Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Hát én nem tudom, hogy lassan vagy gyorsan ég de az tuti, hogy a szegény keveréktől jobban melegszik a motor. De ez fordítva is működik állítólag. Azaz kis motorbol nagy teljesítmény kicsikarásakor vagy verseny körülmények között sokszor azért tuldúsítják a keveréket, hogy ne melegedjenek túl a motoralkatrészek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X14 XE olajteknőt keresek, ha van esetleg valakinek eladó.

Az lenne még a kérdésem, hogy egy csóró hozzá nem értőnek takarékossági okokból sikerülhet -e egy olajteknő csere, és ha igen akkor hogyan? :) (és mit kell hozzá venni)

Vagy kellene egy olcsó hely, ahol megcsinálják. (hegesztve is jó lenne, mert nem csavarnál, hanem mezőben repedt.)

Épp olajcserére érett a kicsike, az új olajat meg már nem akarom kicsorgatni belőle B)

Előre is köszi.

Üdv.: kisjoco

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A segítségeteket kérem. Kipufogót szeretnék cserélni a '96- os 1.4- es Astrámon és érdeklődnék, hogy Pesten hol tudnék korrekt áron vásárolni. a segítségeteket előre is köszönöm.

Csergő-ben, bár a gyári nem olcsó. Vagy a Bárdiban, de ott csak a bosal félét szabad megvenni, mert az még elfogadható minőségű, bár ez sem túl olcsó.

sziasztok

km óra cserénél hogy van: az órát át lehet rakni az új műszerbe vagy csak kompletten lehet cserélni?

illetőleg le kell a cserét papíroztatni? (a motorban lévő km-ek miatt?)

Papírozni? Ha már cseréltél Km. órát a kutya nem fogja neked elhinni azt amit mutat. (Ha nem cseréled ki, akkor sem)

Én nem aggódnék a papírok miatt, hacsak nem garis a verda. Ebben az esetben viszont a szervízben megteszik.

A műszeregységen belül, csak az azonos gyártótól származó alkatsészek compatibilisek 100% -ban.

Vagy kellene egy olcsó hely, ahol megcsinálják. (hegesztve is jó lenne, mert nem csavarnál, hanem mezőben repedt.)

Nem tudom hogy lenez, vagy 'áláméníom' kartrröl van szó. A lemez nem problémás bármelyik lakatos megoldja. Azalamémium, már keményebb dió, mert azt nem mindenütt tudják heggejtenyi.

A cseréhez, vagy le-föl szereléshez, egy 10-es, v. 11-es kulcs kell, + 1 db tömítés. A csavarok meghúzásánál erdemes betertani az előírt meghúzási nyomatékot.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

km óra cserénél hogy van: az órát át lehet rakni az új műszerbe vagy csak kompletten lehet cserélni?

illetőleg le kell a cserét papíroztatni? (a motorban lévő km-ek miatt?)

Ahogy afonya cartárs is írta, ha mindkét műszerfal azonos gyártmányú, akkor nem problémás a dolog. Gondolom fordszámmérőst szeretnél a régi helyett. Mivel a fordszámmérősök általában VDO gyártmányúak, csak akkor tudod átrakni a régi órát, ha az is VDO gyártmányú. Egyébként sztem nem érdemes aggódni a km-óra állása miatt, kivéve ha garis, de ha nagyon zavar az eltérés, tekerheted a számlálót, jó játék :) Műszerfalcserénél arra kell vigyázni, hogy a km-óra számlap alsó részén levő W= szám azonos legyen az új műszerfalon is, ill. a fordszámmérő 7000-ig legyen skálázva, ha sima benzines a gép, 8000-ig ha GSi, ill. 6000-ig, ha diesel. Azt is nézd meg, hogy ha nem dieselről van szó, meglegyen a sebességjeladó a hátulján.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom hogy lenez, vagy 'áláméníom' kartrröl van szó. A lemez nem problémás bármelyik lakatos megoldja. Azalamémium, már keményebb dió, mert azt nem mindenütt tudják heggejtenyi.

Aluból van. Valami autószerelő mondta, hogy a hegesztés elhúzhatja a cuccost, és lehet, hogy a tetejét egyenesbe kell csiszolni. Létezhet ez, vagy csak több zsetont akart, vagy nem akart foglalkozni a javítással?

Új csavarokat nem kell venni hozzá? Vagy a régi megteszi?

Belül nincs valami cucc ami kipotyog, vagy cserélni kell?

A teknő rögzítve van a váltóhoz. Ha lecsavarom nem hullik szét ? :)

Link to comment
Megosztás:

Aluból van. Valami autószerelő mondta, hogy a hegesztés elhúzhatja a cuccost, és lehet, hogy a tetejét egyenesbe kell csiszolni. Létezhet ez, vagy csak több zsetont akart, vagy nem akart foglalkozni a javítással?

Új csavarokat nem kell venni hozzá? Vagy a régi megteszi?

Belül nincs valami cucc ami kipotyog, vagy cserélni kell?

A teknő rögzítve van a váltóhoz. Ha lecsavarom nem hullik szét ? B)

Igaza van a szerelőnek, nem véletlen nem csinálják minden sarkon. Attól ne félj, hogy kipotyog valami, vagy széthullik a váltó. Ha mégis, akkor azt csak észrevetted volna az eddigi használat során :) (már ha eddig lehetett hsználni). Bár ebben az esetben nincs értelme heggeszteni a kartert sem.

A csavarokat pedig egyéni elbírálás alapján cserélheted, de mivel nem tartó elemekről beszélünk, így sz.tem felesleges, hacsk nincsen lenyalva a feje.

A tömitést mindenféleképpen cseréld újra, és az illeszkedő felületet simára kell takarítani, hogy rendesen tömítsen.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Fórumozók! :)

Nemrég vettem egy '92es . 1,6-os Astra kombit, és csatlakoznék Hozzátok is B)

És kapásból lenne is pár kérdésem. Megy a kocsi, nincs vele komolyabb gáz, de néha kigyullad a motor check-lámpa. És az a gáz, hogy nem tudom kötni semmihez, semmi tünet nincs. A motor ugyanolyan jól megy. Megyek a kocsival mondjuk 50 km-t. Kigyullad a lámpa, erre leveszem a gyújtást, újraindítom a kocsitz (menet közben akár, vagy 1-2s állás után), és vagy 30km-ig, fél óráig megint nyugszik a lámpa.

Van valami ötletetek, hogy mi lehet ez? (vajon egy légszűrő-csere segítene? ezen gondolkozokk most... :-/)

Előre is thx!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Fórumozók! :)

Nemrég vettem egy '92es . 1,6-os Astra kombit, és csatlakoznék Hozzátok is B)

És kapásból lenne is pár kérdésem. Megy a kocsi, nincs vele komolyabb gáz, de néha kigyullad a motor check-lámpa. És az a gáz, hogy nem tudom kötni semmihez, semmi tünet nincs. A motor ugyanolyan jól megy. Megyek a kocsival mondjuk 50 km-t. Kigyullad a lámpa, erre leveszem a gyújtást, újraindítom a kocsitz (menet közben akár, vagy 1-2s állás után), és vagy 30km-ig, fél óráig megint nyugszik a lámpa.

Van valami ötletetek, hogy mi lehet ez? (vajon egy légszűrő-csere segítene? ezen gondolkozokk most... :-/)

Előre is thx!

Hi!

Légszűrő csere nem valószínű, hogy segítene. Ahogy Gábor is mondta, ki kell villogtatni a hibakódokat, itt találsz egy leírást a dologról :)

Így látatlanban 3 dolog jut eszembe: AGR-szelep, Lambda-szonda, vagy sebességjeladó.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Légszűrő csere nem valószínű, hogy segítene. Ahogy Gábor is mondta, ki kell villogtatni a hibakódokat, itt találsz egy leírást a dologról B)

Így látatlanban 3 dolog jut eszembe: AGR-szelep, Lambda-szonda, vagy sebességjeladó.

Üdv!

Most hogy így mondod, a sebességjeladóban lehet valami, mert azért az feltűnt, hogy az astra simán csal 10-15 km/h-t... szabad szemmel is feltűnő, no meg teszteltem az M7 budaörsi részénél egy telepített kijelzős kütyün...

De ha hazaérek, akkor beizzítom azt a villogót :)

Link to comment
Megosztás:

Most hogy így mondod, a sebességjeladóban lehet valami, mert azért az feltűnt, hogy az astra simán csal 10-15 km/h-t... szabad szemmel is feltűnő, no meg teszteltem az M7 budaörsi részénél egy telepített kijelzős kütyün...

Ezt milyen tempónál nézted? Csak mert eléggé köztudott hogy az Opelek sebességmérője gyárilagosan és szintén szándékosan csal, ez ugyanis egy eléggé kezdetleges módja a gyorshajtás megakadályozásának. (Ti. ha azt látod hogy 130-al mész, akkor már nem nyomod tovább, holott a valóságban ez mondjuk még csak 117km/h) A tempót azért kérdeztem, mert nekem a Caliban ez a csalás inkább százalékos arányban kifejezhető, mégpedig olyan 9-12% körül van. Százas tempónál nagyjából 91-el megyek, de például ha a tű már 230-nál fekszik a sebességmérőn, akkor a GPS csak 210-et mutat. Sztem meg lehet szokni, de ha zavar akkor esetleg tegyél fel a váltóméretnél egyel nagyobb kerekeket (persze csak akkorát ami még elfér) és akkor pontosabb lesz.

Link to comment
Megosztás:

Ezt milyen tempónál nézted? Csak mert eléggé köztudott hogy az Opelek sebességmérője gyárilagosan és szintén szándékosan csal, ez ugyanis egy eléggé kezdetleges módja a gyorshajtás megakadályozásának. (Ti. ha azt látod hogy 130-al mész, akkor már nem nyomod tovább, holott a valóságban ez mondjuk még csak 117km/h) A tempót azért kérdeztem, mert nekem a Caliban ez a csalás inkább százalékos arányban kifejezhető, mégpedig olyan 9-12% körül van. Százas tempónál nagyjából 91-el megyek, de például ha a tű már 230-nál fekszik a sebességmérőn, akkor a GPS csak 210-et mutat. Sztem meg lehet szokni, de ha zavar akkor esetleg tegyél fel a váltóméretnél egyel nagyobb kerekeket (persze csak akkorát ami még elfér) és akkor pontosabb lesz.

Na igen, egy dolog lenne az autópálya, ha beállítom a mutatót 140re, még simán elhúz mellettem a sor, és a sebesség sem tűnik túl soknak.. mondjuk olyna 120nak kb. De leginkább faluban figyelem meg, mikor az óra ötvenet mutat, más kocsi max 35-öt...

Link to comment
Megosztás:

Ezt milyen tempónál nézted? Csak mert eléggé köztudott hogy az Opelek sebességmérője gyárilagosan és szintén szándékosan csal, ez ugyanis egy eléggé kezdetleges módja a gyorshajtás megakadályozásának. (Ti. ha azt látod hogy 130-al mész, akkor már nem nyomod tovább, holott a valóságban ez mondjuk még csak 117km/h) A tempót azért kérdeztem, mert nekem a Caliban ez a csalás inkább százalékos arányban kifejezhető, mégpedig olyan 9-12% körül van. Százas tempónál nagyjából 91-el megyek, de például ha a tű már 230-nál fekszik a sebességmérőn, akkor a GPS csak 210-et mutat. Sztem meg lehet szokni, de ha zavar akkor esetleg tegyél fel a váltóméretnél egyel nagyobb kerekeket (persze csak akkorát ami még elfér) és akkor pontosabb lesz.

Korábban már beszéltünk erről a fórumon, most csak megerősítem az általam leírtakat a tapasztalatok végett. Az én Astrámban (X14NZ) mindig pontosan 9 km/h óra a különbség, tehát a többek által leírt és tapasztalt százalékos különbség nálam nem érvényes. Lényegében 30-tól érzékelem a különbséget (a GPS szerint 21), és éppen tegnap próbáltam ki nagy sebességnél is: az óra szerint 150-es tempóban mentem az autópályán, amikor a GPS szerint a valós sebesség csak 141 km/h volt. Nálam tehát minden sebességtartományban konstans a különbség.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Leszereltem ma a folytoszelepházat kitakaritás céljábol, "hát volt mit". Amire fel van fogatva, amí megy a hengerfelyre, abba belenéztem és azon is lenne mit pucolni. Nem tudom hogy azt érdemes-e? Ha igen, akkor nincs valami őtletetek, hogyan lehet úgy kitisztítani, hogy nem szerelem le? Vagy mindenképpen le kell szerelni? Köszi a segítséget!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.