Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

A konzol perselyeit nézted? Ahogy már írtam,a kopott perselyek miatt feszítéskor a generártor már nem egészen párhuzamos ,hanem húzza magával az ékszíj .Ez okozza utána a tárcsa kopását is.Az enyémnek nedves időben már katasztrofális hangja volt.! :blink: Perselyezés és új ékszíj felrakása után végre CSEND lett! :unsure:

Semmi időm nincs, így nem néztem semmit sem. Az átalakítás óta kb. 3x2 percre néztem be a motortérbe. Asse tudom mit hogy raktak össze. ;)

Azért kösz. ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Halihó!

Egy kis segítségre lenne szükségem! Ha lepadlózom alacsonyabb fordulaton a sárkányt, akkor fulladni kezd, rosszabb esetben le is áll. Ha fokozatosan emelem a fordulatot, akkor ez nem jelentkezik. Mi lehet a gubanc? Esetleg légtömegmérő? (C20XE)

Amúgy erőtlen is azóta, amióta ezt csinálja...

Link to comment
Megosztás:

Eléggé úgy hangzik, mintha világítania kellene a sárga check lámpának.

Ha nem világít, nézd már meg, indításnál gyújtásráadáskor világít-e?

Nincs check engine lámpám. Azt még nem volt kedvem, időm bekötni (kadett motor, nem vágom, hogy a vezérlő melyik vezetékére kössem, nameg nincs kadett vezérlőhöz rajzom, így nem tudom, melyik szín lesz a nekem való, azt a nagy busunga csatlakozót meg valahogy nincs indíttatásom szétszedni. Esetleg ötlet? :lol: )...

Link to comment
Megosztás:

Ha már erről van szó, az enyém is hidegen elég nehezen veszi a lapot, nagyobb gázadásnál megtorpan egy másodpercre, aztán kezd gyorsulni némi rángatással. De amint bemelegszik, megszűnik a probléma. Hibakód nincs az ECU-ban, legalábbis kivillogtatással, aztán lehet, hogy egy Tech többet tudna mondani...

Kicseréltem a motorhőfok-jeladót (a kétvezetékest, ami az ECU-é), de nem segített. Ebben ugyebár nincs légtömegmérő, meg egyéb ilyen "nyalánkságok", talán a lambda lehet? Egyéb ötletek? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ebben ugyebár nincs légtömegmérő, meg egyéb ilyen "nyalánkságok", talán a lambda lehet? Egyéb ötletek? :)

Hidegen nincs lambda érték figyelés. :lol:

Más sajnos nemtudok, én is hőfokjeladóra gondoltam volna első körben. De majd az okosak megmondják, ne izgulj. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem ugyanez van az omiban, 40-50 fokos hűtővíz esetén, néha egész szépen befulladozik.

Azt mondta egy okos ember, hogy valószínű "természetes" jelenség, az első környezetvédelmi

normákra kihegyezett motoroknál előfordul (ugye az enyém X-es), hogy nem mindig optimális

a keverékképzés.

Egyébként a tiedben ha nincs légtömegmérő, akkor viszont van MAP szenzor. De nem hiszem

hogy az a rossz. Nekem egyébként forrófilmes légtömegmérő van az omiban.

Talán még majd érdemes lesz a beszívott levegőhőmérséklet jeladót is megnézni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv az uraknak!

Valaki el tudná nekem mesélni, hogy C20XE motor esetében hová, hogyan kössem az alapjárati motort? Érdekelne, hogy hová, honnan mennek a csövek, na meg nem utolsó sorban, hogy a vezérlő melyik lábaira kellene kötnöm, mert érdekes mód nem találtam a hozzá való csatlakozót. Még jobb lenne, ha ne adj' isten kép is lenne róla... :unsure:

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Üdv az uraknak!

Valaki el tudná nekem mesélni, hogy C20XE motor esetében hová, hogyan kössem az alapjárati motort? Érdekelne, hogy hová, honnan mennek a csövek, na meg nem utolsó sorban, hogy a vezérlő melyik lábaira kellene kötnöm, mert érdekes mód nem találtam a hozzá való csatlakozót. Még jobb lenne, ha ne adj' isten kép is lenne róla... :unsure:

Köszönöm!

Keresd meg Udi vagy Demó kollegát pü-vel!Ők tudnak segíteni! :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Eldönthető egyértelműen milyen lendkerék van az autómban kiszerelés nélkül. Azaz csak egyfélét raktak-e az 1.4 8v-kbe? Vagy van esetleg valami külső azonosító?

Én úgy tudom, kétféle volt (az Így csináld... könyv is kétfélét ír), volt egy tányérszerű kialakítással és egy lapos fajta. Nem tudom, meg lehet-e állapítani kívülről, de pl. kuplungcserénél van jelentősége, melyik van az autóban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.