi

C20XE --> parafa

X20XEV --> parafa, de egyben adják a hullámtörő lemezzel.

Úgyegyébként csereszabatosak egymással (egyedül a C20XE-nél kell valamit mókolni ha nem ahhoz való hullámtörő lemezt raknak bele), és állítólag az X20XEV-é a legjobb.

Astránál is ennyi varia van kisebb motoroknál is?

Link to comment
Megosztás:

Ezekkel a kartertömítésekkel mindig gond van... Calinál is 3féle van a 2000-es motorokhoz, mégpedig:

C20NE --> gumi

C20XE --> parafa

X20XEV --> parafa, de egyben adják a hullámtörő lemezzel.

Úgyegyébként csereszabatosak egymással (egyedül a C20XE-nél kell valamit mókolni ha nem ahhoz való hullámtörő lemezt raknak bele), és állítólag az X20XEV-é a legjobb.

Astránál is ennyi varia van kisebb motoroknál is?

Én 1 éve vettem az Astrát, rögtön a karter tömítés cseréjével kezdtem. :)

Elötte a Kadetten(16SV) még a hullámtörővel meg a 2 db tömítéssel is bajlódni kellett. B)

Egyébként mindkettő parafa volt. :)

Link to comment
Megosztás:

Tömítéscsereszagú a dolog. :)

Mennyi van még olajcseréig? "Esetleg egy füst alatt."

előzőnél szerelő szerintem meg se nézte B)

én is egyszerre gondoltam, de 6-7 ezer km még van, szóval nem holnap esedékes :)

az olajszint viszont állandó, tehát nem folyik le belőle

Link to comment
Megosztás:

Ezekkel a kartertömítésekkel mindig gond van... Calinál is 3féle van a 2000-es motorokhoz, mégpedig:

C20NE --> gumi

C20XE --> parafa

X20XEV --> parafa, de egyben adják a hullámtörő lemezzel.

Úgyegyébként csereszabatosak egymással (egyedül a C20XE-nél kell valamit mókolni ha nem ahhoz való hullámtörő lemezt raknak bele), és állítólag az X20XEV-é a legjobb.

Astránál is ennyi varia van kisebb motoroknál is?

van az a Victor Reinc féle ( ha jól emlékszem) X20Xev cucc ahol a hullámtörő lemezen gumi van sütve . az tuti cucc !

Link to comment
Megosztás:

Hopsz, igazad van, szóval az X20XEV-é nem parafa hanem gumi, de rá van sütve a hullámtörőre. Most erősen agyalok hogy legközelebb milyen legyen, mert a sima gumi amit a C20NE-hez adnak, az nekem nem vált be. Meg aztán ahány embertől hallottam, mind másképp mondta hogy most pasztával vagy paszta nélkül kell felrakni hogy jó legyen...

Link to comment
Megosztás:

Hopsz, igazad van, szóval az X20XEV-é nem parafa hanem gumi, de rá van sütve a hullámtörőre. Most erősen agyalok hogy legközelebb milyen legyen, mert a sima gumi amit a C20NE-hez adnak, az nekem nem vált be. Meg aztán ahány embertől hallottam, mind másképp mondta hogy most pasztával vagy paszta nélkül kell felrakni hogy jó legyen...

Nekem x20xev tömítés van és lassan 1 éve semmi olaj nem folyik a karternál.

Link to comment
Megosztás:

Akkor én is olyat veszek a C20NE-re. Pasztával vagy anélkül van felrakva?

Szerintem anélkül,mert ha jól rémlik ha pasztával van felrakva akkor az úgy ráég hogy utána igen nehéz leszedni.....de nem én csináltam így biztosra nem tudom mondani hogy anélkül

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.