Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Most tényleg csak kiváncsiságból.

Mi lesz akkor, ha ezt eladod, veszel 1 másikat, és amit vettél, annak a korábbi tulaja pont úgy gondolkodott eladás előtt, mint te most ?

De most ne állítsatok be úgy ,mintha roncsot akarnék eladni ;) A kocsi igenis nagyon megkímélt,94-esben keresni kellene hasonló jó állapotút!De mikor vettem,akkor is rámgyógyították rázós kormánnyal,es hiába költöttem rá 1 valag pénzt,még most se jó :evil: Ha meg venni akarok,majd jól megnézem,vannak hozzáértő barátaim!
Link to comment
Megosztás:

ez így van, csak nyugodtabb lenne a lelked

(az enyém legalábbis igen, ha én adnám el)

de nem az én dolgom, bocsEgyetértek,de a kereskedő beszámításnál úgyis jól levesz,akkor én miért legyek olyan rendes,hogy kifogástalan autót adjak neki nagyon olcsón?Nem sok ember teszi ezt..

Link to comment
Megosztás:

Most tényleg csak kiváncsiságból.

Mi lesz akkor, ha ezt eladod, veszel 1 másikat, és amit vettél, annak a korábbi tulaja pont úgy gondolkodott eladás előtt, mint te most ?

Álltalában így gondolodnak.Sajnos. ;) Hiszen ki akar egy olyan verdára egy fillért is költeni, amit elad?Akkor már inkább a másikba fecceli a lét.

Ez van.

Link to comment
Megosztás:

Hali!Mióta ki lett cserélve a hengerfejtömítés a gépemen,inditáskor 1-2 másodpercig csattognak a hidrotőkék,amíg nem kapja fel az olajat.Nem míndíg,csak ha órákat áll.Az olaj ugyanolyan benne ami eddig volt,van is benne elég.Eddig ilyet sose produkált,még rossz hengerfejtömítéssel sem.A hidrotőkék tök újak,tehát csak az olaj (opel,10-40 félszintetikus)miatt csinálhatja.(VAGY???)Mi lehet a gond? :roll:

Link to comment
Megosztás:

Eltaláltad, az olaj miatt csinálja. Nekem is azóta van hangjuk a hidrotőkéknek, mióta Opel olaj van a kocsiban. Indításkor fél perc alapjárat után elkezdenek csörögni, aztán újabb fél perc után abbahagyják, utána ok.

Legközelebb más olajat teszek bele, de az még soká lesz, eddig 1500km-t mentem csak.

Ezzel az Opel olajjal még kissé erőtlenebbnek is tűnik, induláskor több gáz kell neki, könnyebben lefullad.

Link to comment
Megosztás:

Eltaláltad, az olaj miatt csinálja. Nekem is azóta van hangjuk a hidrotőkéknek, mióta Opel olaj van a kocsiban. Indításkor fél perc alapjárat után elkezdenek csörögni, aztán újabb fél perc után abbahagyják, utána ok.

Legközelebb más olajat teszek bele, de az még soká lesz, eddig 1500km-t mentem csak.

Ezzel az Opel olajjal még kissé erőtlenebbnek is tűnik, induláskor több gáz kell neki, könnyebben lefullad.

Az a poén ,hogy nekem eddig is opel olaj volt benne,és semmi ilyet nem produkált.Ezért nem értem,hogy most mi van...???
Link to comment
Megosztás:

A modern motorok hengerfejcsavarjai maradandó alakváltozást szenvednek "megfolynak" amikor lehúzod , ezért nem ajánlatos többször felhasználni őket.

Természetesen tudatosan így tervezik

Megpróbálok összeállítani egy közérthető anyagot erről, és akkor felrakom ide.

Én is várom az okosítást.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kerdesem lenne csupan, nem hiszem, hogy hiba, csak erdekelne, hogy miert van. Ha uresbe teszem az autot mikozbe meg boven gurulok, nem esik vissza az alapjaratom 900-ra, hanem 1000-1100 kozott fel-le megy, amig meg nem allok teljesen. Ez miert van? Tudja esetleg valaki? Nem zavar, csak fogalmam sincs, miert nem allitja akkor is 900-ra be, mint egyebkent. Biztos, hogy az elektronika csinalja igy, mert teljesen szabalyosan jatszik az alapjarattal fel-le. Ettol esetleg nem eszik tobbet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kerdesem lenne csupan, nem hiszem, hogy hiba, csak erdekelne, hogy miert van. Ha uresbe teszem az autot mikozbe meg boven gurulok, nem esik vissza az alapjaratom 900-ra, hanem 1000-1100 kozott fel-le megy, amig meg nem allok teljesen. Ez miert van? Tudja esetleg valaki? Nem zavar, csak fogalmam sincs, miert nem allitja akkor is 900-ra be, mint egyebkent. Biztos, hogy az elektronika csinalja igy, mert teljesen szabalyosan jatszik az alapjarattal fel-le. Ettol esetleg nem eszik tobbet?

Szerintem a 900 is sok. Nekem 6-700 körül van a normál alapjáratom legalább is az óra szerint meleg motornál.

Üresbe rakás után egy picit magasabban szokta tartani a fordulatot. Gondolom ez azért van hogy váltások közben ne essen annyira vissza a fordulat, de ez csak pár másodperc. Ha sokáig magasabban marad akor ott gond lehet. Esetleg alapjárati motor.

Ecotek motoroknál amig nincs lezárva a kipufogó gáz visszavezetés addig előfordul, hogy elkoszolódik.

Remélem nem írtam hülyeségeket de majd úgy is javítanak vagy pontosítanak a jobban hozzáértők ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.